Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Kada prijavi uTorrent neither nat-pmp nor upnp is enable pa ako ukljucim ove opcije da li moze da napravi neki problem, brzina uploada i downloada, kod privatnih trakera ili bilo sta drugo?
 
Pa, ako nisi ručno forward-ovao port, onda ih i trebaš držati uključenim - ako ti je upnp uključen i na ruteru (nat pmp ti je slična stvar upnp-u).

Brzina down/up-a će zavisiti od toga da l' ti je port otvoren (vidi dole u desnom uglu uTorrent prozora, da l' imaš onaj zeleni ok znak) i od koga preuzimaš fajl.
 
Poslednja izmena:
Rucno sam otvorio port i sada mi od jednom prijavljuje uzvicnik i kada sam proverio preko setup guide-a prijavilo mi tu poruku. Pa sam hteo da to ispravim.
 
UPnP i NAT-PMP su mi vec ugaseni i pored toga je krenuo da prijavljuje. Mene vise interesuje uloga tih opcija.
 
Ako si podesio port u ruteru i u uTorrent-u, onda ruter zeza 99%. Ne znam tačno koji ruter imaš, al' sam na par rutera sretao navedeni problem.

Uloga uPnP-a i NAT-PMP-a je automatsko konfigurisanje portova u zavisnosti kojoj aplikaciji koji port treba. Npr. uTorrent postavi sam sebi port 20000 (ujedno je i uPnP/NAT-PMP uključen i u programu i unutar podešavanja rutera), zatim uTorrent šalje ruteru informaciju da mu je potreban taj i taj port i da ga otvori. Ove opcije su čisto tu da se korisnici koji nisu vični mrežama i podešavanjima istih ne cimaju mnogo, već 2 klika i gotovo. E sad, druga je priča kad ruter pravi probleme, pa uPnP neće da radi, port forward radi povremeno...
 
Ako u status liniji imam zelenu ikonicu da mi je konekcija dobra, a kada pokrenem Setup Guide kaze mi da port nije otvoren, to nema veze. Odnosno vaznije je da je ikonica zelena bez obzira na Setup Guide. Nadam se da me razumete. :d
 
Tačno tako. Pusti taj Setup Guide, neretko nema veze sa vezom.
 
a da mu verujem za podesavanje brzine, ovako mi je podesio
utor.jpg
a da imam targo 24/12, valjda vise sam i zaboravio.
 
Realno, 800 konekcija će ti veoma retko zatrebati. Slobodno smanji na 300, a ...connected peers per torrent stavi na 60, tako ćeš manje opterećivati ruter (imati komotniji surf), a rezultati će biti isti. Upload rate digni slobodno na 1400.
 
Poslednja izmena:
Podeseno, malo me zbunila nove verzija fimwera za router od Targa posto vise nema gde da se podesava forwardovanje portova.
Mada kazu ako ti je status na BitSoup-u da si konektovan onda ti je dobro podesen uTorrent a i oni preporucuju verziju 2.21 build 2514 pa sam i uradio downgrade.
Hvala.
 
Ako si podesio port u ruteru i u uTorrent-u, onda ruter zeza 99%. Ne znam tačno koji ruter imaš, al' sam na par rutera sretao navedeni problem.

Uloga uPnP-a i NAT-PMP-a je automatsko konfigurisanje portova u zavisnosti kojoj aplikaciji koji port treba. Npr. uTorrent postavi sam sebi port 20000 (ujedno je i uPnP/NAT-PMP uključen i u programu i unutar podešavanja rutera), zatim uTorrent šalje ruteru informaciju da mu je potreban taj i taj port i da ga otvori. Ove opcije su čisto tu da se korisnici koji nisu vični mrežama i podešavanjima istih ne cimaju mnogo, već 2 klika i gotovo. E sad, druga je priča kad ruter pravi probleme, pa uPnP neće da radi, port forward radi povremeno...

Ruter je TD854W
Jel onda da ostavim ukljuceno upnp i nat pmp?
" port forward radi povremeno" upravo se ovo i desava. Sada javlja da nije forward-ovan, a to sam uradio vec odavno. Stoji uvek zuti uzvicnik, nema cekirano zeleno. Inace skidam iskljucivo sa privatnih trackera.
Inace i cesto imam problem da pristupim setup-u rutera preko 192.168.1.1 nece ni opste da otvori prozor za admin/admin. Samo stoji zamrznuto.
 
