Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

@Smallville

Nije poenta dati vratis BAS sve, vrati bar koliko mozes. A i svako malo ubrzanje za nekog mnogo znaci. Ako ja nisam skidao full brzinom, zasto ne bi neko drugi mogao? Zato za svaki torrent po malo pomazem... makar 5KB/s ULa je sasvim OK. Ne moras ti da vracas bas sav sadrzaj, al' vrati bar neki njegov deo. Seedbox je po meni nepotreban, ako malo stanes sa downloadom i samo 2 noci ostavis da ganja full UL (bez DL), pomocices i sebi (ako si na privatnim trackerima) i drugima.

Za vas koje mrzi da UL-ujete su RS, HF, MU itd.

evo ti samo od nekih trakera koje ja koristim:

Ratio: 1.791 Uploaded: 2.27 TB Downloaded: 1.27 TB Bitsoup

Ratio: 3.034 UL: 6.28 TB DL: 2.07 TB Last Torrents

Ratio 1.868 Upload 247.45 GB Download 132.44 GB CrnaBerza

Ratio: 2.560 | UL:1.97 TByte | DL:786.63 GByte Nordic-T

↑ 1.03 TB ↓ 165.74 GB (Ratio 6.36) HD Torrents

Ratio:3.492 Uploaded: 1.01 TB Downloaded: 295.38 GB HDMU

Credits: 1.21 TCreds TVTorrents

Uploaded 2.7706 TB Downloaded 1.2888 TB Share ratio 2.150 XBOX-SKY

Da nebude kako se hvalim ali sada se zapitaj dali ja imam potrebu da seedujem na nekom od ovih trakera, koliko ja vidim nemam...

i opet naglasavam NISAM PLATIO ADSL DA BI NEKOME SEEDOVAO NEGO DA BIH SKIDAO ZA SEBE I SVOJE POTREBE...

p.s. sto bih koristio RS, MU, HF ili neki ostali vid skdianja preko linkova kada ovo gore je vise nego dovovljno da skidam narednih 5 godina sta me zanima jer verovali ili ne do sada sam skinuo apsolutno sve sto me je zanimalo i sada po potrebi skinem neki dvd film ili hd ili seruju koju pratim pa skinem epizodu koja mi fali... tako da sa ovim ratiom koji sada imam sam jako dugo miran...
 
Poslednja izmena:
A kako si nabio toliki up? Znaci radio ti je seedbox, sto opet znaci da si seedovao, ne sa tvojim adsl-om, vec sa necijim broadbandom.:D
 
A kako si nabio toliki up? Znaci radio ti je seedbox, sto opet znaci da si seedovao, ne sa tvojim adsl-om, vec sa necijim broadbandom.:D

pazi kada nisam lud da placam nesto sto mogu dzabe da dobijem ili da namestim da radi... inace za ovoliki upload na svakom od tih trakera je bio zaduzen ratio master...

inace moj moto je sto da platim nesto ako to mogu dzabe da dobijem i to vazi za p...u i za vodu... jer sto bih to placao kada mogu dzabe da dobijem... pa zar ne?

p.s. osim na crnojberzi gde su mi vec jednom banovali nalog zbog varanja pa sada kada nesto skinem odnesem kod kolege koji ima sbb net na 12 mb pa kod njega seedujem pa sam tako tamo nabio ratio a ovo sve drugo je na nelegalan nacin dobijeno ali bas me briga, jer to je napravljeno jos pre isusa i marije terezije dok toliko se nije znalo za te programe i dok nisu bile skripte toliko rigorozne a sada na vecini tih trakera je veliki rizik pokrenuti uopste neko varanje jer moze lako da se popije ban a i sto bih sada rizikovao kada imam dobar ratio svuda pa skidam dok se moze a kada zaskripi e onda cu da lupam glavu a do tada samo download...
 
