Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

stavite npr. oko cifre 54698 ili istu za port pa javite jel fercera.
 
Zasot mi je brzina samo do 15 kb/s, kad mi je ADSL 2mbit/256kb/s i forwardowao sam port, ruter mi je D-Link 584t, i nece preko?
 
A sad sam trenutno napravio i vece je brzina, a gde da gledam taj odnos npr. na mininovi ili ostalim torentima???
 
A sad sam trenutno napravio i vece je brzina, a gde da gledam taj odnos npr. na mininovi ili ostalim torentima???

Pa imas tamo na trekerima za svaki torent fajl, "S"(kao seed-eri) i "L"(kao leach-eri,tako se valjda pise)mada,tamo ne mora da znaci da je uvek tacno...

Najbolje ,u samom programu koji koristis, da pogledas kada pocnes da skidas nesto,seed/peers odnos.
 
Ma može da ima i mnogo seedera ali ako su svi zavrnuli slavinu.. Nema 'leba od javnih trackera, probaj neki privatni tracker. Za početak, probaj www.bitsoup.org
 
Da li eko moze da mi pomogne, dakle ima ruter D-Link 584T i kad forwardujem port sledeci put kad se diskonektujem to promjene se ne sacuvaju pa moram svaki puit ot da radim, zna li neko kak o da to izbjegnem?
 
ljudi pomagajte

nedavno sam nabavio flat konekciju (a cekao sam je...)

posto u mom mestu nemam uslova za ADSL morao sam uzeti wireless (128/64)

elem, problem je ovaj
kada sam poceo da koristim utorrent nista nisam dirao, i u zavisnosti od konekcije i odnosa s/l download mi je isao i do 32, a upload oko 7 (ni jedno ni drugo nisam ogranicio)

kada sam primetio da zakucava net procesljao sam ovaj forum i podesio program prema uputstvima. ali i dalje nece da mi radi, download mi je max 8 (mada uglavnom je ili mrtav ili oko 2)

stavio sam ogranicenje 3up i 18 down

network status mi je cas zelen, cas zut (mislio sam da je do firewall-a pa sam probao da ga iskljucim ali status se ne menja, tj. menja se ali ne vezano za zonealarm)

imam modem u okviru lapica i ako sam dobro skontao za modeme ne treba raditi port forwarding

imate li neki savet? :wall:
 
Ček, ček, kako ti ide 32 ako imaš 128kbit/s net?
 
Ček, ček, kako ti ide 32 ako imaš 128kbit/s net?

nem' pojma
ali sam siguran u ono sto sam video!

da li je nesto brojac tu lose prikazao ili sta ne znam
misim, nije isao stalno 32, nego je to bio vrh onog grafika brzine. samo je jednom dotle dosao pa je pao na 20-25 posle je tako nastavio...

znam, zvuci cudno al' nisam corav ;)
 
To nije merodavno onda :) Ček samo... Koje trackere koristiš? Ako su javni onda ćeš često da imaš lošu brzinu.
 
Poslednja izmena:
Probaj www.bitsoup.org za početak pa vidi kako ide download.
Btw, torrentz je javni.
 
Poslednja izmena:
evo sad sam probao da se prijavim, ali...

The current user account limit (100,000) has been reached. Inactive accounts are pruned all the time, please check back again later...

tako da od toga leba nema, bar za sada
jel moze predlog ogranicenja brzine i broja konekcija
gore sam napisao da mi je 18 down i 3 up (ne znam da li treba nesto da menjam)
 
ljudi promenio sam firewall i sada sljaka...

samo imam jedno pitanje

koja je ovo fora, slovo L mi se pojavljuje. nekad kod down nekad kod up loada

mislim da je leech (zato sto mi jedino to zvuci logicno) ali nisam siguran sta to pretstavlja (ako uopste i jeste to leech)

moze li mi neko reci?
 
Nikako da namestim da mi ikonica bude zelena,non stop je zuta i download mi varira od 5-55 kb/s ali uglavnom ispod 25. U pitanju je cabel net,modem je Thomson TCM 420,nema ga na listi na portforward.com. Sta da radim? pozz
 
@ICE

proveri firewall, da li ti je port blokiran (taj port koji koristis za torrente)

a mozda ti je i do trackera (ako su javni ceseto hoce da varira brzina)

proveri i odnos konekcija, da mozda ne gusis vezu prevelikim brojem
 
Ljudi molim vas treba mi pomoc oko ovog port forvardovanja, citao sam sve iako sam totalni pocetnik u ovoj problematici, a i nov korisnik foruma, ali imam problem sa PFConfig programom za port forward jer nemam pravu licencu odnosno user name i registration code za verziju PFConfig 1.0.163 koju sam skinuo sa rapidshare-a. Tako da kad u programu izaberem utorrent i, pre toga sam izabrao router koji je Huawei SmartAX MT882, ne mogu da zavrsim klikom na update router jer mi izbacuje da je trialna verzija i ne mogu da uradim to do kraja, a drugi nacini mi stvarno nisu jasni. Ako neko moze da mi pomogne, bio bih vam mnogo zahvalan! :wall:
 
Ljudi molim vas treba mi pomoc oko ovog port forvardovanja, citao sam sve iako sam totalni pocetnik u ovoj problematici, a i nov korisnik foruma, ali imam problem sa PFConfig programom za port forward jer nemam pravu licencu odnosno user name i registration code za verziju PFConfig 1.0.163 koju sam skinuo sa rapidshare-a. Tako da kad u programu izaberem utorrent i, pre toga sam izabrao router koji je Huawei SmartAX MT882, ne mogu da zavrsim klikom na update router jer mi izbacuje da je trialna verzija i ne mogu da uradim to do kraja, a drugi nacini mi stvarno nisu jasni. Ako neko moze da mi pomogne, bio bih vam mnogo zahvalan! :wall:

Ovde imas kompletno uputstvo za portforwarding za tvoj model routera. Samo prati uputstva redom i nema greske.
 
Hvala ti Sicky za upustvo, mada sam ja znao za njega ali ga izgleda ne razumem dovoljno dobro da bi resio ovaj problem ili negde gresim. koliko shvatam prvo treba da napravim staticku ip adresu, da bi onda radio forvardovanje. I nesto sam kao uradio i na kraju kad sam usao u Huawei predposlednji korak i treba da se klikne na advanced i izabere virtual server, meni se taj virtual server u advanced nigde ne pojavljuje! Kazem ili negde gadno gresim ili nisam razumeo to upustvo pa bih pitao da li ima neki laksi nacin? :)
 
@phandemonium mozda ce ti ovako biti lakse.....


Kod:
http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Privatni/Podrska.aspx?ac=snews&ui=8949
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi objasni zasto ne mogu da raspakujem onaj exe file iz patcha sa strane 1.
Antivirus sam disejblovao. Kad unzipujem sadrzaj u neki folder otpakuju se ona dva fajla (txt i php) ali exe fajl se ne pojavljuje u tom folderu,znaci nema ga. Kad pokusam da ga pokrenem direktno iz zip-a prijavljuje mi da fajl nece da se pokrene jer mozda nemam dozvolu.?!#$
Download-ovao sam patch sa dve razlicite strane i isto se desava u oba slucaja.
Video sam vec da se jos pojedinim ljudima isto desavalo ali nisam uspeo da ih kontaktiram i proverim jesu li resili. Hvala unapred
 
Mozete iz BitCometa da menjate broj max half open konekcija.
 
Ti iz njega mozes da hakujes to windowsovo ogranicenje a da koristis koji god hoces klijent.
 
Ako misliš na 'net.max_halfopen', toga imaš i u utorrentu. Ponavljam, BitComet je uglavnom banovan na privatnim trackerima. Tako da..
PS: A i koliko sam ja upoznat, nije dovoljno samo u torrent clientu setovati to, već mora i da se patchuje programčetom LvlLord-a.
 
Poslednja izmena:
Postavicu pitanje ovde:
Kada skidam torrent ( iz nekog razloga torrent sa 40 seedera bez leechera skidam samo sa 30kb umesto sa 50 ) pri brzini od 30 kb surf mi je otezan a kada sa istom brzinom skidam sa http-a surf mi je sasvim ok. Zasto je to tako?
 
Nazad
Vrh Dno