Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Eunet je u pitanju.
 
Cackao sam nesto ali ko ce ga znati
na sajtu sa rutere nigde nema ovaj moj.
Probao sam ove sa slicnim brojem ali meni je drugaciji.
Na nekim torentima dobijem full speed, da li je moguce da je ruter dobro podesen?
 
Cackao sam nesto ali ko ce ga znati
na sajtu sa rutere nigde nema ovaj moj.
Probao sam ove sa slicnim brojem ali meni je drugaciji.
Na nekim torentima dobijem full speed, da li je moguce da je ruter dobro podesen?

Kod kuce imam TP-Link TD8810, i otvarao sam portove za uTorrent. Sada sam na poslu pa mogu kasnije da ti postujem postupak ovde ako hoces. Nije isti ruter kao tvoj ali je postupak verovatno vrlo slican.
 
Postupak je verovatno slican
ali kao sto rekoh 8810 i 8816 imaju skroz razliciti meni, ceo net sam prekopao ali bezuspesno.
 
Zahvaljujem,
to je to, uspesno forvardovan port.
Evo odmah je pozelenela ikonica.
 
Drago mi je da si uspeo.
Inace, 8816 nije na spisku sajta portforward.com zato sto ima isti meni kao TP-Link TD-W890iG pa zato ni ti nisi mogao da ga nadjes. Ovaj link bi mogao da posluzi i drugima koji imaju problema sa otvaranjem portova na ovom ruteru.
 
jedno pitanje: da li ova podesavanja sa prve strane vaze i za windows 7?
 
meni se pre 2 dana pojavio ogroman problem:
sve deluje normalno,port je otvoren,ima dovoljno seedera medjutim brzina ne prelazi 5 kb/s...
u log-u pise ovo: File not found during integrity check: E
Svaka pomoc je dobrodosla :)
 
ja sam imao problema jedno nedelju dana. utorrent 1.8.4 kao radi sa svim sajtovima odakle skidam, međutim on pronađe sve seedere i leechere ali neće da se poveže i onda torrent samo stoji, naravno mislio sam da je do telekoma ili sezama pošto se desilo za vikend a oni vikendom ne rade pa taman da opstanak planete zavisi od njih. i u ponedeljak se normalizovalo, međutim tu i tamo se opet desi, jutros opet neće ništa ni da mrdne. sad sam stavio 1.7.7 i sve radi bez problema odmah se povezao i skida punom parom.
 
imam jedno pitanjce... koristim za skidanje torrenta sa neta program uTorrent i uglavnom lepo radi ali uz Kaspersky Internet Security ne funxionise bas najbolje,parametri downloada i uploada uopste nisu vidljivi u kasperskom onde gde je onaj grafikon u system security(verzija 2009).neki ljudi su mi rekli da uTorent i nije neko najsrecnije resenje u kombinaciji sa Kasperskim tj hoce da ga zbuni...jel zna neko ko bi drugi Torrent klijent mogao da koristim,posto uTorrent imam samo duze vreme i sasvim mi je ok sem tih gluposti a nista drugo nisam ni probao.... slobodno se obratite na pm. hvala
 
imam jedno pitanjce... koristim za skidanje torrenta sa neta program uTorrent i uglavnom lepo radi ali uz Kaspersky Internet Security ne funxionise bas najbolje,parametri downloada i uploada uopste nisu vidljivi u kasperskom onde gde je onaj grafikon u system security(verzija 2009).neki ljudi su mi rekli da uTorent i nije neko najsrecnije resenje u kombinaciji sa Kasperskim tj hoce da ga zbuni...jel zna neko ko bi drugi Torrent klijent mogao da koristim,posto uTorrent imam samo duze vreme i sasvim mi je ok sem tih gluposti a nista drugo nisam ni probao.... slobodno se obratite na pm. hvala

Probaj Vuze ili BitComet
 
Evo posle 2 dana aktivnog pokusavanja nabijanja ratio-a na torrentleechu definitivno sam digao ruke. Seedbox je xirvik, shared. Znaci nema ni jedan torrent koji mogu da skinem medju prvima a krenem da ga skidam prvi. Dok ja dodjem do pola ima vec 15 seedera. Brzine na torrentleechu ostvarujem po torrentu od 300 kB/s pa do nekih 3000 kB/s i to samo u tim pocetnim trenutcima kada sam jedan od 2-3 seedera. Ni download ne briljira. Ali zato skidanje sa seedboxa na komp putem ftp protokola ide kao saliveno. Danas cu da probam na nekom slabijem trakeru pa cemo da vidimo.
 
Ja na kućnom netu, 20/20 uopšte nemam problema na torrentleechu sa "nabijanjem" ratio-a, nešto ne radiš kako treba :p
 
Sve ja radim kako treba nego jednostavno server je zagusen. A i na torrentleechu u zadnje vreme svi se napalili na gigabitne dedicated servere i prosto drobe sa brzinom. Toliko o konkurentnosti xirvika.
 
Pa sad,svi su ti oni prenatrpani opcijama,vise je bitan subjektivan utisak. Probaj oba pa vidi koji ti odgovara. Ja bi npr izabrao BitComet ali da imam malo jaci net isao bih na vuze jer stvarno ima svasta,on je mislim najpotpuniji sa opcijama ali zato ima dosta i nepotrebnih stvari.
 
Ako lose radi na tl, tesko da ce bolje raditi na nekom drugom. tl je poznat po tome sto se jako lako drzi ratio.
 
Imam ADSL kod telekoma 16 Mbit/s i sve radi ok. Kada radim download ide mi 12 mb u sekundi.
Ali od kako sam uradio firmare update torrenti mi se guse tj kada krenem download dodje do 100-200 kbit/s i cela mreza mi se zagusi. (ping skoci na 1000 ms, dropovi paketa nonstop i slicno).

Sve mi je korektno podeseno za torrent (zelena mi je ikonica i proveravao sam 100 puta).
Inace sve ostalo radi ok osim torrenta.
 
Meni nije jasno nista to sa forwardovanjem portova, uradio sam ipak stavio sam port 37317 u podesavanju rutera da bude otvoren (ruter je intracom) koji mi je i na utorrentu, ali isto radi. Imam 1mb paket TELEKOM ADSL i vuce oko 30kb/s, nekad skoci do 120 al se vrati, tacno se vidi da su napravili neko zagusenje. Meni forward ne pomaze jel ima neko ideju kako da resim ovo?

Hvala, pOZ
 
Poslednja izmena:
Da nisi možda limitirao upload? Odakle skidaš torrente?
 
jesam, evo sad sam stavio na 15 up limmit i radi extra skida 115. thx. Ali nije mi jasno, ranije sam imao neki kablovski net i stavim upload limit na 1 i radio je down normalno. hvala
 
Možeš da staviš ti na svakom posebno limit koliko hoćeš ali ako limitiraš ceo program onda ti limitira i download. Mislim da to važi za < 6 KBps koliko se sećam, mrzi me sada da guglam da proveravam :) Za veće cifre ne limitira.
 
Imaš automatska podešavanja u zavisnosti od konekcije koju imaš. On ti odredi broj konekcija, upload i sve ostalo, a ti promeniš ako ti nešto od toga ne odgovara. Primer, za ADSL od 1Mb upload je postavljen na 9.
 
Jel zna neko kako funkcionice onaj Hit n Run na privatnim torentima, vidjam to pravilo na vise njih pa me interesuje kako to radi i da li uopste radi?
 
Skines neki torent i odmah prekidas seed ( ne nastavljas da delis ) i onda dobijes upozorenje da si prekrsio pravilo Hit n Run i da moras da nastavis deljenje fajla koji si skinuo, a ne da odmah bezis sa seed-a. Posle nekoliko Hit n Run-a sledi ban.
I naravno, radi.... proverio sam nekoliko puta:d
 
Poslednja izmena:
Kakvo je stanje sa podesavanjima kod Windows 7 ? Da li isto treba nesto da se patchuje ili samo da se stavi odmah npr na 80?
 
Imam wireless net i utorrent mi u njegovom testu pokazuje da je port zatvoren. Ima li nekakve sanse da se to sredi???
 
Nazad
Vrh Dno