Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Ni ja ne znam kakvi su to klijenti, ali sam uradio kao što rekoše iznad sa utorrent-om pre mesec dana pri menjanju sistema (a i ranije nekoliko puta) i sve radi. Recheck torenata se uradi i to je to.
Ako menjaš lokaciju fajlova na hdd-u onda ćeš morati da morati za svaki torent ručno da promeniš lokaciju.
 
Ja koristim qbittorrent godinama i uvek imam dosta torenata, uz to koristim i WIN10 i vise linux distroa, ono sto je najbitnije kod reinstalacije windowsa ili linuxa je da su putanje do fajlova na novom sitemu identicne kao na starom windowsu i nema problema. Ja uvek pre nego sto napravim bekap foldera koji treba da se vrati na novi sistem, pauziram sve torente u klijentu za svaki slucaj.

Inace kada prebacuje qbittorren sa jednog na drugi linux i napravim da su putanje iste uopste ne radi ponovnu proveru fajlova vec odmah nastavlja seed.
 
Hvala probacemo onda tako.
Ja jedino sto nisam pauzirao sve te torente prilikom bekapovanja foldera koji se nalazi tamo u appdata.
Tamo ima pod roaming i pod local koliko sam video.Da li je dovoljno samo cacuvati folder iz roaming-a ili se mora sacuvati i iz local foldera pa tamo gde pise ytorent i bittorent?
Ne menjam lokaciju torenata na hdd-u.Uvek je putanja ista ali kod mene iz nekog razloga nije hteo da povuce te adrese i da krene da seeduje.
Mozda zato sto nisam pre bekapovanja pauzirao torente?
Ovo pitam posto sam nabavio plocu,procesor i memoriju i ssd pa moram posle montaze da dizem nov win 10 pa reko da se pripremim sto se kaze.
 
Iskljucio sam sve torente da ne rade posto se oni pokrenu kad se pokrene win 10.I onda sam sacuvao pod users pa app data folder roaming i local pa tamo gde su ytorent i bittorent fajlovi.Trebalo bi da je to to.Videcu za vikend kad budem sklapao racunar.
Jos me samo jedno interesuje gde se u samom programu ytorent ili bittorent kada je pokrenut radi Recheck torenata?
Jel to ima neka opcija u samom klijentu ili je nesto drugo u pitanju?Mislim na koji se nacin pokrene Recheck torenata?
 
I dalje mi nije jasno koji su to klineti.

Po meni, ovo ti je odlična prilika da promeniš klijent. Ja sam do pre dve godine koristio uTorrent ali sam prešao na qbittorrent i baš sam zadovoljan.

Ubaciš te torrent fajlove koje si sačuvao u novi kliijent i štikliraš da ne krene DL automatski.

Pustiš ručno recheck (imaš u meniju ili na desni klik) i pustiš da sve stigne do 100%.

Posle normalno pustiš seed.
 
Jos da napises gde se nalaze ti fajlovi koje si sacuvao da bi preneo u novi...
 
Ne znam gde ovo da pitam ali moze ovde valjda posto je vezano za torrente?

Jel ima neko dobar tutorijal kako forwardovati port? Ja sam to radio pre na ADSL Huawei ruteru ali to je bilo pitaj boga od kada i sve sam pozaboravljao. Sada imam Technicolor ruter od Supernove i ne mogu nigde da nadjem neko uputstvo.

Usao sam u opcije rutera doduse i imam ovako nesto.. https://prnt.sc/1qec3a4
Jel se tu cacka da se nemesti bese to?

JA sam nasao nesto ovako https://portforward.com/technicolor/tc7210.dnz/ i isto je kao kod mene kad se udje u opcije rutera, ali mislim da nije bas nesto narocito precizno objasnjeno sta i gde treba da se upisuje. Probao sam nesto ja sam da upisem ove adrese ali nista se ne desava, port koji sam upisao i dalje pise da je zatvoren.
 
Poslednja izmena:
Prvo što moraš da uradiš je da utvrdiš da li si iza NAT-a, ako jesi kao što sam ja i većina drugih korisnika SN onda možeš da digneš ruke od forvardovanja porta. Rešenje je da ih nekako izmoliš za javnu dinamičku adresu koju možeš forvardovati ili da zakupiš fixnu ip adresu.
 
Supernova je praktično svim korisnicima uvalila CG-NAT, pa ako si i tako blagosloven na port forward možeš da zaboraviš (= ne radi iza CG-NAT).
 
