Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Veliki pozdrav svim clanovima foruma.
Primetim da se odlicno razumete u podesavanje utorrenta, pa vas molim da mi objasnite pojedine sitnice oko podesavanja.
Bane je to jako lepo objasnio samo ne mogu da se snadjem na sajtu "port forward", lepo je objasnjeno da treba pronaci modem/ruter, ali ja baksuz to ne mogu da pronadjem:wall:. Imam ADSL 512/64 (ako ima neke veze). Sve nadalje u objasnjenju sam koliko-toliko shvatio, ali ovo ne mere!

Molim vas pomagajte.:Klanjanje
 
imam jedan problem, od od danas sam postao korisnik veratovog adsla 1024k, dobio sam ruter tp-link td8810, problem je u tome sto nikako ne mogu da postignem deklarisane brzine... speed testovi mi registruju kao da koristim 256k ili 512k, dok download sa servera se krece od 20kb/s do 100kb/s, sa rapidsharea je oko 90kb/s, torrenti mi poprilicno sporo rade. Da li je problem do konekcije ili neceg drugog, pridrzavao sam se upustva za konfigurisanje rutera.

p.s.
koristim utorrent 1.7.5
 
Ljudi jel ima neko ko bi znao da mi ovo objasni i da me uputi.
1) PORT FORWARD ,da bi proverili da li port preko koga vam ide BitTorrent saobracaj radi, morate uraditi sledece:

Kliknite na NETWORK STATUS ikonicu tu imate opciju TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY, kliknite i pogledajte da li imate "incoming connections" na tom portu. Ako nemate, onda morate da odradite PORT FORWARD.

Idite na sajt http://www.portforward.com i tamo izaberite prvo vas modem/ruter pa onda program utorrent, imacete vrlo laka i JASNA uputstva.
 
Ljudi jel ima neko ko bi znao da mi ovo objasni i da me uputi.
1) PORT FORWARD ,da bi proverili da li port preko koga vam ide BitTorrent saobracaj radi, morate uraditi sledece:

Kliknite na NETWORK STATUS ikonicu tu imate opciju TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY, kliknite i pogledajte da li imate "incoming connections" na tom portu. Ako nemate, onda morate da odradite PORT FORWARD.

Idite na sajt http://www.portforward.com i tamo izaberite prvo vas modem/ruter pa onda program utorrent, imacete vrlo laka i JASNA uputstva.

sta ti nije jasno ? SVE lepo pise, cak imas i slike na tom sajtu.
 
Imam problem, uopšte ne mogu da u pomenutom patch iz uvodnog posta da promenim broj konekcija, ne mogu da ukucam Y na tastaturi, tj. ne mogu ništa da ukucam. Pomoć,

Ranije sam mogao, ali sad nakon reinstalacije Windows ne mogu?

PS Zaboravite na gornje, silly me
 
Poslednja izmena:
Ako nije i ruter onda nemas mogucnosti da forwardujes portove.

OK, to sam skontao. Ali i dalje me nervira crvena ikonica u dnu utorrenta i svi trackeri prijavljuju da nisam connectable. Jel postoji resenje za ovo? Ponavljam, ne idem kroz router vec sam konektovan preko Motorolinog kablovskog modema SB5101E
 
podesi rules za utorrent u firewallu ako ga imas
 
...
i da zasto mi je dowlnoad zakucan na 30 kad imam 512 kod telekoma,znaci kako god ogranicim down i up on se ne mice sa 30 (dobro je to ali ipak bi nekih 45 bilo bolje :))

uTorrent ima "integrisano" ogranicenje upload/downlaod=6; preciznije ako ti je upload namesten na 5kbs onda ti on ogranici download na 30... Tako da povecaj upload na 10kb (Opions->Preferences->Connection->Maximum upload rate); a onda za svaki torrent ponaosob koji skidas ogranici upload na koliko tebi odgovara...
 
Ili ogranici upload za utorrent na recimo 1-2KBps nekim programom, na primer netlimiterom.
 
trebaju mi torenti sa koih mogu da skidam filmove,dali zna neko? :wave:
 
uTorrent ima "integrisano" ogranicenje upload/downlaod=6; preciznije ako ti je upload namesten na 5kbs onda ti on ogranici download na 30... Tako da povecaj upload na 10kb (Opions->Preferences->Connection->Maximum upload rate); a onda za svaki torrent ponaosob koji skidas ogranici upload na koliko tebi odgovara...

auu....e hvala ti puno :wave:
 
uTorrent ima "integrisano" ogranicenje upload/downlaod=6; preciznije ako ti je upload namesten na 5kbs onda ti on ogranici download na 30... Tako da povecaj upload na 10kb (Opions->Preferences->Connection->Maximum upload rate); a onda za svaki torrent ponaosob koji skidas ogranici upload na koliko tebi odgovara...

