Šta je novo?

Gainward 8600GT GLH utisci

goran.a

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2006
Poruke
2,599
Poena
379
Posle dužeg razmišljanja odlučio sam da uzmem ovu karticu.Dakle radi se o:

Gainward 8600 GT Golden Sample Goes Like Hell 256 DDR3 1.0ns
GPU - 625+ memory - 1800+


Kartica dolazi u klasičnom za Gainward pakovanju.Sama karta,instalacioni diskovi,kao i DVI to VGA coverter x2 jer kartica ima samo 2 DVI ulaza.TV-out kabel i HDD power cable.Dakle veoma oskudno,ali to nikad nisam gledao kod kupovine grafičke kartice.Nažalost karticu nisam slikao ali nemam baš ni čime,jedino telefonom 1,3 megapiksela tako da baš i nije preporučljivo.Evo slike

00C800B400489173.jpg


Mašina na kojoj sam testirao (odnosno moja mašina:d) je:

X2 Brisbane 3600+
Gigabyte GA-M55S-S3
2x1 GB DDR2 800 Apacer
Chieftec 360W

Drajveri 162.18


I kod jednog i kod drugog testa je sve na default


Oblivion 1280,sve na high,2 AA



Kartica mi drži temperaturu tu oko 56'C,a posle dužeg igranja skoči na preko 60'C ali ništa strašno.

p.s.Forum mi dozvoljava samo 10 slika a obavio sam više testova tako da ću morati uzastopno da postujem da bih sve prikazao.Nadam se da moderatori neće zameriti
 
Poslednja izmena:
S.T.A.L.K.E.R. 1280,full dinamic lighting,high,2 AA,4 AF




S.T.A.L.K.E.R. 1024,full dinamic lighting,2 AA 4 AF

 
A evo malo i neoptimizovanih igara:d

Gothic 3 - 1024 ,sve na high, shadow quality - medium,post processing - overglow effect,texture filtering - anisotropic



Igra i dalje zna da zastane,naravno daleko manje nego pre ali zna.I to bude neprijatno.Iako ima dosta više frejmova od recimo Stalkera na 1280 igranje Stalkera mi se čini znatno više ugodnim.Ovde svo vreme imaš osećaj kao da nešto secka.

Colin DiRT - 1024,sve na medium,4X multisampling,shadows medium


Igranje solo na stazi je stabilno i ugodno,dok sa više kola framerate zna da padne i na 15 u pojedinim trenucima.Nisam uspeo da uhvatim ali tako je:mad:
 
Lepa kartica - sviđa mi se podatak o temperaturamo. Jesi li proverio i "ručnom" metodom ?
Napiši i podešavanja za tvoj CPU i mem - čito informativno - da bi se bolje tumačili rezultati.

EDIT :
I kod jednog i kod drugog testa je sve na default

nisam pažljivo čitao.
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao da je oc-ujes, da vidimo koliko ide jer to je prakticno GTS.
 
@cat nisam probao još koliko je vrela na dodir.probaću i to ovih dana

@kurta nisam,ne znam koliko bi mogao sa ovim napajanjem,ne bih da preteram
 
Zanima me koliko kosta, gde ima da se kupi, i koliko bih mogao da dobijem para za 7600GS GLH!
 
Haha care svaka cast na trudu! Svidja mis e, pogotovo sto cu uzeti neku slicnu :D
 
Odigrao sam demo vise puta, tera to 8600gt mada mislim da je moj procesor problem, u 1024x768 seta uglavnom 25-35, u pikovima ide i do 50, ali pred kraj demoa, kada ste zatvoreni u onom holu i kada krene napucavanje fps pada i ispod 20 i mislim da je procesor krivac...
Bilo bi dobro da odigra neko ko ima X2 ili C2D i 8600
 
Poslednja izmena:
Kartu sam probao na X2 4400 daje oko 5200 poena u 3D marku 06.Tacnije 20-ak % je brza od MSI na default clockovima koju sam par dana pre toga testirao sa istim procesorom i plocom.
Trenutno moze da se kupi u PIN computers Novi Sad za oko 12000 dinara.
 
Evo i ostatak popularnih i zahtevnijih igara...

Company of Heroes - prva slika prikazuje podešenja u igri a druga performance test




Call of Juarez - 1280, AA 2 x, Shadows - medium, sve ostalo - high



Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - 1280,texture - medium, AF 4x, AA - edge smoothing,effect i shadows - high



Uh,ima i za manje para da se kupi.To baš nije jeftino
 
Poslednja izmena:
Jedna stvar me interesuje. Merkam ovu karticu vez izvesno vreme, gledala sam i na njihovom zvanicnom sajtu. Cini mi se da po onome sto sam procitala, ova kartica nema pasivno hladjenje. Da li to predstavlja problem, odnosno da li ona prozivodi nesto jacu buku od onih sa pasivnim hladjenjem? Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Jedna stvar me interesuje. Merkam ovu karticu vez izvesno vreme, gledala sam i na njihovom zvanicnom sajtu. Cini mi se da po onome sto sam procitala, ova kartica nema pasivno hladjenje. Da li to predstavlja problem, odnosno da li ona prozivodi nesto jacu buku od onih sa pasivnim hladjenjem? Hvala unapred.

Nema pasivno hlađenje,ispod te crvene mrežice se nalazi kuler.Stvarno ne znam koliko je veća buka od one silent ali meni je ovo dosta nečujno_Ostavljao sam i noću neki download i nije mi uopšte bučno,naprotiv.
 
Hm gledam sada ja sam pre 3 nedelje uzeo za iste pare u pinu obicnu GT GS verziju...Alii sta da se radi takve su nam prilike(GLH nije ni bilo)
A sto se buke tice kod mene je ni nema jedino ovaj 12cm sto mi duva u karticu pa je na ovim vrucinama 55C u full load-u...

Svaka cast za izbor...ja sam je mnogo platio ali sam isto tako dosta dobio za moj stari 7600GS AGP
 
Hvala na odgovoru. Def uzimam nju. Ma kad sam malo bolje razmislila, ja treba da zamenim komp koji je star skoro 6 god. i koji me ne ometa cak i kad ga ostavim da radi tokom cele neci. Mislim, od njega bucnija sigurno ne moze da bude. ;)
 
Bez obzira na aktivno hladjenje buka je minimalna vise se cuje ventilator sa napajanja.
 
Dati 12000 din odnosno 150 € za takvu kartu je glupost... Bolje dati josh onih 50 - 60 € i kupiti polovnu 8800 GTS 320 MB... Bila ovde u oglasima eVGA 8800 GTS 320 MB za 210 € sa pisanom garancijom.... A mislim da eVGA daje dozivotnu garanciju.... :)
 
Dati 12000 din odnosno 150 € za takvu kartu je glupost... Bolje dati josh onih 50 - 60 € i kupiti polovnu 8800 GTS 320 MB... Bila ovde u oglasima eVGA 8800 GTS 320 MB za 210 € sa pisanom garancijom.... A mislim da eVGA daje dozivotnu garanciju.... :)

Kartica košta 135 eura nova.Za 8800 GTS treba dodati preko 100 eura.Koliko para toliko i muzike-uvek bilo i biće.
 
tacno tako a ima i onih sto kupuju modele do 100e (galaxy, inno)... dok je 8800gts i dalje ~260e nova, ona u oglasima ako se ne varam se jako brzo prodala :)
 
Dati 12000 din odnosno 150 € za takvu kartu je glupost... Bolje dati josh onih 50 - 60 € i kupiti polovnu 8800 GTS 320 MB... Bila ovde u oglasima eVGA 8800 GTS 320 MB za 210 € sa pisanom garancijom.... A mislim da eVGA daje dozivotnu garanciju.... :)
karta kosta 130€ ,to je prakticno 8600GTS(mislim i dalje se kolje sa 7900gs,1950pro)....a 8800gts polovne nece postojati dok ne izadje sledeca generacija karti,taj primerak sto je bio na oglasu ne moze biti merilo za stanje na trzistu....
inace kupovina 8800gts nije nista pametniji izbor,ako dajem za kartu 250€ svaka igra mora da mi radi preko 60fps-a u zeljenoj rezoluciji (HDR i AF su podrazumevana setovanja - nema kompromisa u klasi 250+€),tranzicija zahvatila i hardware,ocekujem da ce sledeca generacija ponuditi dobar framrate(mislim na visoku klasu)
 
Nije da se hvalim...
 

Prilozi

  • 3DMark05 - 12983.jpg
    3DMark05 - 12983.jpg
    330.8 KB · Pregleda: 615
laze te 3d,ili ti njega
 
Poslednja izmena:
Gainward 8600gt gs glh 256gddr3 (1.0ns)
Kupio sam karticu pre dva dana i evo nekih mojih zapazanja.
Kartica je izuzetno tiha iako ima poveliki ventilator,temperature su u granicama 50-70 iako kod mene ovih dana ima 35 u sobi.Nesvidja mi se sto memoriski cipovi nemaju hladnjake ali i nema potrebe jer su ugradjeni brzi koi teoretski treba da rade na 2000mhz a ovde su na 1800 pa nema zagrevanja ali moze biti problem kod overkloka.
Kartica je fabricki sa podignutim taktovima i ima oznaku + posle vrednosti takta gpu-a i mem sto znaci da ima mesta za jos dosta overkloka.
3dmark 2003---16600
3dmark 2005---9700
3dmark 2006---5350
Ovo su rezultati po default taktovima a onda sam malo podigao gpu i mem (625-662 i 1800-2000) naravno i cpu 2200-2600 (3500+,2gb ddr2)
3dmark 2003---18000
3dmark 2005---11000
Temperatura je ostala u istim granicama,imam osecaj da kartica moze jos dosta da se ubrza
ali nisam smeo jer je kod mene mnogo vruce.
Nasao sam na netu da je trenutno najbrza 8600 gt karta,best buy DX10 vga
Placena 11000din
 
Poslednja izmena:
A nista ne rekoste koja je bolja ova ili Gainward GeForce 8600GT 512MB, PCI-E (BP8600GT-512-TV-DD) 540/1400 (oko 147e)? I da li se moze ova sa 512MB moze OC i koliko?
 
Dati 12000 din odnosno 150 € za takvu kartu je glupost... Bolje dati josh onih 50 - 60 € i kupiti polovnu 8800 GTS 320 MB... Bila ovde u oglasima eVGA 8800 GTS 320 MB za 210 € sa pisanom garancijom.... A mislim da eVGA daje dozivotnu garanciju.... :)

eVGA se zvanicno ne uvozi,pa na nju nema pisane garancije(a za tu od "210e" znam jer sam ih ja licno prodavao- 2 komada:) ). Postoji proizvodjacka garancija u trajanju od 10godina.


cak sam i dobio prozivku zbog tih evga od 210e:)
 
Poslednja izmena:
Lepa kartica nema shta.Veoma mi se svidja i po izgledu i po performansama.Narocito me odusevljava cinjenica da radi stabilno sa memorijom na 2GHz.Dobra kupovina.

@P*A*B*L*O,nemoj ljudima da kvaris merak...;)
 
Nesto se razmišljam da i ja menjam ovaj 7900gs za taj gainward? Nisam jos pametan isplati li se dodavati 20-30e (al mislim da se neisplati) ;)
 
Kako vam se cini ovaj Palit .Ima nize radne taktove ali jako dobre performanse.
 
Nazad
Vrh Dno