Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

To je drugo ako će seed da ide sa dve lokacije istovremeno, ja sam razumeo čoveka da će samo sve prebaciti sa jednog na drugi komp i nastaviti da seeduje tu...
 
Neće paralelno. Gasim na jednom mestu, pa sutradan palim na drugom.
 
Znači dobro sam razumeo. :)

U tom slučaju mislim da nećeš imati problema. Ja kod kuće imam dve internet konekcije i kad jedna umre samo prebacim na drugu, a do sada mi ni sa jednog trackera nisu poslali opomenu ili bilo šta slično.
 
Sad čitam malo temu unazad pa vidim da sam pomenuo Quasar addon na Kodiju. Jel smem da napravim ovde na forumu mali tutorijal kako može da se koristi i kako ga podesiti? Strašno je napredovao u međuvremenu i postao opasna stvarčica za torrent streaming filmova i serija?
 
Vidim da se pominje zabrana seeda sa dve lokacije pa bih voleo da znam na kojoj vecini trackera to ne moze jer ja ne znam za nijedan gde je to zabranjeno? Znam za jedan koji zabranjuje ali je mislim neki egzoticni tracker, nisam ni zapamtio koji je jer nisam na njemu. TB recimo u pravilima kaze da mozete i da delite akaunt sa nekim ali da se ne zalite njima ako ta druga osoba napravi sra*e sa nalogom...
 
Pozdrav i hvala unapred na pomoći.
Torente koristim odavno i prvi put se srećem sa ovakvim problemom,naime pre odlaska na odmor sve je funkcionisalo normalno danas dolazim i ne mogu da skinem ni jedan torent,ustvari mikrotorent učita torent ali ne može da nađe ni jednog peer-a.Imam još dva računara koji rade na istoj mreži i tamo torenti normalno funkcionišu.Isključivao sa firewall,antivirus ali opet isto.Cenim da je neko od dece nešto zabranio ali ne mogu da ukapiram šta...Koristim win10 ako je to bitno.
Ajde da ne reinstaliram sistem zbog ovakve gluposti...
 
Finding peers.
Probao sam i Bittorent i Qbittorent,isto se dešava.
 
to što si mi pročitao je iz liste torenata. treba da selektuješ neki torent, pa odeš na njegovu tracker karticu
 
Piše offline(timed out).
Najveća fora što sam sa IP Torents skinuo film ali sa TorentHR,HD Space i Zamunde neće da krene.
 
Sve sam probao i dalje neće. Sa IPTorrents ide sa ostalih ne. A imam naloge na pet torent sajtova.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Error opening windows firewall:0x80070005 Access is denied.

Na firewall sam prvo i posumnjao i naravno da sam probao sa gašenjem istog ali nije dalo rezultate.

Izvini na cimanju,problem je do Kopernikusa,izgleda da mi je zapela NAT-ovana IP adresa.
Probao sam kod brata koji ima Telekom ADSL,sve radi normalno.

Nije mi jasno šta sad raditi,zvati ih i žaliti se da mi ne rade torenti?
 
Poslednja izmena:
Kada se sa Kopernikusa prebacim na Telenor krene download.
 
Imam naloge na sledećim trackerima:IP Torents,Rutracker,HD Space,BIT-HDTV,TorrentHR,Crna berza,Zamunda,Xspeed.eu.
Download ide samo sa dva trakcera i to IP Torents i Rutracker i stvarno mi nije jasno zbog čega sa ova dva ide a sa ostalih neće.
 
Imam naloge na sledećim trackerima:IP Torents,Rutracker,HD Space,BIT-HDTV,TorrentHR,Crna berza,Zamunda,Xspeed.eu.
Download ide samo sa dva trakcera i to IP Torents i Rutracker i stvarno mi nije jasno zbog čega sa ova dva ide a sa ostalih neće.
Jel si NAT-ovan?

Kad ti se to desi budeš "no connectable" i na tebe se ne mogu povezati korisnici sa istim statusom, dok oni koji su "connectable" to mogu.
P.S. Trekeri mogu prikazivati netačno status.
 
WAN IP Address 178.79.16....(iz rutera podatak)
IP Details for 178.79.16....(sajt My IP)

Ne znam da li sam NAT-ovan,do 10.avgusta mi je sve normalno radilo.Kada sam se vratio sa odmora nastao je ovaj problem.
 
Da, Kopernikus je u pitanju.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ваљда је боље овде него у теми са разменом позивница. Претрагу на форуму још не могу да укапирам па нисам много ни тражио.

Од пре неки дан користим такорећи три нова трекера. Један је на фриличу мада је издржао цео дан и онда је изгледа попустио хардвер или софтвер па се мучи, више не ради него што ради. За онај један дан сам довукао гомилу свега и свачега а јуче сам укапирао да се много тога преклапа са остала два који раде али немају фрилич.

Питање, како на тим трекерима гледају на унакрсно дељење илити cross seeding и да ли је то дозвољено, забрањено или како где? Покушао сам да нађем у правилима али нешто нисам нашао. Никада то нисам радио па не знам, мени не делује поштено али то можда и није неки проблем. Мислим на трекере, не на поштење. ;)

Видим да је овде предлог да се то ради различитим клијентима али не знам да ли је добар потез да више торент клијената ради истовремено. Видим и туторијале како да се то одради али код мене нешто не ради а постоји и лакши начин који само тражи додатни простор на харду.

Технички гледано, ако ја имам фолдер са музиком (углавном се о томе ради) који се поклапа са торент фајлом на трекеру са кога нисам то скинуо и увучем га у клијента, где је ту неки прекршај? Никаквих додирних тачака са другим торент фајлом нема. Јесте мало непрописно јер нисам имао DL а хоћу да повећам UL али једино што могу да примете је да немам саобраћај ка мени а имам доста подељеног.

Ово сам радио јуче када сам "враћао" оно што сам делио на аполо трекеру који се вратио као орфеус. Фолдери су били ту, покренуо сам торент фајлове са новог трекера, он је видео да је све ту и прихватио је све. Што се тога тиче, има оправдања јер је у питању наследник и ово је мислим исправно.
 
Uglavnom je dozovoljen cross seed, ja nisam našao da je negde zabranjen.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Разгледао сам по интернету и углавном тако пише мада ту и тамо неко предложи да се погледају правила конкретног трекера. Нисам нашао ништа о томе (тј против тога) па ћу вечерас да погледам шта све могу да укрстим.
 
Ja sam radio cross seed ranije i nisam imao problema. Cross seed sam drzao prema What.cd i APL. Nazalost riknuse oba :d. Nisam se bio nesto ovajdio time, posebno ne na What.cd jer niko ziv nije skidao nista. Cross seed je odlican ako se za seed dobijaju poeni. Uglavnom procitaj pravila sajta prema kome ces raditi cross seed. Mada skoro nigde na trackerima u pravilima ne pominju cross seed pa ja racunam da je dozvoljen. Ili prelistaj forum doticnog sajta ili pitaj modove na IRC ako nisi siguran da neces napraviti prekrsaj.
 
Па имаш сада Орфеуса и Кексиће па укрштај. ;) Тада сам на брзину погледао, чим стигнем ћу пажљивије да проучим али не видим неки проблем, чим је то савршено исто, онда је то неко већ урадио.
 
Pa pokusao sam sada sa 3 ili 4 mala torenta, ali se uvek zaglave na 99,8%. Nisu potpuno identicni fajlovi, a velicina je ista u kb.
Znaci sve je 100% isto, a kad mu odradis Re-Check on stane na 99,8% i ne moze da se radi cross seed jer ga smatra za drugi torrent i pravi novi folder. Odustao sam za sada ali videcemo za dalje. Pokusacu sa ostalima za neki dan kad budem imao vremena i kad me ne mrzi.
 
Nazad
Vrh Dno