Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Treba mi savet oko održavanja ratia. Tek sam počeo sa torrentima, pa slabo znam oko toga, za početak sam se dohvatio RUtrackera. Problem je što ne uploaduje iako ja dozvoljavam. Koji uslovi trebaju da budu ispunjeni, da nemaju možda ostali prioritet zbog većeg uploada (moj je slab, 128/64 wireless) pa da mene ne uzima u obzir ili šta :)? Ili nešto nisam dobro podesio oko limita, konekcija...
Ja očekivao obrnuto, ispade svuda ima seedera ali ne i leechera, eventualno 1-2, iako su u pitanju popularni albumi. Tako da sve može lako da se skine, ali kako/kome da vratim 30%?! I onda ode ratio u ofsajd. Koja glupost, pošteno bi bilo da ti ne računaju down ako nemaš kome da vratiš (na eMule je to bilo fino, čak i deo fajla, chunk od 9 MB da skineš, odmah si seeder i kače se na tebe). Nađem dosta leechera za neke stvari, video uglavnom, ali to sve u gigabajtima ili čak desetinama GB. Ne mogu to da skidam, a opet nisam siguran hoće li funkcionisati kako ja hoću (da non stop imam upload kad je uTorrent aktivan). Probam, nađem neki mali fajl, 4 MB, neki ruski titlovi, odnos 20tak/10ak, skinem to, status u klijentu "seeding", na trackeru se vodim kao seeder za dotični fajl i za pola dana ni kilobajt aplouda, a konstantno ima ljudi koji skidaju?! Čačkao sam i menjao podešavanja za konekcije i up limit ali bez uspeha. Javnu IP imam, ali mi nije uvek zeleno, nekad je žuto, menja se povremeno (kao semafor :D), ali i kad je žuto, port je otvoren.
Šta čačnuti, koji/kakav torrent skinuti :) da obezbedim konstantan up? Da mogu onda nekad uz neki rapidshare downloader da ostavim noću seed kad je već slobodan upload.
 
Najbolji fajlovi za održavanje ratia su nove popularne stvari, tipa popularne serije (Lost, 24...), filmovi (Avatar i sl.), softvare (CS5) jer tu bude po par hiljada downloada. Najbitnije od svega je da ne skidaš stare fajlove, jer tu (pogotovo kod starih a velikih fajlova) nema leechera, iako piše da ima. Kad neko skine dio tog velikog torrenta (npr. par epizoda od kompletne serije) i nastavi to da seeduje, on je registrovan na trackeru kao leecher, jer nije sve skinuo. Znači samo hvataj nove stvari, ako ima više GB, ako je u partovima, skineš onda samo nekoliko prvih nekoliko i tako ostaviš na torrentu. Tako možeš nabacati više novih torrenata sa po nekoliko partova i sigurno ćeš ispuniti taj upload.
Što se tiče podešavanja, ja bih to stavio na 12/6 DL/UL (prvo probaj kako ide kad ne ograničavaš uopšte), a broj konekcija na 3-5 po torrentu i 10-12 ukupno.
Što se tiče semafora :D kod uTorrenta je zeleno kad je sve ok. :D Misim da ne može ići up kad je žuto, ali isto mislim da je žuto kad nema uploada, da pozeleni kad neko povuče up (nisam siguran). Vjerovatno imaš ruter pa ti zato tako radi.


EDIT: na rutrackeru za početak uzmi .../forum/viewtopic.php?t=2935128 , tj. nekoliko random fajlova dok ne ne naštancaš željeni broj MB i uživaj. Tu ćeš mjesecima imati seedera. ;)
 
Poslednja izmena:
Gadjan, nije problem do tebe, nego do izbora torrenata koje si skinuo. Zlatno pravilo na dobrim trackerima gde hoces da odrzavas i nabijas ratio je da ne skidas odmah sta ti hoces nego ono sto je prvoj strani i sto svi skidaju, a ako ti se jos i tebi svidja, tim bolje :) Vecina trackera ima politiku na nekim torentima free leech, tako da je tebi kao pocetniku na tom trackeru a samo pod uslovom da zelis da ostanes tu duze, da skidas takve torrente i da ih sve drzis u seedu 24/7. Nisam na Rutrackeru pa ne znam konkretno koja je "grupacija" ljudi tamo, ali ako je iole malo specifican, moraces za pocetak da se prilagodis vecini. Naravno ako te Rutracker ne interesuje a hteo bi da budes posten i vratis sta si skinuo drzi se moto-a "skidaj sto svi skidaju sa prve strane".
Prvo vidi sta te konkretno interesuje (muzika, filmovi-koji format?) i juri pozivnice za jace trackere. ako vec ne mozes na najjace, onda one drugog reda, oni su jos i najbolji za nase veze, jer je to predsoblje za "velike", pa vecina koja ceka da "uleti" kod velikih se na trackerima drugog reda trudi da budi sto bolja radi lakseg dobijanja pozivnica.
 
Taj moto skidaj sa prve strane nema sanse da prodje sa tvojom brzinom. Fajl od recimo 700mb svi ce da skinu za par minuta, dok tebi treba par sati i na kraju kad ga skines niko ga nece skidati od tebe (zbog malog uploada) vec od ovih sa seedbox i ljudi sa normalnim uploadom. Najbolje ti je da skidas par epizoda starijih anima ili par fajlova iz celih sezona serija (trazi torente za 4-5 seedova i desetak peerova) to uvek neko skida.
 
Poslednja izmena:
@Gadjan

Ma ne razmisljaj uopste kako da kucas ratio tamo. Mozes da napravis mnogo naloga, znam jer sam to ja radio.:) Inace, ovaj poslednji lepo odrzavam, imam preko 200gb uploada nakucanih sa uboge wireless konekcije.
 
Hvala ljudi, sad tek imam vremena da natenane odgovorim.
Da, izgleda da je žuto kad nema odlaznog saobraćaja, a pozeleni kad ima. Međutim to je sve nešto na momente i manje od jednok KB/s. Probao sam i sa torrentom od 15 MB (softver) gde ima 600 leechera i opet za pola dana 400KB uploada. Oni veliki mi se sad ni ne skidaju jer sam nekako ubeđen da ću isto proći. Ako zaista klijenti usera ili tracker prave tu selekciju i kače se samo na seedere sa velikim uploadom ili seedbox-om, time mene potpuno izbacuju iz igre. Kako uopšte onda da koristim tracker a da ne varam i ne množim naloge?! Time samo podstiču malverzacije. Već sam ranije dobio info da može da se pravi više naloga, nadam se da je to tačno i da ne banuju IP adrese. Nisam to želeo jer je tracker odličan, sa vrlo niskim minimalnim ratiom (0.3) i planirao sam da imam jedan fin nalog i da ga koristim dokle god tracker živi, računavši da ću pomenuti ratio lagano moći da održavam. Imam inače 200 MB uploada od ranije ali se ne sećam na čemu se to ostvarilo. Tek posle skinutih 5 GB ratio stupa na snagu, pa imam na ovom nalogu još 3.5 GB da eksperimentišem i eventualno nađem nešto veće i novije što će ići up pa da vidim mogu li normalno koristiti tracker.
@a c a
Trenutno mi ni ne treba ništa bolje od ovog trackera jer ima većinu onog što tražim i sviđa mi se izgled, organizacija i pravila, taman sam se malo navikao. Jedina veća mana je ruski jezik. A računam da na boljim trackerima samo može biti još gore/teže po pitanju ratia i mora se ići fer. A verovatno i dodatna pravila tipa "hit and run" i ko zna šta još...
 
Na IPTorrents-u imaš i bonus sistem, pa ako držiši torrent na seedu, čak i kad ne ide upload, idu poeni, kojima kasnije možeš "kupiti" upload. A po sadržaju, "lakoći" seedovanja, izgledu i sl. je sigurno bolji od toga ru...

Ako hoćeš da probaš, samo pošalji mail na PM. :)

I mjenjaj tog provajdera. :D
 
Hvala ti, neću za sada ništa, tek sam počeo sa torrentima hoću malo da skontam najosnovije stvari, kako sistem funkcioniše, da pohvatam pisana i nepisana pravila itd. Još uvek nisam ni krenuo za ozbiljno da skidam, nego eto isprobavam i eksperimentišem, pripremam podlogu :). Do sada sam se za sve služio rapidsharom, koji mi sve zadovoljava osim lossless muzike za koju su torrenti ipak bolji i pouzdaniji izvor pa ću praktično jedino za to da koristim torrent. Ima i ovde nekih bonusa uključujući i time (sada mi je 12), nego opet kažem dok ja to sve skontam, mučim se sa google translate-om, džaba mi što sam učio ruski u osnovnoj školi :D.
Ostajem pri dve teorije: Pošto mi se up non-stop pali i gasi na 0.1-0.5 KB/s (za seedovani program od 15 MB) i dalje pomišljam da mi je nešto do klijenta v1.8.5 ili jednostavno svi jako brzo to skinu pa im njihov klijent ni ne stigne da otvori veći broj konekcija pa da i mene ubaci, pogotovo ako preferira brže seedere. Videćemo to kad dovršim neki od većih fajlova. Inače za dotični fajl koji seedujem brojke su 0 (oko 400) i 10 (oko 1000). Znači li to da se ipak 10ak ljudi kači na mene iako up ne ide? Stvarno moraću da probam neku stariju verziju i druga podešavanja, i tako vidim na trackeru da preporučuju 1.7.nešto.
A provajdera i da hoću, ne mogu da menjam, selo je, ima još jedan ali taj je nepovoljniji (skuplji). Meni tih 128/64 za 400 din sasvim dosta :), nikad nisam ni uplatio brži iako je 256/64 samo 180 din više. Jednostavno i tako od drugih (sportskih) aktivnosti ne stižem da iskonzumiram ni ovo što skinem, preko noći može da skine film a ja ih pogledam možda 2-3 mesečno ;).
 
Poslednja izmena:
Ako zaista klijenti usera ili tracker prave tu selekciju i kače se samo na seedere sa velikim uploadom ili seedbox-om, time mene potpuno izbacuju iz igre. Kako uopšte onda da koristim tracker a da ne varam i ne množim naloge?! Time samo podstiču malverzacije.
@a c a
Trenutno mi ni ne treba ništa bolje od ovog trackera jer ima većinu onog što tražim i sviđa mi se izgled, organizacija i pravila, taman sam se malo navikao. Jedina veća mana je ruski jezik. A računam da na boljim trackerima samo može biti još gore/teže po pitanju ratia i mora se ići fer. A verovatno i dodatna pravila tipa "hit and run" i ko zna šta još...

Tracker ne pravi razliku, ali programi klijenata mogu da prave, ako se ukljuce te opcije, obicno ces videti da je neko nakacen preko Vuze-a. Inace, ako si u seedu sa nekim ko je na seedboxu ne znaci da neces imati nikakav upload, samo ce se potreba za uploadom deliti proporcionalno izmadju njega i tebe, ako neko vuce brzinom koja je sporija od max uploada za seedbox ne ocekuj kod tebe punu brzinu, ali ako je veca, itetako ces imati upload. Ne brini se za vracenje ratio-a, ako ne gasis komp 24/7 sve mozes da vratis, to ti pricam iz licnog iskustva od par KB upload brzine. Kako prolazi vreme sam ces videti na kojim trackerima vredi da se bude a gde ne i na osnovu toga ces i praviti selekciju gde bi mogao "potencijalno" da varas a gde ne. Evo primera, ako te recimo interesuju HD filmovi dobra stvar je naci neki novootvoreni tracker koji nema pozivnice i prima svakoga. Tu mozes da vidis razne promocije (free leech, double upload i sl), a mozes i da probas da varas pa vidi kako ide. Sto su trackeri jaci, to je obicno teze varati, ali ne mora da znaci. Prati preporuke ostalih u zavisnosti od afiniteta gde da potrazis pozivnice.
 
Ma ok sve to, nego da se ja opet ponovim :): nije problem za trackere ubuduće (ima vremena, polako ću istraživati) ali kada jednom proradi i ja uđem u materiju. Ja pokušavam da rešim da ide up ili da bar znam tačno zašto ne ide i šta je problem u celom sistemu.
Što se varanja tiče, nisam mislio da je teže, nego rekoh obavezna je fer igra jer se na jače ne ulazi kad je slobodno nego obavezno preko pozivnice tako da onda nikakvo zezanje ne dolazi u obzir jer ne rizikuješ samo svoju guzicu. A i logično ako je dobar tracker, ne izplati se rizik, sečeš granu na kojoj sediš, da je neki š klase pa i ajde. Meni je ovaj RU super, ali ako ne osposobim ovo nekako, moraću da pravim druge naloge.
Pošto 1000 ljudi leechuje a meni dođe u oba slučaja do tačno 464 KB i ni makac dalje, ubeđen sam da nešto kod mene nije u redu, ili win ili podešavanja, probaću sad da gasim upnp i dht, nego zamenio sam 1.8.5 za 1.7.7 i sad ne umem da vratim torrente u njega da seeduje. Ako može neka smernica napišite, mada možda se snađem u međuvremenu.
edit:
E da, pročitah za timebonus i ovde za to samo dobiješ da možeš skinuti više torrent fajlova dnevno (više od 3) :D, koja glupost, uopšte ne možeš time da kupiš UP kao što kaže Stig za IPT.
edit 2:
Snašao sam se za reseed, vratio fajlove ali opet stoji a ima dosta peerova za sva tri fajla:mad:.
 
Poslednja izmena:
Radi upload dobro, evo već nedelju dana, samo nikako da se javim. Sad 'oće da ide po 5-6 KB i od jednog torrenta ali češće se rasporedi na više njih. Ograničio sam na 15/7, čini mi se da tako najbolje radi. Up ne ide baš uvek, ali da imam dosta torrenata u seedu, mislim da bi uvek nešto išlo. Sav up sam zapravo nakuckao na dva torrenta (mp3 diskografije) jer to uvek ide, traženije su nego solo albumi. Znači nove popularne stvari, ili komplet sezone nečega ili diskografije i nema problema za upload. To je što Stig reče, ono što sam ranije imao u seedu nije niko skidao već su samo bili registrovani kao leecheri jer nemaju ceo komplet. Vidim da je tako i u mom slučaju kad skinem nešto a izostavim makar i nešto sitno, slike (artwork) itd. Onda je u klijentu status seeding ali na trackeru je leecher. I povremeno ima neke komunikacije, pokaže ponekad down nešto sitno tipa 0.1-0.2 KB/s baš kako je meni bilo ranije za up. Mora biti nas treker zbog pogrešog statusa poveže na kratko pa kad klijenti skontaju da onaj ne vuče i da mu ne treba ništa od mene onda se otkači pa stoga moji problemi iz ranijih postova - moja teorija, možda i lupam :D.
Imam još jedno pitanje, zna li neko šta znače one speed brojke recimo:
Сиды: 115 [ 1 MB/s ] Личи: 110 [ 466 KB/s ]
Prvo sam mislio protok u tom trenutku ali sad nekad vidim i da leech brzina bude veća od seed?! Da nije možda zbir njihovih max kapaciteta kojim mogu da seeduju/povuku?
 
Ljudi, sta u utorrent-u znaci ona isprekidana linija iznad linije brzine za download i upload?
To mi se nije pojavljivalo u predhodnim verzijama utorrenta.

Hvala
 
jel probao neko ovaj novi utorrent 2.0.2 jel radi kako treba, mislim jel i dalje smara sa brzinom kao 2.0.1?
 
Meni radi normalno, sbb 4 Mbit skida ~500Kb/s. Mada meni je i 2.0.1 radila normalno.
 
Kolege saborci,
malo sam besan jer sam zaboravo i stari uers, i sifru a i mail sa koga sam se regovao pa sad moram opet da budem rookie. :d
Imam jedan problemcic: ne mogu da patch-ujem TCP konekcije na Visti. "Stari" patch mi je savrseno radio na XP-u (jer je za njega i pravljen) ali za Vistu nigde ne mogu da nadjem odgovarajuci. Ne prebacuje mi DL preko 100-tke sa 1mega protokom, a mislim da bi to pomoglo (bar na XP-u jeste).
Any idea??

Hvala napred
 
Imam jedan problemcic: ne mogu da patch-ujem TCP konekcije na Visti. "Stari" patch mi je savrseno radio na XP-u (jer je za njega i pravljen) ali za Vistu nigde ne mogu da nadjem odgovarajuci.


Ne mozes da nadjes jer ne postoji. ;)

Vista i Windows 7 nemaju limit od 10 half-open konekcija kao sto je imao XP, pa samim tim i nema potrebe za nekim "patch-ovanjem."
 
Jadan ja, nije mi to palo na pamet :bottle:

A jel onda onda vazi podesavanje sa prve strane? Pretpostavljam da da.

Hvala jos jednom
 
A jel onda onda vazi podesavanje sa prve strane? Pretpostavljam da da.

U principu vazi. Na primer konkretno za tacku 1)Hakujte broj TCP Half-Open konekcija je precizirano da vazi za XP, sto implicitno znaci da ne vazi za novije OS, mada mi mozda to trebalo tacno i napisati.

Na primer u aktuelnoj verziji uTorrent 2.0.2 navedeni limit je po default-u podesen na 400, iako vidim da ce u sledecim verzijama verovatno biti malo smanjen.

Tutorial jeste u celini malo zastareo jer je uTorrent u medjuvremenu vrlo znacajno izmenjen, postao je kompleksniji, i ima mnogo vise vaznih podesavanja.



Dobar dodatak na prvi post bi bio na primer ovaj:

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=74820

u kome se fino objasnjava nacin migracije sa zastarelih verzija uTorrent-a na modernije verzije preko 2.0
 
ja jos uvek koristim utorrent verziju 1.8.5 build 17414 posto radi najstabilnije. brzine uvek u full-u (naravno ovo zavisi sa kog trakera vucete, ja sa privatnih) a i sama podesavanja su jos uvek u granicama normale odnosno nisu napucana kao kod ovih novih verzija...

probo sam i ove nove verzije utorrenta ali kod mene nisu radile kako treba pa sam vratio 1.8.5 posto mi je on zadovoljavajuci dok su mi ove nove verzije varirale sa brzinama iako sa tim istim trakerima 1.8.5 radi savrseno a ovi novi tipa 2.0.1 mi brljave brzinu!

tako da za sada nediram nista, a ako se pojavi neka verzija koja moze da zameni moju postojecu verziju cu zamenim a do tada se fura 1.8.5...
 
Nesto sam eksperimentisao sa odesavanjima, ne bih li prebacio dl preko 100 ali ne ide. Cudi me, jer sam na XP-u imao oko 120kb sa ADSL-om od 1mega. Nikako da ubodem pravu stvar.
Bilo bi bas od pomoci (ako nisam previse zahtevan) kad bi neko ko radi sa Vistom izbacio printscreen podesavanja za svoj torrent ako dobro radi. I da, koristim utorrent.

Hvala unapred.
 
Nesto sam eksperimentisao sa odesavanjima, ne bih li prebacio dl preko 100 ali ne ide. Cudi me, jer sam na XP-u imao oko 120kb sa ADSL-om od 1mega. Nikako da ubodem pravu stvar.
Bilo bi bas od pomoci (ako nisam previse zahtevan) kad bi neko ko radi sa Vistom izbacio printscreen podesavanja za svoj torrent ako dobro radi. I da, koristim utorrent.

Hvala unapred.

ti jos uvek koristis glistu za operativni sistem? predji lepo na windows 7 i resio si sve probleme sto se tice torrenta a i drugish stvari... do sada je vise puta dokazano da win 7 bolje radi od gliste tako da ti je moj savet predji na nju pa tek onda zatrazi podesavanja...

a da ti ja ovako kazem: ja nekoristim neka specijala podesavanja u utorrentu osim sto samim u podesavanjima ogranicim upload na 1 kb (posto me nezanima da seedujem nikome nista), a drugo podesim samo gde ce da mi skida torrente i gde ce da salje gotove torrente drugih podesavanja ja nemam a imam adsl na 4 mb i vuce mi 420 kb/s... tako da verujem da tu nemam nekog pametovanja previse...

nego kazi mi jos jednu stvar, odakle vuces torrente sa javnih trakera ili privatnih, ako je sa javnih onda je dobro ako imas 100 kb/s ali ako je sa privatnih onda ili je neki los traker ili si ti bas ubo neki stariji torrent (film, muzika, serija ili vec sta skidas) pa ti zato ide sporije... probaj neki torrent koji je jako popularan pa vidi koliko ce ti na njemu skida?

p.s. koju verziju utorrenta koristis? ako su ove novije nemoj ni da se cudis sto ti neradi kako treba nego lepo skini verziju 1.8.5 build 17414 i bez ikakvih podesavanja ces da vuces full brzinu...
 
Poslednja izmena:
osim sto samim u podesavanjima ogranicim upload na 1 kb (posto me nezanima da seedujem nikome nista)

Stekaro :D St mislis sta bi bilo kada bi svi tako mislili, pa nebi bilo vise od par seedera po torrentima, i niko ne bi mogao da skida full brzinom, ukljucujuci i tebe. Razmisli malo o tome ;)
 
Iskreno, ovakav odgovor sam i ocekivao. :d
Jos koristim glistu, jer nemam drajvere za plocu i graficku za ovaj laptop, a ekstremno me mrzelo da ih trazim i menjam OS. Ali zbog mnogih stari cu to i da uradim, pa cemo da vidimo sta to znaci u praksi.
Inace koristim ovaj budjavi 2.0.2, naravno sa javnih trekera a zasto - ne znam ni sam. I to cu da menjam, nego se nisam baktao sa privatnim, i ne znam kako to bas ide. Verovatno bih morao da se uclanim na neki od sajtova ali ne znam sta je za to potrebno. Osim bezrezervne zelje za seed-ovanjem :bottle: :D
Savet?
 
Pa normalno je nemas brzinu kad je to javni treker e da je privatni uvek ide punom brzinom.
 
Stekaro :D St mislis sta bi bilo kada bi svi tako mislili, pa nebi bilo vise od par seedera po torrentima, i niko ne bi mogao da skida full brzinom, ukljucujuci i tebe. Razmisli malo o tome ;)

pa da imam i ja brzine ko oni preko i ja bih seedovao ali posto imam samo 25 kb/s u uploadu sto bih se ja mucio kada mogu i na drugi nacin da odrzavam ratio!

a drugo nebrini se ti nista, torrenti nikada nece propasti dogod ima ljudi kao sto si ti!

sta ima tu da se razmislja, svako radi onako kako mu se hoce uostaom ja sam plstio adsl da bi skidao filmove a ne da bi tamo nekom iz amerike seedovao to nesto isto sto moze da svuce od svog zemljaka za dva minuta i mene koji bi mu to isto seedovao dva dana posto samo skidam dvd filmove i hd...

sada se ti malo zapitaj koliko bi ti trebalo vremena da skines hd film od 10 gb tipa king kong koji sam nedavno skinuo i koliko bi ti isto to trebalo da vratis pod uslovom da samo svi od tebe skidaju? ja sa 4 mb sam skinuo za manje od 6 sati a da vratim bi mi trebalo malo mnogo vise od tih 6 sati koliko mi je trebalo da skinem isti... a ono najgore je to sto bi mi onda upload trebao biti ukljucen par dana da vratim to sto sam skinuo i onda dolaazim do proste racunice da cu provesti vise vremena u seedovanju fajlova nego u skidanju i onda dolazim do jos jedne racunice da mi je onda u tom slucaju jeftinije da odem i da kupim gotov hd film nego da ga skidam...

razmisli sada ti malo o svemu ovome uostalom ovo sam ja i kao sto sam reko PLATIO SAM ADSL DA BIH SKIDAO A NE SEEDOVAO... A TI AKO IMAS NOVACA NA BACANJE DA PLACAS ADSL PA DA PLACAS SEEDBOX ILI DA MESECNO SKINES 3 FILMA A OSTATAK MESECA DA PROVEDES U VRACANJU PODATAKA SAMO NAPRED!!! ALI NEMOJ MENI DA SUDIS JER VECINA AKO NE I MNOGI RADE OVO ISTO STO I JA!!!
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ovakav odgovor sam i ocekivao. :d
Jos koristim glistu, jer nemam drajvere za plocu i graficku za ovaj laptop, a ekstremno me mrzelo da ih trazim i menjam OS. Ali zbog mnogih stari cu to i da uradim, pa cemo da vidimo sta to znaci u praksi.
Inace koristim ovaj budjavi 2.0.2, naravno sa javnih trekera a zasto - ne znam ni sam. I to cu da menjam, nego se nisam baktao sa privatnim, i ne znam kako to bas ide. Verovatno bih morao da se uclanim na neki od sajtova ali ne znam sta je za to potrebno. Osim bezrezervne zelje za seed-ovanjem :bottle: :D
Savet?

pa drajveri ti nece trebati posto win 7 ko i ta glista vec u sebi imaju gomilu starih drajvera (sto novijih sto starijih) pa ce ti vecinu hardvera odmah prepoznati a drugo da si odmah batalio tu budjavu verziju utorrenta i da si uzeo onu koju sam ti preporucio a trece obavezno se reguj na neke od privatnih trakera i progledaces na oba oka sto se tice brzine...

a sto se tice samog podesavanja i koje privatne trakere da uzmes oko toga i odrzavanja ratia na istima se cujemo preko private ili na skaype ili msn sta vec imas!? pa cu ti tu dati par dobrih saveta (naravno ako imas msn ili skaype ako ne onda kuckamo dalje preko private)...

i neobaziri se na one poruke tipa koje je meni uputio domcale jer taj isti koji ovamo meni sudi i mene pokopava i blati to isto radi, samo razlika izmedju mene i njega je ta sto ja to smeme da kazem javno i zabole me za tudje misljenje (a videces i sto u odgovoru iznad ovoga) dok se on lazno predstavlja i laze ne mene nego sebe...

poz.... pa cekam da se uskoro javis, naravno ako budes hteo!!!
 
@Smallville

Nije poenta dati vratis BAS sve, vrati bar koliko mozes. A i svako malo ubrzanje za nekog mnogo znaci. Ako ja nisam skidao full brzinom, zasto ne bi neko drugi mogao? Zato za svaki torrent po malo pomazem... makar 5KB/s ULa je sasvim OK. Ne moras ti da vracas bas sav sadrzaj, al' vrati bar neki njegov deo. Seedbox je po meni nepotreban, ako malo stanes sa downloadom i samo 2 noci ostavis da ganja full UL (bez DL), pomocices i sebi (ako si na privatnim trackerima) i drugima.

Za vas koje mrzi da UL-ujete su RS, HF, MU itd.
 
To mozda na javnim trackerima moze tako bez seeda, ali na privatnim moze samo da popije ban.
 
Nazad
Vrh Dno