Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Rešenje

Net (surf) se svakako uguši. Patchovao sam win i upisao u registry-ju da je dozvoljeno max 100 half open konekcija, a u uTorrentu podesio taj parametar na 50. Koristim cFosSpeed i http protokol, kao i sam Firefox su podešeni na maximalni prioritet (higher). Bez obzira na to surf se vuče neverovatno i za svaku treću stranicu mi izbaci timeout.
Probao sam Azureus i uTorrent, i uTorrent se za nijansu bolje ponaša, tj. može kako tako da se surfuje, dok je pored Azureusa to apsolutno nemoguće bez obzira na sva podešavanja.
Kada skidam iz uTorrenta koristim 50 konekcija max po torrentu (paket adsl 512/64), a broj globalnih konekcija je max 100 i skidam najviše dva torrenta istovremeno. Kada se otvori 100tinak konekcija, ništa osim torrenta više ne može da primiriše netu, bez obzira i na cFosSpeed. Sa NetLimiterom ograničavam uTorrent upload na 1,5kb/s, kada se podesi na 2 i više download pada ispod 30kb/s jako brzo. Ako ne ograničim uopšte upload, nastaje kolaps, brdo otvorenih konekcija, a od mene vuku sa maximalnih 6-7kb i u tim trenucima ništa osim uploada ne radi.
Da li postoji neko rešenje da se malo obuzda uTorrent? Ako ograničim download iz njega ili NetLimitera ne dobijam ništa jer nije problem protok (koji bi Firefoxu dodelio cFosSpeed zbog prioriteta), nego silan broj konekcija koje otvori uTorrent.
Da li je problem možda do Sezamovog Conexant rutera ili je to problem na nivou Windowsa? Da li bi kvalitetniji ruter pomogao da se sve odvija bolje?

Odgovorio sam ti na temi o Beotelu, al' ajd opet. ;)

Koristi Operu 9.23 za surf i problem rešen. Ja koristim Firefox, ali je trom za većinu stvari, pa paralelno koristim i Operu i leti sve. Firefox definitivno nije dobro podešen... :crash:

Sad skidam sa RS masivno (torent ne radi), i Firefox jedva ide, dok Opera bez problema otvara stranice.
 
Odgovorio sam ti na temi o Beotelu, al' ajd opet. ;)

Koristi Operu 9.23 za surf i problem rešen. Ja koristim Firefox, ali je trom za većinu stvari, pa paralelno koristim i Operu i leti sve. Firefox definitivno nije dobro podešen... :crash:

Sad skidam sa RS masivno (torent ne radi), i Firefox jedva ide, dok Opera bez problema otvara stranice.

Aj' probaću, mada meni pored Firefoxa, ni IE ne može da primiriše netu, gtalk i spype se jedva konektuju na server (ako prethodno već nisu bili konektovani), weather gadget ne može da updateuje podatke, itd., znači nije samo do Firefoxa.
 
Mozda ovo pitanje i nije za ovaj thread ali mozda ce neko odgovoriti.
Zanima me zasto neke torrent nema sanse skidati najvecom brzinom i ako je seed mnogo veci u odnosu na leech, dok opet neke druge torrente mogu skidati full brzinom?
 
Mozda ovo pitanje i nije za ovaj thread ali mozda ce neko odgovoriti.
Zanima me zasto neke torrent nema sanse skidati najvecom brzinom i ako je seed mnogo veci u odnosu na leech, dok opet neke druge torrente mogu skidati full brzinom?

Pa ako imaš 300 seedera iz Srbije koji su u NetLimiteru ograničili upload na 0.5kb/s, onda ti je sve jasno. :d
Šalu na stranu, zavisi kakvog su kvaliteta ti seederi, koja im je zbirna količina uploada, a koliko sa druge strane mogu da povuku downloada leecheri.
Meni se dešava često da torrent koji ima jednog ili dva seedera skidam full brzinom.
Generalno treba gledati da odnos seed/leech bude što veći, ali u praksi to ne mora da znači download full brzinom, čak su izuzeci dosta česti.
 
Pa ako imaš 300 seedera iz Srbije koji su u NetLimiteru ograničili upload na 0.5kb/s, onda ti je sve jasno. :d
Krucijalnu stvar sam prevideo :d :smash:
I meni se desava da od 1-2 seedera vucem full kapacitetom ( 50-52 kb/s ) ali ovo me bas zamara. Skidam prvu sezonu OZ-a, uvek ima nekoliko seed vise nego leech i vrlo tesko prelazim 15 kb/s a josh redje doguram do 20 kb/s.
Ne zurim ja nigde i ne patim za full brzinom, nego me cisto zanima zasto se desavaju ovakve stvari.
 
Jel uspeo neko da podesi port forwarding ko se konektuje preko Beotel-a i koristi Sagem Fast 800 ruter???
 
nemas port forvard sa SAGEM fast 800 modemom konektujes se tipa: username/ip@beotel

i pozelenece ti ikona
 
Poslednja izmena:
Kada u browser-u unosim ip adress,posle toga mi se ne otvara onaj prozor sa user name i password pa ne mogu da nastavim sa port forwarding-om!
Sta bi moglo da se uradi pa da zavrsim sa ovim port forwarding-om?

Inace sam na Telekomu 512/64 a modem Huawei MT882,pa ako je neko sa slicnim karakteristikama uspeo da namesti utorrent neka javi sta je uradio!
Ovako je katastrofa,vuce se kao na dial up-u!
 
Poslednja izmena od urednika:
Inace sam na Telekomu 512/64 a modem Huawei MT882,pa ako je neko sa slicnim karakteristikama uspeo da namesti utorrent neka javi sta je uradio!
Ovako je katastrofa,vuce se kao na dial up-u!

Ja sam upalio PURE BRIDGED konekciju na huawei 882 i svi su ti portovi otvoreni.Napravis klasicnu broadband konkciju sa modemom i to ti je to.Ali malo na search na forumu i sve ce ti se samo reci.Puno je puta tema porforwarda sazvakana i search,search,search...
 
Da li je problem možda do Sezamovog Conexant rutera ili je to problem na nivou Windowsa? Da li bi kvalitetniji ruter pomogao da se sve odvija bolje?

Vjerovatno jeste, koristim 2 njihova "conexanta" (oba su jos kod mene). Jedan je GS (GlobespanVirata) 8100 a drugi je valjda bas conexant (Hasbani). Ovaj drugi, navodno su ga skoro poceli dobijati se stvarno nesto malo bolje ponasa. Medjutim definitivno ga ubija bilo koji veci broj konekcija. Znaci ako se postavi ogranicenje na npr. 30 konekcija i stavi UL na neku razumnu granicu net uglavnom radi bez ikakvih problema. FF, IE, FTP itd.

E sad zanimljiva je stvar da ruter izgleda pravi problema sa previse konekcija "po ethernet portu" znaci kad stavim sa jednog kompa (jednog ethernet porta) u torrent klijentu npr 50-60 konekcija uglavnom nista ne moze da se radi na kompu. Medjutim bez problema radi 3 torrent klijenta na 3 razlicite masine (koje su naravno na 3 razlicita porta) sa po 30 konekcija.

Imam u planu da ubacim neki P1/P2 sa m0n0wall ili nekim distroom slicne namjene a ruter prebacim u bridge i tako se rijesim ovog smeca.
 
Da li postoji mogucnost da se namesti kada je ogranicen p2p saobracaj za kablovski internet koji ide preko vpn-a?Provajder je 3dnet
 
Turorijal je extra ....
 
Prvi put sam pratio tutorial i u pocetku je sve radilo savrseno sve dok posle jedno nedelju dana nije poceo komp da mi blesavi (DL drasticno usporio, ne vidim drugi komp u mrezi, na svakom torrent fajlu ne moze da ostvari punu konekciju vec uTorrent govori kako trebam da porverim firewall i router itd).
Resim ja da instaliram opet Win, podignem sve programe i snimim uTorrent i kazem sebi "Aj odradi sve iz tutoriala ali bez onog sumljivog patch-a za Win". Posle svih podesavalja uTorrent leti i BEZ patcha. Tuce 52Kbs bez ikakvih problema.
Ja taj patch bogami vise ne snimam.
 
@shoe
ja sam koristio jedno vreme bez patcha i kad sam ga instalirao nisam nista dobio
 
Pa to sam hteo da kazem. Patch uopste nije potreban. Barem kod mene.
 
Pomagajte ljudi!

