Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

I meni je to prijavio ali radi normalno ako dodaš security exception...
 
Kako da podesim utorrent koji ništa ne skida već samo seeduje da mi ne guši download? Nikako ne uspevam da uskladim MiPony i torrente važno mi je i to što skidam a takođe bih i da iskoristim to vreme da nabijem koji bonus poen na hd-torrents jer drugačije ne mogu ni da održavam nalog pošto od mene nikad niko neće ništa povući.
Ograničavao sam i konekcije i protok ali kako god podesim, download sa rapida i ostalih se guši (tj nekad ide dobro ali ako ostavim komp satima pre ili kasnije se zaguši, vuče se i puca download). Čak i ako stopiram torrente na kojima ide upload, ostavim samo petnaestak koji samo stoje da budem registrovan kao seeder radi poena, download opet ne radi kako treba :(
 
Upload (ukupan) se ogranici na 80% i ne gusi download. Znaci da tih 80% trebas da podelis na sve te programe. Kakoi cemu ces da ogranicis to je vec tvoja stvar. Ali ne smes ni da spustis prenisko jer onda nece ici download.

To sto tebi gusi mirise na nesto drugo.
Mislim da rapid sam usporava posle nekog vremena, a i ovako cas ide (oko 30kbps) a cas stane, i tako u krug. To su valjda uveli da bi povecali overall download time za free korisnike.
Mozda je do stabilnosti mreze, a mozda ti je hw slab za sve sto radi na tom kompjuteru u datom vremenu.
 
Nije do rapida i ostalih, odakle god da se skida ne ide punom brzinom i jako varira ako radi torrent, kad ga isključim nema nikakvih problema.
Sam downlod torenata uz seeding nije problem, down ide max brzinom kad nešto skidam, nego je problem što ne mogu da uskladim različite protokole da sarađuju, znači da torrent samo seeduje (ne mora ni da uploaduje samo da stoji) a da rapid i ostalo ide kao i kad torrent nije aktivan.
Evo sad sam dodatno smanjio broj konekcija i ograničio up na samo 5 kb/s pa ću videti šta će biti.
 
Ako je tako kao sto kazes onda nije do nestabilnosti internet veze.

1. Koji torent klijent imas i koju verziju?
-Najbolje je da ubacis proverenu verziju i neces imati tih problema (ako je do klijenta).

Ako opcija jedan ne urodi plodom...
2. Instaliraj NetLimiter Pro i ogranici za svaki program, proces ili cak i IP adresu sta ti je i kako ti je volja.
 
Utorrent 1.8.5 koristim, videću sad narednih dana kako će da se ponaša. Po ceo dan nisam uopšte kući a pogotovo ne za kompom pa ne mogu ni da stignem da isprobavam razna podešavanja, jer treba vremena da se vidi kako sarađuju. Pošto kao što rekoh dešavalo mi se i da torrent aplouduje a download manager skida full brzinom i ja pomislim to je to, a kad dođem za par sati on se spucao i ništa nije skinuo. Ovaj valjda otvori kasnije dodatne konekcije... otkud znam. Pre će biti to problem nego upload brzina. Danas sam stavio samo 50 konekcija i 25 peerova po torentu, izgleda da je bolje.
 
Možda ruter ne može da se izbori sa većim brojem konekcija.
 
Ma wireless koristim, grid antena, pci kartica i 15m koaksijalnog kabla, 768/128.
 
Ja idalje sumnjam da filesharing serveri usporavaju i da nema veze nisacim :)

Ako nije to onda je ili upload brzina koju ces resiti preko onog programa.
Ili je do nekog od ta dva programa. Resices tako sto ces probati neke druge verzije. Za utorent bi trebalo da je ta dobra (ako imas dobru build verziju), ali mozes da probas poslednju koja radi kako treba i nema bloat softver uz nju, a to je 2.0.4 (build 22967). A za te download managere nemam poima, menjaj razne pa vidi.
Ili je do konflikta izmedju ta dva programa. Ni tu neznam kako bi mogao da resis problem. Jedino mi pada na pamet da pokrenes neki sendbox/virtualbox i da jedan program pustis u njemu a drugi u win-u. Ali time ces samo videti da li je konflikt problem, ali ne i resenje (osim ako neces uvek da drzis upaljen sendbox).
 
