Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

PROBLEM

U stvari ne znam da li je problem, jer sam od skora "lopov" koji skida sa u torrentom.
Ovde nema nista slicno kao sto je moj problem pa cu vam ja postaviti konkretno pitanje.

Stare torrente koje skidam super skida... Ali od skora mi se za svaki torrent koji ucitam u Utorrent krene da skida, pa omda kaze 'vako: ERROR: The system cannot find the path specified...
I to je to... Ni da makne.. Ni jedqan... Nije mi jasno gde je stvar zeznuta...

Hvala vam unapred...
Ako je glupo pitanje, izvinite...
 
Da resis problem probaj sledece:
1.Promeni folder u kome download-ujes sa utorrent-om. Mozes da probas da promenis i particiju u koju download-ujes.
2.Iskljuci web UI.
3.Reinstaliraj uTorrent.
Folder u koji vrsis download trebalo bi da bude isti onaj koji si stavio u podesavanjima i nemoj da ga menjas prilikom ucitavanja torrent fajla u program.
 
za laike

Jedno pitanje, kada sam isla na sajt http://www.portforward.com i skinula program za moj modem i pokrenula instalaciju, trazio je da program kupim ili da se registrujem, pa sam odustala od instalacije. Da li da se registrujem i da li to omogucava privremeno besplatno koriscenje programa, a onda ce opet usloviti kupovinu?
 
Meni koliko je poznato, ne treba da se skida nikakav program. Odeš na portforward, nađeš svoj modem/ruter ili njemu sličan, ispratiš uputstvo i to je to. Nema nikakve instalacije...
 
Jedno pitanje, kada sam isla na sajt http://www.portforward.com i skinula program za moj modem i pokrenula instalaciju, trazio je da program kupim ili da se registrujem, pa sam odustala od instalacije. Da li da se registrujem i da li to omogucava privremeno besplatno koriscenje programa, a onda ce opet usloviti kupovinu?

Pogledaj sliku u atacmentu !

@castor

Da nisi mozda na bjb forumu ??
 

Prilozi

  • KLIK.JPG
    KLIK.JPG
    58.1 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Skinula je PFConfig, samo problem je sto se radi o komercijalnom a ne besplatnom programu.

Mada ne znam koja mu je funkcija kad mislim da radi isto sto se u sustini odradi na samom sajtu.
 

Prilozi

  • pfconfig_small.jpg
    pfconfig_small.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 133
Poslednja izmena:
Koristim uTorrent 1.8.2. Dve nedelje unazad skidam bez problema ali sam primetio da mi uvek pored liste trackera stoji offline(timed out).Do danas na to nisam obracao paznju jer sam ipak skidao bez problema peko [local peer discovery], [peer exchange], [DHT], ali danas preko njih ne nalazi nishta, tj. nema seed-ova preko doticnih.Probao sam razna podeshavanja koja sam nalazio na netu ali mi nishta ne pomazhe.Dajte neki predlog ili bilo kakav komentar ili preporuku za neki bolji ili korisniji klijent.ANYTHING!!!!!


Koristim Wireless 64/300
 
Poslednja izmena:
Evo ako meni može neko da pomogne,
koristim Emule i Utorrent oko godinu dana, sve podešeno, portovi otvoreni, radi sve bez problema, međutim....
pre par dana , ne pitajte zašto, obrišem otvorene portove u roteru (Sagem1201), 6881 za torrent i 4662 i 4672 za Emule, resetujem ruter i ponovo otvorim te iste portove ali ni u Emule ni u Utorrentu neće da prijavi da je su portovi OK, stalno javlja grešku, probao sam sa drugim portovima uvek isto , i sad imam u emule LowId a u Utorrentu žuti trougao, mada download ide sasvim normalno kao i pre.
Ima li neko objašnjenje?
Hvala unapred
Pozdrav
 
Pa ponovo otvori portove u modemu i te iste ukucaj u utorrent i emule...
 
Pa to i jeste problem, sve sam ponovo uradio i sad prijavljuje grešku pri testiranju portova.
Pozdrav
 
koji to torent radi na 68xx portu?

