»RSS Benchmark sajt

Strana 21 od 81 PrvaPrva ... 111718192021222324253171 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 301 do 315 od ukupno 1202

Tema: Tutorial za TORRENTe

Member Avatar korisnika Swiper
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.099
        Odakle skidaš? Da nisi možda ograničio upload?
        4 8 15 16 23 42 Za one koji još uvek nemaju Dropbox... http://db.tt/noBwp8T2

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        13
        Imam problem sa skidanjem torenata: kad god skidam terent (bilo preko utorrent-a, bilo peko limewire-a) posle odredjenog vremena (10-30 min) mi se restartuje kopmjuter koji inache radi super. Da li se ovo nekome deshava i kako je reshio problem?

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        118
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500K + BOX
        • MoBo: Gigabyte Z68MA-D2H-B3
        • RAM: 8GB Exceleram 1333Mhz + 8GB Kingston 1333Mhz
        • VGA: Gainward ATI Radeon 5750 1GB DDR5
        • MON: Dell U2311h + Dell P2414h
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO + Samsung F3 Spin Point 1TB
        • OPT: Pioneer DVD-RW 215D
        • Case: XIGMATEK Asgard + Termal Take 600W
        • SND: Int.zvucna 7.1 + Gigabyte GP-S6500 2.0 speakers
        • LAP: MacBook Pro Retina 13" i5, 8gb, 128gb ssd
        • INET: DSL
        • Ostalo: MS Natural Ergonomic 4000, Logitech MX1100R, Ext HDD Rack 1TB, iPod, iPad 2, Asus Transformer 103c,
      5. Ne znam da li je ovo prava tema za to, ali moze li neko da navede neke od popularnih privatnih torrent trackera koji nisu restriktivni po pitanju ratio, tj da ne gase nalog na trackeru ukoliko vam ratio ne dostize 1 ili sl. Posto znamo da sa adsl 512/64kb nema pojma o tome da ratio dostigne 1, jedino da se sa private trackera skida samo po nesto a sa javnih sve ostalo

Moderator Avatar korisnika Vojkan
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        17.182
      7. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X3 720 @ CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2x2 GB Elixir DDR1600
        • VGA: MSI GTX275
        • MON: Belinea 10 19 20
        • HDD: Western Digital WD2500KS
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, LC Power Arkangel LC8850
        • SND: Altec Lansing 321
      8. Citat Citiram korisnika: mixa86 Pogledaj poruku
        Imam problem sa skidanjem torenata: kad god skidam terent (bilo preko utorrent-a, bilo peko limewire-a) posle odredjenog vremena (10-30 min) mi se restartuje kopmjuter koji inache radi super. Da li se ovo nekome deshava i kako je reshio problem?
        Mislim da je stvar u broju konekcija. http DL ce praviti verovatno samo jednu-dve, dok torrent mnogo vise.
        Menjao Vojkan : 13.06.2008. u 15:30

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        13
        Citat Citiram korisnika: Vojkan Pogledaj poruku
        Mislim da je stvar u broju konekcija. http DL ce praviti verovatno samo jednu-dve, dok torrent mnogo vise.
        Ali zashto mi se zbog toga restartuje komp? Tako radi i svima koji skidaju torente pa se njima ne restartuje...

Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.099
        Citat Citiram korisnika: Mixa032 Pogledaj poruku
        Ne znam da li je ovo prava tema za to, ali moze li neko da navede neke od popularnih privatnih torrent trackera koji nisu restriktivni po pitanju ratio, tj da ne gase nalog na trackeru ukoliko vam ratio ne dostize 1 ili sl. Posto znamo da sa adsl 512/64kb nema pojma o tome da ratio dostigne 1, jedino da se sa private trackera skida samo po nesto a sa javnih sve ostalo
        Rešenje za tebe je news

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        2

Unhappy utorrent

Samo jedno pitanjce,...recimo sve je podeseno,ali zasto dok skidam nesto,mi je gomila njih prikljuceno(PRIKAZANO)u dolnjem delu utorrenta pod nazivomeers,...reimo ih ima 50 ,askidam od 7-10,naravno kod ovih ostalih se nista ne desava?

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        2
        A recimo kad nesto skidam sa Azoreusa,interesantno sve radi u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*,ALI SAMO ONO STO ON NUDI

Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.099
        kako to samo što on nudi?

Banned
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        5
        ni meni nije jasno sta si podrazumevao pod da azureus moze samo to?