Ja sam na Ptt.Net (512/64) i nikako nemogu da resim problem sa brzinom DL torrenata.
Pre dok je bilo (256/64) i dok sam od njih koristio mali ASUS modem nije bilo nikakvih problema.
A sada kad sam zamenio taj za Sagem Fast 1201 modem/ruter nemogu nikako da namestim, a da se DL ubrza.

U pocetku mi je u uTorrentu non-stop bila zuta ikonica, iako sam namestio portove u
NAT->Port Forwarding. Posle sam ukljucio i DMZ Host i ukucao tu IP adresu kompjutera. Mislim da je to onda uticalo da se ikonica u uTorrentu promeni u zeleno, ali mi i dalje ne prolazi "Test if port is forwarded properly".

A sto se tice samih torrenata, zasto se desava da mi kod torrenta koji ima seed/peer=77/99, od tih 77 sidera ni jedan nije upaljen i DL na njemu ne radi nikako, dok mi se kod drugogo torrenta koji ima upaljenih 2 od ukupno 4 seed DL ide nekom brzinom do 10kB/s, nekad predje preko 10, do oko 15kB/s i tako.

P.S. Ruter mi je povezan na komp preko Eth kabla i namesten prema uputstvima ptt.neta. Da li bi mozda dobio neka poboljsanja ako bi ga povezao sa USB kablom.

P.S.S. Negde sam na forumu nasao kako neko spominje da je bolje namestit da se javna IP adresa vidi direkno od kompa,
a ne od rutera !? Da li sam to mozda odradio sa uvim DMZ Hostom, ili je to nesto drugo?
 
Definitivno je uspeshna najseljachkija varijanta :d sa NetLimiterom na kome je upload podeshen na 1 kb/s,dok je na utorrentu 6.Ide skoro maximalnim brzinama u zavisnosti od trackera.Telekom 512/64
 
1. Sta sa opcijom Options->Speed Guide->Enable Encryption, da li da je drzim ukljucenu ili iskljucenu, sta sa njom dobijam?

2. Sta se desava kad na nekom torrentu ukljucim Force Start opciju, jedino sto znam da sam torrent ispod toga onda automatski ukljucio na Downloading. Ali da li se nesto desava sa ovim torrentom na kome je [F]Downloading?

3. Jel je moguce da se desi, da su svi trackeri u jednom trenutku iskljuceni (nedostupni), upravo mi je tako dok ovo kucam. Jedan torrent u propertisu ima upisanih jedno 8 razlicitih i sve i jedan je: offline (timed out)?
 
1. Sta sa opcijom Options->Speed Guide->Enable Encryption, da li da je drzim ukljucenu ili iskljucenu, sta sa njom dobijam?

2. Sta se desava kad na nekom torrentu ukljucim Force Start opciju, jedino sto znam da sam torrent ispod toga onda automatski ukljucio na Downloading. Ali da li se nesto desava sa ovim torrentom na kome je [F]Downloading?

3. Jel je moguce da se desi, da su svi trackeri u jednom trenutku iskljuceni (nedostupni), upravo mi je tako dok ovo kucam. Jedan torrent u propertisu ima upisanih jedno 8 razlicitih i sve i jedan je: offline (timed out)?

2. To služi da se forsirano startuje torrent bez obzira koliko ih je na queue, znači "na vezu" :) Npr ako ti je stavljeno da je maximalan broj downloada 2, a već ti se skidaju dva torrenta + njih 10 čeka na queue, ti željeni torrent staviš na Force Start i on kreće sa radom dok ostali normalno "stoje u red" :)

3. To ti se dešava sa jednim torrentom? Ne valja ti torrent onda, potraži neki drugi ;)
 
3. To ti se dešava sa jednim torrentom? Ne valja ti torrent onda, potraži neki drugi ;)

Ne to mi je trenutno na svim torrentima, vecina ih za trackera ima demonoid.com, dok neki imaju i vise od jednog trackera upisanog u Properties.

A sad mi je opet zuta ikonica u uTorrentu. Cini mi se kao da mu smeta kad upisem portove u Port Forwarding tabelu rutera!? Sto mi je malo cudno s obzirom da ovde svi pricaju kako je potrebno da to bude namesteno.
Sta je postizem sa upaljenim DMZ hostom, posto mi se cini da samo sa tim imam nekog malog pomaka u uTorrentu, tj. ikonica pozeleni. Mada sa torrentima slabo???
 