Ja idalje sumnjam da filesharing serveri usporavaju i da nema veze nisacim :)

Ma bre ne mogu servisi toliko da uspore koliko je moja down brzina bedna :D (768 kbps), ja kad stavim da vuče istovremeno sa tri različita servisa on uvek iskoristi kapacitet i piči ~90 kb/s :).
Nije ozbiljan konflikt, nego je torrent jednostavno previše resursa uzimao za sebe, evo sad ceo dan lepo sve radi, ide download 70-80 što je do provajderove agregacije, retko kad imam punu brzinu.
 
Da li je moguce namestiti da se fajl skida od pocetka, ili bar da prioritet bude na pocetnim delicima, da bi recimo mogao gledati video, istovremeno sa skidanjem?
Koji bi to torent klijent bio i koja podesavanja?
 
utorrent, ako torrent ima fajlove koji mogu da se puste, imas desno od imena torrenta po onim kolonama "Playback", i ispod za svaki torrent odvojeno "Stream" dugme. U opcijama prvo podesis koji player hoces da koristis kada kliknes na stream, onda kada addujes torrent kliknes na Stream, sacekas par sekundi da se pojavi "Play" i pustis. Naravno DL brzina i bitrate moraju da budu usaglaseni da bi radilo u realnom vremenu, u suprotnom ako je bitrate preveliki da bi download postigao, pustis da se zavrsi prvih 30%, ili 50%, ili koliko vec je potrebno, izracunas.
 
Zasto ponekad ne mogu da postavim dva torenta da seeduju tj.re-seed?
Evo sta izbacuje:
Capture.JPG
 
@ping

Zato sto pokusavas da ubacis isti torent fajl samo sa promenjenom listom trackera, ako kliknes na yes utorrent ce da doda listu trackera iz ovog koji pokusavas da dodas u onaj koji je vec na listi, i tako bi trebalo da ti uredno prijavljuje statistiku na oba sajta.
 
Ne da bi trebalo, nego CE se prijavljivati uredno statistika na koliko god trackera da si dodao :)
 
Interesuje me jedno pitanje za javni torrent pretrazivac torrentz.eu. U njemu kada ukucam npr neki film on u stvari pronadje na kojim javnim torrent sajtovima moze da se skine. E sada zanima posto se tu dobije lista uvek od 5-15 sajtova da li je sve jedno na koji sajt odem i skinem torrent fajl i pokrenem download? Ako je tako da li onda igra neku ulogu sa ove slike
2012-09-13_1042.png

ako se zamene trakeri sa slike jedan iz linka iz polja 2? Posto vidim da se razlikuju trakeri tj. da ima za koji vise iz liste 2.
Polje 2:
http://www.h33t.com:3310/announce

http://tracker.torrentbox.com:2710/announce

http://tracker.podtropolis.com:2711/announce

udp://tracker.publicbt.com:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.ccc.de:80/announce

udp://tracker.istole.it:80/announce

Da li se dobija ovim nesto posto pise da ce ubrzati download? Ili ne treba nista dirati pa se samo drzati onog sto sam pitao na samom pocetku.
 
U principu tu neces dobiti nikakve brzine da znas, u 80% slucajeva. Gledaj ono sa strane sto pise u zelenim i plavim kolonama, jedno su seederi a drugo leecheri. Naravno treba da imas dosta vise ovih zelenih.


E sad sta mene zanima. BTN tracker. Nagurao sam oko 14 h&r-a jer mi je bio crkao racunar pa neko vreme nisam seedovao. Vratio sam nekako sve to na 4 h&r-a (skinuo skoro sve ponovo). Ono sto me zanima je sledece. Ponovo sam nagurao jos 4-5 h&r-a, ne znam kako, jer npr. kaze mi za spartacus season 1 za Seed Time: never. Nije mi jasno kako never kad mi je sezona stajala na hardu jedno mesec ipo dana pre nego sto sam uopste poceo da je gledam, i jos jedno 7 dana dok sam odgledao. Tog trenutka kad sam obrisao sa harda seriju, dobro posle nekoliko sati, mi se pojavljuje h&r. I tako sa jos nekoliko serija, epizoda. uTorrent 3.1.3 je u pitanju. DHT je naravno disabled. Ostali trackeri rade bez problema, sto mi je jos jedan dokaz da je sa moje strane sve OK. Sta mislite?
 
Verovatno nisi skinuo celu sezonu tj. torrent pa ti je zato prikazivalo never. Takodje koliko se secam do 10 procenata od sezone se ne racuna pod hnr, ali sve preko toga do punog downloada ide pod hnr. Inace, gde imas problema sa hnr-om samo skini ponovo taj torrent i stavi ga ponovo na seed, a eventualno za problematicne torrente ili greske za koje verujes da je sam tracker kriv, obrati se staffu.