Si siguran za ovo, meni je podeseno 102/6 i radi ako je ok torrent vuce ~100
 
6 ti daje unlimit, već na 5 te limitira :)
 
Ljudi kako da fowardujem port kada mi na portfowardu trazi staticnu ip adresu, a ja imam dinamicnu? :smoke:
 
ewo deo onoga sto pise

Utorrent's Port for incoming connections

To setup port forwarding on this router your computer needs to have a static ip address. Take a look at our Static IP Address guide to setup a static ip address. When you are finished setting up a static ip address, please come back to this page and enter the ip address you setup in the Static IP Address box below
 
Konfiguriši statičku IP adresu u localu na tvom kompu :) Npr 192.168.0.23
I na ruteru forwarduj portove na taj IP
 
Konfiguriši statičku IP adresu u localu na tvom kompu :) Npr 192.168.0.23
I na ruteru forwarduj portove na taj IP

Da samo sto pise u uputstvu od ADSL telekoma da idem na local area conection i u da podesim optain IP adress automaticly i neki DNS isto :zgran:
 
Uradi lepo sta ti ljudi kazu. Milion puta objasnjeno.
 
Hvala ali kako to da uradim


Odeš na mrežnu konekciju - Properties - TCP/IP Properties..

Stavi neki IP npr 192.168.0.23, subnet 255.255.255.0 i gateway ti je adresa rutera. Obično je 192.168.0.1, ne znam za tvoj ruter koja je, proveri...

Ako ti je adresa rutera iz nekog drugog ranga onda mora da bude i IP iz tog ranga.. Da uprostim, promeni samo zadnju brojku ;)
 
Poslednja izmena:
Odeš na mrežnu konekciju - Properties - TCP/IP Properties..

Stavi neki IP npr 192.168.0.23, subnet 255.255.255.0 i gateway ti je adresa rutera. Obično je 192.168.0.1, ne znam za tvoj ruter koja je, proveri...

Ako ti je adresa rutera iz nekog drugog ranga onda mora da bude i IP iz tog ranga.. Da uprostim, promeni samo zadnju brojku ;)

Hvala imam Telekomov internet i u paketu sam dobio neki modem MT882 :wave:

Malo pre sam pobao tako da uradim ali sta da pisem u polje DNS server adresses posto kada ukucam ove brojeve uz TCP/IP onda mi net ne radi nece ni jednu stranicu da otvori, mislim da je to zato sto sam ja imam dinamicku ip adresu
 
Poslednja izmena:
Hvala imam Telekomov internet i u paketu sam dobio neki modem MT882 :wave:

Malo pre sam pobao tako da uradim ali sta da pisem u polje DNS server adresses posto kada ukucam ove brojeve uz TCP/IP onda mi net ne radi nece ni jednu stranicu da otvori, mislim da je to zato sto sam ja imam dinamicku ip adresu

Nema potrebe da kucaš DNS servere na konfiguraciji za mrežnu, ostavi prazno.
 
Jel si stavio pravi gateway?
 
DNSovi
primary: 212.200.13.13
secondary: 195.178.32.2
Vidim da se ovde pominju i neki noviji, ali meni lepo radi i sa ovima.
Gateway je 192.168.1.1 (ili na kraju 2 ako je na USB)
 
Potrebna pomoc oko forwardovanja portova.
Imam ADSL kod Verata 512/64 i od njih sam dobio TP-Link 8810 router. Taj router sam prikacio na Linksys Wireless router, a Linksys sam prikacio na komp. Sada imam problem da forwardujem portove. Nisam siguran sa kog rutera treba da forwardujem portove. Da li sa TP linka ili sa Linsys-a? Ili i sa jednog i drugog? I kako to da odradim. Probao sam sam nesto da kombinujem ali bez uspeha. napominjem da mi je mreza dobro podesena i imam definisane za sve uredjaje IP adrese i Gateway-e...
 
Nazad
Vrh Dno