Definitivno je uspeshna najseljachkija varijanta :d sa NetLimiterom na kome je upload podeshen na 1 kb/s,dok je na utorrentu 6.Ide skoro maximalnim brzinama u zavisnosti od trackera.Telekom 512/64

E svaka ti cast CARE :wave:. Evo sad sam instalirao poslednju verziju NetLimitera i napakon, proradi sve!!!

Znaci zelena ikonica u uTorrentu, portovi prolaze samo tako i STO JE NAJBITNIJE torrenti prze!!! :banana: :guitar: :banana: :,,:
 
Znaci zelena ikonica u uTorrentu, portovi prolaze samo tako i STO JE NAJBITNIJE torrenti prze!!! :banana: :guitar: :banana: :,,:

Ti si malo izmešao neke stvari. Sa NetLimiterom si dobio brži download jer si ograničio upload, ali NetLimiter nema nikakve veze sa portovima.
 
Ti si malo izmešao neke stvari. Sa NetLimiterom si dobio brži download jer si ograničio upload, ali NetLimiter nema nikakve veze sa portovima.

Znam da nebi trebalo da NetLimiter ima veze sa portovima, ali dok njega nisam instalirao, nisu mi sve "ovce bile na broju".
Zasto? Ne znam!?

Sad mi je namestanje sledece, u ruteru namesten DMZ host, nista u Port Forwarding tabeli (ovo mi je izgleda vise smetalo nego pomagalo) i namesten ovaj NetLimiter.

Jos sad samo da proverim kako mi sada radi i eMule i kako je na to delovalo ovo svo namestanje. Posto ni on nije bio bas najsrecniji u poslednje vreme.
 
@vai. god

sa tim dobijas enkripciju podataka, u ovom slucaju BitTorrent traffica. Trebalo bi da zavara tvog provajdera i da sa kombinacijom port forwarda stvori otvoren put kad neogranicenim brzinama kada je u pitanju p2p saobracaj. :)
 
nemas port forvard sa SAGEM fast 800 modemom konektujes se tipa: username/ip@beotel

i pozelenece ti ikona

Jel moze neko da mi pojasni gde da se konektujes?
Jel to ono na utorrentu CURENNT PORT?

I sta da stavim na connection tipe? Ako ja imam adsl od 1024/128, jel to znaci da treba da postavim na xx/128?
 
kada pritisnes na ikonicu na pozadini Internet ADSL
u polju USERNAME kucas: tvoj username/ip
i password i to je to
 
A zasto se meni zatvori port koji je forwardovan sam od sebe??? Znaci pravilno forwardovan port.Koristim uTorrent, kad podignem uTorrent on pocne skidanje fajlova.OK odem na speed test i trazim da mi proba forwardovan port.On proba i kaze OK.Super. Probam pola sata kasnije da li je pravilno forwardovan port i "ERROR" nije forwardovan...u cemu je stos????:crash:
 
kada pritisnes na ikonicu na pozadini Internet ADSL
u polju USERNAME kucas: tvoj username/ip
i password i to je to

Mislim da se nismo najbolje razumelli, ili te ja nisam razumeo.
Konektujem se na net bez problema, ali mi je ikonica u utorentu i dalje zuta. Koliko sam razumeo s obzirom da imam huawei modem, nemam potrebe sa fovardovanjem. Brzina mi je 1024/128. Ogranicio sam DL 106 (95%) i UL 8 (80%), odradio sam i ona sitna podesavanja, ne znam sta jos treba da uradim da bi bila zelena?
Prosecna brzina DL mi je 20-tak KB/s, tako da nesto verovatno nije uredu. Uglavnom skidam torente sa vecim odnosom sidera, tako da je i sa te strane sve zadovoljavajuce.
Jedino sto nisam podesio je Speed guide, jer nisam siguran kako (uzeo adsl pre 10 dana, tako da nisam iskusan). U njemu da li u opciji Connection Type da stavim xx/128? Jel to UL? u opciji Current Port imam po difoltu broj 19233, (?) a kad kliknem za test za fovardovanje pise mi ERROR! Port 19233 does not appear to be open. Da li tu nesto treba da podesim?

Da li jos nesto u torentu da podesavam ili je do neceg drugog? Mozda nesto u Netlimiteru?...
 
Nazad
Vrh Dno