Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

To govori da je tracker offline.
Ako ti imas razloga da sumnjas u tacnost poruke onda ajmo sistemom eliminacije:
- da li I ostali torrenti Sa tog trackera imaju istu gresku? ...I ako imaju, da li bas svi?
- da li i torrenti Sa drugih trakera pokazuju istu gresku, bar neki of njih?
- da li neki bilo koji torrent pokazuje I neku drugu gresku?
 
Da,na svim pocrvenelim piše offline:mad:
Na par njih piše:hostname not...i odbrojava neko vreme.
Interesantno da download ide svo vreme a kada tako pocrvene ne mogu ništa drugo da otvorim npr. neki sajt,novine,ništa...Onda restartujem i dok ne postigne predjašnju brzinu mogu sve da otvaram?Pretpostavljam da je do protoka?
 
U zadnje vreme sa javnih trackera nece nista da mi se skida, verzija utorrenta 2.2.1. Nije mi jasno zbog cega.
 
ja imam adsl i meni nijedan torrent ne radi kako treba osim 1.85 verzija i ranije...deluge sam isto probao...samo 1.85 ide full speed...zato imam problem na btn moram sve 3 puta sporije...
 
Ma i meni na ovom 2.2.1 nije ranije isla puna brzina, ali sam prckao nesto po podesavanjima i sada mi ide full, ali sa javnih trackera nista ne ide, kao da je mrtav torent.

Probaj ovako da podesis pa vidi kako ti radi:

Capture.PNG

Naravno brzinu za down stavi koja ti je maksimalna.
 
Poslednja izmena:
meni je bilo podeseno 850 konekcija da bih izvuka 10mbit sa adsl ali moralo je da bude pokrenuto mnogo svega...a sa 1.8.5 stoji na 50 konekcija i mogu jedan fajl pustim uvek ide full sve po default.
 
@paradizo ja i zaboravio da smo ovde pisali ...mislim da je tebi upload zapusen ...to dokazuje taj podatak da u vreme crvenjenja torenata ne mozes da surfujes ...iz istog razloga crvenjenje sa tom porukom, prosto zbog zapusenosti ul grane ne bude na vreme kontaktiran tràker. Resenje je da izmeris brzinu na speedtest.net pa da, za 20% umanjenu vrednost uploada, upises kao ogranicenje za ul brzinu. Ako si na win XP napisi to jer onda ima jos podesavanja.
 
Nisam,na Windows7-ci sam.Da li možeš ostala podešavanja da mi pokažeš,jer mi se ovo nije dešavalo ranije.Počelo je pre nekoliko meseci,sada sam nagomilao torrenata na seedu i verovatno je zagušenje razlog.Mislim bar najbitnija podešavanja ako ti nije problem?
 
Posto imas veliki broj torenta na seed-u mozda klijent pravi veliki broj konekcija po jednom torentu pa dolazi do zagusenja linije. Pokusaj da smanjis broj konekcija u podesavanjima. Putanja je Options/Preferences/Bandwidth. Evo na slicici kako je podeseno kod mene. Imam sada na seed-u oko 80 torenta.
 

Prilozi

  • Conn.jpg
    Conn.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 97
@paradizo nadam se da su upalila podešavanja?


@dexter87&all public i open torrente je po mom mišljenju najbolje tražiti po njihovom hashu na btdigg*org:

2014-11-28-083257-tomtom.png


...po pokretanju magnet linka označimo taj torrent u klijentu a onda desnim klikom kao na slici:

2014-11-28-083551-tomtom.png


...dozvolimo sve:

2014-11-28-083711-tomtom.png


...pa potom u status baru dozvolimo i DHT networking:

2014-11-28-083738-tomtom.png


...posle malo vremena pojavljuju se peerovi i kad budemo zadovoljni njihovim brojem ponovo isklučujemo DHT networking:

2014-11-28-083954-tomtom.png


...i vidimo da se fajl nesmetano downloaduje i dalje nebitno što smo isključili DHT:

2014-11-28-084314-torren.png




@dexter87 potvrdi da li je ovo bilo rešenje tvog problema :)
 
Poslednja izmena:
@marxista
Iskren da budem,nisam još isprobao,večeras ću.Inače bih te već obavestio.Hvala još jednomcheers
 
@marxista

Nisam bas odradio ovako kako si napisao, ali sam ukljucio ove opcije (DHT, i ostalo) i proradilo je :)
 
Da, to je i bilo smisleno ...ono sa btdigg sam izneo samo kao dodatnu korisnu informaciju :) ...ne zaboravi da slobodno možeš da isključiš DHT čim krene DL.
 
Kako da podesim RSS da mi skida Gotham seriju ali bas verziju HDTV.DD5.1 od grupe CtrlHD?
 
Za koji tracker?
 
@marxista,podešavanja su odlična,sve radi kao sat.Veliko hvala i pozdrav iz SM:wave:
 
Kako nema? Ispratis postupak i u mikro torentu dodas dodatni filter *CtrlHD* ako slucajno bude jos neka verzija sa istim parametrima.
 
Imam verziju uTorrent 3.2.2 i radi dobro.Imam problem sa HDAccess jer ne mogu da downloadujem sa njega.Tamo su mi rekli da sa mojom verzijom imaju problema i da radim update ili da skinem stariju verziju,šta bi mi vi preporučili?Ne bih ulazio u bilo kakav rizik jer imam oko 400 torrenata na seedu na važnijim trackerima,da li je moguće imati dva clienta i kako to funkcioniše?
 
Poslednji stabilni build verzije 2.2.1
Prvo backup foldera c:\users\tvoj nalog\appdata\roaming\utorrent a onda iskljucivanje aplikacije tako da ne ostane aktivna u systrayu, pa instalacija odnosno downgrade na predlozenu verziju. Jer nije nigde banovana, odlicno radi i poslednja je pre pretrpavanja bloatware-om. Onaj backup si pravio za slucaj da nesto krene po zlu pa ga slobodno bacis kad se uveris da je sve OK.
 
Ja bas koristim tu 2.2.1 i nema greske. Ne vidim razlog zbog cega koristite te nove verzije, kada ove stare isto tako rade dobro.
 
Instalirao sam 2.2.1 samo mi je sada zbrka,labelsi obrisani ne znam šta je šta.Jel moram sad sve peške,tamo mi je sve bilo poredjano kako treba?Hvala @marxisti i @dexter87 na savetima.
 
Cak i kad vratis backup utorrent foldera nemas labels? Ako je tako onda ne znam resenje jer je u mom iskustvu uvek ovaj postupak bio uspesan.
 
@marxista
Prijatelju,znaš šta me interesuje,da li na 2.2.1 mogu da vidim sve kao i na 3.3.2,u gornjem delu gde su torrenti ne vidim više ni preostalo vreme downloada,brzinu,labelse?Sve je to u donjem delu(transfer i ostalo) tu se vide i labelsi ali moram stalno da prebacujem na general-trackers.Pored torrenata su mi ratio,seeds i ostalo što me ne interesuje,da li može da se vrati stara statistika?Nadam se da nisam zakomplikovao:sceptic:
 
A pa to je lako, desni klik na tu traku gde pise npr. Names pa onda stavljas ili skidas kvacice za zeljene kolone.
 
@marxista
Šta bih ja bez tebecheersSrećna Nova:)
 
Primetio sam od pre par meseci da mi se ne broji upload na Zamundi. Skinem film ili sta vec i to stoji mesecima,komp mi je uvek upaljen vidim da ide upload ali mi na acc samo broji sta sam skinuo,ratio samo pada...zna li neko zasto je to tako?
 
Nazad
Vrh Dno