@Rusi
Pa ako skines taj prvi gde prikazuje najvise seedera, pogledaj u trackers opciji u utorrentu da li vec postoji announce za te trackere koje hoces da ubacis. Ako postoji onda nema nikakve svrhe dodavati ih ponovo.
 
Verovatno nisi skinuo celu sezonu tj. torrent pa ti je zato prikazivalo never.

Skinuo sam celu sezonu. 100%.

Inace, gde imas problema sa hnr-om samo skini ponovo taj torrent i stavi ga ponovo na seed

Pa znam, ali neke stvari su npr. 50Gb pa mi se bas ne skidaju ponovo. Mene zanima u cemu je problem.
 
Onda kontaktiraj staff da vide u cemu je problem i uklone ti taj hnr...
 
Na tom BTN-u se dešavaju čudne stvari, ja nikada nisam imao problem sa hnr-ovima ali mi npr. mnogo stvari koje sam skinuo nije uračunato u statistiku. U snatchlist mi stoji recimo 280 torenata a u statistici koja se gleda za next user class piše 154. Jedino ako se neki torenti ne računaju u tu statistiku ali to nigde nisam našao da piše...
 
Onda kontaktiraj staff da vide u cemu je problem i uklone ti taj hnr...

Ma razmenio sam jedno 20 poruka sa njima ali nista korisno nisam dobio. Kao skinuo sam a nisam seedovao. Ja mu kazem lepo da mi je serija bila skoro dva meseca na hardu, nemoguce da nijedan sat nije seedovano. On mi kaze da iskljucim DHT, ja mu kazem to mi je iskljuceno. Ja mu kazem da me tracker verovatno ne vidi kao connectable, ali mi on kaze da cim mogu da skidam da sam connectable.

Jos jedno pitanje za tebe. Ako meni npr. iz neke sezone ne trebaju npr. prve tri od npr. 20 epizoda, i skinem znaci samo zadnjih 17, kako se to racuna?
 
Kao nekompletan torrent, moras ceo da skines i da seedujes. Sve ti lepo pise tamo u faq-u.
 
U principu tu neces dobiti nikakve brzine da znas, u 80% slucajeva. Gledaj ono sa strane sto pise u zelenim i plavim kolonama, jedno su seederi a drugo leecheri. Naravno treba da imas dosta vise ovih zelenih.


Da, znam da je to bitno. Ali me vise ovo zanima kako funkcionise.
Ako neko zna tacno da mi odgovorio zamolio bi za odgovor.
 
" The Seeding Time timer starts only when you download 100% of a torrent (all the episodes, all the files within a torrent, including any NFOs, Samples, txt files etc)."
https://broadcasthe.net/kb.php?id=178

Otkrio sam u cemu je problem...ja sam skidao cele sezone, ali uvek odcekiram sve sample-ove, NFO i txt fajlove i slicno. I racunali su mi kao nekompletan torrent.
 
Na tom BTN-u se dešavaju čudne stvari, ja nikada nisam imao problem sa hnr-ovima ali mi npr. mnogo stvari koje sam skinuo nije uračunato u statistiku. U snatchlist mi stoji recimo 280 torenata a u statistici koja se gleda za next user class piše 154. Jedino ako se neki torenti ne računaju u tu statistiku ali to nigde nisam našao da piše...

Ne racunaju se valjda torrenti manji od 150MB, ili cak 500 nisam siguran. To su relativno skoro (pre 6 meseci) uveli da ne bi ljudi nabijali snatcheve za jace klase tako.
 
Nemoguće da se ne računaju torenti manji od 500MB pošto se onda ne bi računao veliki broj pojedinačnih epizoda serija a ovo za 150MB je moguće pošto sam ja dosta skidao neke crtaće koji nemaju season pack nego su svi pojedinačno...

Doduše buni me još jedna stvar, u jednom trenutku mi je pisalo da imam npr 260 snatcheva ali tada nisam imao dovoljno bonus poena za next user class a čim sam skupio dovoljno poena ovo mi je smanjeno na 150. Jedino ako su baš u tom trenutku primenili novo pravilo ali onda baš nemam sreće... :)
 
Od juče je počelo da mi se dešava da ograničavanje uploada u uTorrentu ne radi baš kako bi trebalo. Podesio sam na 90kBps, ali ide do 100kBps, ako uključim Apply limit rate to transport overhead onda ide do ~95. Da li je neko imao takav problem? v2.2.1
 
Nazad
Vrh Dno