Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Problem kod tih poznatijih tracker-a jeste što mnogi koriste seedbox. Isti ''problem'' ja imam sa IPT-om, sa 8mbps uploadom (oko 900-920kB/s).

Ovi sa seedbox-evima me uništiše. Ako budem među prvima koji skida/seed-uje torrent, skinem koliko skinem, a upload-ujem 1 do 2GB po torrentu u vr' glave. Jednostavno, svi ''seedbox-eri'' imaju zayebane servere i tebi malo šta ostane.

Opet, dobra strana seedbox-eva jeste brzina. Ne moraš da se cimaš da l' će onaj koji seed-uje imati dovoljan upload i slično.

E pa sad to nije bas istina, IPT je jedan od laksih za odrzavanje. Evo kod mene koliko sam up sa 1 Mbit:
iptup.png
 
Al' ti si 4 nedelje držao samo 1 torrent na seed-u i ''samo'' si 8.56GB uspeo da upload-uješ. Naprimer, ja sam za 4 nedelje na Zamundi napucao oko 600GB buffer-a.

Ne kažem da je to loše, ali meni ta cifra govori da ratio na IPT-u i nije lako održavati.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ja ti dodjem onaj long time seeder i posto se sa IPT dosta skida a ovi sa seedoxovima ne ostaju dugo, cast izuzecima, krene upload kad tad :)
 
Ista situacija i kod mene, bas bez ikakvih problema odrzavam dobar ratio na IPT-u. Drzim torrente dosta dosta dugo (leba ne jedu), i kad tad povuce neki upload. Imam 50 kB/s upload, i to mi je sasvim dovoljno. Pogotovo kad zakacim neki freelech torrent, ili nakupim dosta bonus poena.
 
Jel zna neko po kom principu se dobijaju bonus poeni na IPT-u?
Nigde nisam nasao tu informaciju. Samo pise da mora da se skine kompletan torent i da se seed-ovanjem dobijaju poeni. Ne kazu ni koliko poena, za koje vreme, da li vazi za veci broj torenata ponaosob...
 
Moraš da imaš skinut ceo torrent, i svaki sat tvog seed-ovanja ti donosi 0.1 poen. Ako seed-uješ 10 torrenata (maks. broj torrenata inače), na sat ćeš dobijati po 1 bonus poen.
 
Poslednja izmena:
Moraš da imaš skinut ceo torrent, i svaki sat tvog seed-ovanja ti donosi 0.1 poen. Ako seed-uješ 10 torrenata (maks. broj torrenata inače), na sat ćeš dobijati po 1 bonus poen.
Hvala. Nego gde nadje tu informaciju? Ja se iz par navrata ubi' trazeci i nigde to nisam nasao?
 
Pozdrav svima. Imam neke nedoumice pa ako bi neko mogao da mi pomogne.
Problem je sto mi nekad uTorrent prijavljuje zuti trougao a neki put je zelen i kaze da je sve u redu. Onaj tool sa portforwardinga kaze da je port otvoren. Takodje mi na jednom trackeru prikazuje da sam "passive" a pojma nemam zasto jer je valjda port otvoren. Imam modem TPLink 8817 i ruter 543G koji salje wireless na laptop i ide kabl u desktop. Odradio sam forwardovanje po upustvu sa sajta ali me ovo buni. Evo slika.
P.S. Probao sam takodje na nekoliko sajtova za proveru i svi kazu da je port otvoren.
Pozdrav
 

Prilozi

  • uTorrent 1.JPG
    uTorrent 1.JPG
    14.9 KB · Pregleda: 43
  • uTorrent 2.JPG
    uTorrent 2.JPG
    53.8 KB · Pregleda: 55
  • uTorrent.JPG
    uTorrent.JPG
    54.8 KB · Pregleda: 51
  • Portcheck.JPG
    Portcheck.JPG
    27.8 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Ne dodeli ti wifi ruter svaki put IP adresu koju si naveo u port forwardu,probaj da u podesavanjima za wifi kartu na laptopu stavis staticnu IP adresu a Gatway IP rutera,netmask 255.255.255.0
 
Da li vredi instalirati ovaj program,da li poboljsava perfomanse uTorrenta:
uTorrent Turbo Booster 3.8.0 - Final - Full.
Ako je u pitanju piraterija izvinjavam se,brisite
 
Da li mozda neko ima pozivnicu za demo noid torrent sajt ?
 
Zar to torent sajtovi imaju i demo verziju, i koji je taj "noid" :D

Bez zezanja...
Promasio si temu, odmah iznad ove se nalazi tema "Razmena pozivnica za torrent trackere".
Za demonoid ti ne treba pozivnica. A i da te postedim citanja poslednjih 20-ak stranica na gore pomenutoj temi: tamo ne gledaju ratio, pa tako ljudi sa maltene ratiom 0.01 skidaju sta hoce i koliko hoce, tako da ne moras da brines.
P.S. Od nedavno isprobavaju beta verziju sajta koja se, bar meni, mnogo vise dopada od stare :)
 
Reinstalirao sam Windows, a ostali su mi ne završeni torenti. Kako da ih nastavim, da ponovo nađem torrent file ili ima neko lakše rešenje?
 
Ako nisi formatirao particiju onda stari torrenti koje si skidao se nalaze ovde: c:\Users\tvoj username\AppData\Roaming\uTorrent\ samo pokreni i odradice ti rechecking toga sta si skidao i nastavice gde je stao.

a ako si obrisao sve, onda moras ponovo da skidas te torrente i naravno ona opcija za rechecking...
 
nemanja123 - Terba pozivnica za registraciju: Registrations are closed. If you have an invitation code, click here
 
@Glenn
Nisam znao, mora da su to skoro uveli. Uglavnom vidim da si dobio pozivnicu, pa nek je sa srecom :)

@ironmanbg
Da li (iz nekog razloga) hoces BAS da nadjes te .torrent fajlove, ili hoces da zavrsis sa skidanjem tih fajlova?
Ukoliko je ovo prvo, onda je Gdin_M objasnio. Ako je ovo drugo, onda samo idi na tracker odakle si skinuo te torente (ili na neki drugi koji ima te identicne torenete sa identicnim nazivima i velicinom fajlova unutar torenta), pa opet skini SAMO .torrent, otvoris ga u utoretnu (ili nekom drugom klijentu) i on ce da odradi recheck i nastavice da skida tamo gde si stao.
 
Meni u uTorrentu nekada stoji zuti uzvicnik a nekada da je sve ok. Imam TP-Link TD-8817 a ne vidim da ga ima u http://portforward.com/ kako da odradim to portovanje? I da li treba posto kazem da stoji nekada cekirano zeleno da je sve ok.
 
Poslednja izmena:
Odario sam port forwarding za TP-Link TD-8817 ali i dalje prijavljuje zuti uzvicnik uTorrent. Kako da proverim i da budem siguran da nisam napravio neku gresku? Nasao sam tacno upustvo. Jedino sto me je zbunilo sta da stavim za Local IP Address? Ja sam tu stavio istu sa kojoj sa pristupio ruteru 192.168.1.1 pa sam probao 192.168.1.10, 192.168.1.2,...
 
Ako si jedini koji koristi net sa tog rutera i ako nisi dirao default podešavanja rutera, onda 192.168.1.100.

Ako nisi, onda desni klik na local area connection, status, details, ipv4 adress > tvoja lokalna adresa.
 
Jedini sam. Taj je broj, probao sam i to u medjuvremenu ali i dalje uTorrent prijavljuje preko setup guide da port nije otvoren.

Virtual Circuit : PVC1
NAT Status : Activated
Number of IPs : Single

> Virtual Server

Rule: 1
Protocol: All
Start Port Number : port iz uTorrenta koji sam dodelio
End Port Number : isti port

Local IP Address : 192.168.1.100

Save

Resetovao i dalje nista.
 
Odradio sam soft reset i nije pomoglo.
Na testu sam odabrao Bittorrent i pokrenuo test. Posle 500 sec. sam dobio sledece:

Is your upload traffic rate limited?
There is no indication that your ISP rate limits your uploads.


Is your download traffic rate limited?
There is no indication that your ISP rate limits your downloads.


Kada kliknem na:
You can view the detailed measurement results of the test here.

Tu se spominju 2 porta i po 3x je radnjen dl i up. Nije ispisao nikakav error.

Sta dalje?
 
Aj probaj da na racunaru podesis staticku ip adresu. Moralo bi da radi.
 
Da te ne blokira firewall?
Ja koristim TPlink 8810 i nisam radio port forwarding za utorrent koji bez problema radi.
Ne koristim firewall(software).
 
Napisao sam iznad u cemu je problem. Od poruke #711 sam pisao.

p.s. Zasto imam 'wasted' prilikom dowload-a? Ako skidam sa privatnog trakera to se nece evidentirati?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno