Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Hehe ..taj fix mi je poznat, nego često zaboravim posle da ga upalim.

Da, još jedna stvar: izgleda se prije neki dan update-ovao utorrent i nešto se shebao. Sad mi daje da sam seed-ovao samo otkad se on update-ovao, i u minus sam za ratio, iako samo imao prije dobrano preko 1 ratio.
 
Poslednja izmena:
Kako da u uTorrentu onemogućim bespotrebno stvaranje zilion konekcija koje ne rade ništa? Ja npr. omogućim 60 konekcija za 20 torrenata i znam da ima seedera kojima treba torrent, ali zbog ostalih koji su samo povezani (ne skidaju i samo zauzimaju slobodnu konekciju), ovi kojima torrent treba ne mogu da dođu na red.
 
Ja sam stavio za maksimalni broj konekcija po torrentu 20 (i vise nego dovoljno ako skidas sa privatnih trackera) i maksimalni broj upload slotova po torrentu na 10 i nikad mi se ne kaci vise od 10 leechera kad taj torrent seedujem. A za broj globalnih konekcija ipak stavi malo veci broj tipa 200. I zar ti se odmah popuni tih 60 konekcija, ja evo imam u vuze 136 torrenata, sve sa privatnih trackera i samo 8 konekcija ima.
 
Tako i ja radim. 20 konekcija po torentu je zaista dovoljno ako se skida sa iole dobrih privatnih tracker-a.

Tih 60 konekcija se popuni veoma brzo, ALI, čačkao sam malo po naprednim podešavanjima uTorrenta i ima opcija da se neki peer/leecher diskonektije posle određenog vremenskog perioda ako ne skida ništa od mene. Peer_disconnect_inactive_interval - mada, podešeno je na 300 sekundi, što je i najmanja cifra (ostale cifre uTorrent ignoriše). I to je mislim to, nema nekih drugih podešavanja koje mi mogu pomoći.

A zašto 60 maks. konekcija? Jer je 740N manje-više kršware ruter. :)

U svakom slučaju, hvala na pomoći.
 
Poslednja izmena:
Molim objašnjenje. Skinuo sam torrent, download je uredno završen, a sada u torrent klijentu, u koloni status, stoji seeding ali je ispisano na tamnoj pozadini. Odem na sajt trekera i tamo dobijem poruku:

Ttorrent (Game of Thrones S03E09 The Rains of Castamere 720p WEB-DL DD5 1 H 264-NTb) has been deleted from the tracker for the following reason(s):

dupe

Pretraga foruma sa kljucnom rečju "dupe" daje samo poruke sa uobičajenim srpskim značenjem te reči. :). Da li nešto nije u redu sa skinutim materijalom, meni na prvi pogled izgleda OK. Šta znači "dupe" u ovom kontekstu? Ko je ovde nasamaren?

Edit:

U medjuvremenu na
http://www.dslreports.com/faq/10705

nadjem odgovor:

*DUPE* - duplicate; already been ripped.

Na sajtu se sada nude drugi torrenti za ovu epizodu npr:

Game of Thrones S03E09 The Rains of Castamere 720p WEB-DL DD5 1 H 264-LB

Moram li ponovo da skidam, nikada čuo za "LB" grupu. Mada je ovo u stvari tema za "Obrada video materijala" ali ne znam da li mogu poruku da prebacim tamo.
 
Poslednja izmena:
Dupe znači dupli.:) Neko je već okačio taj torent ranije, a onda ga je neko drugi zalepio ponovo i eto. Po pravilu, takvi torenti se brišu.
Pošto više nije registrovan na trackeru možeš da ga obrišeš odmah nakon gledanja, nećeš dobiti h&r.
 
OK. Razumem da je skinuti materijal dobar. Mada, kao što napisah, sada na sajtu postoji drugi torrent. On jeste ista epizoda, iste serije ali tehnički to nije isti torrent, nije duplikat (ili možda jeste duplikat, samo je preimenovan?), uostalom druga je grupa u pitanju. Zašto bi sa sajta koji ima sve prethodne epizode jedne sezone od jedne grupe i na koji je postavljena i najnovija epizoda od iste te grupe, ta epizoda bila skinuta i zamenjena drugom?
 
