Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Results: Port is NOT open (you are still able to download)

Pročitao sam upustvo na prvoj strani:
zatim na ruteru
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-8816/default.htm
otvorio 38202 port kao na uputstvu gore
međutim kad sam pokrenuo test iz uTorrenta dobio sam sledeću poruku
Results: Port is NOT open (you are still able to download)
Kada me je Comodo firewall upitao dodelio sam uTorrent aplikaciji Trusted Application
(probao sam i da disablujem firewall nije uspelo)

Gde grešim?
 
Podesi rucno pravilo za utorrent i tu podesi udp i tcp port, meni je to pravilo problem.

Sent using Tt.
 
Podesi rucno pravilo za utorrent i tu podesi udp i tcp port, meni je to pravilo problem.

Sent using Tt.

Iako to nije bio problem, već Level02 lista u PeerBlocku, hvala. (iz nekog razloga disable za PeerBlock nije funkcionisao) Moguće, da su adrese blacklistovane, da je port bio otvoren, ali provera nije radila spolja kako treba.
Results: Port is open.
Hvala još jednom.
 
No connection could be made because the target machine actively refused it.

Za http://tracker.thepiratebay.org/announce
sledeća poruka
No connection could be made because the target machine actively refused it.
Šta bi sad trebalo da bude problem, s obzirom da port je otvoren, test iz uTorrenta kaže da je sve u redu.
(Ostali trackeri većinom rade, poneki Connection timed out/hostname not found/HTTP Error 404)
 
Poslednja izmena:
PirateBay je ugasio svoje trackere, odatle
No connection could be made because the target machine actively refused it.
kao što su ovde lepo objasnili
https://thepiratebay.org/blog/175
ali i dalje stižu sa torrentima koji su skinuti odatle u tracker listi, odatle moja zabuna.
 
Stoji mi zelena ikonica i pise da je sve ok. Medjutim kada skidam nesto osjecam totalno zagusenje, skida bas na 10% snage mojih 8mbit/s. Provajder je beocity.

Kada skidam neke stvari u browseru brzine su oko 800 kb/s.

Jel neko ima slican problem?
 
Mislim da nije novo, jer sam ja još pre 6-7 godina imao kod njih ADSL i već tada su se ljudi žalili (pa i ja) da im se limitiraju torrent portovi.

Zbog toga sam i izmedju ostalog posle godinu dana kod Beocity-a prešao na SBB...
 
Za dečka koji je u domu...

Ako su na serveru stavili disable za torrent port, ti kao krajnji klijent bez pristupa serveru ne može da uradiš ništa ;)
 
Poz!
Hteo bi da pitam, hocu da napravim private torrent da dam devojci ili drugu da skine. Slabo sam u ovoj sferi, pa pitam. Napravim ja torrent, stikliram start seeding i private torrent, u polju tracker stavim: http://moja ip adresa:moj port/announce i http://localhost:moj port/announce i kod prvog pise offline (time out). Iskljucim firewall i opet isto. Kad sam poslao sa onim njegovim trackerima, posaljem joj torrent i njoj izaslo seeding, zar ne treba da skida taj torrent? To mi nije jasno. Hvala.
Koristim Utorrent 3.1.3 i imam ADSL telekom.
 
Poslednja izmena:
Do koliko maximalno DL je moguće ostvariti na public torrentima, imam 6Mbps pokušao sam iz microtorrenta da skinem nešto, odradio port forwarding, ograničio UL..ali je DL katastrofa i pored xxx sidaša u swarm-u.Pitanje je, dakle, da li je moguće na javnim trackerima ostvariti realnih 6Mbps DL transfer, tj. full speed?Ili to kilavo ide, anyhow.
 
2-3Kbps, i sl,. 19dana skidanje 8GB, ne pamtim više..jer sam sve izbrisao i reinstalirao i filtrirao port..pitanje je da li je moguće ostvariti full DL, ako mi je dl stream 6Mbps, da tom brzinom putuje i DL sa tracker-a, bilo public ili privatnih.
Setovao sam u uTorrent-u sve kako treba , ograničio UL, kao i broj torrent-a, i svašta nešto..dakle sve bi trebalo da je Ok, ali mi nije jasno kako tako sporo kad je u swarm-u bilo puno seeder-a, probao sam nekoliko različitih torrenta, sa različitib public tracker-a i uvek ista priča..mnogo je to sporo.
 
