Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

imam nalog na demonoidu, ali ne mogu da ucitam sajt iz nemacke. na nekim nemackim forumima sam pronasao da neki provajderi ovde blokiraju demonoid. kako da zaobidjem provajdera i nakacim se na demonoid? postoji li neka aplikacija ili detaljno uputstvo za tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Zanima me sledece:

Nadjem torrent velicine 45GB koji je malo stariji, pa svuda ima po 3-4 seedera, i ide brzinom do 200kB/s, i tako na vise sajtova. Zanima me da li mogu da krenem da skidam taj torrent sa jednog sajta, pa onda dodam jos jedan itd...

Da napomenem, ne tracker kod u properties istog torrenta, posto je to zabranjeno, nego da stavim da se skida isti torrent u isti folder, samo sa drugog sajta. Ovo je tehnicki moguce da se zapocne, ime torrenata moraju biti drugacija (ako su ista ne desi se nista, kao da na jedan torrent (koji postoji u utorrentu) kliknem ponovo). On krece da skida i sa jednog i sa drugog, i pakuje na isto mesto, tj. skidam isti materijal sa 2 razlicita trackera, ali me zanima da li je ovo protiv njihovih pravila, kao i da li uredno slaze podatke, ili cu kasnije imati problema sa reprodukcijom video fajlova koje skidam (u pitanju je Predator.Movies.Pack.1080p.BluRay.DTSHD-MA.x264.dxva-D-Z0N3)?
 
Jedini nacin je u trackers...
Ono sto ti oces nije moguce.
 
pa to mu dodje isto ko da si stavio u trackers ? Ne vidim razliku.
 
Pa ne hvalim se ja nego pitam da li cu normalno moci da koristim fajlove? Kada dodam u samom torrentu, onda program sam odlucuje sta od koga skida i popunjava slagalicu, ovako program ne zna da je to jedan isti torrent i pakuje na jedno mesto duplo, "na silu".

Pa me zanima da li je ovo dozvoljeno (koliko ja vidim sto ne bi bilo, a cak i da nije nema ni nacina da bilo ko zna da ja to radim, ali eto pitam da ne bude posle.. :p), kao i da li ce on uradno skinuti torrent (jednom!) i stati, kao i da li ce kasnije biti 100% funkcionalan?
 
Hvala vam , bas mi je ovo trebalo :)
 
imam nalog na demonoidu, ali ne mogu da ucitam sajt iz nemacke. na nekim nemackim forumima sam pronasao da neki provajderi ovde blokiraju demonoid. kako da zaobidjem provajdera i nakacim se na demonoid? postoji li neka aplikacija ili detaljno uputstvo za tako nesto?

i ja sam imao taj problem pre neki dan kad sam trazio nesto starije...ovde u deutschland provajder mi blokira vecinu torrent sajtova (jos uvek mi uredno radi lasttorrent kod rumuna ali oni uglavnom drze samo novije stvari)
ja sam resio tako sto preko proxy-a pristupam demonoidu...skinem torrent...i posle nema problema
pristupam preko ovoga
Kod:
http://www.proxyheaven.cn/
 
Jel ima negde na forumu upustvo kako ubrzati dl preko uTorrent klijent. Uradio sam reinstalaciju na najnoviju verziju, i izgleda da sam nešto poremetio,ne skida mi brzo kao pre ??? help
 
Da nisi možda promenio port (u slučaju da imaš ruter)?
 
Ma nemam ruter nego net imam preko LAN kablića! Sad ne znam jel može da se tu nešto dotera. Sećam se da sam nešto bio čačkao po uTorrentu opcijama pre,negde sam video neki post, i posle toga je mnogo bolje vukao torrente koji su slabo seedovani...
 
Pa proveri jel ti otvoren port.
Ides na Options -> Speed Guide -> Run Tests.
 
Pa proveri jel ti otvoren port.
Ides na Options -> Speed Guide -> Run Tests.

misliš na options - > setup guide... da , uradio sam to i setovao se sam prema mogućem uploadu i tako sam i ostavio... tada su se i promenili parametri i sad nije baš kao pre... pre je bio setovan verovatno drugčije ,ručno... malo i drugačije izgleda ovaj novi uTorrent rekao bih.
 
imam pitanje, kada skidam sa torrenta on skinuti fajl smasta na jedno mesto odakle posle drugi skidaju od mene, sad te fajlove hocu da premestim da drugo mesto naprimerbu folder "filmovi", posle premestanja ti fajlovi nisu vise dostupni za skidanje od mene. kako da namestim neki share odakle se mose skidati sa mog kopijutera.
da li da serujem sto vise materijala (jel imam neku konkretnu korist od toga) ili da me boli uvo za druge sto skidaju?
 
imam pitanje, kada skidam sa torrenta on skinuti fajl smasta na jedno mesto odakle posle drugi skidaju od mene, sad te fajlove hocu da premestim da drugo mesto naprimerbu folder "filmovi", posle premestanja ti fajlovi nisu vise dostupni za skidanje od mene. kako da namestim neki share odakle se mose skidati sa mog kopijutera.
da li da serujem sto vise materijala (jel imam neku konkretnu korist od toga) ili da me boli uvo za druge sto skidaju?

