Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Jel normalno to da posle forward-ovanja rapidshare dosta varira.
 
Imam ja jedno pitanje. Koristim Bitcomet i od pre nekoliko dana nikako mi ne izlazi zeleni kruzic dole u cosku. Koristim beotel i uvek se logujem /ip. Cak sam i sistem podizao ponovo jer sam sumnjao na windows, posto je i ovako bio nestabilan. Trazio sam po netu ali nista nisam nasao.
Evo sta mi javlja bit comet u statistici:

Overall Tasks: Total:0 / Running: 0

TCP Connections: Established: 0 [MAX:No Limit] / Half-Open: 0 [MAX:10]
LAN IP: 91.148.96.78
WAN IP:
Listen Port of TCP: 11639
Listen Port of UDP: 11639
Windows Firewall: Added [TCP added, UDP added]
NAT port mapping: Failed [UPNP device not found!]

Overall Download Rate: 0 kB/s Max Connection Limits: 50 per task
Overall Upload Rate: 0 kB/s, including persistent seeding: 0 kB/s Upload slots: 0

Disk Cache Size: 0 B (Min: 6 MB, Max: 50 MB)
Free Phys Mem: 609.36 MB (Min: 50 MB)

Disk Read Statistics: Request: 0 (freq: 0.0/s), Actual Disk Read: 0 (freq: 0.0/s), Hit Ratio: 0.0%
Disk Write Statistics: Request: 0 (freq: 0.0/s), Actual Disk Write: 0 (freq: 0.0/s), Hit Ratio: 0.0%

Total Downloaded: 1.15 MB
Total Uploaded: 4.62 KB

Koliko ja znam i WAN IP treba da mi bude kao i LAN IP. To je pocelo koliko sam ja primetio od polovine prosle nedelje.

Da li neko moze da mi pomogne sa ovim problemom?

Da napomenem da je modem tomson speed touch 330.
 
ljudi svaka cast, lepo ste sve objasnili... ali ako moze neko da mi pomogne, to bi bilo super.... uzeo sam ruter od sezama (telsey). posle 20tak sek od kad pustim torrent aplikaciju net se skroz blokira. restart konekcije ne pomaze i dok ne "restartujem" ruter net ne radi. firewall, portforwardovanje... sta god? ima li nekog jednostavnog resenja?
 
evo da se pohvalim da sam i ja (ne)srecan korisnik telekom adsl-a od danas. Elem prateci ovaj extra tutorial namestio sam torrente i sljakali su tu do 55kb/s, namestena konekcija xx/128 posto imam paket 1024/128, ugasio sam sledece stvari i torrenti pice do 90kb/s a to su Protocol Encryption DISABLED, Allow incoming legacy connection ugaseno i iskljuceno je takodnje UPnP port mapping od kada sam to pogasio kao da su torrenti na nitru pici sve zivo, skidam po 2-3 istovremeno svaki ima po 30-35kb/s protok. Router je poznati nam roze najruzniji na svetu Huawei SmartAX MT882u. I jos nesto upload na svakom torrentu je limitiran na 1kb/s a download je stavljen unlimited. Ako neko ima jos neko bolje resenje da ovo pici jos brze neka javi. Pozz

EDIT: evo sad mi je brzina 107kb/s nece za sada preko toga, inace skidam 3 torrenta istovremeno
 
Poslednja izmena:
imam jos jedno pitanje za vas gurue utorrenta, kako kada podesim RSS downloader u utorrentu da zapamtim negde tu listu u nekom fajlu ili gde vec utorrent drzi ta podesavanja u sluicaju da reinstaliram sistem da mogu brzo da vratim to inace ima uvek da se smaram jedno pola sata samo dok podesim to opet
 
i niko ne zna da mi objasni ov za rss downloader gde se cuvaju settingsi za to, auuuu :D
 
jedno pitanje

Do pre 2 dana utorrent je radio kako tako i onda odjednom kada god da ga upalim i download i upload je 0 i ne samo to.Kada je on upaljen ne moze da se surfuje sve dok ga ne ugasim.
Ima li neko predstavu sta je u pitanju(inace telekom 512/64) i kako da se resi?
 
Podesi upload 6,download 0,instaliraj Netlimiter u kome tjesh ogranichiti upload za uTorrent na 1,i surfovatjesh bez vetjih problema....Ovo je za Telekom 512/64
 
Izvinjavam se na glupim pitanjima :)

Jako retko sam skidao torrente, uglavnom sa rapida skidam pa ne znam neke osnovne stvari.

1. Sta su trackeri? (molim vas bez wikipedije, ne prevodi mi se, samo ukratko mi recite)


Za uTorrent:

2. Konekcija mi je ADSL 1024/128. Stavio sam za: Max.number of connected per torrent na 100 i Global maximum number of connections na 150. Number of upload slots: 4. Da li je ovo ok?


3. Onaj patch mi ne radi, nece da se pokrene. Iskljucio sam nod32 ali jednostavno kaze da je neka greska.... Ranije sam ja patchovao ali znam da prilikom auto win update on vrati na 10...Sada ne znam kolko mi je. U uTorrentu mi stoji na 15 halfopen


4. Da li u advance treba jos nesto da se podesi?
 
Izgleda da sam se ipak izblamirao sa ovim mojim pitanjem gore...
 
@MaliSpaja:
Pogledaj da li si otvorio port u za utorrent u routeru predpostavljam da imas Thompson shit? Ako jesi pogledaj da li su ti unchekirani (joj sto volim ovaj posrbljeni engleski :D ) Randomize port each time.... bla bla i enable UPnP (moze a i ne mora)
 
uzmesh skinesh iste te torrente i kad te bude pitao gde da skida ti stavi gde su ti ti koncerti i on bi 99% trebao da nastavi da skida ;)
 
Upravo tako - samo mu daj putnju na folder u kome se nalaze zapoceti downlod fajlovi ... nakon chekiranja download se nastavlja bez problema.
 
Jesam.
U medjuvremenu kao je poceo da skida ali 2-3kb/s i one strelice nisu plave i zelene vec crvene.

Ja imao skoro isti problem, reinstalirao uTorrent (i obrisao sve njegove "repove" u appdata), i onda je proradio normalno opet...
 
Moze ukratko zasto je "Azureus the best!".

Evo posle nekog vremena koriscenja vuze-a posle utorrent-a, da kazem zasto je za mene bolji vuze, zbog AUTOSPEED opcije, ja koristim beta verziju autospeed-a, namesti se samo download u autospeed-u na fixed rednost "0" da ga ne ogranicava, a upload stoji po defaultu, estimate valjda, i to radi ... extra, narocito korisno nakon skorasnje korekcije upload/download odnosa od strane provajdera.
 
Poslednja izmena:
Help Please!!! Namestio sam sve kako je tutorial rekao i sve je sljakalo super. Ali juce sam probao da se LAN-ujem sa drugarom i preko switcha nece da funkcionise. Povezali smo i mocni Huaweii i problem je sto ga samo njegov komp vidi, a ja kao i da ne postojim na mrezi. Uspeli smo da se povezemo samo direktno, i to da on mene ne vidi i ne moze da pinguje, ali ja njega vidim i mozemo da se igramo u LAN-u.
Ali sto se tice torrenta... Kad smo se raskacili vratio sam svoj komp u prvobitnu vezu sa ruterom i utorrent mi javlja da je port zatvoren!!! A sve je ostalo isto. Proverio sam i IP i DNS i sve je kao sto je i bilo kad mi je torrent radio kako treba, ali port nije forwardovan i ocajno skida... HVALA!
 
Savet za pocetnike iz licnog iskustva
ako vam sve lepo radi i onda jednog dana iznenadno padne brzina torenata prvo sto treba da uradite je da skenirate sistem na viruse i spyware
 
Ocito da se Lan i torrenti nesto ne misrishu.
Meni se desavalo vise puta da imam problema preko kada je ADSL modem prikljucen na Lan i nijednom od kada sam isti prebacio na USB.
 