Poslednja izmena:
Ja sam na jednom trackeru (TFA) u roku od citavia 2 dana popio ban jer sam koristio RatioMaster. Posle toga nisam ni pomislio da ga ponovo upalim :)

Nije mi jasno samo kako se ti tako stekas... Ziv bio i nek te sreca sluzi.
Pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam na jednom trackeru (TFA) u roku od citavia 2 dana popio ban jer sam koristio RatioMaster. Posle toga nisam ni pomislio da ga ponovo upalim :)

Nije mi jasno samo kako se ti tako stekas... Ziv bio i nek te sreca sluzi.
Pozdrav :)

pa jel ti citas? napisao sam da taj ratio nije sada napravljen nego jos pre isusa i marije terezije... a treba i znati koristiti ratio master nije to tek tako e uzmem ratio master uglavim papiric i to je to, e moj prike pa nisam ni ja odmah provalio sve ali zato sada na bilo kom trakeru mogu da varam bez razmisljanja dali ce da me uhvate ili ne osim ako nemaju neku predrkanu skriptu pa da me ona automacki banuje mada i ona moze da se zaobidje ako znas da koristis ratio master u granicama normale...
 
Pa RatioMaster salje lazne podatke serveru... znaci verovatno im ne treba bas neka, sto kazes, nadrkana skripta da bi te provalili.

Evo, uzeh od tebe pozivnicu za demonoid (jos jednom hvala), napravio torrent, i polako guram UL, bez R. Mastera :)
 
Jel ima ko pozivnicu za demonoid mogu mu dati 50 rapids za nju:)
 
Pa RatioMaster salje lazne podatke serveru... znaci verovatno im ne treba bas neka, sto kazes, nadrkana skripta da bi te provalili.

Evo, uzeh od tebe pozivnicu za demonoid (jos jednom hvala), napravio torrent, i polako guram UL, bez R. Mastera :)

ja sam cak uspeo i na demonoidu da varam i tamo mi se zabagovao ratio i vec godinama stoji ovako

Join date: January / 19 / 2007

Downloaded: 44.88 GB Uploaded: 206.64 GB Ratio: 4.60

a nema kome nisam davao moj nalog da skida sa njega, do sada je trebalo da bude preko 2 ili 3 terabajta skinutih podataka ali ne stoji ovako zabagovan vec godinama...

a sto se tice samog ratio mastera kazem ti treba ga znati koristiti i koju verziju uzeti za koji sajt jer neki sajtevi vide novije verzije ratio mastera ali zato starije verzije nemogu da provale dok na nekim mozes kako hoces... a sto se tice same skripte mislim da je ona podesena tako da prati uplaod brzinu a ne sam program... ali to je za mene misterija na koji nacin prave te skripte i na koji nacin iste rade i kako provale ko vara ko regularno seeduje torrente...
 
sve drugo je na nelegalan nacin dobijeno ali bas me briga, jer to je napravljeno jos pre isusa i marije terezije dok toliko se nije znalo za te programe i dok nisu bile skripte toliko rigorozne a sada na vecini tih trakera je veliki rizik pokrenuti uopste neko varanje jer moze lako da se popije ban a i sto bih sada rizikovao kada imam dobar ratio svuda pa skidam dok se moze a kada zaskripi e onda cu da lupam glavu a do tada samo download...

a treba i znati koristiti ratio master nije to tek tako e uzmem ratio master uglavim papiric i to je to, e moj prike pa nisam ni ja odmah provalio sve ali zato sada na bilo kom trakeru mogu da varam bez razmisljanja dali ce da me uhvate ili ne osim ako nemaju neku predrkanu skriptu pa da me ona automacki banuje mada i ona moze da se zaobidje ako znas da koristis ratio master u granicama normale...

qrjez5.jpg


pa da bas te briga sad sto su mi dali opomenu pred ban zbog tebe, a i jos su mi skinuli sve pozivnice i sad kad hocu ortaku da posaljem ne mogu zbog tebe ali bas te briga

a vidim kako znas da koristis ratio master izgleda da bas imaju neku predrkanu skriptu cim te je izvalila da varas a imas ratio samo 45

a i ovo je od pre 5 dana a ne pre te tvoje marije terezije
 
Na normalnom trackeru bi ga provali ocas posla ... A izgelda da su te i na ovom ...



Prvo zasto ne bih varao na nekom invate trackeru - da ne bih ugrozio coveka koji mi je poslao pozivnicu .... On da ispadne dobar da mi da invate a ja da mu smestim BAN jer mi mnogo da dam 100-200 dinara mesecno za seedbox ... ili mi nije mnogo ali ocu budem cool


krastavac paciotti sledeci put pazi kome dajes :( ... Izgleda da je mnogo onih kojima ucisnis dobro a oni tako vracaju svojim nezannjem i bahatoscu...
 
Poslednja izmena:
Neznam cemu to varanje pa rizikujete ban:) a ko sto rece covek seedbox je bas jeftin sa njim ladno 3-4TB uploada:) i mirni ste par meseci:p
 
A kolko treba 3-4 tb meseci da se skine

izadje 100 dinara mesecno , smesno
 
Moze neko pojasnjenje kako 100 dinara, ili je to sa vise ljudi?
 
^pa da na jednom serveru minimum 20 ljudi:)
 
Moze neko pojasnjenje kako 100 dinara, ili je to sa vise ljudi?

Ma nismo se razumeli
ne kosta seedbox non stop mesecno 100 dinara

Nego za jedan mesec napravis upload koj ices koristi narednih ko zna koliko meseci

cena mesec dana seedboxa/meseci za koje imas obezbedjen ratio

;)
 
Poslednja izmena:
Ma nismo se razumeli
ne kosta seedbox non stop mesecno 100 dinara

Nego za jedan mesec napravis upload koj ices koristi narednih ko zna koliko meseci

cena mesec dana seedboxa/meseci za koje imas obezbedjen ratio

;)

A to da, to je taj rad.:) Evo ja i jos 2 ortaka dali po 400 dinara i nakucasmo skoro 10tb na nekoliko trackera. Jos malo pa gotovo...:D
 
Jes' da nije mesto bas ovde da to pitam, al' ajd' :)

Zasto mi se na Demonoidu ne podize ratio? Znaci napravio sam sopstveni torrent, ima link ka njemu na sajtu i ljudi svlace torrent od mene, i zasad sam up-ovao 612MB. Ali to se ne pokazuje u CP-u, vec stoji oko 30-ak MB. Cak mi nije uracunao i sav skinut saobracaj (1xxMB od 2XXMB)

Zasto? :)
 
Poslednja izmena:
Zato sto demonoid ne koristi passkey za pracenje statistike vec to radi na osnovu ip adrese. Znaci pre svakog pokretanja/zaustavljanja torrenta trebao bi da imas otvorenu stranu demonoida. Mada oni odavno ne obracaju paznju na ratio tako da ne moras da se cimas oko toga.
 
I pise u FAQ da bas i ne mare za ratio, ali bih svejedno sebe osigurao, za nedaj Boze :)
 
Veruj mi, ne obracaju apsolutno nikakvu paznju na ratio. Ako te banuju dobijes od mene drugu pozivnicu.
 
Bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko poslao pozivnicu za demonoid.
Hvala
 
I meni je muka od ovih budjavih torrent search sajtova. Jel moze neka pozivnica za demonoid? :)
 
weaselX1crftcle3ybbqr8rryf8r1d9ufio3dyrql88xl
weaselXaeolsjuprnqjek0cw588uq8sm209a59
weaselXmhbl60ji3umaiftxkxk6kzm8adqi4at76daoxq

nemojte ovde - postoji vec topic za pozivnice
 
momci treba mi pomoc,trazio preko pretrage,mada znam da sam negde natrcao ranije ali sada ne mogu da nadjem...

Imam dual OS (XP i Win7) i nikako ne mogu da nateram mikroTorrent da koristi zajednicke torrente,tacnije,ako nesto pocnem da skidam u XP da nastavi u Win7,bez da uvek treba da ukazujem mTorrentu gde je folder pa Chek files itd...

Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno