Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Imam ne tako malu zbirku naših knjiga, oko 10GB, pa oni koji su zainteresovani mogu na PM da mi zatraže istole torrent. Seed bi krenuo večeras.

EDIT: ul 16Mb/s

EDITo5: uz uveravanje o korektnosti delim i par pozivnica za spomenuti traker
 
Poslednja izmena:
Ja sam zainteresovan :)
 
Poslednja izmena:
Našao sam tamo brdo knjiga, valjda će biti i neke koje tražim.. Hvala za info.
Vidim da nije torent sajt, pretpostavljam da mogu preko JDownloadera da skidam?

Ima i nekih offline linkova..
 
Našao sam tamo brdo knjiga, valjda će biti i neke koje tražim.. Hvala za info.
Vidim da nije torent sajt, pretpostavljam da mogu preko JDownloadera da skidam?

Ima i nekih offline linkova..
Verovatno, nisam probao. Mada većina je na normalnim fs serverima pa ide laganica na 2 klika download iz browsera.
 
Imam mali problem sa uTorrentom koji me zesce nervira. Kada ga ugasim na close (x) on ide u tray, to je po defaultu mislim. Isto je i za minimize. E sad, kada dodam torrent u njega, on se dize iz tray-a, ali nikad fullscreen (maximized), nego "restore down", ovako kao na slici:

ffs.jpg

Mogu rucno da ga rasirim da u ovom stanju dodiruje ivice ali to mi je isto ruzno i neprakticno (da ne kacim slike), hteo bih da ide iz maximized u minimized i obratno.
 
Kod mene se uvek vraca u stanje u koje je bio pre nego sto sam ga ugasio. Znaci ako je bio maximized on se vraca maximized a ako nije vraca se kao sto je bio. Koristim utorrent 2.04
 
3.4.2 je kanta, moguće su razne gluposti ...

Da li je moguce da ova verzija 3.4.2 (sinoc je stavio,pojavile se nelogicnosti i odmah vratio staru) toliko pobrljavi da mi vec gotove fajlove (i to povece) prilikom narednog startovanja vidi kao nekompletne i pocinje ponovo da ih skida,povecava velicinu fajla i uzima mesto na hardu dok prilikom provere unutar samog foldera i fajla velicina odgovara origanalnoj velicini torrenta i pritom najnormalnije radi???Ako je neko razumeo sta sam napisao,jer vrlo je konfuzna "pojava"
 
Šta da ti kažem ... Verovatno najgore parče softvera koje se pojavilo u poslednje vreme.
Šteta je što većina o tome i ne razmišlja nego samo stavi zadnju verziju jer "tako treba".
 
Ja drzim onu staru verziju 2.2.1 i zadovoljan sam.
 
Zavisi od trekera na kojima ste, negde nisu dozvoljene verzije ispod 2.0.4.
 
Upravo to. Mislim da I nema razlike između 1.8.4 i 2.0.4, osim što prvi nije dozvoljen na nekim mestima.
 
U 2.0.4 je zakrpljen neki bezbednosni propust koji su imale 1.x.x verzije, s tim što je pitanje kolika je realna opasnost od toga ...
 
Ima razlike, tek od 2.0 je dodata podrska za UDP.
 
Meni samo 1.8.5 radi kako treba, bilo koja sledeca verzija sa istim podesavanjima pa i sa default podesavanjima ne radi kako treba. Ubacim 1 torrent u 1.8.5 i ide 1mb/s pola sata recimo ima 500 seedera, odmah instaliram neku noviju 2 ili 3 i pustim dalje ne prelazi 300kb/s i sve mi koci i skajp puca itd...pa i da pustim 10 torenata dodje do 500kb/s a kad vratim na 1.8.5 radi odmah max bilo koji torrent...problem sa trakerima sam resio instalacijom deluge 1.3.10 i uporedo oba koristim. Mozda me taj udp zeza?
 
Poslednja izmena:
Uklanjanje svih reklama za 3.4.2:

*Updated for 3.4.2*

Turn off ALL Ads/Featured Content/Bundle Crap in Utorrent/Bittorrent:

Options > Preferences > Advanced...
Turn ALL settings to false:
bt.enable_pulse
distributed_share.enable
gui.show_notorrents_node
offers.left_rail_offer_enabled
gui.show_plus_upsell
offers.content_offer_autoexec
offers.sponsored_torrent_offer_enabled
offers.featured_content.badge.enabled
offers.featured_content_notifications_enabled
offers.featured_content_rss_enabled


Hidden menu = Options > Preferences > Hold F2/Shift while clicking Advanced:
gui.show_gate_notify
gui.show_plus_av_upsell
gui.show_plus_conv_upsell
gui.show_plus_upsell_nodes


*Bonus*
For those using "Alternate upload rate when not Downloading" setting...
ul_rate_download_thres= 20
 
Hajde da pitam i ovde (pitao sam u Mac temi):

Naime, torrent tracker podržava samo (od OS X-a)

screen-shot-2014-11-02-a.png


Svuda je installer kod starijih verzija uTorrent-a osim kod verzije uTorrent 1.8.4 build 29971 gde nije installer ali je problem što ne može da se instalacija završi do kraja.

Gde god je installer tu instalira najnoviju verziju (1.8.6 što meni ne odgovara), te ne nudi mogućnost da se instalira neka starija verzija.

uTorrent 1.8.4 build 29971:

 
U poslednje vreme kada krene download a naročito kada je veći fajl torrenti koji su na seedu pocrvene pa i taj torrent koji skidam.Jedini lek je restart ali i tada budem miran nekoliko sati.Interesuje me da li se to dešava zbog slabijeg protoka ili uTorrent nije dobro podešen.Trenutno imam izmedju 350 i 400 torrenata na seedu i kompjuter ne gasim uopšte.Torrent koji skidam pocrveni ali download se ne prekida,dok za seed nisam siguran.Zna li neko o čemu se radi a voljan je da pomogne?Hvala
 
Korisno bi bilo da znamo verziju utorrenta I naziv greske koju vidis u tabu Trackers za pocrveneli torrent ...I to I onaj tek pokrenuti I neki koji je zbog njegovog pokretanja pocrveneo.
 
Verzija je 3.2.2 i ne vidim ja naziv greške,svi torrenti pocrvene a na njima i dalje stoji seeding?
 
Sta ti pise ovde : vidi sliku, kada kliknes na pocrveneli torent? Na to je marxista mislio.

Untitled 1.png
 
Poslednja izmena:
Piše status :working na torrentu koji skidam

na pocrvenelom piše:eek:ffline
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno