Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Pitanje je sigurno bilo ali ko da procita ovoliki broj postova?:trust:
Kako sacuvati listu skidanih fajlova u mikrotorentu da bi posle reinstalacije sistema nastavio sa seedovanjem istih?
Hvala unapred.
 
C:\users\tvoj username\AppData\Roaming\uTorrent\

Tu ti se nalaze torrent fajlovi koje si skidao.
 
Evo ako hoces jos laksu organizaciju :)
Uc0FX.png
 
Može neki link ili objašnjenje šta je tačno webseeding (sem wikipedie), kako se koristi i sl? Dok imam SB da iskoristim maximum koji mogu
 
kako mogu da namestim da mi u-torrent ne pocinje automatski sa downloadom kada skinem torrent tj kada se ubaci u program, hocu da stoji na cekanju pa kada zavsim sa ubacivanjem vise torrenata tak tada da kliknem za dowload. nesto kao kod jdownloaderom.
 
Ovde cekiras i uTorrent ne pocinje da skida dok ti ne kliknes na start.
 

Prilozi

  • 2011-06-13_115634.jpg
    2011-06-13_115634.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 104
hvala, ali kako da to primenim na vec postojece torrente. to mi treba jedino zato sto kad radi torrent internet radi uzasnooooo sporo i ako imam 5Mb/s.
 
Ovako ...
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    47.8 KB · Pregleda: 129
Kada skidam sa torenta prosecna brzina mi je 30 kb/s ma koliko seedsa i peersa je konektovano,dok kada skidam preko megauplad-a,rapidshare-a...brzina je oko 140 kb/s.Da li neko zna u cemu je problem?
 
Poslednja izmena od urednika:
Kada skidam sa torenta prosecna brzina mi je 30 kb/s ma koliko seedsa i peersa je konektovano,dok kada skidam preko megauplad-a,rapidshare-a...brzina je oko 140 kb/s.Da li neko zna u cemu je problem?

Pa kao prvo nisi nam reko kojim programom skidas torrente tipa utorrent, azureus, bit comet itd. Onda nam nisi reko dali su privatnog tipa sajtovi ili javnog jer nekada to jako puno znaci. A ono najbitnije je to da ako vec koristis neki od klijenata za skidanje torrenata sa neta onda ti je najbolje da koristis utorrent posto je on na vecini sajtova prihvacen i dosta cesto izlaze nove verzije istog, a onda jos je bitno da znas da klijent podesis kako treba, jer ono sto ja vec sada predpostavljam da ti je doslo do sukoba downloada i uploada pa samim time moras upload da ogranicis da bi ti mogao download ici full brzinom.
 
Poslednja izmena od urednika:
zanima me kako da namestim da kada skidam torent sa vise klipova (site rip) da mi se skida film po film a ne od svakog pomalo.

i jos nesto koji je najbolji torrent pretrazivac koristim extratorernet i torrentz, ovaj prvi je pregledniji a ovaj drugi ima vise ispisa. da li pojstoji jos neki?
 
Imas da stavis prioritet skidanja, ako bi recimo 5 od 50 filmova da se skine pre svih ostalih, stavis ih na high dok su ostali na normal. Ako bi redom 3 filma da skines, stavis jedan high, drugi normal i treci low, i skidace redom. Ako bi 20 filmova 1 po 1 tvojim redom da skidas, onda ne moze.
 
problem je sto je u jednom torrentu vise filmova tako da ne mogu da manipulisam sa njima, da je savki film posebno, onda bi mogao.

a za ovo drugo mi nije bas najasnije u cemu je prednos privatnog trackera i sta je to uopste. treba mi za filmove a izmedju ostalog i za one fimlove.
 
problem je sto je u jednom torrentu vise filmova tako da ne mogu da manipulisam sa njima, da je savki film posebno, onda bi mogao.

a za ovo drugo mi nije bas najasnije u cemu je prednos privatnog trackera i sta je to uopste. treba mi za filmove a izmedju ostalog i za one fimlove.