Pored ovih silnih setovanja desi se da covek pogresi,i ako nezna da vrati prethodna setovanja,rokne reset dugme.

E sad,zanima me,kada resetujes,modem se vrati na prethodna podesavanja koje je uneo Telekom,ili na fabircka,koje je stavio proizvodjac,pre Telekomovih?
 
Moze li neko da mi pomogne...koristim mitorrent i saaaad....imam prilichno mali hdd, dok skida, skida na C disk, kad zavrshi, automatski prebacuje na E particiju...

Caka je u tome shto torrent koji skidam ima oko 66 gigabajta...a u njemu su fajlovi od 1giga, do 10...a ja na C imam 5 gb free..

Moze li nekako da se iksljuchi alert za no disk space, poshto cu skidati jedan po jedan file od giga...Kako mi zavrshi jedan piece (od nekih 250 u tom fajlu), izbaci mi poruku "no space", kliknem play, on nastavi da skida sledeci itd...ima li nekog leka?
 
Sada trenutno koristim bitlord ali koristio sam i utorrent. Sve namesteno po upustvu sa prve strane, ali .... nije dobro. Kada skidam dobre torrente (sa dosta seeda), brzina je oko 55kb\s ali kada skidam nove igre (dosta seeda, ali jos vise peera) brzina je ispod 5kb\s. Primetio sam da ostali likovi koji skidaju taj isti torrent ,imaju DL preko 100kb\s a ja ne mogu ni 5kb\s.

Pitanje:

Da li je meni ogranicen download zato sto mi je mali upload ( 4kb\s) ?
Mada to pise i u samom programu da je dowload proporcionalan uploadu. Da li moze to nekako da se zaobidje ili nesto slico. Naravno, napominjem da mi se dobri torrenti skidaju veoma brzo (uglanom nove anime), ali igre nece ni da cuju. Za obe stvari koristim mininovu.

Sve iz upustva sa prve strane je odradjeno, da li ima jos nesto sto mogu da uradim?

P.S. Evo sad na trenutke prelazi preko 30kb\s ali se drzi oko 15kb\s
 
Poslednja izmena:
Sada trenutno koristim bitlord ali koristio sam i utorrent. Sve namesteno po upustvu sa prve strane, ali .... nije dobro. Kada skidam dobre torrente (sa dosta seeda), brzina je oko 55kb\s ali kada skidam nove igre (dosta seeda, ali jos vise peera) brzina je ispod 5kb\s. Primetio sam da ostali likovi koji skidaju taj isti torrent ,imaju DL preko 100kb\s a ja ne mogu ni 5kb\s.

Pitanje:

Da li je meni ogranicen download zato sto mi je mali upload ( 4kb\s) ?
Mada to pise i u samom programu da je dowload proporcionalan uploadu. Da li moze to nekako da se zaobidje ili nesto slico. Naravno, napominjem da mi se dobri torrenti skidaju veoma brzo (uglanom nove anime), ali igre nece ni da cuju. Za obe stvari koristim mininovu.

Sve iz upustva sa prve strane je odradjeno, da li ima jos nesto sto mogu da uradim?
Bilo je priče o tome da koristiš netlimiter da limitiraš upload.. Btw, zašto si prešao sa konja na magarca?:) BitLord i nije dozvoljen na mnogim trackerima..
 
Kada sa netlimiterom ogranicim upload , nece nista da se skida. Neznam sta se desava......

Za bitlorda znam da ga neki trakeri banuju ali na ovima je ok.

P.S. Evo stavio sam jedan novi anime i skida ga preko 50kb\s, a CoD 4 ne moze ni 8kb\s. Vec nekoliko dana menjam razne klijente ali nema vajde ( naravno umem da ih podesim ). Ja mislim da je torrent jednostavno los, a i svaki slican kod mene se sporo skida ( 300 seedova i 10000 peerova).

Enivej, ako neko skida CoD 4 i postize punu brzinu preko torrenta, svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno