Šta je novo?

Gainward 8600GT GLH utisci

Stigla 8600GT! na def 9203 markova ('05 - mrzi me da kacim slike)...

Samo jedno pitanje: Kako da posebno klokujem geometrijski procesor, a kako shader posto u rivi mogu samo procesor (ceo) i memoriju!

Da bi klokovao shader moras u rivi ukljuciti tu opciju.
Pover user
Riva tuner-System
NVAPIUsageBehavior

Aktiviraj ovu opciju i dobit ces mogucnost da klokujes shader.




Poz
 
Dešava mi se ponekad da malo glasnije čujem kuler. Ne baš kao da tandrče ali onako radi glasno, recimo prvih 10 sekundi kad palim komp i to naravno ne svaki put. Možda je glupo ali čini mi se da se to dešava kad je kartica dosta hladna kao što je ovih dana kad je na njoj temperatura 40'C. Dali se nekom nešto slično dešavalo?

to je normalno u pocetku vent radi na 100% pa tek kad dodje do wina i pokretanja drajvera od grafike ona se utisa jer tad opadne na 40%:wave:
 
Evo nabavih i ja ovu karticu i imam par pitanja. Sa CPU i grafickom na default dobio sam 3DMark05 9925. Sa CPU klokovanim na 2400MHz dobio sam ~10885, a kad sam jos klokovao kartu na GPU 725MHz i mem 2000MHz dobio sam oko 11400. Ne mogu da vjerujem da sam dobio tako mali skor sa takvim klokovima karte. Vidim da drugi dobijaju skoro 14k u 3DMark05 kako onda ja dobijam tako malo. Jos nesto cim dignem GPU malo preko 725MHz dobijam artifakte a vidim da ostali drze GPU na 770MHz i vise.
 
sve zavisi od primerka do primerka a skor je sasvim ok ipak je to amd

kad mi je c2d bio na 1.86 a grafa na def imao sam 10500 poena

a sa 8600GTS 675/2000 na amd 4000+ znaci 2.1ghz dobijem oko 9800poena
komp od drugara
 
Poslednja izmena:
Ma znam da je skor ok ali me buni sto sam dobio samo 500 poena vise a digao sam GPU sa 625 @725MHz i mem 1800 @2000MHz. Ovo je bas dobar overklok a tako malo poena.
 
verovatno te koci cpu na c2d oc 2.8 za 100mhz vise na gpu skoci za 1000poena otprilike

a 14k je dobijeno sa velikim oc cpu citaj preko 3.2ghz intelovih, i velikim oc grafe za 150mhz i vise
 
Ajde jedno pitanje....
Letos mi temperatura nije prelazila 60 a sada kada je zima dolazi ladno do 70 nekada i 2 stepena vise. Koja je fora.
Nego jel i vama kuler duva unutar kucista topao vazduh sa kartice pa onda onaj fan koji uvlaci hladan vazduh se sudara sa ovim toplim sa kartice i mozda pravi haos. Nego jel moze da se okrene polaritet fana da duva ka napolje.
 
Ponovo cu da vas pitam. Kako u rivi da klokujem nezavisno shader i Core clock?
 
Da bi klokovao shader moras u rivi ukljuciti tu opciju.
Power user
Riva tuner-System
NVAPIUsageBehavior

Aktiviraj ovu opciju i dobit ces mogucnost da klokujes shader.
 
Poslednja izmena:
Neke misije u Crysis-u su mi dovodile grafičku do ludila. Imao sam osećaj da se pregreva, mada kad je od gore pipnem nije delovala tako. Ipak, tako ne mogu izvući zaključak jer memorija nije gore. Dobro, znam koliko je Kriza zahtevna ali mogao sam da pređem poslednju misiju tek pošto sam je debelo osakatio (grafiku mislim). Čak mi je nekoliko puta i blokirala, jesam ja stavio baš velika podešenja za grafiku ali opet. Ovo je prvi put da mi se tako nešto dešava:mad:.
 
Da bi klokovao shader moras u rivi ukljuciti tu opciju.
Power user
Riva tuner-System
NVAPIUsageBehavior

Aktiviraj ovu opciju i dobit ces mogucnost da klokujes shader.

Ja sam aktivirao ali opet nece da mi omoguci shader klok:mad:
 
Ne razumem kako ne mozes? Jesi destiklirao ovu opciju?
 

Prilozi

  • Riva.jpg
    Riva.jpg
    43 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Ne razumem kako ne mozes? Jesi destiklirao ovu opciju?

Ni nemam te opcije zato sto niko nije spomenuo NVAPIShaderClockControl vec da samo treba aktivirati NVAPIUsageBehaviour. Sutra cu da probam a trebalo bi da radi.
Hvala:wave:
 
Mali offtopic:
Skoro sam pazario Gainward 860GT GLH i zanima me hocu li videti neki napredak u igrama ako instaliram DX10 na XP SP2?
 
Mali offtopic:
Skoro sam pazario Gainward 860GT GLH i zanima me hocu li videti neki napredak u igrama ako instaliram DX10 na XP SP2?

Ti nama javi, ali samo ako uspeš da instaliraš DX10 na XP. :-devil-:
 
Graficku imamo i moj drug i ja, i samo mogu reci da je vrh, stabilno mi je radila na taktovima 775 i 2260 MHz , ali ne znam zasto se ovde toliko dizalo buke oko napajanja, pa moj drug je tera sa Chieftecom od 350W ko nista, jer ta graficka zahteva samo 50W, i ne znam zasto preferirate napajanja Chieftec, kad su te serije koje su kod nas Smart series (GPS) od 30-50 Eura jako lose, najbolje od Chiefteca je Turbo serija, pre bi bilo bolje uzeti Thermaltake TR2 420W ST W0062RE koji je i jeftiniji i bolji
 
Nazad
Vrh Dno