Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

moze mala pomoc. do marta sam koristio telekom VDSL i bez ikakvih problema je kucao download od 5mbp/s. medjutim predjoh na ADSL optiku u martu i deluje mi da download ne prelazi 10. desilo mi se da na 2 torenta od 50 skida sarano 10-18 ali nikad preko ma koliko sidera torent imao... probao sam sa qbittorentom i bittorrentom medjutim isto se desavalo na oba. neka ideja zbog cega?
 
Ovako sam podesio:

LyAtG7c.png
Ako si tako podesio, onda ne vidim svrhu da ti uopšte bude štikliran Torrent Queueing. Inače mislim da to ne radi kako treba u qBittorrent-u, ako uključiš tu opciju dok je program pokrenut, radi kako treba, a ako ponovo pokreneš program, onda nastaje problem koji si opisao. Ja je držim isključenom.

@topalko85
Probaj ovaj torent http://releases.ubuntu.com/19.10/ubuntu-19.10-desktop-amd64.iso.torrent
Pročitaj ovo uputstvo za optimizaciju https://www.techsupportalert.com/optimizing-qbittorrent-speed
 
Ako si tako podesio, onda ne vidim svrhu da ti uopšte bude štikliran Torrent Queueing. Inače mislim da to ne radi kako treba u qBittorrent-u, ako uključiš tu opciju dok je program pokrenut, radi kako treba, a ako ponovo pokreneš program, onda nastaje problem koji si opisao. Ja je držim isključenom.

@topalko85
Probaj ovaj torent http://releases.ubuntu.com/19.10/ubuntu-19.10-desktop-amd64.iso.torrent
Pročitaj ovo uputstvo za optimizaciju https://www.techsupportalert.com/optimizing-qbittorrent-speed

e hvala za brz odgovor druze! skinuo ga sada i bilo mi je zakucano preko 22 tako da je verovatno do sidera? sad cu da bacim oko na ovaj link za optimizaciju i setujem dodatno torent... mada mi opet cudno da na torrentdayu ne moze da izvuce max brzine na torentima sa 10-40 sidera
 
Ovako sam podesio:

LyAtG7c.png
Zašto postavka sa negativnim brojevima, možda je zbog toga problem? Probaj da staviš mnogo veći broj od očekivanog. Koristim qbit i IPT, konstantno imam ~20 torenta uvek na seed-u i nikakvih problema nisam imao.
 
Ma sad je u redu, jer sam vratio na -1, nego je treća opcija bila resetovana na 5 iz nekog razloga, isto kao kod @nocniduh.

Imao sam svojevremeno isti problem i naišao na savet da se sve podesi na -1, pa je posle toga sve radilo kako treba, tako da nisam razmišljao da nešto menjam. Videću da li je isto i kada je torrent queueing isključen.
 
Momci iz Telekoma su mi menjali ruter za ADSL pre mesec dana, ali su zaboravili da otvore port koji je bio otvoren na prošlom ruteru. Danas su mi doneli nov ruter, na kojem su navodno otvoreni portovi, ali meni sajtovi za proveru pokazuju da port je koji mi treba i za koji sam rekao Telekomu da ga otvore i dalje zatvoren. Command prompt kaže "listening" za taj port. O čemu se radi?
 
Ljudi kako da podesim remote access u qBittorentu na sledeći način:

Dok sam imao Qnap i Transmission torrent client, podesio sam remote tako da sam mogao s telefona da pristupim direktno Transmissionu prostim klikom na downloadovani torrent file na telefonu. Kroz Transmission aplikaciju na telefonu bi se otvorio bukvalno moj Transmission na Qnapu kući i download bi bio započet...

Sad imam HTPC i Win 10 i ne ide mi baš od ruke da podesim to (probao sam sve ove bitne cliente uključujući i Transmission)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Sa IPT-a sam skinuo prvu sezonu serije koja ima ukupno tri i seedujem tih prvih 10 epizoda već nekoliko nedelja, ali mi na sajtu stoji 2.0 weeks to go. Nije valjda da moram da skinem sve tri sezone, seedujem sve fajlove dve nedelje i da tek onda stičem pravo da ih obrišem?
 
Da li su sve tri sezone deo jednog pack-a, ili su zasebni torrenti?
U prvom slucaju, da, mislim da moras ceo torrent da skines i seedujes. Ako je ovo drugo, onda ne znam. Mozda NAT?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ma jok, nemam NAT. Sve su deo istog torenta, samo sam obeležio šta mi treba, a šta ne.
 
Ljudi kako da podesim remote access u qBittorentu na sledeći način:

Dok sam imao Qnap i Transmission torrent client, podesio sam remote tako da sam mogao s telefona da pristupim direktno Transmissionu prostim klikom na downloadovani torrent file na telefonu. Kroz Transmission aplikaciju na telefonu bi se otvorio bukvalno moj Transmission na Qnapu kući i download bi bio započet...

Sad imam HTPC i Win 10 i ne ide mi baš od ruke da podesim to (probao sam sve ove bitne cliente uključujući i Transmission)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Ja sam pregledao od kako sam saznao za Nzb360 aplikaciju (Android). Ja koristim uTorrent ali ima podršku za sve poznatije klijente. To je praktično interfejs za mnogo jednostavnije pristupanje radarru, sonarru, torrent klijentu preko mobilnog telefona.

Naravno, podrazumeva se da moraš na ruteru forwardovati saobraćaj od spolja sa određenog porta na ip adresu tog računara da bi mogao da mu pristupaš sa telefona kada nisi u svojoj mreži. Na ruteru podesiš neki dyndns ako podržava ilj ipsync aplikaciju na računaru, registruješ neki besplatan "svoj domen"... Verovatno je Qnap sve ovo radio preko nekog njihovog web servisa pa nije bilo potrebe za tim. Ovako jeste komplikovanije, ali je izvodljivo, ne košta ništa i radi vrlo solidno.
df750c09b5736bdd3400f1554288a15d.jpg
59678c5cdf7e89b20809e73d88d32618.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Evo ja sam upravo probao sa qbControllerom na androidu i klikom na torrent file isti je prosledjen na qbittorrent na mom kompu. Naravno jako je bitno ovo što kaže @bandovic portovi moraju biti pravilno podešeni. Ja imam sreću da već par godina imam istu IP adresu kod SBB-a.
 
Pitanje - Kada hoću da radim cross seed, da li sadržaj foldera gde sam skinuo sadržaj na drugom trekeru, moram da "očistim" od fajlova koji su višak (tipa dodati titlovi)? Da li se hash provera isključivo odnosi na fajlove iz torrenta ili na ceo folder?

Znači skinuo sam torrent na drugom mestu koji ima sve fajlove kao i ovaj koji želim da seedujem, samkmšto ima i par fajlova više. Da li moram da skockam stanje u folderu da bude po "torrent specifikaciji" ili će on prilikom provere da ignoriše fajlove koji nisu na spisku?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Proveriće samo hash onih fajlova koji su sadržani u torrent fajlu. Sve što je višak, ne smeta.
 
Koristim qbittorent i primetio sam da mi je upload stalno na nuli, mada download radi bez problema.
Probao sam različite public torente i jednostavno ne mogu da uploadujem ništa, što me sprečava da koristim sajtove sa privatnim torentima, jer mi je share ratio uvek 0.
Sva podešavanja u qbittorrentu su mi default, koristim SBB internet.
Ne mogu da se setim od kad je ovo počelo, jer mi je download uvek radio bez problema, inače uglavnom koristim wifi konekciju, a vrlo retko mrežni kabl, ne znam da li je možda do toga.
U podešavanjima samog rutera takođe nikad ništa nije dirano, model je Cisco EPC 3928, a OS Win 7 Ultimate 64bit.
Nisam neki znalac za ovu problematiku, možda neko ima ideju šta bi ovde moglo biti?
 
Poslednja izmena:
Iza CG-NATa si, nema pomoći...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zna uTorrent da otkloni takve probleme, skini najnoviju verziju i probaj, ništa ne košta.
 
Imam 4 aktivna torenta sa Crne berze i za sva četiri se podaci u klijentu (qBittorrent) razlikuju od podataka na CB.

U samom profilu stoji da sam dostupan, dole kod liste toreneta kod svih piše da nisu dostupni. U klijentu za svaki stoji znatno veći upload nego na sajtu (npr. za jedan je share ratio u klijentu 1.06, a na sajtu piše da je aploudovano samo 412mb od 2.33gb. Klijent pokazuje da rade trackeri za svaki od tih torenata.

Da li je kod još nekoga ovako?
 
Možda nije umesno, niti je možda ovo mesto, ali moram da pitam gde je nestala tema za torrent pozivnice?
Hvala.
 
Vidi stvarno.
 
Kako na trekeru najlakše da dođem do velikog broja snatch-eva?
Treba mi 400 za narednu klasu, a mrzi me da ručno skidam 400 torenta.

Jel može to nekako preko RSS-a da se uradi, da skida recimo torente manje od X gb?
 
Na Btn-u recimo kada odeš na stranicu neke serije, na sidebar-u postoji "Series collector". Tu možeš različitim filterima na klik skinuti na stotine torrenata. Potom u torrent klijentu podesi "monitoring folder" odakle će automatski da se skida torrent na neku default lokaciju čim se pojavi torrent u tom folderu. Iskopiraš par stotina tih torrenata koje si exportovao preko "collectors" alata i za par minuta napraviš par stotina snečeva.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na Btn-u recimo kada odeš na stranicu neke serije, na sidebar-u postoji "Series collector". Tu možeš različitim filterima na klik skinuti na stotine torrenata. Potom u torrent klijentu podesi "monitoring folder" odakle će automatski da se skida torrent na neku default lokaciju čim se pojavi torrent u tom folderu. Iskopiraš par stotina tih torrenata koje si exportovao preko "collectors" alata i za par minuta napraviš par stotina snečeva.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Ovo su ekstra opcije!
Jel možeš samo da mi objasniš gde je opcija za monitoring folder?
Koristim utorrent 2.0.4 pa ne znam n ida li tu postoji ta opcija.
 
Uf, ja koristim qBittorrent. Ne znam da li uTorrent ima sličnu opciju.

qbittorrent.JPG
 
Trebao bih ovih dana da instaliram nov win 10 i treba da sacuvam adrese sa nekih privatnih torenata koje seedujem.Kako to da uradim pa kad dignem svez win 10 i instaliram ytorent i bittorent da on sam povuce te filmove koje vec seedujem?
Pa ako moze pomoc?
 
Niko ne zna?
Koliko znam adrese se nalaze pod c users-users-appdata pa local i roaming.
I to sacuvam i vratim kad budem ponovo instalirao ytorent i bittorent.Problem mi je kako da ih on povuce i vidi da su tu,odnosno kako da se to sinhronizuje?
Pa ako mozda neko zna zamolio bih za pomoc?
 
Ja nikad čuo za te ytorrent i bittorent klijente.

U svakom slučaju možeš da sačuvaš .torrent fajlove i da ih pustiš ponovo. Client treba da uradi re-check i da nastavi seed.
 
Ako se ne varam, potrebno je kopirati bekapovani folder od torrent klijenta iz roaming foldera kada aplikacija nije pokrenuta. Nakon pokretanja, će aplikacija automatski da povuče konfiguraciju kao i sve torrente koji su bili u klijentu. Verovatno će morati da uradi hash check što bi moglo da potraje ukoliko ima mnogo torrenata.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno