Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Zasto ne stavis onda 80 ? :)
 
To nije poenta, pitanje je zašto ne radi kao ranije.
 
Kod mene je poslednja verzija 2, 2.2.1 25302 i radi kako treba, da nisi instalirao neki win update, da li si probao sa iskljucenim av programom...
 
Nije do AV-a, apdejte nisam instalirao neposredno pre nego što se to javilo ... Na v.2.0.4 imam ~2-3kBps "viška" ... Skenirao sam sistem Avastom i MBAMom i ništa nisu našli. Videću ....
 
Bas zato i svi koriste 2.0.4 verziju, jer je poslednja koja radi kako treba a nema bloatware-a.
 
Kako mislis svi koriste ? :)
 
Svi na privatnim trackerima. Zato sto nove verzije ne donose nista novo, a svaka na ovaj ili onaj nacin baguje + dolaze sa gomilom bloatware-a.
 
Ja ne koristim. Koristim 3.1.3. A na privatnim trackerima sam. :) Nista mi ne baguje, a nisam primetio ni bloatware.
 
I ja koristim 3.1.3. sa privatnim tracker-ima, te nisam primetio probleme i neki veći bloatware (doduše, pogasio sam sve one gluposti koje su stajale sa strane utorrent prozora).

Zašto svi kažu da je 2.x verzija najbolja? Je l' ima nešto konkretno bolje nego novije verzije? Ako ima nešto konkretno bolje, daj vratiću se na stariju verziju.
 
Osim na bloat mnogi su se žalili na usporavanje rada kompjutera i čest disk overload, moguće je da su to sredili u novijim buildovima, ako nemaš problema nema ni razloga da menjaš.
 
Aha. Hvala na odgovoru.

Za sad nemam tih problema, pa se nadam da će tako i ostati.
 
Ima raznih problema, kao sto je i ovo ogranicavanje brzina. Mozda konkretno kod njega nije do verzije utorrenta nego do neceg drugog, ali ljudi su se zalili i na to. Pa ti ova ili ona opcija ne radi kako treba... Neki ne obracunavaju dobro statistiku... Mene su savetovali na privatnim trackerima da predjem na poslednju verziju koja je radila kako treba a da nema BW-a, sto sam ja i uradio.
 
Prilikom skidanja fajlova podešeno je da utorrent 2.2.1 doda oznaku !ut nezavršenim fajlovima. Kao i da ih posle skidanja premesti u odgovarajući folder.

Dešava se sve češće u poslednje vreme da posle skinutog materijala prijavi da je 100 gotovo počne da seed-uje, fajl jepremešten u odgovarajući folder ali i dalje ima pomenutu oznaku tj ga uopšte moguće otvoriti dok neki drugi fajlovi ako je skinuto više kao jedna torrent su sasvim čitljivi (najčešće se to dešav asa pdf datotekama)

Zna li neko uzrok i rešenje problema
 
Jedno pitanje u vezi RSS-a. Podesio sam rss za par trackera. Izmedju ostalog i za BTN-a. Ako neko moze da mi sa slike kaze gde gresim. Podesio sam po njihovom uputstvu, ali kad kliknem na znak pitanja dole, izbaci mi poruku sa slike...iako znam da ima barem dve epizode jer sam ih malopre video.

I drugo, jel moguce podesiti da mi npr. na bitgameru rss javlja za svako torrent izdanje za xbox 360 sekciju?
 

Prilozi

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    112.8 KB · Pregleda: 100
Prilikom skidanja fajlova podešeno je da utorrent 2.2.1 doda oznaku !ut nezavršenim fajlovima. Kao i da ih posle skidanja premesti u odgovarajući folder.

Dešava se sve češće u poslednje vreme da posle skinutog materijala prijavi da je 100 gotovo počne da seed-uje, fajl jepremešten u odgovarajući folder ali i dalje ima pomenutu oznaku tj ga uopšte moguće otvoriti dok neki drugi fajlovi ako je skinuto više kao jedna torrent su sasvim čitljivi (najčešće se to dešav asa pdf datotekama)

Zna li neko uzrok i rešenje problema

Mislim (nisam siguran) da je bilo neke priče na utorrent forumu da se to dešava sa određenim buildom v2.2.1, ne znam koji koristiš. Probaj neki drugi ili obrisi settings.dat i settings.dat.old pa ponovo podesi ut.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje u vezi RSS-a. Podesio sam rss za par trackera. Izmedju ostalog i za BTN-a. Ako neko moze da mi sa slike kaze gde gresim.

Ne koristim RSS, pa je moguće da grešim, ali bih gledajući tvoj primer rekao da u Filter treba da upišeš konkretan broj, a ne reč "dimension". Pošto vidim da hoćeš 720p, upiši tu 720.
 
Pa njihov tutorial kaze da bas onako treba da stoji. Dimension ako hoces od te grupe.
 
Isključivanje bloata u v3:

To turn of all ad related and featured content:

Options>preferences>Advanced...

Turn all these settings to false:

left_rail_offer

gui.show_plus_upsell

sponsored_torrent_offer_enabled

bt.enable_pulse

gui.show_notorrents_node

offers.content_offer_autoexec
 
Mene zanima taj cross seeding ili kako se već zove. Pošto skidam sa više trakera i recimo hoću da seedujem fajl skinut sa hdtorrents na iptorent. Da li je to moguće i kako?
 
bump

Mene zanima taj cross seeding ili kako se već zove. Pošto skidam sa više trakera i recimo hoću da seedujem fajl skinut sa hdtorrents na iptorent. Da li je to moguće i kako?




Cross seed

Je l' skontao neko koju foru da izvedem kad mi prilikom ubacivanja torrenta na cross-seed kaže ''This torrent is already in the list of torrents. Would you like to load the trackers from it?''

Probao sam ono sa menjanjem imena.. ne funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Najsigurnije je da koristiš drugi klijent za sidovanje na drugom trackeru.
 
To mi još nije padalo na pamet. Za sad cross-seedujem sve sa uTorrent 3.1.3.

Koji je onako rašireno prihvatljiv torrent program (za tracker-e naravno), a da može zameniti uTorrent? Aj' Pejo, danas je red da te ja smaram. :)
 
Haha, ma nije problem uopšte.:) Osim njega popularan je qbittorrent, nisam toliko gledao, ali trebalo bi da je podržan na većini privatnih trackera. Tixati je dobar, ali čini mi se još uvek slabo zastupljen, ako se ne varam ima opciju spoofovanja (mogućnost da se trackeru prijavi kao neki drugi klijent), ali ne bih se igrao time. Vuze je kao rasprostranjen ali mi deluje baš bloatovano, više nego utorrent. Deluge bi trebalo da je solidno zastupljen.
 
Instaliram qbittorent, pa čim budem iskusio problem koji sam gore naveo, javljam kako je prošlo. :)

Hvala još jednom.
 
Evo npr. na slovo L sta samo imam:

capture.jpg


Znaci nemam left_rail_offer. Tako jos 2-3 stavke.
 
Nazad
Vrh Dno