Dupe pravilo je da brisu scenu kad izadje neka internal grupa :) Evo kako je na primer na HD-torrentsu:
1. At any time the following is allowed: 1x 720p release, 1x 1080p/i release, 1x remux.
2. Replacing an existing release:
a) An existing release without comparison screenshots may only be replaced by another release with at least 3 source-encode comparison screenshots.
b) An existing encode with comparison screenshots may only be replaced by another encode with at least 3 comparison screenshots source - new encode - old encode or old source - new source - new encode, conclusively proving better transparency or better source.
c) An existing remux may be replaced only by an internal remux or a remux from a better source, in which case comparison screens of the sources are mandatory.
3. Internal offers:
a) If there is an offer for an internal encode, only the first uploaded release before or after the offer in the same category is allowed to stay until the internal release is uploaded.
b) If there is an offer for an internal remux, uploading an external remux is not allowed.
4. TV Shows:
a) Once a full season of a TV show is uploaded, any single episodes of the same resolution and source are deleted from the tracker.
b) Once a Blu-ray encode of a TV show season is uploaded, the WEB-DL and HDTV versions of the season in the respective resolution are deleted from tracker. In this case comparison screenshots are recommended, but not required.
5. Things that are NOT considered dupes:
a) Different cuts and editions, e.g. Theatrical Cut, Director's Cut, Reconstructed version, Open matte etc.;
b) Blu-rays from different regions, e.g. US, HK, EUR, CEE etc.;
c) WEB-DL vs. HDTV (as well as encodes thereof) for TV Shows;
d) Different types of 3D, e.g. OU, H-SBS, FS etc.;
6. Our team reserves the right to make exceptions to dupe rules.
 
O HD-torrentsu se i radi. Mada ne vidim po kome pravilu je Ntb torrent obrisan (koliko znam Ntb se ne svrstava u scenske grupe), jedino ako LB nije internal grupa HD-torrentsa (ili je mozda jednostavno radilo pravilo broj 6). Na kraju, sve ovo i nije toliko važno. Ja nekako volim da imam celu sezonu serije, ili ciklus filmova od istog enkodera, tako da sam skinuo ono sto je mi je trebalo. Ako ne uploaduju 10 epizodu od Ntb-a, skinucu je sa nekog drugog trakera.
 
Briše se bilo koji dupli fajl (scena i ne-scena), ako izađe internal rip grupe koja pripada sajtu gde se nalazi taj fajl. Al' sam ga objasnio. :d

LB nije njihov internal (nema ga u listi internala), tako da je sigurno radilo pravilo 6.
 
Koja bese fora da se ucitaju u sveze instaliranom utorrent-u vec download-ovani torenti? Totalno sam zaboravio, dakle imam torrent fajlove kao i sadrzaj ali kako da ih ubacim na listu, na podesavanje download lokacije po ucitanom torrent fajlu na onu gde se nalazi sadrzaj krece ponovni download.
 
Imas u c users xxxx aplication files(tako nesto) imas utorrent folder sa podesavanjima i torrent fajlovima.
 
Znam ja gde su mi ti torent fajlovi, ali kada ih ucitam krece download iz pocetka iako su u "directories" kartici u opcijama podeseni folderi gde se nalazi data.
 
Istekao je edit pa spojite ako nije problem. Resenje je "Add torrent (no default save)" opcija u File menu.
 
2768353647.png
torrent1.jpg

ne mogu nikako izvucem vise od 11MB/s preko torrenta, koristim privatne torrent trackere, i torrente na kojima sam testirao sigurno imaju seedera za brzinu preko toga.
kad skidam sa ftp-a ide oko 13-14MB/s

jel gresim negde u podesavanjima?

ps. Upload mi retko kad ide preko 50 tokom skidanja torrenta, tako da ga to ne gusi.

ps2. probao i sa ne ogranicenim downloadom isto ide oko 11 ali manje ima padova.
 