Poslednja izmena:
Ti veliki fajlovi se uglavnom slabo siduju, pogotovo ako su novi, jedino rešenje su privatni trackeri.
 
Bilo je 'izleta' tipa DL stream se kreće oko 30Kbs, ali to je i dalje neupotrebljivo.
Na privatnim trackerima je moguća full brzina?

Frustrirajuće, DL stream 6Mbps, a skidam fajl za 19dana od 8Gb, umesto za 3h da ga stovari.
 
Da na privatnim trackerima uglavnom idu ful brzine, ali i moras da održavaš ratio.
 
Pazi ovako, ja mogu da ti kažem da imam net od 4Mbps i download mi se kreće između 350 i 450 kB/s a sve skidam sa javnih trackera. Ne znam šta si to konkretno skidao ali situacija nije ni blizu tako loša... :)
 
Pazi ovako, ja mogu da ti kažem da imam net od 4Mbps i download mi se kreće između 350 i 450 kB/s a sve skidam sa javnih trackera. Ne znam šta si to konkretno skidao ali situacija nije ni blizu tako loša... :)

Jeste loša veruj mi ;)

Ima milion prednosti privatnih trekera u odnosu na javne , a uvek max brzina je samo jedna od njih ;)
 
Ne poričem ja da su privatni trackeri bolji i brži ali 99% stvari koje meni trebaju postoje na javnim i to sa solidnom brzinom a da ne pominjem činjenicu da je u mom paketu download/upload odnos 4 Mbps/192 Kbps tako da bi mi oči ispale oda održim ratio na bilo kom normalnijem privatnom trackeru...
 
Ne poričem ja da su privatni trackeri bolji i brži ali 99% stvari koje meni trebaju postoje na javnim i to sa solidnom brzinom a da ne pominjem činjenicu da je u mom paketu download/upload odnos 4 Mbps/192 Kbps tako da bi mi oči ispale oda održim ratio na bilo kom normalnijem privatnom trackeru...

Dobro to jeste problem, ali samo nas iz Srbije mada se valjda i to menja sa ovim SBB paketom 10/1 MB ;)

Veruj mi ne postoje sve stvari , drugo na javnim skidaš mačku u džaku koja je često puna virusa ...
Sve se prvo pojavljuje na privatnim trekerima pa se tek onda kači na news servise , rapidshare - i ostale hostinge , pa na kraju javni trekeri ...
 
Dobro to jeste problem, ali samo nas iz Srbije mada se valjda i to menja sa ovim SBB paketom 10/1 MB ;)

Veruj mi ne postoje sve stvari , drugo na javnim skidaš mačku u džaku koja je često puna virusa ...
Sve se prvo pojavljuje na privatnim trekerima pa se tek onda kači na news servise , rapidshare - i ostale hostinge , pa na kraju javni trekeri ...


Sve je to lepo ali ja nemam SBB nego AVcom. (ne pitaj :) )

Verujem da ne postoje SVE stvari ali ja rekoh da od onoga što meni treba postoji 90% stvari, a što se tiče virusa se slažem ali ako si oprezan nećeš imati problem. Ja preko torenta nisam zakačio virus ima 4 godine ako ne i više...

Znam da se sve pojavljuje prvo na privatnim trackerima ali iskreno meni je svejedno da li ću najnoviji film čiji BlueRay je izašao danas pogledati sutra ili za 4 dana... :)
 
Zeznuo sam se i pristao da utorrent odradi update. Posle toga još par puta. Sada kada nešto skidam nema više da me pita da li želim da skine ceo sadržaj ili samo neke delove kao u predhodnoj verziji. Kako mogu da namestim tu opciju ?

Koja je razlika između običnog utorrent i utorrent plus ???
 
Nazad
Vrh Dno