Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Probaj da postavis veliki port u uTorrent-u, neki preko 50000.
 
Kljuchna greshka,pogreshno si razumeo...search o port forward,pa nazad na podeshavanje torrent klijenta(kako to smeshno zvuchi :d ),pa NetLimiter i ostali radovi...

Meni je port 50500 (znaci preko 50000) i dalje cim se startuje uTorrent port je otvoren, posle pola sata rada i vise ako se proba port je zatvoren u cemu je stos?
 
to se i meni desava ali ide mi full brzinom
a kako to resim
odes na preferences>connection i klikni na random port.(dace ti bilo koji nema veze da li je preko 50000)
idi na ok
i onda da proveris jer otvoren
idi na
options>speed Guide i ides na test if port is forwarded properly
i pozelenece ti ikona
medjutim posle nekog vremena opet pozuti.
ja pito ove iz podrske a on ili nisu shvarili ili ne znaju

untitled.JPG
 
Poslednja izmena:
Ja sam odradio sve po uputstvu i dobio zelenu ikonicu ali mi download nikad ne ide preko 20k a imam 512k paket kod Telekoma. KOristim Azureus posto utorrent mi odbija poslusnost. Takodje, kad je Azureus ukljucen prakticno ne mogu da surfujem. U cemu je problem?
 
Ja sam odradio sve po uputstvu i dobio zelenu ikonicu ali mi download nikad ne ide preko 20k a imam 512k paket kod Telekoma. KOristim Azureus posto utorrent mi odbija poslusnost. Takodje, kad je Azureus ukljucen prakticno ne mogu da surfujem. U cemu je problem?

jesi li ogranicio upload na netlimiteru ili na samom torrentu na 1KBs ???

to sto ne mozes da surfujes je zbog prevelikog broja konekcija, drzi ih do 50
 
Ne koristim Net limiter, sve sam podesio u Azureusu. Smanjio sam i ukupan broj konekcija i broj konekcija po torrentu na 50 ali mi je surf i dalje prakticno nemoguc. Skidam samo jedan torrent odjednom.
 
Uradio sam test i dobio sledece:

OK! Port xxxxx is open and accepting connections.
You will be able to receive incoming BitTorrent connections.

Da li je to ok kao sto pise ili trebam da radim taj "PORT FORWARD"?
 
Poslednja izmena:
Posto se na nekoliko tema prica o tome kako da namestite torrente da najbolje i najbrze skidaju, kako da skidaju konstantno, i postavlja se pitanje "forwardovanje portova", odlucio sam da napravim neki guide za sve to u jednom topic-u.

Pre svega, preporucujem da koristite uTorrent za skidanje Torrenata. Zasto? Zazuzima jako malo RAM-a, ima sve opcije za skidanje, sve protokole takodje (u poredjenju sa drugim torrent clientima). Naspram njega je Azureus koji takodje ima sve protokole i opcije, ali utorrent je daleko jednostavniji za koriscenje i trosi jako malo sistemske memorije.


- Pre nego sto pocnete sa podesavanjima, informisite se malo bolje o tome sta je zapravo torrent i nacin na koji funkcionise, najbolje bi bilo OVDE
- Obratite paznju na pojmove Seeder, Leecher i Tracker

Provajderi i P2P, BitTorrent saboracaj

Kao sto znate, odredjen broj provajdera ne dozvoljava celokupan peer-to-peer saobracaj ili stavlja takozvane AGREGACIJE 1:10 i slicno. Postoji i te kako fora da se to zaobidje, takozvanim PORT FORWARD-ovanjem i ENKRIPCIJOM PODATAKA

1) PORT FORWARD ,da bi proverili da li port preko koga vam ide BitTorrent saobracaj radi, morate uraditi sledece:

Kliknite na NETWORK STATUS ikonicu (moze biti
greennetworkbb2.png
,
yellownetworktf1.png
ili
rednetworksa7.png
u zavisnosti od statusa vase mreze), tu imate opciju TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY, kliknite i pogledajte da li imate "incoming connections" na tom portu. Ako nemate, onda morate da odradite PORT FORWARD.

Idite na sajt http://www.portforward.com i tamo izaberite prvo vas modem/ruter pa onda program utorrent, imacete vrlo laka i JASNA uputstva.

Posle uspesnog forward-ovanja, pogledajte da li se ikonica promenila na
greennetworkbb2.png
, to bi trebalo da bude to sto se tice PORT FORWARD-a.

Ako je ikonica ZUTA onda nesto niste uradili dobro, probajte da proverite podesavanja port forwarda i kliknite opet na "TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY". (zuta ikonica ce biti prisutna uvek pri paljenju uTorrenta, i narednih nekoliko sekundi, tako da sacekajte minut da vidite da li ce da postane zelena)

Ako je ikonica CRVENA znaci da morate da iskljucite firewall. U firewall-ovima postoje opcije za pustanje odredjenih portova, ali saobracaj ce biti najverovatnije otezan upravo zbog firewall-a, tako da morate iskljuciti firewall (ovo podrazumeva i Windows Firewall).

2)ENKRIPCIJA PODATAKA, drugi korak pri resavanju problema s provajderima je ovaj. Jednostavniji je od prvog i zahteva samo jedan korak:

Options-->Preferences-->BitTorrent--> Sstavite Encryption na "enabled" i stiklirajte "Allow incoming legacy connections"
clipboard01gi8.jpg


Ove 2 stavke su najbitnije i najcesci su uzrok zaguesnog download-a pri skidanju torrenata.

Sledecih par saveta ce vam omoguciti stvarno MAXimalan download, a bogami i konstantan.

1)Hakujte broj TCP Half-Open konekcija

Ako koristite Windows XP SP2, ovo ce vam definitivno pomoci. Na defaultu, max TCP connections je 10, i ne mozete se nakaciti na puno peer-ova i IP adresa. Stoga, skinite OVAJ PATCH, koji vam omogucava da povecate TCP konekcije. Stavite broj od 50-100, nemojte preko 100, iz sigurnosnih razloga. Neki antivirusi ce prijaviti da je ovaj patch VIRUS, medjutim nije. Mozete pogledati malo detaljnije o tome na ovom sajtu - http://www.lvllord.de/

Sada treba podesiti MAX HALF OPEN CONNETIONS u uTorrent-u:
Options > Preferences > Advanced options > net.max_halfopen
tcputorrent.gif


Stavite tamo broj od 50-100 (broj s kojim ste patchovali)

2)Podesite Upload

Upload bi trebao da vam bude podesen na 80% od maksimalne upload brzine. Tako necete gusiti download a imacete i dobar upload za share. Kako da proverite koliki vam je upload ? Idite na OVAJ SAJT. Uradite upload test, dace vam rezultat doduse u kilobitima (kbs), a ne KILOBAJTIMA (KBs). Podelite dobijenu vrednost sa 8 i dobicete KBs (KILOBAJTE). Nakon toga, pomnozite dobijenu vrednost sa 0.80 i dobicete upload koji treba da stavite u ogranicenje.

Evo formule:

Ako je vasa maximalna upload brzina 12KBs onda:

12*0.80 = 9.6 je limit

3)Podesite DOWNLOAD!!!!!!

Ovo ce vam mozda zvucati smesno, ali unlimited download moze samo da naskodi brzini i konstatnom skidanju, a i surfovanju. Ako vam je maximalan download ispod 60KBs, onda pomnozite sa 80% i stavite limit. Ako je veci od 60KBs, onda stavite 95%.

Evo formule:

Ako je vas maximalan download 40KBs onda:

40*0.80 = 32 je limit

4)Broj Download i Upload konekcija. Koliko torrenta da skidam odjednom?

Broj download konekcija je najbolje da bude 25 (za one koji imaju paket 256kbs) i 50(512kbs), i tako dalje. Malo download konekcija moze ugroziti download jer nece svi peer-ovi upload-ovati istom brzinom, dok prevelik broj download konekcija moze takodje ugroziti download jer ce se bandwith trositi na stalno konektovanje na peer-ove:

Options > Preferences > BitTorrent > Maximum number of connected peers per torrent

Broj Upload konekcija stavite na 4. Obavezno stiklirajte "use additional upload slots"

Options > Preferences > BitTorrent > Number of upload slots

Da li da skidate vise od jednog torrenta? Moja preporuka je NE. Download nece biti full, moze doci do zagusenja rutera/modema pri ogromnom broju konekcija, surfovanje ce biti otezanije, Bolje je da stavite torrente u queue !!!!!

5)Par sitnih podesavanja

clipboard01ep5.jpg


Ukljucite upnp, NAT-PMP port mapping:

Options > Preferences > Connection > upnp port mapping, NAT PMP port mapping

6)Povecajte broj tracker-a

Torrente trazim preko sajta www.torrentz.com
Trazim na primer film "Total Recall", izbaci rezulatate, izaberem onaj sa najvise healtha i sa najboljim odnosom S:L ... Pogledajte sta pise kod odeljka "trackers":
clipboard01ua8.jpg

Trackeri ne pokazuju iste rezultate. E sad, kada skinem taj film sa recimo mininove on ne stavi sve trackere koji su prijavljeni na TORRENTZ.com sa slike koju sam upload-ovao iznad, stavi npr 2 trackera obicno, ponekad samo 1, i ja dobijam vrlo malo seedera a ponekad prevagne odnos u korist leechera, kapirate? Uradio sam sledece :

Desni click na torrent koji trenutno skidam - > Properties - > General Tab:
clipboard02bp4.jpg

Kao sto vidite, copy/paste-ovao sam sve trackere koje je prijavio TORRENTZ.com (i odvojio po jedan red ispod svakog, tako pise u "uputstvu").

procitao sam tvoj tutorijal i mnogo mi je pomogao hvala :banana:
 
Mogao si da citirash i sve ponudjene linkove,chisto da popunish josh 3 strane.
 
Kljuchna greshka,pogreshno si razumeo...search o port forward,pa nazad na podeshavanje torrent klijenta(kako to smeshno zvuchi :d ),pa NetLimiter i ostali radovi...

Procitao sam na vise tema i od vise clanova da za modem netreba port foward...?..

P.S. Kad sam ranije probao portfoward prema upustvu portfoward.com i kad sam stavio staticnu ip nije mogao da mi se konektuje na net, pa sam je onda vratio na predjasnu adresu.
Gde mogu besplatno da skinem kod za netlimiter 2 pro?
 
Poslednja izmena:
Khm,Huawei nije modem,nego ruter,opet nisi pazljivo chitao ;)
Opet repriza:
Ukucaj u browser 192.168.1.1

user: admin
password: admin

idi na basic settings pa odaberi NAT

tamo ti je chekirano DMS ali nije podesen host

klikni na new pa ukucaj adresu tvoje mrezne kartice (nesto kao 192.168.1.x) gde je x razlicito od 0,1,2.

onda kliknes na tools

pa na save/submit pa reboot/submit

i onda sve radi kako treba.

NetLimiter tjesh morati da potrazish u prodavnici NetLimitera,ili na neki alternativniji nachin koji ne smem da pomenem na forumu :zgran:
 
Instalirao sam COMODO Firewall Pro i uTorrent pokazuje zutu Network Status ikonicu. Kada cekiram Allow All problem nestaje ali predpostavljam da comodo gubi smisao?
 
Probaj ovo:

First, check the port utorrent is using (options, preference, connection) and disable uPnP-mapping.

Comodo settings (version 3.0.9.229)
Go to Network Security Policy to the 'Global Rules'-tab.
Add the following:
Allow
TCP or UDP
In
Source address: Any
Destination address: single IP (your computer's static IP)
Source port: any
Destination port: a single port (the one you found in the utorrent connection settings).

U svakom slucaju, za sve sto se tice podesavanja oko Comodo-a, idi na: http://forums.comodo.com
 
A kako na pr. fajl koji sam delimicno skinuo u jednom p2p (torent klijent) programu skinuo (na pr 26%), da prebacim u drugi torent klijent!?? (na pr iz µTorrenta u Azureus)
 
Poslednja izmena:
A kako na pr. fajl koji sam delimicno skinuo u jednom p2p (torent klijent) programu skinuo (na pr 26%), da prebacim u drugi torent klijent!?? (na pr iz µTorrenta u Azureus)

Ne bi trebalo da bude problema, samo daj istu putanju gde si poceo da skidas, klijent ce da odradi check i nastavice..
 
Mozda nije mesto bas u ovom topicu za ovo pitanje ali evo, kako to da azureus nema opciju da ugasi komp kad zavrsi skidanje? Kako resiti ovaj problem, taman sam namestio sve, i skapirao da je bolji od utorrenta, kad nema te stvarcice. Ajde pomagajte, neki plugin ili slicno, hvala.
 
Mozda nije mesto bas u ovom topicu za ovo pitanje ali evo, kako to da azureus nema opciju da ugasi komp kad zavrsi skidanje? Kako resiti ovaj problem, taman sam namestio sve, i skapirao da je bolji od utorrenta, kad nema te stvarcice. Ajde pomagajte, neki plugin ili slicno, hvala.

Ne moj da mislis da ti popujem, ali zaista.. sta ce ti ta opcija...? Kompjuteru ionako nista ne skodi da ostane ukljucen sve vreme. :)
Jedino ako ne mislis da ostavis kompjuter ukljucen i da odes na godisnji odmor... ali to mi ipak deluje pomalo nelogicno, posebno ako uzmemo u obzir sta sve kod nas moze, "vec sutra", da se desi ... Na pr. nestanci struje, grmljavina koja moze da "osushi" komp/frizider/TV i sl. ;)

BTW.. i ja sam skapirao da je Azureus the best! :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ukratko...
Ima sve sto ce ti ikada zatrebati (ili nece) vezano za torrente a i vise od toga. ;)

Pogotovo Vuze!

p.s. Uzgred to da je "the best" je, naravno, moja subjektivna ocena. Ne mora da bude i ispravna. :D
 
Poslednja izmena:
Moram da pitam nešto jer je u vezi teme, ako ništa barem se portovi spominju. elem.. koji port koristite za soulseek client? ovaj što je po default-u, nije baš najsjajniji. npr. kada koristim linux i programe za p2p mnogo više portova je otvoreno. hajde da ne širim temu, interesuje me konkretno koje portove koristite za soulseek? hvala unapred :)

EDIT::
zaboravio sam da se zahvalim za ovaj divan tutorijal :D
 
Poslednja izmena:
Imam Thomson TCM420 kablovski modem (ikomline), problem je u port forwardu, tacnije na listi modema na sajtu www.portforward.com nema thomson tcm420. Utorrent mi prijavljuje "Error! Port 50682 does not appear to be open". Pretrazio sam ceo net i nisam nasao nikakav odgovor na ovaj problem.
Hvala unapred.
 
pogledaj uputstvo za neki drugi i probaj da analogno odradis taj ceo postupak, samo ako nesto zaseresh, vrati na default.
 
Koju verziju uTorrenta da koristim.Ja imam 1.7.5 i nikako ne mogu da namestim PORT FORWARD.Stalno mi je ikona crvena.Imam telekomov ADSL 512/64,ako to nesto znaci
 
Mladene Hvala Ti Puno Sad Radi. A KOJU VREDNOST STAVLJAS ZA UPLOAD LIMIT. JA 6, A NA SAMOM TOTENTU 1 I DOBRO IDE
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno