Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Odakle skidaš? Da nisi možda ograničio upload?
 
Imam problem sa skidanjem torenata: kad god skidam terent (bilo preko utorrent-a, bilo peko limewire-a) posle odredjenog vremena (10-30 min) mi se restartuje kopmjuter koji inache radi super. Da li se ovo nekome deshava i kako je reshio problem?
 
Ne znam da li je ovo prava tema za to, ali moze li neko da navede neke od popularnih privatnih torrent trackera koji nisu restriktivni po pitanju ratio, tj da ne gase nalog na trackeru ukoliko vam ratio ne dostize 1 ili sl. Posto znamo da sa adsl 512/64kb nema pojma o tome da ratio dostigne 1, jedino da se sa private trackera skida samo po nesto a sa javnih sve ostalo:)
 
Imam problem sa skidanjem torenata: kad god skidam terent (bilo preko utorrent-a, bilo peko limewire-a) posle odredjenog vremena (10-30 min) mi se restartuje kopmjuter koji inache radi super. Da li se ovo nekome deshava i kako je reshio problem?

Mislim da je stvar u broju konekcija. http DL ce praviti verovatno samo jednu-dve, dok torrent mnogo vise.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovo prava tema za to, ali moze li neko da navede neke od popularnih privatnih torrent trackera koji nisu restriktivni po pitanju ratio, tj da ne gase nalog na trackeru ukoliko vam ratio ne dostize 1 ili sl. Posto znamo da sa adsl 512/64kb nema pojma o tome da ratio dostigne 1, jedino da se sa private trackera skida samo po nesto a sa javnih sve ostalo:)
Rešenje za tebe je news :)
 
utorrent

:wall:

Samo jedno pitanjce,...recimo sve je podeseno,ali zasto dok skidam nesto,mi je gomila njih prikljuceno(PRIKAZANO)u dolnjem delu utorrenta pod nazivom:peers,...reimo ih ima 50 ,askidam od 7-10,naravno kod ovih ostalih se nista ne desava?
 
A recimo kad nesto skidam sa Azoreusa,interesantno sve radi u fullu,ALI SAMO ONO STO ON NUDI
 
ni meni nije jasno sta si podrazumevao pod da azureus moze samo to?

U sustini ako cemo iskreno, Azureus je bar tri puta napredniji od uTorenta, nemislim pri tome na brzinu skidanja i slanja nego na same opcije....
Recimo kod Azureusa postoji opcija da se podesi automatsko prilagodjavanje torrent protoka zahtevima surfovanja, sve to da bi se izbeglo kocenje pri surfovanju, znaci aploud ili download se na tren smanje dok se ne ucita stranica a kasnije nastave po starom...
Takodje postoji opcija da prvo skida pocetak torenta a kasnije sve ostalo, to uTorrent nema, ta opcija je korisna kada skidate neku pesmu ili film pa zelite da je poslusate ili pogledate pre nego sto je kompletnu skine posto se informacije o nekom multimedijalnom zapisu nalaze na njegovom pocetku, uTorrent skida delove koje stigne pa kad slucajno dospe do pocetnog dela fajla tek onda mozete preslusati pesmu....
O statistickom prikazu stanja torrent fajlova netreba ni trositi reci jer je tu Azareus neprikosnoven, sto zna svako ko ga je ikad upalio..
Takodje Azureus prepoznaje automatski i vise seedera nego uTorrent kod koga se oni nekad moraju i rucno ubacivati kao sto je opisano u uputstvu na prvoj strani..a mozete i sami videti to ako istovremono koristite oba sa istim torentom, napravite test sa nekim malim torentom....
Sve ta "moc" Azureusa se placa velikom potrosnjom ram-a...
tako da ja Azureus koristim za vece fajlove,preko 1gb, a uTorrent za sitne fajlove

Nadam se da ce se u buducnosti uTorrent bar malo pribliziti, sto se tice opcija Azureusu pa da predjem na njega, nisu mi potrebni bas onako detaljni statisticki podaci sa onim grafikonima i crtezima koje Azureus nudi......predlozio sam ja gore navedene opcije kreatorima uTorrenta pa su rekli da se radi na tome ali nece uskoro biti, cak su mi rekli da dotle ostanem na Azureusu jer je dobar klijent.......
 
Poslednja izmena:
@daniel83
Ne slazem se sa svim sto si napisao. Prvo azureus trosi mnogo vise resursa od uTorrenta, znaci kad skida maximalnom brzinom na malo slabijoj masini sve zivo pokoci, dok kod uTorrenta to nije slucaj. Takodje i uTorrent mozes da podesis da komotno surfujes a da on skida ful brzinom
 
Ufff, zaboleše me oči...
1. Čini mi se da ovde neki pokušavaju da forvarduju portove na modemu, što ne može da se uradi. Ako imate modem i dobijate javnu IP adresu to znači da su vam svi portovi otvoreni i možete bez problema da koristite torrent klijente (podrazumeva se da je računar direktno povezan na modem).
Ako imate modem i dodeljenu adresu iz privatnog opsega - ne možete da forvardujete port, jer se nalazite iza provajderovog NAT-a. Tj. provajder bi morao da na svom ruteru forvarduje port ka vašoj IP adresi.
2. Da bi port forvard funkcionisao PORT koji koristi torrent klijent mora da bude FIKSIRAN (kao i IP adresa računara). Dakle u uTorrentu isključiti opciju "Randomize port each time uTorrent starts" (to je u Preferences->Connection)
 
Kako se zove program za proveru otvorenosti privatnih trackera za prijavljivanje, a da nije Tracker Checker? Imao sam ranije taj program, al' sam ga slucajno obrisao.
 
Na Demonoidu seeding radi odlično i kreće gotovo trenutno, a u TheBox.bz uopšte neće da krene ako istovremeno ne downloadujem. Sezamov adsl, koristim najnoviji µTorrent, prijavljuje da je network OK, port je dobro forwardovan. Sećam se da sam ranije potpuno isti problem imao na tvtorrents.ro.

Ako se ovako nastavi nema šanse da me uskoro ne izbace zbog lošeg ratia. Ideje i predlozi dobrodošli.

Hvala
 
Moj racunar se nalazi u mrezi od 20+ kompova. Internet konekcija je 1.5mbit\s i skoro pa niko je i ne koristi nocu tako da mogu da pustim nesto da skida.

Elem od skoro od kako su popravljali nesto ja vise ne dobijam malu zelenu tacku na uTorrentu.

O cemu je rec. Pre je to radilo bez ikakvog podesavanja HUAWEIA a sada i kad podesim nece.

Mreza je koncipirana ovako.
Moj racunar > switch > weliki switch > ponovo weliki switch > ADSL modem.

Sta se tu desilo ja nemam pojma.

Ali znam da mi izlazni IP varira, nekada je 91.xx.xx.xx pa onda 202.xxx.xxx.xx itd... Kako u takvoj situaciji podesiti uTorrent?
 
Treba mi pomoć pošto sam nov u svemu ovome,imam dva umrežena kompa preko rutera koji ne može da se portforwarduje nažalost imam neobee adsl 512,e sad na drugom kompu je zelena ikonica-taj komp koristi kasperski,a na mom je crvena-koristi nod 32,kako da namestim da nod propušta utorrent i opet i kad isključim firewall dl speed je jako mala
 
E ne kapiram kako da podesim to forwardowanje? I taj p2p?
 
Imam problem sa downloadom. Sve je do nedavno islo odlicno, ali sada mi download ne ide vise od 12k. Sve je bilo podeseno po ovom tutorijalu, i download je "picio" do 50k. (imam ADSL 512/64). Sad samo do 12k. Doduse sad je utorrent verzija 1.8... Mozda je to problem, ali na 1.7 je sve bilo ok, a nista nisam menjao.
Ponavljam... sve sam podesio po ovom tutorijalu... i bilo je dobro.
 
Problem je do te verzije. Vrati se na 1.7.7 ili koristi NetLimiter za ogranicavanje protoka.
 
ovako potrebna mi je kompletna pomoc oko namestanja utorrent sezampro 1mb raspali havajski modem

znaci probo sam sve i svasta 100001 put i vise sam prso

ako neko ima vremena da mi objasni kako da namestim utorrent od a do sh

znaci bukvalno sve koje verzija sta sve ostalo treba itd znaci molim vas za pomoc

inace cu da prsnem vise od ovog utorrena:mad:
 
Poslednja izmena:
a jel nema objašnjenja ovde? Što ćeš da prsneš? Daj reci makar koji problem imaš, šta ne valja?
 
Koji client? Odakle skidaš stvari?
 
Imam problem sa downloadom. Sve je do nedavno islo odlicno, ali sada mi download ne ide vise od 12k. Sve je bilo podeseno po ovom tutorijalu, i download je "picio" do 50k. (imam ADSL 512/64). Sad samo do 12k. Doduse sad je utorrent verzija 1.8... Mozda je to problem, ali na 1.7 je sve bilo ok, a nista nisam menjao.
Ponavljam... sve sam podesio po ovom tutorijalu... i bilo je dobro.

Imam isti ( skoro isi, samo razlika u max brzini koju dostizem, ide meni nesto vise...) proble.
Presao na 1.8 i pri instalaciji "nekog" xp-a koji je jos imao gomilu dodataka, programa ... ja debil instaliram i miTorent i sad ga ne mogu deinstalirati. Nema prokletinje nigdje i ja ne umem da to djubre izbacim iz sistema a ne "koklje" mi se sistem bez nekog veceg razloga jer ostalo radi kako treba jos od ... decembra prosle godine.
Dakle leka nema izuzev jos novije vrzije (koja se moze nakalemiti na ovo djubriste, tako sam dodao jedno 5-6 verzija...) pa ako pogodimo dobru vreziju... ?

AKO NEKO IMA NEKE PREDLOGE, SUGESTIJE, ZNA KAKO DA POMOIGNE NEKA SE JAVI!
HVALA!!!
 
Poslednja izmena:
U options/preferences/bandwidth postavljeno je max upl 6, a max dow na 51kB/sec.
Kada postavim za prvi aktivni trent koji trenutni skidam da mu je maximum upload rate 2 , a max down... 42 , onda torent ide na oko 23-24 kB/sec.

Kada postavim za prvi aktivni trent koji trenutni skidam da mu je maximum upload rate 5 , a max down... 42 , onda torent ide na svih 42 kB/sec bez problema.

ZASTO?

E da ja sam sada pregazio "ONU" verziju torrenta napravljenu pri instalaciji xp-a i popravljanu vise puta, pa sam tu staru 1.6.1 verziju opet dogradio na 1.8

Problem mi pravi tih 5kB/sec pri upl. jer mi onda koci rad na netu i sl.
Volio bi da je upl po starom 2kB/sec kao sto je bilo na onoj prethodnoj 1.7.xx
 
"Kako" se vrsi update sa onim fajlovima koje skinemo sa sajta µTorrent-a?
Ja imam neku 1.7.5 verziju, 1.7.7 ne mogu da skinem...
???
 
Nazad
Vrh Dno