U sustini ako cemo iskreno, Azureus je bar tri puta napredniji od uTorenta, nemislim pri tome na brzinu skidanja i slanja nego na same opcije....
        Recimo kod Azureusa postoji opcija da se podesi automatsko prilagodjavanje torrent protoka zahtevima surfovanja, sve to da bi se izbeglo kocenje pri surfovanju, znaci aploud ili download se na tren smanje dok se ne ucita stranica a kasnije nastave po starom...
        Takodje postoji opcija da prvo skida pocetak torenta a kasnije sve ostalo, to uTorrent nema, ta opcija je korisna kada skidate neku pesmu ili film pa zelite da je poslusate ili pogledate pre nego sto je kompletnu skine posto se informacije o nekom multimedijalnom zapisu nalaze na njegovom pocetku, uTorrent skida delove koje stigne pa kad slucajno dospe do pocetnog dela fajla tek onda mozete preslusati pesmu....
        O statistickom prikazu stanja torrent fajlova netreba ni trositi reci jer je tu Azareus neprikosnoven, sto zna svako ko ga je ikad upalio..
        Takodje Azureus prepoznaje automatski i vise seedera nego uTorrent kod koga se oni nekad moraju i rucno ubacivati kao sto je opisano u uputstvu na prvoj strani..a mozete i sami videti to ako istovremono koristite oba sa istim torentom, napravite test sa nekim malim torentom....
        Sve ta "moc" Azureusa se placa velikom potrosnjom ram-a...
        tako da ja Azureus koristim za vece fajlove,preko 1gb, a uTorrent za sitne fajlove

Nadam se da ce se u buducnosti uTorrent bar malo pribliziti, sto se tice opcija Azureusu pa da predjem na njega, nisu mi potrebni bas onako detaljni statisticki podaci sa onim grafikonima i crtezima koje Azureus nudi......predlozio sam ja gore navedene opcije kreatorima uTorrenta pa su rekli da se radi na tome ali nece uskoro biti, cak su mi rekli da dotle ostanem na Azureusu jer je dobar klijent.......
        Menjao daniel83 : 17.06.2008. u 14:24

Moderator Avatar korisnika Vojkan
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        17.182
      16. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X3 720 @ CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Gigabyte MA770T-UD3P
        • RAM: 2x2 GB Elixir DDR1600
        • VGA: MSI GTX275
        • MON: Belinea 10 19 20
        • HDD: Western Digital WD2500KS
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, LC Power Arkangel LC8850
        • SND: Altec Lansing 321
      17. Citat Citiram korisnika: mixa86 Pogledaj poruku
        Ali zashto mi se zbog toga restartuje komp? Tako radi i svima koji skidaju torente pa se njima ne restartuje...
        Uopste ne kapiram kako sam uspeo tebe da kvotujem
        Moj odgovor se odnosio na Sirenin post, sorry

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        414
        @daniel83
        Ne slazem se sa svim sto si napisao. Prvo azureus trosi mnogo vise resursa od uTorrenta, znaci kad skida maximalnom brzinom na malo slabijoj masini sve zivo pokoci, dok kod uTorrenta to nije slucaj. Takodje i uTorrent mozes da podesis da komotno surfujes a da on skida ful brzinom

Member Avatar korisnika duskoo
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        912
      20. Moja mašina
        • CPU: Sempron 3000+
        • MoBo: DFI Infinity 4X
        • RAM: 1GB DDR400 NCP
        • VGA: MSI 7600GT
        • MON: Samsung 930BF
        • HDD: WD 320GB
        • OPT: Optiarc
        • Case: MSI, Chieftec 360W
        • SND: SB Live
        • LAP: Dell Studio
      21. Ufff, zaboleše me oči...
        1. Čini mi se da ovde neki pokušavaju da forvarduju portove na modemu, što ne može da se uradi. Ako imate modem i dobijate javnu IP adresu to znači da su vam svi portovi otvoreni i možete bez problema da koristite torrent klijente (podrazumeva se da je računar direktno povezan na modem).
        Ako imate modem i dodeljenu adresu iz privatnog opsega - ne možete da forvardujete port, jer se nalazite iza provajderovog NAT-a. Tj. provajder bi morao da na svom ruteru forvarduje port ka vašoj IP adresi.
        2. Da bi port forvard funkcionisao PORT koji koristi torrent klijent mora da bude FIKSIRAN (kao i IP adresa računara). Dakle u uTorrentu isključiti opciju "Randomize port each time uTorrent starts" (to je u Preferences->Connection)

Member Avatar korisnika Recoba20
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        790
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4460 / Cosmo Cool LC-CC-120
        • MoBo: ASRock H97 Pro4
        • RAM: 4 x 4GB Kingston HyperX Blue DDR3 1600
        • VGA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 480 4G
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250GB Seagate ST4000DM004 TOSHIBA DT01ABA300
        • OPT: Lite-On iHAS124 E
        • Case: Chieftec CH-05B-B; Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Altec Lansing VS4121blk / PreSonus Eris E3.5
        • LAP: HP ProBook 450 G3
        • Ostalo: Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050; Chieftec CRD-801H
      24. Kako se zove program za proveru otvorenosti privatnih trackera za prijavljivanje, a da nije Tracker Checker? Imao sam ranije taj program, al' sam ga slucajno obrisao.

VIP member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        6.049
        Civilization originates in conquest abroad and repression at home.

Strana 21 od 81 PrvaPrva ... 111718192021222324253171 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •