Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Ljudi radi li vam yuwabits, domaci tracker?
 
Imam jedan velik problem sa skidanjem torenta.net mi je wireless 1024/256.kad skidam torent prosecna brzina skidanja je 30kb.sledio sam upustva sa prve strane i opet nista.kad skidam neki torent dole kod download stoji neki crveni uzvicnik.
Unapred Hvala
 
Jel moze neko da me invite-uje na neki HD torrent tracker?
 
pozdrav svima

imam problem za vuze programom. Krenuo je da download-uje file i kod 17.9% se zakucao i od tada ni da mrdne. Napominjem da sam laik sto se tice torrenta. Koristim kablovski internet.
Evo slike kako izgleda moj problem.

Ako neko zna u cemu je problem i kako da ga resim neka javi.

Hvala unapred.
 

Prilozi

  • vuze.JPG
    vuze.JPG
    38.4 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Nemas seed-era (onaj koji ima ceo fajl i deli drugima) na tom torrent-u. Sacekaj da neko ponovo pocne da seed-a ili na sajtu zatrazi da neko reseed-a.
 
Letimicno sam prelistao forum i nisam video da je neko imao slican problem (ako jeste, izmaklo mi je, te se unapred izvinjavam)..
Naime, koristim kablovski internet preko Ikoma, i od njih sam dobio motorolin kablovski (dabome:p) modem SB510E-Cn.
Probao sam da skidam vece fajlove (Bitcomet), preko giga...i to je bilo kao da sam koristio dial-up...

A sada sam 'presao' na utorrent, medjutim pri samoj instlaciji, odnosno podesavanju kada sam poroveravao portove dobio sam sledecu poruku: Port 18653 does not appear to be open.

Da li neko zna kako da otvorim portove, i da download ne bude ogranicen do 20kbps (to je bio slucaj sa Bitcomet-om)?



HVALA UNAPRED!
 
Poslednja izmena:
Letimicno sam prelistao forum i nisam video da je neko imao slican problem (ako jeste, izmaklo mi je, te se unapred izvinjavam)..
Naime, koristim kablovski internet preko Ikoma, i od njih sam dobio motorolin kablovski (dabome:p) modem SB510E-Cn.
Probao sam da skidam vece fajlove (Bitcomet), preko giga...i to je bilo kao da sam koristio dial-up...

A sada sam 'presao' na utorrent, medjutim pri samoj instlaciji, odnosno podesavanju kada sam poroveravao portove dobio sam sledecu poruku: Port 18653 does not appear to be open.

Da li neko zna kako da otvorim portove, i da download ne bude ogranicen do 20kbps (to je bio slucaj sa Bitcomet-om)?



HVALA UNAPRED!

Posetis PortForward pronadjes model svog routera/modema i odradis po uputstvu.
 
S obzirom na moj modem, model:
SB5101E-CN
i na ponudjene (http://portforward.com/routers.htm), stvarno ne znam koja podesavanja da upisem...?!!:trust:
Motorola
* 2210-02-1006
* BR700
* CPEo-400
* SBG1000
* SBG900
* VT1000
* VT1005V
* VT2142
* VT2442
* WR850G
* WR850Gv6.1.4

Inace, (prilazem sliku) tesko da sta moze da se konfigurise u samom modemu.. :(
 

Prilozi

  • modem.JPG
    modem.JPG
    87 KB · Pregleda: 84
Bio bih zahvalan za invite za Demonoid.:wave:
Ne mogu vam nista ponuditi osim zahvalnosti, koje, siguran sam, imate pun tavan, al' nemate ni jednu sunku, jel?! Sunku ne dam!! Lali sve trazi, al' sunke i slanine niposto!!:zgran::whip:

Izvoli Lalo code:93lhuyc36wfcp0yms4b46ocrmx66qjeerj

Nego odakle si lalo ako nije tajna?
Pozdrav ziv bio.
 
