Šta je novo?

Software za server (nadziranje saobracaja po protokolu)?

Twix

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.12.2001
Poruke
2,695
Poena
679
Znam da je u pitanju software pitanje, ali je iskljucivo za upotrebu na serveru.

Dakle, dali neko zna neki program koji bi mi tacno rekao koji protokol trosi bandwidth u datom momentu...

O cemu se radi :)

Vec imam bandwidth monitor, i vidim tacno na adapteru preko koga sve izlazi na internet koliki je trenutni upload/download (imam tri mrezne, i jedna od njih ide direktno u cisco, a odatle dolazi internet)....

E sada, vec sam na nekoliko aplikacija uradio bandwidth throttle-ing, i sve je to lepo, ali se ponekad desi da mi linija divlja, i da ne znam tacno sta se desava, pa moram da idem na metodu "pipanja" :d

Znaci nesto sto bi mi reklo da npr. u trenutku SMTP fura na 12kb/s, POP ide na 28kb/s, HTTP ide na 14kb/s... ... ... (i to se naravno uvek menja, ali da znam koliko je kada dodje do sitnih decijih bolesti koliko sta jede link).....

Hvala puno

:wave:
 
Ovo je mozda overkill ali ako ne nadjes nista jednostavnije onda moze da ti uradi posao posto kazes da imas cisco ruter. Aplikacija radi u tandemu sa Cisco NetFlow tehnologijom i svodi se na dve stvari:

1. Sa nekoliko komandi na ruteru ukljucis netflow na interfejsu ka internetu (ili ka serveru) i kazes ruteru gde da salje informacije. Moze na server ili bilo koj drugi racunar koji je dostupan po UDP protokolu - sam biras port.

2. Na serveru (ili nekom drugom racunaru) koji ce da prima informacije od rutera instaliras

http://manageengine.adventnet.com/products/netflow/network-bandwith-monitoring.html

Imas probnu varijantu koja radi 30 dana bez ogranicenje, a nakon toga si ogranicen na 2 interfejsa. Uz sam program imas negde i uputstvo za konfiguraciju rutera (obe tvrdnje vaze za verziju 4 i 5, za sesticu ne znam).

Ovo radi lepo uz ogranicenje da nemas podatke u realnom vremenu (kasne 10-tak minuta) ali dobijes prilicno detaljne i korisne podatke (vidi demo na sajtu) uz jednu ogradu: prikazana kolicina prenesenih podataka je uglavnom tacna, ali brzinu koju pokazuje na grafikonima zna da omasi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno