Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

Vracanje na 1.7.7 je resilo problem. Nisam deinstalirao 1.8 nego samo preinstalirao 1.7.7 i sve fercera, bez novih podesavanja....

Covek je u pravu u potpunosti!
Nasao sam odgovarajucu uTorrent 1.7.7 verziju i samo pregazio vec postojecu 1.8
Sada radi ko zmaj, odma na zadatih 42kB/sec i pomalo talasa ali ide, pichi ko lud...
U poredjenju sa onom gnjavazom od oko 10-15kB/sec je milina ...
POZDRAV SVIMA I HVALA vertiGo-u
 
Poslednja izmena:
uTorrent je klijent bez instalacije, čuvanja podešavanja u registry-ju, .ini fajlova i ostalih "brljotina" koje stvaraju probleme. U registry-ju se čuvaju podaci o putanji do programa, string za pokretanje, koji su fajlovi posljednji dodati i slične stvari, tako da stvarno nema dodatnih sakrivenih mjesta za traženje podešavanja, repova prilikom "deinstalacije" (jer se samo obriše izvršni fajl) i sličnih problema koji postoje sa većim softverima.

Sve što ima od podešavanja se nalazi i čuva u njemu, tako da nema potrebe za pitanjima šta da radim - ako ti novija verzija ne radi, nađi stariju, prekopiraj je preko novije i nastavi da skidaš kao da se ništa nije desilo...

Postoje fore za ubrzavanje uTorrent-a, ali one nemaju veze direktne sa samim programom, već više veze imaju sa operativnim sistemom... Da ima podešavanja programa, ali se uglavnom tu ide na kartu zamjene tcpip.sys fajla...

Uglavnom, program je već po instalaciji dobro podešen, jedino što mi iz Srbistana moramo da podesimo to je da ograničimo upload na 2k, inače nećemo ništa drugo vidjeti od interneta osim skidanja torrent-a... Barem dok ne dođemo na nivo da nam je odnos DL:UL=5:1 ili manje - tada ća i torrent klijenti moći da se podese drugačije...

Dodatak:

Takođe treba obratiti pažnju na broj konekcija koje idu po torrent-u, jer veliki broj konekcija može kod nekih rutera da izazove zagušenje (mislim na aDSL rutere, ko je dobio od provajdera). Ja npr. koristim Transmission (na Mac-u, kod kuće) i dok nisam spustio broj konekcija na 100 do 150, nisam mogao da pored UL od 1k da provjerim mail, a kamoli da surfujem. Kako sam to promijenio - sve leti...
 
Ovaj uTorrent 1.8(build 11813) malo zeza kod mene!! Ja mu stavim da skida max 3 fajla u isto vreme a on postepeno pali sve koji su na listi za cekanje?!:wall:
Jel ima neko slican problem??
 
fala bogu da napravili beu

snimite 1.8.1 betu i uzivajte u skidanju.... zzzz:banana:
 
pozdrav svima! e sad... pratio sam sva uputstva iz tutoriala koji je sjajno odradjen ,ali medjutim ne mogu na nadjem svoj modem u navedenoj listi (sagem f@st 1201)... da li mi neko moze reci shta da radim? i zanima me gde se nameshta taj 'firewall'? unapred hvala
 
Mozda nije pravo mesto ali posto ne mogu da nadjem temu o njima da pitam u opstoj temi o torrentima... Izgleda da mi za torrent leech treba invite,jel ima neko da mi posalje na PP?
Pozdrav ,)
 
pozdrav svima! e sad... pratio sam sva uputstva iz tutoriala koji je sjajno odradjen ,ali medjutim ne mogu na nadjem svoj modem u navedenoj listi (sagem f@st 1201)... da li mi neko moze reci shta da radim? i zanima me gde se nameshta taj 'firewall'? unapred hvala
 
Ja pratio uputstva iz tutoriala, ali nije hteo da predje 70kbs(SBB 2mbs). Promenio sam nekoliko verzija i proradilo je tek sa 1.7.2, bez ikakvih podesavanja, samo uz "use selected settings". Sad je zakucano na 235kbs.
 
pomoc. telekom je promenio rutere i sada vise nemaju onaj stari mt882 nego neki 510. i ne moze da se podesi port forvard ali nikako. da li neko moze da mi kaze kako je podesio port forvard a da ima isti taj novi telekomov ruter, jer ja ne mogu. hvala
 
cika veljo jeste, samo jos da ga podesim ;)
 
1. Jel dobar test staviti neki torrent koji ima samo seedove i tako podestiti ono sto ima da se podesi u uTorrent-u?

2. Da li tako podesavanje, koje podesim kako sam gore spomenuo, moze da se drugacije odrazi kada ima puno peerova i seedova? Ali da je opet veci odnos seedova.


Trenutno kako sam podesio drzim mi max od 106KB/s ima ponekad neki pad do 40KB/s ali se brzo povrati. Ime fajla koji testiram je OOo_2.0.4_Win32Intel_install.exe , Ima jedan seed i ja koji skida.
 
mene je utorrent 1.8.1 žešće zezao. em skoro da ništa nije skidao, em mi je skoro sasvim ugušio svaku vezu sa netom. vratio sam se na 1.8 i razlika je neuporediva.

PS
nisam ništa ograničavao i slično, jednostavno sam mu dozvolio da se apdejtuje sa verzije 1.7.8 na 1.8.1 :wall:
 
gde mogu da skinem 1.8 opet? Meni se isto updejtovao
 
Mozda ovo nije najbolje mesto za ovo pitanje... Da li neko zna sta se desilo sa www.Blackcats-Games.net trakerom? Kad kod posetim tu adresu izbaci mi neki levi sajt (mozda je kompanija za hostovanje...), nesto kao Your Company Name, Your Slogan...
 
Ne znam da li je ovaj topic pravo mesto da postavim ovo pitanje, ali mislim da boljeg nema, a nova tema mi se ne otvara.

Dakle,

Koristim program ABC i do sada me sluzio zaista sjajno, bez ikakvih problema. Medjutim, veceras nakon najobicnijeg restarta sistema, program nije hteo da se pokrene vec mi je prijavio gresku:

Errors occurred:

See the log file 'C:\Program Files\ABC\abc.exe.log' for details


a u log file-u sledece:

Traceback (most recent call last):
File "abc.py", line 594, in ?
File "abc.py", line 589, in run
File "abc.py", line 549, in __init__
File "wx\_core.pyc", line 7473, in __init__
File "wx\_core.pyc", line 7125, in _BootstrapApp
File "abc.py", line 553, in OnInit
File "abc.py", line 360, in __init__
File "ABC\Scheduler\scheduler.pyc", line 70, in postInitTasks
File "ABC\Scheduler\addtorrents.pyc", line 372, in readTorrentList
File "ABC\Scheduler\addtorrents.pyc", line 334, in addOldProc
File "ABC\Scheduler\addtorrents.pyc", line 268, in addNewProc
File "ABC\Torrent\abctorrent.pyc", line 52, in __init__
File "ABC\Torrent\config.pyc", line 26, in __init__
File "Utility\configreader.pyc", line 62, in __init__
File "ConfigParser.pyc", line 267, in read
File "ConfigParser.pyc", line 490, in _read
ConfigParser.ParsingError: File contains parsing errors: C:\Documents and Settings\A\Application Data\.ABC\torrentinfo\[isoHunt] Iron Maiden - Live After Death[1].torrent.info
[line 2]: '\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\x00\


Sto je najgore, skinuo sam nekih 85% (12,5 GB) koncerta i rokn'o bih se da nakon skoro mesec dana skidanja sve ode niz vodu.

P.S. Pokusao sam da reinstaliram program ali ne dozvoljava ni to.

Ima li resenja za ovo moje, pitam vas? Ajde, dobri ljudi!!

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Instaliraj utorrent i nastavi :)
 
utorrent je najrasprostranjeniji klijent i svakako jedan od najboljih i predlazem njegovo instaliranje kao resenje na tvoj problem.
 
imam problem nesto sam pokusavao sa podesavanjima nasao sam na youtube-u i sad mi se ubag i ne prelazi 30 krastavac nije da nisam zadovoljan al mi je islo vise al krastavac ko hoce vece izgubi i ono iz vrece :D
imam ADSL 512/64 i sad sam krenuo da radim ovaj tweak sa pocetka teme.....
al nece da mi odradi onaj patch step 2. kaze mi ovo sa okacene slike........??
moze pomoc?

edit: sad je dobro ko lud radi DA KUCNEM U DRVO! KUC KUC KUC :D
sad vuce skoro kolki mu limit dam stavio sam na 70 dl a ul na 1 da vidim kako radi........
i ide izmedju 65-70........mozda izvucem jos sacu malo da isprobavam sa limitima....
pozzzzzzz svima
i da jel treba da odradim onaj patch ili ne oce li da pomogne?????????
 

Prilozi

  • sto nece.JPG
    sto nece.JPG
    99.3 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno