Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

sve namestio po tutorijalu(nisam patchovo) radi kao zmaj
 
Jel bi mogao neko malo bolje da mi objasni proceduru za namestanje portova kod Thomson TCM420 broadband modema posto mi nista nije jasno. Koju da ukucam ip i gde? jer ni u exploreu, i ie exploreu, ni u run onako pesaka ne nalazi nista. Jedino do cega moze da se doje je neka dijagnostika statusa u kojoj ne moze nista da se namesta.
Inace sam na IKOM-u, Uvek mi je u uTorentu konekcija blokirana, malo je zuta pa onda crvena, i tako. Firewall mi je iskljucen i servis sam iskljucio trajno ne vredi. Konstantno su mi portovi, koji god da izaberem, zakljucani. Pocinje mnogo da me nervira, pa ako bi neko mogao da mi pomogne bio bi jako zahvalan. :wall:
 
I ja sam na IKOMu, isto imam Thomsonov modem (ne znam sad koji model), ali nemam nikakvih problema sto se tice "zakljucanih portova". Tacno je, pokazuje mi crvene, zute, ali download sve vreme radi nesmetano (naravno, ako ima dovoljno peer-ova). Nema veze sto ti prikazuje da su ti portovi zakljucani... sve radi :) Privatni trekeri me stalno opominju za NAT problem, ali i upload mi fino radi, ratio mi je uvek ok, tako da me bas zabole sto me opominju (ako bas zagusti, tutnucu im ratio).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
I ja sam na IKOMu, isto imam Thomsonov modem (ne znam sad koji model), ali nemam nikakvih problema sto se tice "zakljucanih portova". Tacno je, pokazuje mi crvene, zute, ali download sve vreme radi nesmetano (naravno, ako ima dovoljno peer-ova). Nema veze sto ti prikazuje da su ti portovi zakljucani... sve radi :) Privatni trekeri me stalno opominju za NAT problem, ali i upload mi fino radi, ratio mi je uvek ok, tako da me bas zabole sto me opominju (ako bas zagusti, tutnucu im ratio).

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Pa meni jedno vreme nije pravilo probleme i iz cista mira je prestao da bude crven pa je stalno stajalo zuto. Ali od pre par dana mi je stalno crveno i upload mi ne radi uopste. Krene, ovaj ga prebaci iz zutog u crveno i blokira sve konekcije. A up mi je mnogo bitan zbog valhalla torenta, jer imaju pravila o upload i download, pa da me ne banuju bezveze.
 
Dobro, skonto sam, ali imam drugi problem. UI mi ne izgleda ko na sajtu i nemam opciju VIRTUAL SERVERS koju trebada podesim. Sta da radim?
 
aman ljudi ovo je toliko prosto. Treba samo nove portove u NATu da otvorite za adresu koja vam je u lanu sa ruterom (npr meni je 192.168.1.136). Ja sam ovo sam odradio bez uputsva na svom novom Wireless/AP/router uredjaju...znaci nisam ni gledao uputsvo za njega
 
Dobio sam od Telekoma na korišćenje Huawei SmartAX MT882u, koji sam navodno port forwardovao i torrenti mi rade, međutim uTorrent prikazuje znak uzvika, nije zeleno.Jel zna neko šta tačno da se radi sa ovim ruterom pošto sam ja nešto sam kombinovao, nat podešavanja. Šta ste vi uradili?
edit---
Izgleda da sada radi sve kako treba, valjda će tako i da ostane.
 
Poslednja izmena:
Nov sam sa torrentima pa ne znam zasto mi tako slabo rade. Pratio uputstvo, sredio modem (port forwarding), podesio utorrent, nalazim torrente sa mnogo seeds ali i dalje mi loshe skida. imam telekom adsl 512/64, skontao sam da bi bolje radi ako stavim upload na 2 kb/s. poceo sam da skidam torrent jedan, down mi pocheo sa oko 20kb/s tako radio jedno pola minuta i pao na 1 posle i tako i nastavio :0 ako neko ima isti internet kao ja neka napishe svoja podesavanja plz.
 
Evo kod mene opet isti problem, nema zelene strelice.

Jel moze neko da napise sta je tacno radio da se vise na bakcem sa ovim, router za ISDN liniju je u pitanju, mada bi trebalo da se svodi na isto.
 
Poslednja izmena:
Povremeno mi se mreža zakucava, preko rutera mi je net. Preko rapidshare-a uvek imam const. protok i maximalan.Nema nikakvih prekida.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problema da preko pure bridge nece da mu otvori nista ? Morao sam da vratim na PPOE
 
Ispratio tutorial, beotel 512/64, modem SagemE800 logovan sa /ip@beotel, obrisao bitlord, utorrent rules:), propustio port u TCP/UDP iznad 50000 na KIS 7, zeleni status. Ogranicen DL na 64, global UL na 7, po torrentu 1. Przi DL sa 50-52 kBps uz dobar odnos S/L.
Tok podesavanja: iskljucen WinFirewall, iskljucen KIS 7, ukljucen KIS, propusten port i zelena ikonica jeah. Resp Bane



P.S. Razlikujte modem i ruter, i nema problema za forward port, kod modema je samo bitno podesiti firewall, ili ga iskljuciti (ne savetujem ,jer se logujete sa javnom IP).
 
