Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

i na tp linku i na linksys ruteru otvaras portove samo sto nisu iste ip adrese na kojima ih otvaras...npr. utorrent koristi port 50000 na odredjenoj adresi, otvaras port na linksys-u na zadatu adresu da bi kasnije otvorio isti port na tp link-u ali sada za adresu koju koristi linksys.
tako bi trebalo da radi....
 
Znaci ako sam razumeo.
TP Link mi je 192.168.1.1.
Linksys mi je 192.168.2.1
Komp mi je 192.168.2.100; Port koji koristim na torrentu je 50000

1. TP Link cu forwardovati port 50000 a IP ce biti 192.168.2.1
2. Linksys cu forwardovati port 50000 a IP ce biti 192.168.2.100

Jesam li dobro razumeo?
Jos jedno pitanje. TP Link i Linksys imaju opciju "enable port UPnP", da li to treba negde da eneblujem?
 
kod sebe sam samo otvorio portove kao sto si napisao...i radi. UPnp opciju nisam ukljucivao....
 
Ne vredi. Nece. Forwardovao sam sa jednog na drugi pa sa drugog na treci i ne vredi. I dalje mi javlja da nije forwardovano.
Jel zna neko zasto mi se to desava i kako to da ispravim?
 
Zašto jednostavno ne koristiš samo jedan ruter, npr. samo Linksys ? :trust:
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam gledao nikako nisam mogao da nadjem moj modem (SB5101E-motorola)!?
 
Ljudi ili sam ja lud ili se nesto desilo na Beotelu - meni od pre par dana torrenti (svi, probao sam domace, strane, filmove, igrice, TV...) idu uzasno sporo, u rangu 5-10kB/s, najbrzi su mi do sada isli oko 120kB/s.
Probao sam i sa Az i uT i BT i sve je isto. Sve kombinacije, settingse, vec ono kako ide. Jednostavno ne znam vise sta da radim. D/L mi ide skroz normalno sa Rapida ili bilo kog drugog sajta. Na centrali sam Bezanija. Da li neko ima ideju sta jos da probam?
 
@pbogdanovic
ehhh secam se ja dana kad sam bio na beotelu i cupao kosu i smarao se sa podesavanjima medjutim sad kad sam presao na telekom nema uopste problema radi dosta brze od beotela i nijednom do sada mi nije pukla veza dok na beotelu redovno cim pocnem da skidam :D

ok mozda nije do njih.Koji je odnos Seed/Leech?
 
Evo da ne bude da lupam bezveze....

Tracing route to suprnova.org [88.80.5.146]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms **-***-***-***.adsl.beotel.net [195.252.**.**]
2 17 ms 18 ms 19 ms 212.200.238.22
3 19 ms 18 ms 18 ms bb33.beotel.net [194.106.163.33]
4 17 ms 19 ms 19 ms 212.200.250.233
5 * * * Request timed out.
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 * * * Request timed out.
10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.

Ovo naravno samo kao primer da ne moze ni da se otvori zato sto ocigledno blokiraju pristup. Veruj mi da nije do S/L ratio jer sam probao sve moguce torrente, pa i sa privatnih trackera, recimo na jednom je trenutno 40/4 odnos S/L i nece ni da makne... Drugi problem je takodje sto mi javlja stalno "Tracker Status: Offline"...
 
Poslednja izmena:
pa mislim to su i meni radili sve dok nisam raskinuo ugovor.a kad sam raskino ugovor trebalo im je 2 nedelje da posalju zahtev telekomu za demontazu mislim stvarno nisu korektni i dosta su skuplji jer ja koristim 1.5mb
ja ne verujem da ljudi toliko pljuju po telekomu ali realno meni je on bolju od beotela 300x i od sezama isto.
radi mi dosta brze nema pucanja veze ping je bolji za 10ms.
ne znam sta da ti kazem, ako oces da se cimas da raskidas ugovor i da sklapas ponovo a to traje dosta.
ja sam se prebacio i prezadovoljan sam stvarno.
 
uTorrent pocheo da uploaduje ko blesav chak i kad su svi torrenti stopirani i naravno uploaduje preko zadatog limita, jer zna neko koji mu je ?
:)
 
Ljudi od kad sam instalirao onaj patch(Hakovanje broja TCP Half-Open konekcija) sa prve strane ovog treda toreti su poceli da mi se cudno ponasaju. Tacnije cini mi se da idu brze, ali veza puca. Tacnije torent recimo skida brzinom od 50 i onda odjednom brzina pocne da pada dok ne padne do 0. I onda se torent ugasi tacnije ne skida vise.

Zna li neko u cemu je problem. Stavio sam na 50 konekcija i to sam podesio i u utorentu.
 
Jos jedna stvar, sada sam skinuo najnoviju verziju utorenta i cini mi se da su ova podesavanja drugacija. Da li da ih ostavim ovako ili da nesto promenim.Evo pogledajte sliku:

 
Koji od ova dva DHT-a i ako moze objasnjenje zasto, posto nisam na pocetku ovog treda video da dht treba da se iskljuci?

Da li su ove vrednosti 250, 90, 4 normalne. Cini mi se da su pre bile nize vrednosti?
 
Poslednja izmena:
Zavisi od konekcije koju imaš.. Ja isključujem oba. Imaš na prvoj strani teme o tome zašto je dobro isključiti/uključiti.
 
Ljudi pomagajte utorrent vise ne radi kako treba. Kao sto sam rekao od kad sam instalirao patch da mogu da imam vise tcp konekcija torenti se uopste ne skidaju(stavio sam bio na 80 i u utorentu sam isto net max halfopen stavio na 80) I torent krene brzinom 0.5 i jednostavno se prekine.

Cak i kada vratim tcp konekcije na 10(kao to ima xp sp2) i dalje ista prica sa utorentom.

Probao sam Bitlord i sve radi super. Kako to da utorent nece da radi kako treba. Isti torent probam sa utorentom ide 0.5, a sa bit lordom ide na 50.

U cemu bi mogao biti problem. Napominjem da imam adsl 512/64
 
Na global stoji 0 (unlimited), a za svaki torent posebno stavim na 3 kb/s. Sa ovom kombinacijom dugo je sve radilo ok. Sve do danas kada sam instalirao ovaj patch. Cak i kada vratim konekcije na 10 i dalje je sve isto.
Izbrisao sam utorent i ponovo ga instalirao i dalje je isto. Cak sam i probao sa starijom verzijom 1.7.6 i dalje je isto.

Imate li neki savet sta se jos moze uciniti?
 
generalno ja i nisam forwardovao port, jer na ovom ruteru sto sezam deli(conexant) ima fora sa PPP Half bridge, i kad ga stavim na enabled, onda mi se ugasi firewall i adresa postane javna tacnije 77.172.... u suprotnom kada je PPP half bridge disabled onda mi adresa bude 10.0.0.3.

Ne verujem da je to problem jer godinama radi dobro, nego eto utorent jednostavno nece nista da skida.
 
Evo sve radi kako treba od kako sam izbrisao net limiter. Znaci ja sam u net limiteru ogranicio upload za utorent, mada net limiter je bio ugasen kad sam skidao sa utoentom tako da ne znam kako je kao ugasen mogao da utice na utorent. Posle brisanja i restarta kompa sve radi ok.
 
beotel(ADSL) je imao tehnickih problema, pre neki dan...sto se i telekomu desava vrlo i veoma cesto...Sada je sve normalno. Slozio bih se da je telekomov adsl bolji, ali oni drze monopol, sa uslugom u beotelu sam prezadovoljan, nema forwardovanja portova, torenti uvek idu maximalnom brzinom...
 
Jer dovoljno u utorentu da se max upload rate stavi na 0, a svaki torent pojedinacno na 2. Ovo mislim bez koriscenja net limitera.
 
Nazad
Vrh Dno