Ne znam koji klijent konkretno koristiš ali kod mene na Transmission-u postoji opcija "Move data file to..." koja se dobija desnim klikom na torent. U mikrotorrentu sigurno postoji takva opcija samo ne znam naziv. Probaj da nađeš

jXUjI.png



Što se tiče sidovanja, na bitnijim trekerima moraš nešto i da uploaduješ, tako da, siduj tamo gde ti je ratio bitan.
 
Poslednja izmena:
Koliko je meni poznato, ti možeš da seed-uješ torrent sve do trenutka dok ne lupiš stop ili ne obrišeš same torrent i data fajlove. Nije bitno gdje je na sistemu, jer to ne zavisi od kompjutera, operativnog sistema, hard diska/particije, već od torrent klijenta... Neka me neko ispravi, ako nisam u pravu...
 
Covek je mislio na opciju da promenu lokacije fajlova koje je skinuo, sto na primer na utorrentu se uradi tako sto se ode desni klik na fajl koji se skida/seeduje pa na opciju advanced pa na set download location. Ako fajl nije skinut ceo a promenjena mu je lokacija onda uraditi force recheck.
 
Pozdrav ljudi!

Da li je u uTorrent-u (2.2) moguce iskljuciti overhead (zelena i crvena isprekidana linija) koji od download-a i upload-a uzima neki procenat brzine?
I da li je potrebno manuelno podesavanje portova na telekomovom HG520c ili on sam sve odradjuje, pitam ovo posto sam cuo da kod HG520c nema podesavanja portova vec se sve automatski odradi?

Hvala
 
Da li neko ima problem da sa utorrentom ili mozda nekim drugim klijentom, torrent mu se kaci na susedne ip adrese od vase, tipa ako je vas range 178.x.x.x da se kaci na 178,179,177,176 i nece na druge tj ispuca sve moguce konekcije na te adrese ? Ako neko zna, kako to da se iskljuci, posto novi sbb range je u takvom drustvu okolnjem, da niko nema upload preko 1mb :DD
 
uTorrent nema opciju banovanja IP adresa (bar ne po defaultu, ne znam ima li neki mod), ali možeš da povećaš broj konekcija na npr 20-30, pa će se kačiti na dovoljan broj adresa sa normalnim upom. :)

Vec je stavljen broj konekcija na 80 i povecavao sam i sve, al to samo torenti sa velikim brojem seedera, ostali rade ok.
 
Odakle skidaš?

Skidam trenutno Dragon Age 2, sa vise trackera. Al kazem sve radi, nije problem da ne radi, nego samo sto se kaci na seedere koji su losi sa uploadom, jer su u mom ip rangeu. Ma u krajnjem slucaju promenicu ip kod sbb-a, pa cu valjda imati bolje seedere. Ali svejedno ostaje, ako neko zna da li utorrent ima opciju koja se tice ovoga, da se kaci na seedere i peerove blizu vaseg ip-a, pa nek kaze gde i kako da se iskljuci/promeni.
 
Poslednja izmena:
Par pitanja :)

1) Zanima me gde uTorrent cuva podesavanja koja sam ja odredio, odnosno gde pamti koji su torrenti na listi seeda? Recimo ako imam listu od nekoliko stotina torrenata (albumi su u pitanju), i hocu da reinstalliram windows, da ne moram da dodajem i nalazim i kopiram path-ove ponovo, nego da bacim na backup particiju fajl sa tim podesavanjima i kada sam gotov sa reinstalacijom da ga vratim, i da dobijem

2) Zanima me da li moze u utorrentu (a ako ne moze onda mi preporucite neki drugi client gde moze) da se grupno menjaju pathovi, recimo prebacim sve sto seedujem na drugi HDD, i sve mi pocrveni u utorrentu, i moram da brisem, ubacujem iznova i rechekujem 300 torrenata, umesto toga ja bih promenio path iz recimo:
D:\Music\FLAC\Metal, Rock\Slipknot Discography\Slipknot - 1999 - Slipknot (Original Pressing) [FLAC]
u
E:\Music\FLAC\Metal, Rock\Slipknot Discography\Slipknot - 1999 - Slipknot (Original Pressing) [FLAC]

I tako za sve torrente. Ili kada ih premestim sam da prepozna i update-uje path.

Pomaze i ako imate tip ili guide kako bih mogao seedovati toliko mnogo stvari, a da ipak budu koliko-toliko mobilne :).
 
Putanja za folder sa svim podesavanjima za uTorrent na Win7 je : C:\Users\Tvoje Ime\AppData\Roaming\uTorrent. Taj folder prekopiraj na drugu particiju pa posle reinstala vratis gde je bio. Kod mene funkcionise bez problema, s tim da moras posle instaliranja uTorrent-a, da iz istog foldera obrises sve sto on prilikom instalacije tu ubaci pa onda kopiras onaj koji si prebacio na drugu particiju. Na drugo pitanje ne znam odgovor, neka neko ko je ovo probao odgovori.
 
Nazad
Vrh Dno