Poslednja izmena:
sve sam uradeo kako treba, po uputstvu, i download nikako da mi predje 30 kb/s, sve se vrti oko 29 kb/s. inace telekom 512 ... ?
 
S obzirom kolika ti je vrednost uploada, 29 kb/s za downolad je sasvim ok.
 
Naravno da nije ok, mora da izvlaci max sa dobrim torrentima.
Postavi upload u utorrentu na 6, a zatim instaliraj netlimiter i ogranici upload za utorrent na 1KB
I radice ti torrenti 50KB/s

poz
 
ok je sad radi, bio mi je upload na 5,odkad sam ga stavio na 6, cepa 50 kb/s, a ogranicim ga sa 1. Nego imam drugi problem, skinuo sam neki film, ali on traje samo 20 min, a ima 700 mb. Jel to neki kao lazni film ?
 
Ne mora da znaci. Ako je neki HD film, onda je sasvim moguce da toliko zauzima. Kakava je kvalitet slike u njemu ?
 
Poslednja izmena:
ne, ne. moja greska bila. usao sam nekako u neki pogresan fajl, pa sam pustio samo jedan deo. tek kasije sam video gde mi je smestio film, sad radi sve kako treba, samo sto nemam prevod. Svuda sam trazio ali dzabe, ako neko slucajno ima neka me kontaktira na pm, inace film je Golden Compass !
 
Help!!! Kako odraditi port forwarding za AirLive WL-5460AP? Potrebno mi je radi podešavanja uTorrent klijenta...
Sa 40 seed, 7 peers meni skida 12 kB/s. Konekcija mi je 256kBps preko pomenutog uređaja...

Hvala unapred!
 
Ljudi zabole me glava od portova i tutorijala.....
Svaka vam cast na strpljivosti i pomoci....:wave:

Sve sam procitao, uglavnom sve sam shvatio ali nikako ne mogu da odradim portforwarding na mojoj kartici Dlink dwl-510.

Znaci ukocio sam se kod logovanja na meni kartice i ne mogu da izvrsim prepravke u kartici.:mad:
Pokusao sam sa svim ip adresama na koje sam uspeo da naletim ali nista, nocas sam prevrnuo celi internet da bi nasao gde gresim i da nebi ovde smarao ali nema vajde i ipak sam resio da se uclanim i da pitam pametnije i iskusnije...

Video sam da ima neki problem sa drajverima od ove kartice ali ja imam net evo vec skoro godinu dana i nisam imao problema sa konekcijama bar ne do sad kad sam probao sa torrentima.

Mnogo vam hvala unapred na pomoci....:type:
 
Prevrnuo svih 7 strana i nista...zna li neko sta treba sacuvati od fajlova prilikom nove istalacije win'a a paket koji se skida je na 50% zavrsen...zeleo bih da posle instalacije XP'a ponovo pokrenem utorrent i nastavim tamo gde sam stao?! ako je tako nesto moguce i neko zna sta treba sacuvati pored tih 50% koje sam vec izdvojio sa strane neka javi.hvala
 
Bolje sacekaj da ti sline sve pa onda odradi sistem ja sam pokusavao tu i tamo nesto ali sam na kraju digo ruke od toga, krastavac. Pozz
 
Koristim utorrent 1.6.1 i ona donja ikonica mi je ponekad narandzasta, ponekad crvena ali nikad zelena. Medjutim, upload torrenata mi radi najnormalnije. Koristim kablovski internet preko Motorolinog modema SB5101E i na onom sajtu za forwardovanje portova nisam nasao taj modem. Sta mi je ciniti? Da li da ostavim to tako kako jeste ili bi nekim zahvatima dobio vecu brzinu itd?
 
evo namestih sve po banetovom upusvu i radi solidno...e sad jel moguce da me trakeri registruju kao skrticu posto mi je up\down ratio 0.0xy pa da mi nedaju da skidam? i da zasto mi je dowlnoad zakucan na 30 kad imam 512 kod telekoma,znaci kako god ogranicim down i up on se ne mice sa 30 (dobro je to ali ipak bi nekih 45 bilo bolje :))
 
Koristim utorrent 1.6.1 i ona donja ikonica mi je ponekad narandzasta, ponekad crvena ali nikad zelena. Medjutim, upload torrenata mi radi najnormalnije. Koristim kablovski internet preko Motorolinog modema SB5101E i na onom sajtu za forwardovanje portova nisam nasao taj modem. Sta mi je ciniti? Da li da ostavim to tako kako jeste ili bi nekim zahvatima dobio vecu brzinu itd?

Ako nije i ruter onda nemas mogucnosti da forwardujes portove.
 
Nazad
Vrh Dno