Naravno da moze da se manipulise i sa torrentima koji u sebi imaju vise filmova ili vise rar fajlova, lepo odes dole na opciju Files pa vids koji film ti je interesantan pa njega stavis na High prioritet dok ostale stavis na Low ili ostavis na Normal i taj film koji si oznacio kao prioritet ce prvo njega da skine pa onda ce da nastavi da skida sve ostale filmove zajedno osim ako opet neki ne stavis da je Hgh pa ce svu paznju da preusmeri opet na taj film. To mozes da radis ako su filmovi rarovani onda selektujes sve rarove tog filma kojeg zelis da skines ili ako filmovi nisu rarovani.

A koje su prednosti privatnih torrenata? Pa prednosti privatnih torrenata su ti da ti uvek (manje vise) garantuju full brzinu, da nema fake fajlova, i da mozes da skines i neke fajlove od pre par godina jer imaju seedera a ne ko na javnim trakerima gde imas seedera za one torrente koji su se sada pojavili dok oni stariji su mrtvi ili ako postoji koji seeder skidaces film par dana ako ne i nedelja.
 
Naravno da moze da se manipulise i sa torrentima koji u sebi imaju vise filmova ili vise rar fajlova, lepo odes dole na opciju Files pa vids koji film ti je interesantan pa njega stavis na High prioritet dok ostale stavis na Low ili ostavis na Normal i taj film koji si oznacio kao prioritet ce prvo njega da skine pa onda ce da nastavi da skida sve ostale filmove zajedno osim ako opet neki ne stavis da je Hgh pa ce svu paznju da preusmeri opet na taj film. To mozes da radis ako su filmovi rarovani onda selektujes sve rarove tog filma kojeg zelis da skines ili ako filmovi nisu rarovani.

On hoće da od 10 ili 50 filmova napravi redoslijed kojim će se oni skidati i to ne može.
 
ne treba da idu redosledom kojim ja hocu, moze i redoledom koji torrent sam odredi. bitno je da ide jedan po jedan bilo kojim redom, a ne svi po malo. da bi mogao da pogledam jedan dokmse drugi skidaju.
 
Pa stavi prioritet pa ce ti se skidati redom koji ti hoces.
 
Kod mene je i download i upload podeseno na unlimited,da li treba tako da ostane?Hvala
 
Ako skidas sa public trakera onda ti je moj savet da ogranicis upload... Jer ce ti isti gusiti download.
 
Na koliko da ogranicim upload?
 
mozda nije pitanje bas za ovu temu, ali nema veze :)
trenutno sam u studentskom domu i kazu da je zabranjen torrent...ja stavim da se downloaduje nesto, ali stoji na nuli... da li je ikako moguce zaobici tu zabranu?
 
^Nikako, previse cimanja, a brzine ce ti biti nikakve. Bolje se prebaci na megaupload i slicne servere.

@paradizo pisano o tome xzy puta, upload ogranici na 80% od tvog maksimalnog.
 
presao sam na MU RS i ostale, ali desava se da nece da downloaduje jer jos neko u tom trenutku nesto down i mora da se ceka...
 
Koliko vas koristi net u domu?Mislis da je u redu da skidas torente,nasta ce onda da lici surf ostalih koji koriste net?Zbog toga je neko i zabranio torente da bi surf mogao da radi.Ajde ako ti je bas frka reci sta ti treba ja cu skinuti i poslati po cerci koja ide u skolu u BG da nas vise ne davis jer ima nas koji pratimo temu preko maila.
 
gde sam ja napisao da hocu nesto da skidam??? samo pitam da li moze... dalje ovde je net 50+mb/s tako da sta god skidam skinem za max 1h...
i znaci ne treba mi nista da downloadujem, vec iz radoznalosti pitam da li je moguce da se zaobidje ta zabrana ili sta vec..
pozz
 
Skini ultrasurf i onda mozes da skidas sa rs i ostalih hostera. Nego ipak je najlakse premijum acc pa rokaj dok traje.
Fileson. acc na goolge kolko oces ako znas da koristis pretrazivac.
 
Nazad
Vrh Dno