Ja koristim ruter D-Link wireless G ADSL 2+ modem router 2640B i na istom sam ya potrebe utorrent-a forwardovao jedan port, kako u podesavanjima za router (inace i uz pomoc www.portforward. com) tako i u utorrentu (options/preferences/connections).
U sustini sve radi kako treba, odnosno brzina downloada je sasvim OK (oko 215 kb/s za paket 2048/192), ali me cudi zasto je ikonica u dnu citav dan crvena umesto zelena (i pise not connectable) kada je port lepo forwardovan.
Da napomenem da se to ranije nije desavalo, odnosno desavalo se - ali samo na kratko, da ikonica postane zuta, ali bi vrlo brzo pozelenela. Danas je citav dan crvena iako nista nisam dirao, niti menjao u bilo kakvim postavkama.
 
Odradio sam po podesavanjima koja su postavljena na forumu. (svaka cast coveku za ovo!!),
ali jedino sto nikako ne mogu da skontam je sto mi je trougao konstantno zut. :(
Inace, lepo skida-oko 40kbps
 
Odradio sam po podesavanjima koja su postavljena na forumu. (svaka cast coveku za ovo!!),
ali jedino sto nikako ne mogu da skontam je sto mi je trougao konstantno zut. :(
Inace, lepo skida-oko 40kbps

Pa onda nisi lepo odradio jer kad je sve ok mora da bude zeleno..Predji ti to sve jos jednom,i ako se ne snadjes daj print screenove jer malo je tesko ovako da ti se pomogne jer ima gomila mesta na kojima si mogao da pogresis
 
Moguće je da zbog problema na mreži sve radi kako treba, ali ti ne svijetli zeleno u klijentu. Meni je tako svijetlilo crveno ili žuto jedno vrijeme, ali je donwload pičio sasvim normalno...

A možda je i do filteringa kod provajdera... Jbmliga...
 
Moguće je da zbog problema na mreži sve radi kako treba, ali ti ne svijetli zeleno u klijentu. Meni je tako svijetlilo crveno ili žuto jedno vrijeme, ali je donwload pičio sasvim normalno...

A možda je i do filteringa kod provajdera... Jbmliga...

Pazi sve osim zelenog ne valja...Zuto znaci da si cas konektovan ka perovima cas nisi,crveno nisi uopste..E sad,to nema mnogo veze ako skidas sa javnih trakera,ali ako vuces sa privatnih,a takva ti je ikonica,to znaci da imas problem da se konektujes sa ostalim licerima i da ne dajes up(koji je i ovako bedan)i onda si u problemu..Moze biti do mreze,ali verovatno je do podesavanja..Meni je ikonica zelena non stop(Sezam je provajder)
 
Imam Telekomov ADSL 1024\768.
Ja moram na napisem da ovo upustvo ne valja, dok nisam nista cackao oko torrenta(osim forvardovanje portova) skidao sam konstantno maximalnom brzinom (110kb\s). Od kad sam odradio ovo podesavanje prema upustvu sa prve strane skidam maximum 90 i to nije konstantno vec pada i na 20...

Evo npr. skidam neki film sa privatnog torrenta, ima ga 2531 seed-era, i ja vucem ove gore brzine...
 
Imam Telekomov ADSL 1024\768.
Ja moram na napisem da ovo upustvo ne valja, dok nisam nista cackao oko torrenta(osim forvardovanje portova) skidao sam konstantno maximalnom brzinom (110kb\s). Od kad sam odradio ovo podesavanje prema upustvu sa prve strane skidam maximum 90 i to nije konstantno vec pada i na 20...

Evo npr. skidam neki film sa privatnog torrenta, ima ga 2531 seed-era, i ja vucem ove gore brzine...

neko zna neko chita novine ;)
 
Druze pa aj ti ako ne citas novine ;) reci mi sta da podesim?

Al ono hocu da ga nabudzim da mogu i da surfujem dok skidam nesto...ne mora nesto posebno brzo...
 
Poslednja izmena:
Imam Telekomov ADSL 1024\768.
Ja moram na napisem da ovo upustvo ne valja, dok nisam nista cackao oko torrenta(osim forvardovanje portova) skidao sam konstantno maximalnom brzinom (110kb\s). Od kad sam odradio ovo podesavanje prema upustvu sa prve strane skidam maximum 90 i to nije konstantno vec pada i na 20...

Evo npr. skidam neki film sa privatnog torrenta, ima ga 2531 seed-era, i ja vucem ove gore brzine...

Sta si uradio sa podesavanjima vezanim za upload?Mozda si podesio preveliki up pa ti on gusi vezu i samim tim ti ni down ne moze biti veci. Probaj da jos malo smanjis
up pa vidi sta se desava.
A mozda je problem i telekom adsl posto ga i ja imam pa znam kakva je situacija, a posebno ako je HG510 ruter u pitanju.
 
Pazi sve osim zelenog ne valja...Zuto znaci da si cas konektovan ka perovima cas nisi,crveno nisi uopste..E sad,to nema mnogo veze ako skidas sa javnih trakera,ali ako vuces sa privatnih,a takva ti je ikonica,to znaci da imas problem da se konektujes sa ostalim licerima i da ne dajes up(koji je i ovako bedan)i onda si u problemu..Moze biti do mreze,ali verovatno je do podesavanja..Meni je ikonica zelena non stop(Sezam je provajder)

Da nije zuto, zbog zajednicke ip adrese, koju ikom deli na mali milion korisnika!? :mad:
 
Jel moze neko da napise upustvo, kako da skidam sa torrenta nekom solidnom brzinom i + da surfujem internetom?
 
Jel moze neko da napise upustvo, kako da skidam sa torrenta nekom solidnom brzinom i + da surfujem internetom?

Ukoliko koristis utorrent, postavi ogranicenje downloada (desni klik na ikonicu-pa download limitna) npr. 40kB/s, ukoliko ti je max download 56kB/s, upload stavi na 15kB/s.
 
Ukoliko koristis utorrent, postavi ogranicenje downloada (desni klik na ikonicu-pa download limitna) npr. 40kB/s, ukoliko ti je max download 56kB/s, upload stavi na 15kB/s.

Ma probao i to al ne pomaze mnogo....

BitTorrent 6.1.2 je moje resenje.... Sa ovim skidam full brzinom i surfujem normalno, sa skoro nimalo usporenja...
 
Ma probao i to al ne pomaze mnogo....

BitTorrent 6.1.2 je moje resenje.... Sa ovim skidam full brzinom i surfujem normalno, sa skoro nimalo usporenja...

Onda odlicno...
Btw. ranije sam koristio bitcomet...strasno, koliko usporava konekciju.
 
Imam jedno pitanje>
Prmetio sam juce kada sam update-ovao ipfilter.dat putem wget batch aplikacije da je ipfilter.dat manji nego je bio prethodno(bio je 309417 entries a sada je 262764 entries).
Zar ne bi trebalo da ova lista raste vremenom, tj. da je kumulativna?
Hvala!
 
Poslednja izmena:
pozdrav
sad poceh da skidam neku seriju kad sam dobio sledeceu poruku:

Error! Port 21052 does not appear to be open

downlaod ide, doduse vuce se, trenutno je oko 0.1kb, pise da seeds ima 8(42) a peers 22(157)
inace sve skidam preko uTorrenta jel postoji neki lek za ovo ili moram da cekam 2 godine za 20gb? :(
 
Jesi li forward-ovao portove (ako je ruter u pitanju)? Ako nisi onda evo link
http://portforward.com/routers.htm
Jedino sto mi sada jos pada na pamet je da odcekiras upnp port mapping, evo ti putanja za uTorrent: Preferences/Connection/Listening Port i tu disable-ujes upnp port mapping.
 
@ika hvala
odradio sam to vise nemam poruku ali idalje je sve jako sporo... :(
 
Nazad
Vrh Dno