Kod:
http://hammer_soft.t35.com/link_count/click.php?id=14
evo ovde podesavanja za taj router
 
imam problem sa bitcommet-om. od preksinoc mi u donjem desno uglu stoji blocked i svetli zuto.otisao sam na njihovu stranicu ali nigde nema setting za moj acess point,a on je Senao EL-2611CB3 PLUS.sta sad da radim? gledao sam i na portforwardu ali tamo tek nema za senao modele.torenti mi uopste neidu,sve nesto malo krenu pa stanu i tako dalje.to mi se i pre desavalo,ali je prolazilo posle par sati,a sada vec postaje iritantno.
 
Imam jedan problem vezan za mikrotorent.Elem od verzije 1.8 program se u nekim momentima zaglupi i pocne da vuce previse delova odjednom cesto preko 50 i vise.Ovo se ranije nije desavalo s verzijom 1.6 ali me prevario pa se sam updateovao na v1.8.Zna li ko u cemu je problem i da li je mozda ovo reseno u v1.8.2 ili da ja lepo nadjem negde staru verziju1.6 koja uglavnom radi ko zmaj.
Inace kod mene na wireles konekciji 300/150 vuce torente brzinom 24-30kB uz upload od 9kB sto je recimo ok za moju net konekciju.Upload mogu da povecam preko 9 ali se tada zagusi konekcija na racun downloada tako da je ovo neki optimum sto se brzine tice.Nisam koristio patch za broj halfopen konekcija tako da to stoji na standard podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa downloadom jednog velikog torrenta: skidam ga sa privatnih trackera i u pitanju je skoro identichni torrent samo je razlika u jednom .doc file-u ( 7.xx MB ) odnosno na jednom trackeru postoji taj file a na drugom ne. Svi drugi file-ovi su identichni. I sad poshto je stvarno veliki necu da ga skidam samo sa jednog trackera pa da si pokvarim ratio... ali ako loadujem tracker sa drugog torrent trackera u torrent koji sam skinuo sa prvog trackera i pogledam njegov status pishe: Failure unregistred torrent. A onda se utripuje i oreginalni tracker i isto ispishe... chim obrishem ovaj shto sam dodao taj prvi se vrati u normalu. Kako sad to ??
Nadam se da razumete shta hocu da kazem :p
 
Poslednja izmena:
Pa onda verovatno nisu bas isti tipovi fajlova u pitanju odnosno bas ista verzija.Uz to se verovatno ni hash vrednosti ne slazu pa se treker zaglupi.
 
Ma iste su samo je u jedan dadat taj .doc file...
 
A hash vrednost u ta dva torenta ?
Ja sam problem resio kod sebe tako sto sam instalitrao utorent 1.7.7 koji je rascistio gomilu zapocetih delova za skidanje i sad drzi desetak komada aktivnima.Jedino ne znam dali je ovaj bug resen u v1.8.2 buduci da sam ga primetio u verziji 1.8.0 i 1.8.1 uz sve to meni na v1.7.7 brze ide skidanje torenta buduci da kada ide 1 varira izmedju 24 i 30kB dok sada sa dva aktivna przi u 30KB i ne popusta dok sa novijim verzijama nije tako.
Ispada da su starije verzije stabilnije mada ja nazalost nemam u svojoj arhivi verziju 1.6 koja je dugo vazila za najstabilniju.Verzija 1.7.7 mi prijavljuje kao upozorenje problem s nvidija firewalom (neki dll fajl koji utorent tako vidi) a koji kada se obrise po savetu istog prekine izlaz preko nforce lan porta.
 
Poslednja izmena:
Nemaš u arhivi?:D
Kod:
h**p://www.filehippo.com/download_utorrent/
 
Hvala swiper .Sada posedujem :)
 
Može li malo objašnjenje šta je to QoS? I kao što reče Ji 4Tze ,ako može neki tutorial :) Da li to može da se podesi i na SBB kablovskom modemu u kombinaciji sa nekim ruterom?

QoS znaci Quality of service i sluzi oblikovanju vaseg saobracaja tako sto deli pakete u kategorije koje imaju veci ili manji prioritet. Naravno ne mora da bude samo kontrola paketa, moze biti i kontrola korisnika preko odredjene ip ili mac adrese, lan porta na ruteru ili switchu...

Na sbb modemu nema sta da se podesava posto je to samo modem. Iza modema se postavi ruter koji radi sav QoS. Gotovo svi ruteri koji se mogu kupiti danas imaju neku vrstu QoS-a. Nazalost na vecini rutera koji su namenjeni kucnim korisnicima nema bas mnogo toga da se podesi. Od softvera do softvera u ruteru zavisi kako ce raditi, da li ce raditi proveru svakog paketa i pokusavati sam da provali o cemu se radi ili ce raditi sortiranje po portu preko koga ide saobracaj... Prva opcija je zanimljivija ali takodje i zahtevnija sto se tice procesorske snage samog rutera i cesto dovodi do zagusenja kada postoji vise korisnika koji vuku dosta preko velikog broja konekcija. Druga opcija je manje zahtevna i najvise se i koristi.

Konkretna preporuka je Linksys WRT54GL na kome se moze instalirati Tomato ili dd-wrt firmware. DD-wrt, a posebno Tomato imaju jako fino podesavanje QoS-a. U kratkim crtama potrebno je sledece uraditi:

1. Nabavite Linksys WRT54GL.
2. Skinete prvo dd-wrt.v24_mini_generic.bin i flesujete ruter.
3. Onda uradite opet flash na dd-wrt.v24_std_generic.bin.
4. U podesavanjima nadjete Port Forwarding i recimo neki port preko 10k prosledite na ip adresu racunara koji ce skidati torrente.
5. U podesavanjima za QoS prvo ukljucite QoS a zatim upisete up/down brzinu vase internet konekcije, preporucuje se da to bude 80-90% maksimuma.
6. Pod Services Priority dodate novi servis koji se zove recimo torrent i upisete port koji ste prosledili do racunara koji ce skidati torente.
7. Postavite mu prioritet na Bulk.
8. Podesite u torent klijentu da koristi taj port.

To bi bilo to, sav saobracaj preko tog porta ima najnizi prioritet i torenti ce usporavati do nekih 5% kad god radite nesto drugo.

Naravno mozete posle dodavati razlicite portove za sve sto vam je bitno, ovo je samo najprostiji primer. Ima tu jos raznih sitnica i finih podesavanja, dodatnih skripta koje ogranicavaju pojedine racunare u mrezi, ili pojedine ap-ove i sl. Ali ne bi sada da zalazim toliko detaljno.

Takodje ne mora se koristiti bas WRT54GL, slicno je podesavanje i na nekom drugom ruteru koji ima malo bolje odradjen QoS, slicno je i za Tomato.Moja preporuka je ddwrt ili tomato zato sto se bas fino moze sve podesiti i stvarno nikad nisam imao nikakvih problema.
 
Da vas ne buni, iskopirao sam ovaj post ovde (iz teme o SBB povećanju od 1. maja), u vezi problema kada gnjavi net kad se skida s torrent-a (a na net se ide preko odgovarajućeg rutera).
 
pozz svima jel bi mogao neko da mi help
vec duze vreme skidam preko dc++ i nisam dugo dl preko torrenta i sad sam upalio da skinem neku seriju i ne skida mi u full dl speed a sve je podeseno i dole je zeleni znak i uradio sam ono hakovanje bas sve,jedino sto ovo sto skidam ima odnos s 55 : p 634 i skida s 12 : p 63
imam adsl 1 mb i skida oko 80 i nekad se popne do 90-93,4 al brzo sidje...
nije da mi je nesto strasno za tih 10 kb al znaci....pa cisto da pitam ako neko zna sta bi moglo da bude i ima li resenja
pozz i hvala unapred
 
Verovatno je sporo zbog velikog odnosa seedova i peerova, potrazi torrent gde ima vise seedova nego peerova.
 
pa moguce al nema sa boljim odnosom trazio sam :S ....ovo je sa demonoida a sa torrentz.com je isto bzvz odnos tako da mucicu se sa ovim nema veze
 
koji net imas koliki ti je upload? mozda mogu da ti sredim neku pozivnicu...
 
imam adsl 1024/128 .... al na speedtest.net mi je ul 0.10 dl 0.88,0.90...
imam od privatnih samo na demonoidu i shadowtorrents...al tamo nisam bio neko vreme
 
pa sta da mu radim :S krastavac
pa gde onda ja da trazim torrente :(
 
Nazad
Vrh Dno