Poslednja izmena:
Ruter je krš tj. crkava i osim update-a firmware (ako pomogne, super), nećeš mnogo šta moći da uradiš po tom pitanju. SAMO, ako radiš update firmware-a, vidi podatke koji su ti potrebni za ponovno uspostavljanje aDSL veze. Idealno bi bilo da tražiš od provajdera novi ruter, ako hoće da daju. Reci da na ovom ne radi port forward, povremeno se zamrzava, prekida te u sred igre... začini malo, čisto da te ne otkače odma'. ;)

Svejedno ti je onda za uPnP, moguće da ni on neće da radi kako treba. 2 rutera sa sličnim simptomima sam imao i nije bilo happy end-a.
 
Poslednja izmena:
Vazi Dzoni, videcu nesto da uradim po tom pitanju.
Hvala na konsultaciji.
 
Jedno pitanje, mozda malo off:
Trenutno sam samo na bitsoup, gde je vecina novih stvari podeljena u rar arhive.
Moze li neka preporuka za privatni treker, gde brzo izlaze najnovije stvari, ali gde ne koriste uboge rar arhive?
 
da trenutno imaju limit korisnka i samo vip+ clanovi mogu da koriste van limita. imam 2 pozivnice ali nisam vip krastavac :/
 
IPT i TD često izbacuju nerarovane nove stvari, ali nekada budu i rarovane, pa ono ... Daj mail na PM ako hoćeš pozivnice. Svakako su mnogo bolji trackeri od supice.
 
Poslednja izmena:
Hvala za invite!

U pravu si, IPT i TD su mnogo bolji od supice. :)
 
Jedno pitanje, mozda malo off:
Trenutno sam samo na bitsoup, gde je vecina novih stvari podeljena u rar arhive.
Moze li neka preporuka za privatni treker, gde brzo izlaze najnovije stvari, ali gde ne koriste uboge rar arhive?

Rar fajlovi su veeliki plus za odrzavanje ratia.
Omogucuju da se skine 3-4-5 fajlica (ukupno 500MB-1000MB) od recimo komplet BR od 50GB i da se to podigne X30. Da nema rarova, na TL bi dizanje 1TB bila nemoguca misija.
 
Meni se u poslednje vreme dešava nešto neobično. Brzina interneta mi je 4 Mbps / 192 Kbps što praktično znači da mi se maksimalne brzine torenata kreću između 450 i 500 kB/s. Koristim uTorrent 3.1.2.
E sada, već nekoliko puta mi se desilo da bacim pogled na brzine i zateknem nešto nerealno, recimo 10MB/s. (kao na slici)

net.jpg



Primetio sam da se to najčešće dešava kada radim nešto drugo pa sednem za komp ili po izlasku iz neke igre. E sada ide najčudniji deo, čim kliknem unutar prozora uTorrenta brzine naglo opadaju i posle par sekundi vrate se na onih "normalnih" 400-500 kB/s. Ima li neko ideju u čemu je stvar, da li je to samo neki bag u torent klijentu pa on pokazuje veće brzine nego što su zaista ili on zaista skida tom brzinom...?
 
Ljudi internet mi je 100mb/2mb, ja nisam nsita podesavao sem sto sam stavio upload nekih 80% od max brzine.
Da li bi mi neko rekao sta sve da promenim?
Capture.PNG

Hvala
 
Na kom sajtu/tracker-u? Koliko ima seeder-a/leecher-a? Odradi speedtest ka Frankfurtu npr. i postavi rezultat. Da li u donjem desnom uglu unutar uTorrent prozora vidiš zelenu ok kvačicu?
 
Poslednja izmena:
A da li da pročita prvi post i podesi sve kako treba pa da onda postavi neko pitanje?
 
A da li da pročita prvi post i podesi sve kako treba pa da onda postavi neko pitanje?

A zasto mislis da nisam? Taj post je od pre 5 godina, i te vrednosti sto su stavljene tipa za Global maximum nuber of torents... je za daleko sporiji internet nego sto je danas.
Resio sam problem.
 
Nazad
Vrh Dno