Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

pogledajte jos jednom sve stavke tutorijala, i svi koji su sa 256 presli na 512 neka drze upload na utorrentu 6KBs a stave limit pojedinacno na torrentu za upload na 1KBs, ili ogranicite upload u NetLimiter-u.

Fala.
 
pogledajte jos jednom sve stavke tutorijala, i svi koji su sa 256 presli na 512 neka drze upload na utorrentu 6KBs a stave limit pojedinacno na torrentu za upload na 1KBs, ili ogranicite upload u NetLimiter-u.

Fala.

Na koliko da ogranicimo upload u netlimiteru (korisnici 512/64)?Meni isto nesto slabo ide.
Kada sam ogranicio u netlimiteru (pro) up na 3KB/s dobio sam maksimalni dl u proseku od oko 40KB/s.Bio je odlican odnos seed/leech...
 
Namestio sam sve i tuce mi 49-50 KBs !!! Odlican tutorial.
A zasto bi uopste koristio NetLimiter? Samo podesi sve u uTorrentu i sve ce ti raditi odlicno.
 
ja sa 1.5mb najvise izvucem 105kb/s
i to je super inace radilo je 25
 
Evo uspeo sam da namestim sve lepo.
Dl ide do 56KB/s ,u proseku 50.
Batalio sam BitLord i instalirao uTorrent i podesio po uputstvu.
Samo sam ogranicio upload kod torrenta koji skidam na 1KB/s i nema problema za sad...
 
Ja moram da ograničim na 3KB/s upload kako bi mi download sa torrenta išao standardnih 51-52 KB/s. (paket 512/64)
Sa 256/64 lagano je uz upload od 4KB/s išao DL na 25-26KB/s. Kad sam samo seedovao, podizao sam UL na 5KB/s, a da recimo HTTP download nije trpeo ni malo.

Pri 512/64, upload na torrentu (samo seed) od 3KB/s je maximalan ako mislite da skidate bila šta punom brzinom. To znači i HTTP. Sa UL od 4KB/s, DL može da izgura max do 37KB/s.

Poenta.. ograničiti upload na torrentu na 3KB/s ili čak i manje ako škripi kako bi se postigla maximalna brzina skidanja.
Za privatne trackere kad odem na spavanje ostavim seed na 6KB/s kad nemam šta da skidam.

Ova iskustva su važila za Verat konekciju i Utorrent klijent.
 
Ako savetujes da se skida samo jedan torent, a ostali stave u queue, sta raditi sa onim torentima koje hocu da seedujem? Jel bi i tu trebalo da vazi isto/slicno pravilo?
 
...treba mi savet!

...prilicno sa nov sto se tice foruma i izucavanja istih, ali koliko sam dosad video mnogo su korisna stvar! E sad, problem je sledeci: nedavno sam uveo sezampro adsl i non stop imam problema sa njim. Sve sto je vec navedeno, zakucava kad downloadujem sa azureusom, gubim konekciju povremeno...od danas je pocela akcija u telekomu, ne placa se modem pa je prilicno povoljno uzeti kod njih. Moje pitanje je sledece:
Da li da se prebacim na telekomov adsl, koliko moze biti bolji ili da pokusam da sredim sezamov?
unapred hvala...:D
 
Ja kad god u BitCometu upload stavim na unlimited ADSL konekcija pukne, probaj da ograničiš upload. Uostalom, umesto Azureusa probaj uTorrent i BitComet.
 
Poslednja izmena:
Cekajte zar nema uTorrent ogranicenje kada se UL ogranici na manje od 6 Kb/s da je odnos DL/UL 6:1. Po toj logici nikako ne bi trebalo da sa UL ogranicenim na manje od 6 Kb/s gruvate 50 Kb/s DL?
 
Sve sam namestio po uputstvu, ali za pojedinacan torrent ne mogu da cekiram download vise od 25(nemam ponudjeno) a namestio sam download limit u opcijama 40 , upload stoji na 6 i ima opciju da se cekira do 6 za pojedinacan torrent....sta da radim? A da SezamPro je provajder.
I ako bi neko mogao da okaci dobre sajtove za torrente. Ja koristim www.torrentfive.com , nemaju prevelik izbor ali su provereno cisti po pitanju fake fajlova.
 
Cekajte zar nema uTorrent ogranicenje kada se UL ogranici na manje od 6 Kb/s da je odnos DL/UL 6:1. Po toj logici nikako ne bi trebalo da sa UL ogranicenim na manje od 6 Kb/s gruvate 50 Kb/s DL?

Da ali kad ogranicis svaki torrent koji skidas pojedinacno(ja stavljam na 1KB/s)onda ne racuna tako ti daje max dl ,)
 
Poslednja izmena:
OK, hvala. UL ogranicen na 1 kB/s :-( DL ogranicio na 51 kB/s i sve pic*i ko podmazano.

BTW, hvala za tutorial.
 
Poslednja izmena:
Bane,mozda bi mogao da dodas u tutorijal (za svaki slucaj) i napomenu da ako se pojavi zuti trougao/crveni uzvicnik da se proveri WinFirewall,tj. otvori port i u WinFirewall-u(CAK iako je iskljucen sa sve servisom za njega-meni je blokirao portove iako sam korisnik Outposta).Ovo me je tako zezalo da nemogu to da objasnim.Posle manuelnog otvaranja odredjenog TCP i UDP porta u WInFirewall-u,i dozvole samog utorenta u njemu,sve je proradilo kako treba(sagemov modem pa nema port forwarding-a i u Outpostu naravno utorent dozvoljen kao trusted app.)

Poz
 
Poslednja izmena:
Nece,nece,nece!Zpalicu ga majkemi!Sta jos treba da uradim da radi!POOOOOOOOMOOOOOOOOOC!Imam sagemov modem i nemogu da uradim port forwarding!ikonica mi je zuta!
 
Nece,nece,nece!Zpalicu ga majkemi!Sta jos treba da uradim da radi!POOOOOOOOMOOOOOOOOOC!Imam sagemov modem i nemogu da uradim port forwarding!ikonica mi je zuta!

Kad imas modem onda ti ne treba port forwarding, to vazi samo za rutere. Mozda je neki konflikt, mozda port koji si namestio u uTorrentu(?) spada u opseg koji traker zabranjuje. Probaj promeniti port na vecu vrednost, recimo iznad 50000, ja ga drzim na 56xxx.
 
cao ljudi ... uradio sam sve po uputstvu .. port je otvoren i prima konekcije .. enejblovao sam sam enkripciju ... imam dl 1.5mb/s u ul 192kb/s
provajder je beocity i razmishljam da se prebacim na sezam pro ... trenutno mi dl na torentima ide 14kb/s :S ... preko dana je protok ochajan a uveche mi downloaduje na 130kb/s
direct download radi lepo i preko dana al torenti su bash spori ...ima li neko ideju sta da uradim ??
 
@colt

Pa cekirati...kao otkaciti opciju, izabrati... hvala za link, ladno nisam skontao da ima ovakav podforum.
 
:)
Pitao sam jer mi je je bilo malo cudno kad si napisao "cekirati", jer mozes da upises vrednost UL-a i DL-a za svaki torrent ponaosob, nema nista da ce cekira
 
Poslednja izmena:
evo kako sam ja podesio mikrotorent,telekom 512/64,download ogranicio na 45 radi konstantnog protoka,upload ogranicio na 6 a net limiterom ogranicio na 3 kBs,i kad je zdrav torent,sve ide kao podmazano
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje: na Torrentz sajtu hocu da skinem film, tamo ima zelenom bojom oznacen Up i plavom Down, koliko sam skapirao zeleni su seederi (oni koji vec imaju film) i njih treba da bude sto VISE a plavih (oni koji isto kao ja skidaju) treba da bude sto MANJE da bi mogao brzo da skinem film???? Jesam li u pravu? Juce sam se prikljucio tako da jos nisam u toku :))
 
Spomenuto je na diskusiji o Beotelu da BitComet šiba brzo, pa evo mojih rezultata. Probao isti torrent sa uTorrentom 1.6 i BitCometom 0.63, mereno posle sat vremena.

BitComet - 16.6 kB/s (prosek)
uTorrent - 18.3 kB/s (prosek)

Nije neka bitna razlika, ali očito ne mogu da potvrdim da BitComet daje veću brzinu.

U nekim slučajevima savet da se vuče samo jedan torrent ne stoji. Ja sam danas sa javnih trakera vukao tri torrenta istovremeno, dva relativno brza i jedan užasno spor. Ukupna brzina je varirala 45-52 kB/s (ograničenje za download u uTorrentu postavljeno na 50, za dva brža upload ograničen na po 2, za spor na 1, sve na 512/64). Očigledno da je downlink bio bezmalo 100% iskorišćen. Znači, eksperimentišite. :)
 
Poslednja izmena:
Bruka je kad nadjes torrent koji ima duplo vise seedera nego leechera. Evo ja bas skidam jedan takav i brzina je prosto zakucana na 49 a upload je 1. E da je vise ovakvih torrenata.
 
ja sam platio torrent leech 25e(3 mes) i svaki torrent je overseeded
skida uvek full brzinom (u zavisnosti od beotela)
i naso sam gomilu stvari koje sam trazio
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno to oko broja Half-Open konekcija koji treba upisati u utorrent - zar nije zgodnije upisati manji broj od maksimalnog. Recimo max konekcija = 50 a u utorrent-u se upiše 40. Tako se ne guši net - sve ovo, naravno, u slučaju da se i surfuje dok ide torrent.
 
Za half-open konekcije svako ima neki svoj recept... Default u uTorrent-u je 8 (verovatno je tako postavljeno zbog ograničenja na 10 u XP-u, mada čujem da je u Visti home ograničenje - 2). uTorrent ne daje pregled trenutno aktuelnih half-open konekcija ali u BitCometu se lepo vidi da njih i nema baš mnogo. Što nije ni čudo jer po prirodi stvari half-open konekcija ne može da traje dugo. Ili će se konekcija uspostaviti, ili neće (tj. ili će na SYN druga strana poslati ACK paket, pa će se uspostaviti normalna konekcija, ili će isteći time-out)

Meni je Max. 100, u uTorrentu je 50, ali ne verujem da je ikada aktivno više od 15-20.
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno to oko broja Half-Open konekcija koji treba upisati u utorrent - zar nije zgodnije upisati manji broj od maksimalnog. Recimo max konekcija = 50 a u utorrent-u se upiše 40. Tako se ne guši net - sve ovo, naravno, u slučaju da se i surfuje dok ide torrent.

Net (surf) se svakako uguši. Patchovao sam win i upisao u registry-ju da je dozvoljeno max 100 half open konekcija, a u uTorrentu podesio taj parametar na 50. Koristim cFosSpeed i http protokol, kao i sam Firefox su podešeni na maximalni prioritet (higher). Bez obzira na to surf se vuče neverovatno i za svaku treću stranicu mi izbaci timeout.
Probao sam Azureus i uTorrent, i uTorrent se za nijansu bolje ponaša, tj. može kako tako da se surfuje, dok je pored Azureusa to apsolutno nemoguće bez obzira na sva podešavanja.
Kada skidam iz uTorrenta koristim 50 konekcija max po torrentu (paket adsl 512/64), a broj globalnih konekcija je max 100 i skidam najviše dva torrenta istovremeno. Kada se otvori 100tinak konekcija, ništa osim torrenta više ne može da primiriše netu, bez obzira i na cFosSpeed. Sa NetLimiterom ograničavam uTorrent upload na 1,5kb/s, kada se podesi na 2 i više download pada ispod 30kb/s jako brzo. Ako ne ograničim uopšte upload, nastaje kolaps, brdo otvorenih konekcija, a od mene vuku sa maximalnih 6-7kb i u tim trenucima ništa osim uploada ne radi.
Da li postoji neko rešenje da se malo obuzda uTorrent? Ako ograničim download iz njega ili NetLimitera ne dobijam ništa jer nije problem protok (koji bi Firefoxu dodelio cFosSpeed zbog prioriteta), nego silan broj konekcija koje otvori uTorrent.
Da li je problem možda do Sezamovog Conexant rutera ili je to problem na nivou Windowsa? Da li bi kvalitetniji ruter pomogao da se sve odvija bolje?
 
Nazad
Vrh Dno