Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Može li kratko upustvo koliko je najbolje konekcija postaviti u utorrentu prema download/upload brzini?
Trenutno mi je ovako podešeno za 200/10 brzinu:
hUxQe7O.jpg
 
Овде би могао да ограничиш upload, за 10Mbps ја бих ставио 1MB/s али ипак пробај, ко зна да ли толико може. Почни од толико па ако не иде, смањуј док не проради. Неко воли да ограничи на неки минимум али ја ипак размишљам поштено. Сада сам ограничио upload на 7MB/s мада може и мало више.
Пробај са неким јавним трекером, можда и најбоље са неколико линуха па види који upload пролази.
Pa pokusao sam sada sa 3 ili 4 mala torenta, ali se uvek zaglave na 99,8%. Nisu potpuno identicni fajlovi, a velicina je ista u kb.
Znaci sve je 100% isto, a kad mu odradis Re-Check on stane na 99,8% i ne moze da se radi cross seed jer ga smatra za drugi torrent i pravi novi folder.
Провери име фолдера, ту може да буде зврчка. Ипак, ако чекира и стигне скоро до краја, не знам зашто би правио нови фолдер.

Ја сам ових дана покушавао и нисам успео да нађем прави начин да укрштам у kTorrentu осим да дуплирао оно скинуто. Пробао qBittorrent и ради без грешке. Чак не мора ни да се прати неко упутство, не покреће торент и касније речекира, само се покрене торент фајл са тог другог трекера (подразумева се да прво проверим величину, садржај и име фолдера) и он отвори нову ставку, дода, чекира и тоаето. Пребацио на qBit све што је било на kT а сутра ћу да кренем са укрштањем, доста је било за вечерас.
 
Пробај са неким јавним трекером, можда и најбоље са неколико линуха па види који upload пролази. Провери име фолдера, ту може да буде зврчка. Ипак, ако чекира и стигне скоро до краја, не знам зашто би правио нови фолдер.

Ma nije ime foldera u pitanju vec verovatno ime nekog fajla unutar foldera, ali mene mrzelo da trazim i uporedjujem fajlove. Treba videti koji je fajl u pitanju i samo njega prekopirati i promeniti mu ime i u folderu ostaviti oba ista fajla sa dva razlicita imena i onda ce cross seed proraditi.
 
Ја често пребацујем са једног компа или ОС-а на други и ако се деси да је неки фајл различит, онда ће само њега да понови. Ако је име фолдера другачије, онда иде све од почетка. Баш сам сада имао један превид, све било такорећи исто али је други трекер имао обелажавања 102, 102, 103 ... уместо 01, 02, 03 ... и довукао је само те нумерисане, остало пренео.

Ипак, делује ми да је све то скоро без потребе. Сећам се како је радио WCD па после Apollo, једина вајда је да се чека фрилич или фри понуда и да се то одмах искористи. Чим се појави, одмах се ускочи и искористе они који после уђу у причу па и они користе прилику. На тај начин се добије доста UL-a па може по потреби да се нешто довуче. А ако буде глобални фрилич као сада, искористити прилику да се прође цела понуда и довуче све што ти је занимљиво. Ја сам на почетку вафл фрилича покупио нешто што ми је пало на памет, после тога јурио нове понуде јер то доноси саобраћај али су брзо пукли и само дан, дан ипо радили а после је било очајно. Направио сам UL од 65 гиг, да је радило како је планирано било би пар стотина и тако ће да буде до следећег фрилича. Нисам стигао да баш прегледам и довучем још нешто.

Ово што имам ће да остане чисто да сачека неки глобални фрилич, у међувремену не верујем да ће неко да узме и мегабајт. Зато не журим да укрстим, ко зна када ће нови поклон.
 
@IkaDaka

A zašto kada stane na 99,8% ne pritisneš start da povuče i tih 0,02% i onda će početi da seeduje?Ako sam shvatio šta te muči?
 
Poslednja izmena:
@paradizo

Zato sto je u pitanju cross seed i zelim da fajl koji seedujem na jednom torent sajtu seedujem i na drugom torent sajtu, znaci isti fajl a seed se belezi na dva torrent sajta. Plus ne zauzima mesto na hard disku. Ukoliko mu dopustim da povuce tih 0,02% moze da se desi da prepise (overwrite) neki fajl u torrentu i da sada drzim seed na drugom torrent sajtu, a da na prvom pokaze gresku i tako prekine seed. Zato moraju svi fajlovi da budu 100% identicni da bi cross seed funkcionisao. Nadam se da sam uspeo da objasnim :).
 
Ja sve što skinem prethodno gledam da li ima i na HDBitsu,PTP,AHD,HDT i sve cross seedujem,najčešće mi "zapne" na FL jer imaju dodato nešto,stane na devedeset i nešto,downloadujem tu razliku i odmah krene seed.Jedino fajl koji je preuzet sa FL neće zbog tog dodatka da krene cross seed na ostale trekere.
 
Poslednja izmena:
To je verovatno tako na FL namerno ubacen fajl bas da ne bi mogao da radis cross seed. Nisam ukrstao sa FL do sada nista jer nema potrebe tamo raditi cross seed zato sto imam bafer 4,6TB. Ovo su u pitanju muzicki trackeri i u folderu zna da bude i preko 30 fajlova pa me mrzelo da uporedjujem i vidim sta nedostaje pa nece da krene cross seed. Od gomile torent fajlova uspeo sam da ukrstim samo 9 :d. Ali bolje ista nego nista :D.
 
FL trpa rumunski prevod koji pravi problem.Imam tri muzička trekera ali opet skidam sa Rutrackera:guitar:
 
Да ли се упоређује садржај или само име и величина? Видим да ми на вафлима лепо иде па планирам да укрстим шта може са redacted трекером за који мислим да има доста бољу понуду па да пробам да се и ту мало оправим.
 
Uporedjuje se sve, torenti moraju da budu identicni 100%, samo tako mogu da se seedaju na oba trekera u isto vreme.
 
Данас сам се мало играо овога, повредио сам пету и морам да мирујем :( па сам укрстио око 15 комата, код пар је било ситне разлике у једном фајлу али је прошло. Било је неколико са малом разликом у имену фолдера па сам то прескочио. Гледао сам да укрстим само оне што веће а неком другом приликом ћу да потражим још истих.
Малопре опет пукнем мало DL-a јер нисам видео да се име фолдера разликује па сам после тога променио подешавања, сада је у основним подешавањима DL ограничен на 10KiB/s а UL на 6MiB/s па и ако се деси да омашим, неће да прође много. Алтернативне брзине су са неограниченим DL и неће да ми буде тешко да пребацим кад нешто довлачим, а то је ретко.
 
Stuttershit znam sta je i ne mogu to da gledam (nekim mojim drugarima ne smeta, ni ne primecuju trzanje) ali sta je shitbox? Ima li tu neka falinka ili su samo odabrali takvo ime?
 
Probao sam da promenim port u podešavanjima rutera,traži primarnu i sekundarnu IP.Koju treba da ukucam kao sekundarnu,jer bez nje ne prolazi promena.Ruter je Telekomov,HG 630.
 
Исту, код форвардовања портова нема много детаља. Нешто што долази са стране гађа порт тај и тај и то иде на једну локалну адресу. Негде постоји и уписивање два порта и две адресе али има само по једно па поновиш. Ја сам скоро мењао порт, почео да користим qBittorrent уместо kTorrenta пошто лако укршта дељење али нисам хтео да буде обична замена него додавање па сам убацио и нови порт. Сад могу да користим и оба ако је потребно јер су подешени.
 
Neće da prihvati istu,traži da bude različita.Ili ja nisam bio gde treba?:sceptic:
Da li da isključim firewall u ruteru,da li on zeza te mi je stalno crvena ikonica na utorrentu?
 
Poslednja izmena:
Najbolje bi bilo da postaviš skrinšot tih ekrana sa forvardovanjem. Ruter bi trebalo automatski da u fajervolu propusti ono što je forvardovano.
 
Probao sam da promenim port u podešavanjima rutera,traži primarnu i sekundarnu IP.Koju treba da ukucam kao sekundarnu,jer bez nje ne prolazi promena.Ruter je Telekomov,HG 630.
Ако си пробао да промениш порт, онда већ постоји подешавање за досадашњи. Како је ту подешено?
 
Nema veze sa portom koji je u clientu.
 
Da li postoji mogućnost forwardovanja porta ako je IP adresa iza NAT-a?Reč je o Kopernikusu.
 
Не може, теоретски би провајдер могао да форвардује тј резервише неки порт само за тебе али не знам да ли то раде. Ово и јесте један од проблема натовања, да је решив не би ни било сметње.
Nema veze sa portom koji je u clientu.
Ја те све мање разумем. ;) До сада си форвардовао један (или више?) порт и то подешавање постоји у рутеру. Сада само замениш порт и то је то. Где запиње? Можеш ли да поставиш скриншот садашњег подешавања и оно што пробаш па не успе? Ја сам некад имао HG630 и није било проблема, форвардовао сам по 5-6 портова за разне намене.
Зашто уопште мењаш порт?
 
Na poslu sam,hteo sam da menjam port jer mi u utorrentu stoji crvena ikonica,mada download i upload rade normalno.Poslednji put mi je moj drug @marxista to odradio i bila je zelena ikonica sve dok nisam kupio nov računar i instalirali mi Windows 10.Od tada je crveno i jako me nervira:mad:
Ja do sada nisam ništa menjao u ruteru,bar ne samostalno.
 
Poslednja izmena:
Probaj onda da isključiš firewall u Windowsu, pa da vidiš šta se dešava.
 
Hvala,probaću večeras.:wave:
 
Хм, делује ми да ти није баш све најјасније по овом питању. Први могућ проблем је провајдер и натован интернет. Други је форвардовање порта на рутеру и трећи firewall. Шта ти је од тога познато?
Нова инсталација вероватно значи да је firewall могућ узрок али и да utorrent не користи порт који ти је подешан на рутеру. Ако је све подешено, само погледај који порт је форвардован па га убаци у utorrent и наставиће да ради.
 
Малопре нешто пробам и код једног од seedera видим флег peer snubbed. Шта то конкретно значи у овој причи?
 
Ajde da se obratim ovde, uspeo sam da nabavim ne NAT-ovanu IP adresu, ali torrenti sa PrivateHD-a i dalje ne idu punom brzinom, već konstantno imam padove, recimo sa 4Mb/s na 800Kb/s.
Skidam preko LAN kabla, broj seeder-a je 32, peers 0, konkretno u pitanju je Stranger Things S3 1080p.

Da nije problem do portova?
Koristim random port (50346) od qBittorenta, čekirana mi je opcija "Use UPnP/NAT-PMP port forwarding from my router" Međutim ja nisam uradio port forwarding u podešavanjima rutera, pošto sam nekada koristio VDSL i sve je funkcionisalo normalno, sad kad sam prešao na Kopernikus (Supernovu) i imam ove probleme sa brzinom.
Kad proverim ovaj 50346 port, preko ( https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ ), piše mi da je zatvoren, jel treba ja njega da otvorim kroz port forwarding? I jel treba onda neku opciju da disable-ujem?

Užasno me iritira ovaj problem, 5GB skidam sat vremena. A imam net 60/8.
 
Da bi bio vidljiv na privatnom torent trackeru moraš imati forwardovane portove.
Ako koristiš CBN modem sledeća je procedura:
loguješ se na CBN kao admin/admin i ideš Home / Gateway / Advanced / Port Forwarding.Tu forwarduješ localnu IP adresu računara koju ćeš kasnije promeniti u podešavanjima mrežne karte.Port koji si forwardovao upisuješ u torent program koji koristiš.To je otprilke to.
 
A kako biram koji port da forwardujem? Jel mogu ovaj što nudi qbittorent? I ne kontam ovaj deo oko menjanja IP adrese?
 
Koji port odabereš da forwarduješ taj i upiši u Qbittorent,recimo 10001.
Mrežna karta podešavanje:
Mrežna karta.png
2019-07-28 (1).png
 
Nazad
Vrh Dno