Šta je novo?

Tutorial za TORRENTe

A kako da znam Subnet Mask i Default Gateway?
Takođe jel lokalnu IP adresu pronađem u podešavanjima konekcije, pa properties?
 
Ako ti je Telekom provajder, možeš da ih okreneš i tražiš da ti forvarduju portove, pitaće te koje tačno hoćeš.
 
Pitanje za one koji koriste utorrent...
Da li se onaj Listening port menja pri svakom novom dodavanju nekog torrenta u listu ili on ostaje konstantno isti uvek?

Pitam cisto onako jer otvorio sam taj port na ruteru, ali mi se brzina uploada ne povecava :D
 
Port se ne menja, naravno. Imaš sajtove za proveru otvorenosti porta. Odavno ne koristim uTorrent, ali je ranije unutar programa bila opcija za proveru da li je port otvoren.
 
OK, jasno. Hvala.
Otvoren mi je port, radi sve kako treba.

A jel ima nesto bolje od utorrenta?
 
uTorrent 2.2.1 FTW.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja koristim utorrent 2.2.1 build 25154. Ovu verziju mi je preporucio jedan admin sa IPT.
Za sada zavrsava posao mada bih mogao da probam i taj Qbitorrent.
 
Verovatno je konacan odgovor na moje pitanje "ne moze", ali evo situacije :)

Na SBBu sam, CGNAT je u pitanju (whatismyip mi daje 87.x.x.x adresu, WAN adresa rutera je iz 100.x.x.x opsega).
Koristio sam razne trekere (PTB, rutracker, HDBits) i nisam primetio neke probleme, tj UL/ratio su bili prilicno OK.. moguce objasnjenje je da sam pokupio CGNAT u medjuvremenu a da nisam obratio paznju.

Elem, pre par dana sam se registrovao na CB i stanje je da mi u profilu stoji da sam nedostupan. https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ takodje daje isto stanje, sto je i logicno, jer SBB sigurno ne forwarduje na moj 100.x.x.x IP port koji sam definisao u utorrentu.

"Enable UPnP port mapping" i "Enable NAT-PMP port mapping" su cekirani, vidim da je unos za port forward automatski dodat na ruter, ali sam ga dodao i rucno, i TCP i UDP.
Kad odradim Setup guide u utorrentu za Network dobijam "port is open, your network is properly configured", dok sam na CB profilu i dalje nedostupan.

Vidim na sajtu da ovi torenti imaju neke seedere i leechere, kod mene je na Peers tabu lista prazna za CB torente, dok HDBits torenti uredno prikazuju listu peerova.
Isto ponasanje i u utorrentu i u qbittorrentu.

Pitanje je: da li ja nesto radim pogresno, i kako konkretno nedostupnost utice?
 
Na manje seeder-a/leecher-a ćeš uspeti da se konektuješ ili da se oni konektuju na tebe.

To nije i neki preveliki problem kad ima hiljade/stotine seeder-a, ali ako ih ima malo, može da se desi da vidiš 10 seeder-a, a ti se jedva konektuješ na jednog i brzina ide nešto šuntavo (100KB/s).
 
OK tako nesto sam i nasao po netu - koliko shvatam mogu da dohvatim samo peerove koji nisu iza CGNATa (tj port sa torent im je otvoren).. resenja naravno nema osim placanja fiksne IP.
Meni generalno brzina nije problem, ocigledno se nadje dovoljno seedera uvek, a ja imam 300/30, nego mi ovo utice na ratio bas zestoko ako nema mnogo leechera..
 
Da li je još nekome pobrljavio qBittorrent ovih dana?

Juče pogledam status torenata koje seedujem i vidim da su svi poslednju aktivnost imali 18. decembra, a 19. sam apdejtovao na verziju 4.2.1. Probao sam nekoliko stvari, nisu pomogle, da bi na kraju uninstall te verzije i povratak na 4.1.9 vratio sve u normalno stanje.
 
Poslednja izmena:
Šta je dostupnost na Crnoj berzi? Stoji mi u profilu da nisam dostupan, iako seedujem dva tortenta, što piše i tamo.
 
I meni je tako stajalo mesecima ali je normalno funkcionisalo sve.

Kad sam presao na uTorrent 2.2.1, prestalo je da pise Nedostupan :)
 
Qbitorrent je odličan, vidim da je nekima skoro zabagovao.
Nikakvh problema nisam imao sa njim. Odličan torrent klijent.
Usudio bih se da kažem da nema boljeg.
 
Jel zna neko cake da mi torent skuda vecinom vremena max brzinom? 4.5.5 koristim

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svaki skidam takav da bude. Nisam nov u ovome ali nikad mi ovako nije lose skidao. Bukvalno 600kb/s ne prelazi. Treba da drzi 2mb/s kao i uvek.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja od skoro ne mogu da odradim setup guide sa utorrentom, uvek mi pokaze gresku za bandwidth, kao zatvoren port.
Ne znam, mozda ima veze sa SSB-om, ruterom...?? Nije da mi nesto treba ali je do skoro radilo podesavanje ok.
Inace sam pobio (valjda) one adware (web helper-utorrentie.exe) ali mi je zauzece procesora i dalje sve vece sto je veca brzina download-a.
Malwarebytes i Bitdefender ne nalaze nista sumnjivo. Brzine skoro uvek max, na to ne mogu da se pozalim.
Probao sam da se vratim na starije verzije, ali uvek nesto ne stima. Ili je zauzece isto veliko ili nece da krene torent kao da nema izlaz na net..
Za sad ostajem na 3.5.5 pa kako bude.
 
Verovatno je problem sa SBBom i njegovim CGNATom. Svi portovi su ti zatvoreni.
 
Jel ovo nat?
 

Prilozi

  • sshot-2020-03-07-[1].png
    sshot-2020-03-07-[1].png
    17.1 KB · Pregleda: 111
isprobaj sa qbitorrent-om,koristim ga nekih godinu i nešto,mnogo sam zadovoljniji i nikad niti jedan problem,plus daleko ima više opcija (npr sequential download+dl first and last pieces first pa tako svaki video fajl može da se pusti u bilo kom plejeru dok se skida).
 
Imam Telekom ADSL i jedan otvoren port. Da li bi otvaranje još portova doprinelo tome da imam bolji upload na privatnim trekerima?
 
Ja nikada nisam otvarao više od jednog porta, mislim da u torent klijentu samo jedan port možeš da upišeš koji je otvoren.

Послато са Mi 9T
 
Tačno, u pravu si, to sam zaboravio.

Nervira me to što mi se ponekad za neke torente pojavljuje queued umesto seeding, obično kada ih ima 10+ u klijentu, iako sam stavio neograničen broj konekcija. Možda je nešto do qbittorrenta, probaću neki drugi klijent.
 
Zato što je pitanje šta ti stoji u Torrent Queueing. Idi na Options>BitTorrent>Torrent Queueing pa vidi šta ti je tu setovano.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ovako sam podesio:

LyAtG7c.png
 
Nazad
Vrh Dno