Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Imas toliko dobrih otvrenih trackera
 
Potrazi pozivnicu za neki traker sa seed bonusom (tti) ili neki no ratio traker (gft, its, ip torrents...).

@weasel ako mislis na privatne, dzabe mu to kad sa tolikim uploadom nigde ne moze da drzi ratio.
 
Poslednja izmena:
slab ti je upload za privatne trakere...

Moze i sa UL 128 kbps ako ne gasi komp da se odrzava ratio. Ne moze na hdbits ali na svim ostalim moze. Najbolje je pojuriti konkretno privatne trackere za ono sto tebe interesuje i tu se bavi odrzavanjem ratio-a.
 
Ja na hdbitsu 145 skinuo 170 uplodovo 128k upload (+ seedbonus i freeleech)
Jeste muka ali moze.
 
Poslednja izmena:
e krastavac ja vas bas nisam razumeo....:D kako da nadjem te trackere? jel imas neki na umu ?
 
Ja ne znam bas tracekre posto pretezno hd materijal skimdam samo sa hdbitsa ali oni koji mi padaju na pamet


http://www.torrentbytes.net/ - na prmer. ODlican tracker sa dosta freleecha ( trenutno je dostigunut limit ali cesto nekog banuju zbog neaktivnosti pa mozes da se registrujes)

http://0.arenabg.com/ - lako odzravati ratio


http://bitsoup.org/

prati topic za pozivnice - tamo napisu kad se otvori registracija na nekom malo boljem trackeru
 
Poslednja izmena:
dobra je i zamunda.net samo trebas da uhvatis kad su otvorene registracije.
 
ok na ova 4 cu se reg kad budem mogao hvala puno
evo nasao sam onu seriju na nekom Tv.TORRENTs.ro tu sam se reg
i evo vuce 105,106 to je to....taman su tu sve sezone samo moram jednu po jednu neam mesta :D imam glupi hard od 40 gb :D :D
opet hvala za ova 4 pozz
 
Zamunda ti je odlicna, svaki radni dan od 11-16 (valjda) je freeleech.
Takodje i IP torrents zbog seed bonusa. Do ova dva ces lakse doci.
 
Ljudi imamm problem.Do pre 2 dana koristio sam javne trackere i sve jw sljakalo bezprekorno.Medjutim pre 2 dana otvorene su registracije na zamundi i sciencehd.Ja sav happy,ali ne zadugo!Naime download radi bezprekorno,ali upload brlja samo tako,jedva dobaci 2kb/s(pre je islo i do 30kb/s):wall:Sta da radim,ako ovako nastavi ode ratio u ......:wall:Inace koristim u-torrent 1.8.3
 
Ljudi imamm problem.Do pre 2 dana koristio sam javne trackere i sve jw sljakalo bezprekorno.Medjutim pre 2 dana otvorene su registracije na zamundi i sciencehd.Ja sav happy,ali ne zadugo!Naime download radi bezprekorno,ali upload brlja samo tako,jedva dobaci 2kb/s(pre je islo i do 30kb/s):wall:Sta da radim,ako ovako nastavi ode ratio u ......:wall:Inace koristim u-torrent 1.8.3

Na zamundi i ne gledaju ratio toliko ja imam 0.3 i sve je ok.
 
Meni nece ni download ni upload,odnosno uopste nece da pokrene,stoji crveno. Tako mi je samo na zamundi,odjednom je prestalo da nefunkcionise. Inace Rating: 0.457 neznam sta je problem.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ili sam ja glup ili negde silno grešim. Ne mogu da odradim port forward. Koristim Bit torent i imam 800/400 wireless internet.

Non stop mi je onaj žuti trougao i kad kliknem da proveri da li je port pravilno forvardovan dobijem error. Kad odem na sajt za forvard (iz prve poruke ovog tutorijala) daje mi da izaberem svoj ruter sa liste, ali ja nemam ruter imam AP kojeg nema na listi.

HELPPPP
 
Ne moras da ih zoves.

To znaci da ne mozes da otvoris port zato sto si iza nata, tako da ce ti torrenti losije rade (pogotovo upload), neces moci normalno da koristis neke p2p programe (emule, soulseek) i sl.
 
@Bishop

Nema ti to veze da li ti je javna ili privatna adresa. Tebi je za torente najbitnije da su ti portovi za komunikaciju otvoreni.

Posto koristim utorrent kod njega u opcijama imas port test.

Probaj radi testa takodje da isključiš svoj firewall (moze da bude i do njega). Ako su ti portovi i dalje zatvoreni, najbolje da kontaktiras provajdera posto u onom linku koji si postovao piše da je dozvoljeno korišćenje P2P programa.
 
@Bishop

Nema ti to veze da li ti je javna ili privatna adresa. Tebi je za torente najbitnije da su ti portovi za komunikaciju otvoreni.

Posto koristim utorrent kod njega u opcijama imas port test.

Probaj radi testa takodje da isključiš svoj firewall (moze da bude i do njega). Ako su ti portovi i dalje zatvoreni, najbolje da kontaktiras provajdera posto u onom linku koji si postovao piše da je dozvoljeno korišćenje P2P programa.

Sad si mi ulio malo nade. Portovi mi jesu bili zatvoreni, a proveriću da li je do firewall-a:wave:
 
Cim imas privatnu ip znaci da se nalazis iza nata, ne mozes da otvoris port i mozes da zaboravis na normalan rad p2p programa.

Ovo je iz licnog iskustva, i moj provajder je dozvoljavao p2p, al dok mi nisu dali javnu ip p2p je radio jako kilavo.
 
Jedno pitanje
da li je ovo sve dobro konfigurisano za 1024/128 tp-link td-8816
ikonica u dnu nekad crvena nekad zuta a ume i da pozeleni ali ne utice na brzinu, cudno.
Sve sam podesio kako na njihovom sajtu kazu ali sam ubacio i nesto svoje.
Svaki torrent koji skidam podesim tako sto u advanced ukucavam 20/100/20 za parametre.
Najvise me zanima ovo pod advanced options u samom programu da li treba nesto izmeniti.
i da li treba jos podici upload?
 

Prilozi

  • utorrent.png
    utorrent.png
    198.5 KB · Pregleda: 118
Jedno pitanje
da li je ovo sve dobro konfigurisano za 1024/128 tp-link td-8816
ikonica u dnu nekad crvena nekad zuta a ume i da pozeleni ali ne utice na brzinu, cudno.
Sve sam podesio kako na njihovom sajtu kazu ali sam ubacio i nesto svoje.
Svaki torrent koji skidam podesim tako sto u advanced ukucavam 20/100/20 za parametre.
Najvise me zanima ovo pod advanced options u samom programu da li treba nesto izmeniti.
i da li treba jos podici upload?

Ne vredi u advanced option da povecavas broj konekcija (net.max_halfopen) ako prvo nisi patch-ovao TCP/IP. Skini sa neta TCPIP.SYS patcher i uradi to kako treba.
 
Poslednja izmena:
Patch-ovan je TCPIP.SYS to je prvo sto sam uradio po instalaciji wina.
Cak sam i u dllcache iskopirao isti da win ne vraca sam original.
Nego me samo te A. opcije brinu da li je to dobro.
 
U Advanced option se kod mene razlikuje u odnosu na tebe dht.rate posto sam ja iskljucio DHT, jer ubija ratio, kod mene -1 a kod tebe *2. Razlikuje se i net.max_halfopen *80, zatim net.outgoing_max_port 0 i net.outgoing_port 0. Kod tebe su sva tri na *88. Ostalo je sve isto. Evo i slika za podesavanja Bandwidth i Queueing da uporedis.
Inace nisi naveo ciji je to net. Da nije slucajno Verat posto oni daju te rutere?
 

Prilozi

  • Bandwidth.jpg
    Bandwidth.jpg
    168.1 KB · Pregleda: 82
  • Queueing.jpg
    Queueing.jpg
    145.6 KB · Pregleda: 75
Nazad
Vrh Dno