Sad sam citao i trazio malo po netu. Izgleda da su svi kod Supernove cg-natovani, tako da sam garant i ja, i zbog toga mi i nije uspelo.
 
Au bre... Ako si iza NAT-a, to znači da deliš istu IP adresu sa drugim korisnicima. Dakle otvori bilo koji sajt koji prikazuje trenutnu IP adresu posetioca (guglaj: what is my IP)
 
  • My Public IPv4 is:
    178.237.217.32
  • My Public IPv6 is:
    Not Detected
  • My IP Location: Belgrade, 00 RS
  • ISP: Moja Supernova Doo Beograd

Ma NAT-ovan sam.. Nasao sam sad sajtove gde mogu da proverim da li je IP "blacklisted". Nisam imao problema sa ovim preko ADSL-a.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam i WAN adresu, u podesavanjima rutera, i ne poklapaju se adrese koju dobijem kad odem na ove razne sajtove, tako da je to to. Divni Telekom/Supernova.
 
Da si otišao na SN temu sve ovo gore si mogao pročitati pre nego što si prešao kod SN. I gomilu drugih gluposti... 😉
 
Ma presao sam jer sam na ADSL-u imao 20/4 cini mi se, a ovi nude 80/10 i onaj njihov "popust" (koji cemo mi korisnici tek da osetimo 100%) 12 meseci besplatno na 24 meseca ugovorne obaveze. Nisu mogli da mi ponude ADSL 50 Mbps-a zbog tehnickih (ne)mogucnosti, da jesu ostao bih sigurno.
 
Koristim qBittorent i dok mi je brzina dl top, upload mi je bas los. Probao sam jedanput da ukljucim super seeding mode, mislio sam da ce to pomoci, medjutim suprotno se desilo. Iskljucio sam to za taj torrent i od tad mi svaki torrent lose uploaduje, bukvalno upload mi je u B/s. Mogu li nekako da popravim to?
 
Ja sam zbog CGNATa odustao od torent sajtova koji traže ratio 1:1.
 
nadam se da je prikladno pitanje - retko sam koristio privatne trekere, pa ne znam da li ide to automatski, a ne mogu trenutno ni da nadjem. Naime, uclanio sam se na ruski Kinozal, i oni normalno prate statistiku itd, kao verujem i svi takvi portali. Da li je dovoljno koristiti neki 'krsten' torrent klijent koga Kinozal podrzava (npr BitTorrent), kako bi oni automatski registrovali i odrzavali moj ratio na osnovu ucinka, ili ja nekako moram da vezujem profil sa Kinozal portala (ili nekog drugo naravno) u torrent treker - vidim koristi se neki passkey sa portala?
 
Za taj Kinozal nisam nikada čuo, svi koje sam koristio ne zahtevaju nikakvu intervenciju u torrent programu zbog praćenja saobraćaja.
 
nadam se da je prikladno pitanje - retko sam koristio privatne trekere, pa ne znam da li ide to automatski, a ne mogu trenutno ni da nadjem. Naime, uclanio sam se na ruski Kinozal, i oni normalno prate statistiku itd, kao verujem i svi takvi portali. Da li je dovoljno koristiti neki 'krsten' torrent klijent koga Kinozal podrzava (npr BitTorrent), kako bi oni automatski registrovali i odrzavali moj ratio na osnovu ucinka, ili ja nekako moram da vezujem profil sa Kinozal portala (ili nekog drugo naravno) u torrent treker - vidim koristi se neki passkey sa portala?
Passkey je ključ po kome oni tebe vode tamo u bazi da si taj i taj, da mogu da obračunaju šta si skinuo i postavio, da li si odradio određeno vreme seed-ovanja, itd.

U principu, sada samo normalno koristi njihov tracker i uživaj. Ne treba da uvezuješ ništa ili da diraš išta. Oni znam samo da imaju neke limite za nove članove, tipa da ne možeš više od 5 .torrenata da skineš u toku dana, pa sa vremenom će to biti bolje. Kao i svaki privatni tracker, kad skineš, ne gasi torrent program već ostavi da se seed-uje.

A što se tiče torrent programa tj client-a, ovih dana ti je skoro pa najbolji (za Win) qBitTorrent.
 
hvala za sve preporuke .. koliko sam citao na kinozal sajtu, oni taj rejting iz sata u sat obnavljaju ... ja sam danas seed-ovao bar 1.5 GB (sesija jos traje, nisam iskljucivao klijenta nakon zavrsenog leech-a), a i dalje stoji par sati kasnije da sam odradio upload od 31 MB. Sada mislim da je to mozda sto sam ja jos sinoc pokrenuo 3 torrenta koja sam skinuo sa sajta, ali ne sa Win Bittorrent-a vec sa torrent klijenta koji koristim unutar Kodija (zgodnije je ostaviti android box sa Kodijem da skida sadrzaj direktno na drive sa kojeg ce se svejedno i vrsiti reprodukcija, nego skidati na Win masini, pa FTP-om to slati na drive od box-a), a sumnjam da je taj klijent (transmission web interface) podrzan od strane privatnih trekera tako da moze da prati sta je seed-ovano sa te strane?

Nisam u materiji, ali kako oni znaju ko je tacno koji ucesnik, ako passkey ne ukucavam u torrent klijent, ili ne vezujem klijent za kinozal nalog, jedino mogu po IP adresi da me vide (valjda). A ako je to tacno, ja torrent file skinem sa laptopa a posle ga koristim sa Kodi-ja, oni verovatno ne mogu znati da sam ja taj koji je ipak i seed-ovao sadrzaj (Kodi klijent naravno korektno radi nakon zavrsenog leech dela i dalje seed-uje koliko god da radi)
 
passkey se nalazi u skinutom .torrent fajlu. Kako si ulogovan, tako će server prepoznati koji passkey da ubaci kada ga preuzimaš. Dalje klijent zna šta da radi.

Moguće da taj klijent koji Kodi koristi ne šalje dobro statistiku ili im se podaci na profilnim stranicama korisnika ređe osvežavaju.
 
hvala, mislim da sam shvatio ... znaci teoretski bi trebalo da znaci da kada skinem .torrent fajl, odakle god da ga pokrenem (npr sa dve razlicite masine u isto vreme), on bi na osnovu istog passkey-a u oba slucaja racunao ratio zasebno .. ne znam zasto ni sa Bittorrent ne updateuje statistiku, sada sam skinuo qBittorrent (Bittorrent je ionako pun kojekakvog smeca) pa cu videti kako sa njim ide, sem ako me ne izbace u medjuvremenu ... ;)

dobro je sto je kad se skine fajl, nema ponovnog preuzimanja sa novim klijentom, naravno ako se namesti 'Download' folder kao u prethodnom klijentu, tako da ne moram ispocetka da skidam isto i jos vise smanjujem ratio.
 
Mislim da nije dozvoljeno sa dve mašine da seeduješ isti torent.
 
hvala, mislim da sam shvatio ... znaci teoretski bi trebalo da znaci da kada skinem .torrent fajl, odakle god da ga pokrenem (npr sa dve razlicite masine u isto vreme), on bi na osnovu istog passkey-a u oba slucaja racunao ratio zasebno
Malo su konfuzno napisao, ali mislim da si shvatio :)

Više klijenata sa iste IP adrese mislim da tehnički ne škodi, ali može da se posmatra iz ugla tracker-a kao nepotrebno trošenje resursa, jer klijent za svaki torent na nekih, recimo pola sata, javi tracker-u da li je bilo nekog saobraćaja, tako da možda budu blagonakloni, a možda i budeš imao problema.
 
hvala :) .. ne planiram generalno da radim torrentovanje sa dve masine istovremeno, vec gledam da li sa Kodija moze da se odradi seed tako da oni, tj tracker registruju .. taj Transmission projekat je jos uvek aktivan i odrzavan tako da je moguce da ce da radi. Sada sam nasao na drugom mestu na Kinozal portalu pravu statistiku (za razliku od mini-statistike sa glavnog ekrana koji izgleda i ne radi) i tu stoji da sam danas obavio UL preko 9GB, i imam rating 2.55, mada je to rezultat seed-a sa racunara.
 
Jel zna neko jel ima qbittorrent neku opciju kao ruTorrent sto ima za ratio grupe? na ruTorrentu mogu da napravim razne ratio grupe, gde definisem npr. da kada dostigne neki torrent ratio 1, da ga rutorrent obrise. Ili kada prodje 72h ili nesto trece. A sam torrent ubaci u neku od definisanih grupa tako sto prepozna iz URL-a nesto sto sam mu zadao. Ne mogu da pronadjem slicnu opciju u qbittorrentu.
 
Nazad
Vrh Dno