Poslednja izmena:
Deo od toga ti zauzima overhead, deo neki povratni paketi (da ih tako nazovem). Ne znam tačno šta, jer sam to pročitao na uTorrent forumu. U globalu, što veću brzinu imaš, više se saobraćaja rezerviše za neuspele pakete, da se tako izrazim. Naići će već neko ko zna u detalje da pojasni. :)

Neretko je delimično rešenje i vraćanje na stariju verziju uTorrent-a. Ja sam probao 3 verzije - 1.8.5, 2.2.1 i 3.2.2 (koju i sad koristim) i uvek mi je brzina bila ista. Tako da... meni to upalilo nije.

PS: Overhead možeš da vidiš i u status baru samog uTorrenta (Options, Preferences, Advanced, gui-overhead-in-status-bar - true).
 
aha ok ajde kad budem nesto skidao cu da vidim :) hvala na brzom odgovoru
 
Imam Targo 20/10,
koliko da stavim konekcija (global maximum number of connection, maximum number of connected peers per torrent i number of upload slots per torrent) i da li da ogranicavam brzinu UL i DL.
Koliko max. da UL i DL torrenta u isto vreme.
 
Ne diras protok i odradis setup guide i ne treba nista vise da diras.
 
Nisam bas razumeo pravila za HnR na IPT-u. Koliko dugo trba da bude torrent online da mi nebi racunali HnR.
 
Dok ne stigneš do 1:1 ratio-a ili dok ne skupiš 50 poena da taj torrent skloniš iz H&R liste.
 
Napravio sam novi nalog i pokusavam da nabijem ratio na TorrentLeech-u pomocu cross-seedinga. Skinem ceo torrent sa PB-a ili torentdaya i onda pustim sa TL-a da uradi recheck kako bi poceo seed.Problem je sto nfo fileovi skoro nikad ne prolaze hash check , veci problem je sto prva rar arhiva isto ne prodje check tako da nista od seedinga dok ne prodje wait time od 100 godina i onda se downloaduju ta 2 filea. U cemu je problem? Ajde za nfo jos i razumem da nesto petljaju ali taj prvi rar file mi nije jasan.
 
Имам питање у вези port forwarding иза VPN-а. Конфигурисан VPN али сада имам онај црвени узвичник у десном доњем углу uTorrenta да сам лимитиран. Како да конфигуришем port иза VPN-а?
Edit: провалио сам у самој апликацији. Ради full јејјјјјј:smoke:.
 
Poslednja izmena:
Kakva su vam iskustva sa torrent proksijima, tipa btguard, torguard? Ja sam probao oba da koristim i cini mi se da je DL sporiji nego bez njih. Dobijao sam par puta upozorenja od adsl provajdera zbog zloupotrebe, pa ne bih bas da isprobavam da li ce ici i dalje od toga :)
Kada u utorrentu proveravam trackere, na dosta njih pise proxy connect error. Podesio sam sve po uputstvima od proxy-ja. Ima li nesto jos u podesavanjima sto bih mogao da promenim? Inace, usklicnik u donjem desnom uglu utorrenta bude i zut i crven, ali ponekad bude i zelena kvacica.
 
Proxy+torrent=losa ideja. Niko nece da ti da full brzinu za dz, mada ja sam davne 2004 izlazio na net preko provajderovog transparentnog proxya i opet je brzina bila losa. Cak mislim da sam negde procitao da sam p2p protokol sakati konekcije ljudi koji idu preko proxya.
 
Nije za DZ. Placam mesecno 5 eura. U sustini bi se ja okanuo tih proxyja, ali necu sebi sa provajderom da navucem bedu na vrat. Slali su mi jedno 4-5 puta mejlove da zloupotrebljavam adsl i da krsim autorska prava :) Videcu da uplatim neki seedbox i nadjem neki dobar private tracker.
 
Ako vec placas sb je najbolje resenje, e sad nisam siguran sta se desava ako ukljucis enkripciju i kazes da skidas legalne stvari. Proveri to.

Kad uzmes, ako uzmes box pusti mi neki dokaz pa cu da ti dam pozivnicu za neki privatni traker (TL, IP...)
 
Poslednja izmena:
Hvala drugar :) Moram da pregledam malo te seedbox ponude, da vidim sta mi najvise odgovara.
Uglavnom javicu.
 
Nazad
Vrh Dno