»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 81 123451151 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 1211

Tema: Tutorial za TORRENTe

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        775
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Q6600@3.6Ghz
        • MoBo: Gigabyte P35-DS4
        • RAM: OCz Reaper HPC 2x2gb@1000mhz 5-4-4-12
        • VGA: Palit 8800GT
        • MON: Samsung 26'' 26R81
        • HDD: WD 500GbAAKS & 320GbAAKS
        • OPT: 212DVR Pioneer
        • Case: Antec900 (SILENCED :P ), PSU - CFT 750W modular
        • SND: 5.1 Creative & 7.1 HD audio
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G15Rev+G9, SteelPad
      3. Tutorial za TORRENTe

Posto se na nekoliko tema prica o tome kako da namestite torrente da najbolje i najbrze skidaju, kako da skidaju konstantno, i postavlja se pitanje "forwardovanje portova", odlucio sam da napravim neki guide za sve to u jednom topic-u.

Pre svega, preporucujem da koristite uTorrent za skidanje Torrenata. Zasto? Zazuzima jako malo RAM-a, ima sve opcije za skidanje, sve protokole takodje (u poredjenju sa drugim torrent clientima). Naspram njega je Azureus koji takodje ima sve protokole i opcije, ali utorrent je daleko jednostavniji za koriscenje i trosi jako malo sistemske memorije.

- Pre nego sto pocnete sa podesavanjima, informisite se malo bolje o tome sta je zapravo torrent i nacin na koji funkcionise, najbolje bi bilo OVDE
        - Obratite paznju na pojmove Seeder, Leecher i Tracker

Provajderi i P2P, BitTorrent saboracaj

Kao sto znate, odredjen broj provajdera ne dozvoljava celokupan peer-to-peer saobracaj ili stavlja takozvane AGREGACIJE 1:10 i slicno. Postoji i te kako fora da se to zaobidje, takozvanim PORT FORWARD-ovanjem i ENKRIPCIJOM PODATAKA

1) PORT FORWARD ,da bi proverili da li port preko koga vam ide BitTorrent saobracaj radi, morate uraditi sledece:

Kliknite na NETWORK STATUS ikonicu (moze biti , ili u zavisnosti od statusa vase mreze), tu imate opciju TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY, kliknite i pogledajte da li imate "incoming connections" na tom portu. Ako nemate, onda morate da odradite PORT FORWARD.

Idite na sajt http://www.portforward.com i tamo izaberite prvo vas modem/ruter pa onda program utorrent, imacete vrlo laka i JASNA uputstva.

Posle uspesnog forward-ovanja, pogledajte da li se ikonica promenila na , to bi trebalo da bude to sto se tice PORT FORWARD-a.

Ako je ikonica ZUTA onda nesto niste uradili dobro, probajte da proverite podesavanja port forwarda i kliknite opet na "TEST IF PORT FORWARDED CORRECTLY". (zuta ikonica ce biti prisutna uvek pri paljenju uTorrenta, i narednih nekoliko sekundi, tako da sacekajte minut da vidite da li ce da postane zelena)

Ako je ikonica CRVENA znaci da morate da iskljucite firewall. U firewall-ovima postoje opcije za pustanje odredjenih portova, ali saobracaj ce biti najverovatnije otezan upravo zbog firewall-a, tako da morate iskljuciti firewall (ovo podrazumeva i Windows Firewall).

2)ENKRIPCIJA PODATAKA, drugi korak pri resavanju problema s provajderima je ovaj. Jednostavniji je od prvog i zahteva samo jedan korak:

Options-->Preferences-->BitTorrent--> Sstavite Encryption na "enabled" i stiklirajte "Allow incoming legacy connections"

Ove 2 stavke su najbitnije i najcesci su uzrok zaguesnog download-a pri skidanju torrenata.

Sledecih par saveta ce vam omoguciti stvarno MAXimalan download, a bogami i konstantan.

1)Hakujte broj TCP Half-Open konekcija

Ako koristite Windows XP SP2, ovo ce vam definitivno pomoci. Na defaultu, max TCP connections je 10, i ne mozete se nakaciti na puno peer-ova i IP adresa. Stoga, skinite OVAJ PATCH, koji vam omogucava da povecate TCP konekcije. Stavite broj od 50-100, nemojte preko 100, iz sigurnosnih razloga. Neki antivirusi ce prijaviti da je ovaj patch VIRUS, medjutim nije. Mozete pogledati malo detaljnije o tome na ovom sajtu - http://www.lvllord.de/

Sada treba podesiti MAX HALF OPEN CONNETIONS u uTorrent-u:
        Options > Preferences > Advanced options > net.max_halfopen

Stavite tamo broj od 50-100 (broj s kojim ste patchovali)

2)Podesite Upload

Upload bi trebao da vam bude podesen na 80% od maksimalne upload brzine. Tako necete gusiti download a imacete i dobar upload za share. Kako da proverite koliki vam je upload ? Idite na OVAJ SAJT. Uradite upload test, dace vam rezultat doduse u kilobitima (kbs), a ne KILOBAJTIMA (KBs). Podelite dobijenu vrednost sa 8 i dobicete KBs (KILOBAJTE). Nakon toga, pomnozite dobijenu vrednost sa 0.80 i dobicete upload koji treba da stavite u ogranicenje.

Evo formule:

Ako je vasa maximalna upload brzina 12KBs onda:

12*0.80 = 9.6 je limit

3)Podesite DOWNLOAD!!!!!!

Ovo ce vam mozda zvucati smesno, ali unlimited download moze samo da naskodi brzini i konstatnom skidanju, a i surfovanju. Ako vam je maximalan download ispod 60KBs, onda pomnozite sa 80% i stavite limit. Ako je veci od 60KBs, onda stavite 95%.

Evo formule:

Ako je vas maximalan download 40KBs onda:

40*0.80 = 32 je limit

4)Broj Download i Upload konekcija. Koliko torrenta da skidam odjednom?

Broj download konekcija je najbolje da bude 25 (za one koji imaju paket 256kbs) i 50(512kbs), i tako dalje. Malo download konekcija moze ugroziti download jer nece svi peer-ovi upload-ovati istom brzinom, dok prevelik broj download konekcija moze takodje ugroziti download jer ce se bandwith trositi na stalno konektovanje na peer-ove:

Options > Preferences > BitTorrent > Maximum number of connected peers per torrent

Broj Upload konekcija stavite na 4. Obavezno stiklirajte "use additional upload slots"

Options > Preferences > BitTorrent > Number of upload slots

Da li da skidate vise od jednog torrenta? Moja preporuka je NE. Download nece biti full, moze doci do zagusenja rutera/modema pri ogromnom broju konekcija, surfovanje ce biti otezanije, Bolje je da stavite torrente u queue !!!!!

5)Par sitnih podesavanja

Ukljucite upnp, NAT-PMP port mapping:

Options > Preferences > Connection > upnp port mapping, NAT PMP port mapping

6)Povecajte broj tracker-a

Torrente trazim preko sajta www.torrentz.com
        Trazim na primer film "Total Recall", izbaci rezulatate, izaberem onaj sa najvise healtha i sa najboljim odnosom S:L ... Pogledajte sta pise kod odeljka "trackers":

Trackeri ne pokazuju iste rezultate. E sad, kada skinem taj film sa recimo mininove on ne stavi sve trackere koji su prijavljeni na TORRENTZ.com sa slike koju sam upload-ovao iznad, stavi npr 2 trackera obicno, ponekad samo 1, i ja dobijam vrlo malo seedera a ponekad prevagne odnos u korist leechera, kapirate? Uradio sam sledece :

Desni click na torrent koji trenutno skidam - > Properties - > General Tab:

Kao sto vidite, copy/paste-ovao sam sve trackere koje je prijavio TORRENTZ.com (i odvojio po jedan red ispod svakog, tako pise u "uputstvu").

7)Odnos Seed:Leech

Uvek gledajte odnos Seedera i Leechera. To je jedna od najbitnijih stavki. Odnos treba da bude sto bolji u korist SEEDera, npr odnos 50:500 u korist leechera vam nece omoguciti maximalan download sigurno, tako da, ubacite jos koji tracker ili nadjite torrent sa boljim odnosom. To je jako bitno.

Member Avatar korisnika Swiper
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.104
        Lepo lepo..
        4 8 15 16 23 42 Za one koji još uvek nemaju Dropbox... http://db.tt/noBwp8T2

Member Avatar korisnika markovski
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        164
        Bane prijatelju svaka ti se dala. Jako dobro odradjeno sto sam ti vec rekao. Ja bi napravio par izmena(pre bih rekao dodataka) ali je u principu sve odlicno odradjeno. Ljudi ce imati malo problema sa Port Forwardovanjem jer nije bas uputstvo za laike ali sta sada.
        MORAM DA NAGLASIM DA NE BUDEMO STEKARE VEC DA SVI STAVLJAMO UPLOAD KOLIKO DA NAM SE VEZA NE GUSI JER TO JE SVRHA PtP-ra Pozz

VIP member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        6.049
        Jedno pitanje, sta predstavlja agregacija od 1:10 ?
        Civilization originates in conquest abroad and repression at home.

Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.104
        Ne znam kakve veze ima port forwarding sa agregacijom al ajde
        @colt: Pročešljaj malo po forumu u vezia agregacije.. Evo jednog citata
        Agregacija (akumulacija) 8:1 znaci da internet provajder zakupljuje jedan link te brzine i deli ga na 8 korisnika. Sto je veci stepen agregacije manja je cena koja se naplacuje korisniku. Mozda pomisljate u ovom trenutku kako je to veoma losa stvar ali u igri velikih brojeva ovo se pokazalo kao veoma stabilno i jeftino resenje

Member
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        1.324
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel G4560
        • MoBo: Asus Strix H270F Gaming
        • RAM: Kingston HyperX 8G 2400 MHz
        • VGA: Intel HD Graphics
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Transcend 256GB 370S, 3x 3TB
        • Case: Fractal Design Define R5, Chieftec 600W
        • SND: Integrusa/Microlab Solo 7C
        • TV: LG 47LA620S
        • INET: Bez interneta
      10. Hvala za uputstvo,samo jedno pitanje, u opcijama pod stavkom " global maximum number of connection" koju cifru treba da stavim? Da li isto kao i za "Maximum number of connected peers per torrent"?

VIP member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        6.049
        Hm, pa znao sam to, nego sam mislio da ima direktne veze sa torentima, pa sam zato i pitao

firewall-ovima postoje opcije za pustanje odredjenih portova, ali saobracaj ce biti najverovatnije otezan upravo zbog firewall-a, tako da morate iskljuciti firewall (ovo podrazumeva i Windows Firewall)
        Znaci, ako pustanje portova kroz firewall ne proradi, onda je jedino resenje da se isti ugasi dok se skida ?
        Menjao iconoclast : 22.08.2007. u 23:23
        Civilization originates in conquest abroad and repression at home.

Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        4.104
        Ne bi trebalo da bude ikakvih problema ako se firewall adekvatno konfigurise tj otvore portovi..
        Zasto bi bio otezan saobracaj Bane87? Taman posla da gasim firewall, to bi značilo da ga nikad i ne palim pošto mi je stalo uključen utorrent

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        4.994
      14. Moja mašina
        • CPU: i5 3470 @ 3.2 GHz
        • MoBo: GA-Z77X-UD3H
        • RAM: 2x4 GB DDR3 HyperX Beast @ 2400 MHz
        • VGA: GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB
        • MON: DELL U2412M
        • HDD: Samsung 830 SSD 256GB + WD Black 1000GB + WD Passport 500GB portable
        • OPT: Neki LG DVD combo
        • Case: CM Storm Stryker + OCZ ProModular 600W
        • SND: X-Fi Music @ Creative 5300 <- bullshit drajveri
        • LAP: 15" Lenovo G500 59390515/8 / CoreDuo 2020M 2.4GHz / 8GB RAM @1600 Mhz / 1TB HDD / ATI 8750
        • Ostalo: Mouse Logitech G402 / iPad 4 32GB WiFi / Sony Xperia ZR
      15. Hvala, odlično uputstvo!

Urednici bi trebalo obavezno da ga okače kao sticky.
        Završio sam sa ovim forumom, ne želim da trpim iživljavanje urednika.

Member Avatar korisnika micri
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        978
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700k @ 5GHZ Heatkiller IV Pro
        • MoBo: Asus ROG-STRIX-Z370-G-GAMING-WI-FI-AC
        • RAM: G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3200MHz
        • VGA: EVGA 1070TI SC GAMING
        • MON: Asus PG348Q
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB/WD 3TB RED/WD 2TB Black
        • OPT: /
        • Case: Phanteks Enthoo Evolv mATX
        • SND: Wharfedale Diamond 10.1/Pioneer VSX321/Asus Xonar U7/Sennheiser pc350
        • TV: Samsung 55k5600
        • Ostalo: Apple Iphone X 256GB/Sony PS4 Pro/Xbox One 500gb
      18. Svaka chast
        www.*****.com - U sluzbi korisnika

VIP member Avatar korisnika sirNemanjapro
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        4.520
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 2700K
        • MoBo: ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3
        • RAM: Kingston HyperX 16GB
        • VGA: Gainward GTX 570
        • MON: BENQ 2420HD
        • HDD: Intel SSD 240GB Series 520 / 640 GB WD Black / 320 GB WD
        • OPT: LiteOn DVD-RW
        • Case: Chieftec Matrix TX
        • LAP: N/A
        • TV: LG 42LS5600
        • Ostalo: Sharkoon ext. HDD bay, Logitech DeLuxe, MX310, MX518, PantherXL, Logitech QuickCam, ASUS TV/FM, ZIP
      21. I second that motion!

Vrlo koristan post.
        "Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni." ~ {Ш} ~ BWC '09 ~ BWC '10 ~ "Šojić na aparatu." by Šojić | Tesna Koža™ ~ TOYOTA club Serbia

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        775
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel Q6600@3.6Ghz
        • MoBo: Gigabyte P35-DS4
        • RAM: OCz Reaper HPC 2x2gb@1000mhz 5-4-4-12
        • VGA: Palit 8800GT
        • MON: Samsung 26'' 26R81
        • HDD: WD 500GbAAKS & 320GbAAKS
        • OPT: 212DVR Pioneer
        • Case: Antec900 (SILENCED :P ), PSU - CFT 750W modular
        • SND: 5.1 Creative & 7.1 HD audio
        • Ostalo: Logitech G15Rev+G9, SteelPad
      24. hehe hvala hvala.

Vezano za firewall, ja licno ne koristim firewall, cuo sam od dosta ljudi s neta da firewall-ovi "ne vole" p2p saobracaj, mozda je dezinformacija, sta da se radi, uglavnom ako sam pogresio za to, sorry

@dzidza bidza

Global maximum number of connections se odnosi na celokupan broj konekcija koje ostvarujes dok skidas torrente. Ako si postavio za jedan torrent 50, a skidas 2, moras namestiti global maximum na 100, sto znaci da ako skidas 3. torrent, neces imati brzinu na svakom po 50, vec 100:3 = 33.3 konekcije. Medjutim, savetujem ti da drzis torrente pod queue, tj da skidas 1 po 1, da bi ISCRPEO SAV BANDWITH provajderima i da bi imao sto bolju brzinu

Member
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        1.324
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel G4560
        • MoBo: Asus Strix H270F Gaming
        • RAM: Kingston HyperX 8G 2400 MHz
        • VGA: Intel HD Graphics
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Transcend 256GB 370S, 3x 3TB
        • Case: Fractal Design Define R5, Chieftec 600W
        • SND: Integrusa/Microlab Solo 7C
        • TV: LG 47LA620S
        • INET: Bez interneta
      27. Hvala bane na objasnjenu,p0z

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        145
        Svaka cast! Lepo objasnjeno jos se samo nadam da ce raditi lepo!
        Nego pri patchovanju mi je xp prijavljivo nesto tipa :nova podesavanja mogu da uticu na stabilnost sistema bla bla....Ignorisao sam to, valjda mi se nece "obiti" o glavu?
        Pozz i hvala Bane
        Menjao Predrag87 : 23.08.2007. u 22:32

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.864
      30. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      31. Mislim da bi trebalo iskljuciti podrsku za DHT network jer je to idealan nacin da skidate fake torrente. Antipiratske organizacije ubacuju se preko DHT mreze i poturaju lazne pakete u pravim torrentima. Na kraju se moze desiti da ste skinuli 99.99% fajla i da taj zadnji promil nikada ne skinete, a pri tome je hash-fail ogroman. Problem je sto se vas torrent klijent povezao sa laznim torrent klijentom koji mu salje lazne poadtke. Cak i sa iskljucenim DHT-om mozete imati slicne probleme, pa zato predlazem i upotrebu PeerGuardian2 koji ce blokirati konekcije sa racunarima cije su adrese na crnoj listi. PG2 je neka vrsta antipiratskog firewall-a.

Iskljucivanjem DHT mreze imate vece sanse da skinete korektan file, ali sa mozda manjom brzinom jer ima manji broj seedera.

Ako neko zna vise kako funkcionise DHT mreza mogao bi da okaci svoja zapazanja.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Strana 1 od 81 123451151 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •