Šta je novo?

Compaq proliant 3000 pomoc?

luci

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
441
Poena
319
Dobio sam ovaj server, ne znam sta je,Kada ga ukljucim popale se sve lampice.ventilatori rade,ubacio sam u jedan od slotova za procesor Pentijum 2 na 400 ili tako nesto i jednu ram mem od 128 mb,medjutim kada ga startujem ne reaguje ekran,ne pali se i ne mogu da dobjem screen za bios niti bilo sta,i jos nesto na prednjem LCD ekranu,pise

COMPAQ LCD
Model taj i taj
LCD FRIMWARE 1.9

RESTARTOVAO SAM BIOS PREKO DZAMPERA,menjao procesor u jedan i drugi slot,izvadio mreznu kartu i neki skazi kontroler iz pci slota misleci da oni ne blokiraju i nista?
(HDD nisam stavljao jer nisam mogao da dodjem do BIOSa)

Cini mi se da tu negde postoji greska,nemam iskustva sa serverima,pa bi pomogao bilo kakav savet ili usmerenje ka nekom ko ima iskustva sa ovakvim uredjajima,hvala unapred,znam da je pitanje veoma konfuzno i da se ne moze odgovorita tek tako preko poruka,ali neki kontakt uz dobru nameru da mi se pomogne bi mi mnogo znacio,unapred hvala svima!!!
 
Poslednja izmena:
a ta memorija koju si stavio je ecc sdram ili obican?
 
Jedna Compaq Deskpro mašina sa kojom sam ja radio imala je skrivenu particiju na disku sa raznim sistemskim alatkama i prilično sam siguran da taj komp nije mogao da butuje bez HD-a, odnosno bez te particije. Ona je predstavljala neku vrstu BIOS-a.
Ne znam da li to slučaj i kod tebe, ali Compaq (odnosno HP) ima jaku tehničku podršku i gomilu materijala na sajtu. Pogledaj: http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...ypeId=15351&prodSeriesId=254910&lang=en&cc=us
 
a ta memorija koju si stavio je ecc sdram ili obican?

Ovako taj sdram je firme PQI PC-133 od 128mb medjutim ne znam kakva je to ecc sdram,tj. u cemu je razlika :) izmedju ecc i obicne,pozdrav?

Jedna Compaq Deskpro mašina sa kojom sam ja radio imala je skrivenu particiju na disku sa raznim sistemskim alatkama i prilično sam siguran da taj komp nije mogao da butuje bez HD-a, odnosno bez te particije. Ona je predstavljala neku vrstu BIOS-a.
[/url]

Pazi ja kod kuce imam jednu COMPAQ deskpro EN masinu,cini mi se da sam barem logo "COMPAQ" onako velikim crvenim slovima preko celog ekrana mogao da vidim,pa tek posle u uglu da li F10 za setup ili tako nesto da ne lupam!Nije mi trebao cvrsti disk,i bios mi je pokazivao da ga nemam sto u sustini bi i trebalo da bude logicno posto je BIOS softwer za plocu i ne zavisi od IDE prikljucaka sto se tice samog dizanja, e sad ne znam mozda i gresim....?
 
Poslednja izmena:
Jel to dvoprocesorska masina ? Jel imas dva procesora ili jedan i DUMMY-procesor ?
 
Dvoprocesorska masina ima dva slota! Max 500MHz
evo i nekih slika sa ploce:
 
Poslednja izmena:
Ovako taj sdram je firme PQI PC-133 od 128mb medjutim ne znam kakva je to ecc sdram,tj. u cemu je razlika :) izmedju ecc i obicne,pozdrav?

Error-correcting memory
Because soft errors are extremely common in the DRAM of computers used in satellites and space probes, such memory is structured as ECC memory (also called "EDAC protected memory"). Typically every bit of memory is refreshed at least 15 times per second. During this memory refresh, the memory controller reads each word of memory and writes the (corrected) word back. Such memory controllers traditionally use a Hamming code, although some use triple modular redundancy. Even though a single cosmic ray can upset many physically neighboring bits in a DRAM, such memory systems are designed so that neighboring bits belong to different words, so such single event upsets (SEUs) cause only a single error in any particular word, and so can be corrected by a single-bit error correcting code. As long as no more than a single bit in any particular word is hit by an error between refreshes, such a memory system presents the illusion of an error-free memory.

ECC memory provides greater data accuracy and system uptime by protecting against soft errors in computer memory

pored toga memorija mora da bude i registered

http://en.wikipedia.org/wiki/Registered_memory

i pitanje je da li server uopste moze da radi sa obicnom memorijom.
 
Poslednja izmena:
Znaci u svakom slucaju moram da trazim ECC SDRAM,evo nasao sam nesto i na nasem jeziku:

Provera parnosti ili ECC: Ako računar podržava zaštitno kodiranje (engl. error-correcting code, ECC) i sadrži više od 512 MB memorije, može vam se isplatiti ulaganje u ECC memoriju. Na velikim memorijskim modulima povećava se verovatnoća pojave slučajnih grešaka (mogu biti izazvane i kosmičkim zracima, između ostalog). Ukoliko pak memorija koju imate ne podržava zaštitno kodiranje, zaboravite na kupovinu ECC memorije. Ukoliko module bez provere parnosti i ECC module koristite zajedno, ispravljanje grešaka neće biti omogućeno.

Da biste odredili koji tip memorije imate, prebrojte čipove na memorijskom modulu. Ako je njihov broj deljiv s tri, radi se o ECC memoriji, odnosno memoriji s proverom parnosti.
 
Zvao sam nekog lika iz novog sada i rekao mi je da moram da popunim barem 4 slota sa jedne strane ECC sdram i da ovaj komp nema bios u njemu nego ga dize sa Flopi drajva.......?
Hteo sam jos nesto da pitam,moram li da stavim jos jedan procesor ili bi trebalo da radi i sa jednim?
 
Poslednja izmena:
Znaci to je bila prica da bi mi prodao njegove module :) ;)
Nego ovako da li ima nekog ovde na forumu ko je voljan da mi pozajmi ili da ja dodjem do njega i dovucem ovu ragu da probamo tu ecc memoriju,casticu ga pljeskavicom?!!:)
Evo i mog MSN [email protected]
mejl primam na [email protected]
a i evo mob 064/5125124
 
Poslednja izmena:
eo ja... ali sam u ns... imam i ibm ecc rama :)
 
Znaci to je bila prica da bi mi prodao njegove module :) ;)
Nego ovako da li ima nekog ovde na forumu ko je voljan da mi pozajmi ili da ja dodjem do njega i dovucem ovu ragu da probamo tu ecc memoriju,casticu ga pljeskavicom?!!:)
Evo i mog MSN [email protected]
mejl primam na [email protected]
a i evo mob 064/5125124

pazi, imao sam priliku da vidim neku compaq proliant ml570
12474_OV1.gif

krsinu koja je imala 4 memorijske banke sa po 4 podnozja
e kod njih moras da popunis celu mem.banku da bi sve radilo.
kod vecine ostalih masina sa sdram memorijom ne moras.
tek posle sa p4 dual channel zaebancijama moras da vodis racuna da stavljas memoriju u paru i to odredjenim redosledom
 
Sve ima lepo objašnjeno u dokumentaciji:
In the Compaq ProLiant 3000 server, DIMM sockets are grouped in banks of
two adjacent sockets. When you add memory, you must add a bank at a time.
Što znači da se moduli dodaju u parovima. Naveden je i poželjan redosled popunjavanja memorijskih slotova.
 
Momci hvala vam na savetima uspeo sam da ga malo probudim iz mrtvih upravo sa ECC memorijom uzeo sam dve od 256 mislim da su Comapq,medjutim sada mi je ostao jos jedan problem sve cekira :memorije, cpu ,video sem ovoga , izbaci mi poruku ovako

1611 - CPU FAN not present ,pa sam ja vec postojeci ventilator zakacio na ovaj FAN CPU izlaz,tako da vise te poruke nema

1611 - I/O FAN not present, e to nisam resio pa mi posle toga prosledi poruku
kao nesto Kritikal errors fan system shut down i ugasi ga za 5 ili 6 sekundi tj.restartuje nanovo?
Ako neko moze da mi pomogne?
Hvala momci verovao sam u vas :) pozzzzzzzz
 
Poslednja izmena:
Momci hvala vam na savetima uspeo sam da ga malo probudim iz mrtvih upravo sa ECC memorijom uzeo sam dve od 256 mislim da su Comapq,medjutim sada mi je ostao jos jedan problem sve cekira :memorije, cpu ,video sem ovoga , izbaci mi poruku ovako

1611 - CPU FAN not present ,pa sam ja vec postojeci ventilator zakacio na ovaj FAN CPU izlaz,tako da vise te poruke nema

1611 - I/O FAN not present, e to nisam resio pa mi posle toga prosledi poruku
kao nesto Kritikal errors fan system shut down i ugasi ga za 5 ili 6 sekundi tj.restartuje nanovo?
Ako neko moze da mi pomogne?
Hvala momci verovao sam u vas :) pozzzzzzzz

Moras ukljuciti i ventilator na to I/O mesto sa koga si premestio na CPU. Nadji neki odgovarajuci ali mora da ima merenje broja obrtaja, tj. tri zice na onom malom konektoru koji ide na plocu.
Posle vidi ima li u biosu opcija iskljucivanja detekcije ventilatora pa je iskljuci ako hoces.
 
Da uradio sam to i uspeo sam da prodjem i tu stavku,skinuo sam neki zadnji ventilator i prebacio ga u I/O fan,e sad on ima onaj SCSI controller koji trenutno nije instaliran u pitanju je Smart Array 3200 controller,zanima me ovo kada si pomenuo BIOS ja uopste nisam dobio tu opciju za ulazak u BIOS tipa F10 pa da vrsljam po njegovom meniju kao kod standardnih masina a cuo sam da u BIOS ulazis sa diskete,da li to znaci da ga moram skinuti sa neta i nasnimiti na Flopi ili...........?
 
Uspeo sam hvala momci!!!
 
Ljudi radilo je dva dana i sada izlazi ova poruka u plavom ekranu:

HARDWARE MALAFUCTION
CALL YOUR HARDWARE VENDOR FOR SUPPORT
NMI: PARTY CHECK/ MEMORY PARTY ERROR
THE SYSTEM HAS HALTED

Pise kao da nisu uparene a pre neki dan su radile zajedno,menjao sam im mesta i vracao na stara,dzamperisao naploci Clear Configuration Memory i nista???
 
mislim da to znaci da je memorija crkla
 
Mozda ti je neki od memorijskih modula crkao....

Probaj samo sa jednim jedinim cipom (ako ispise isto onda ubaci drugi cip), pa vidi sta kaze...
 
Stavio sam ih pojedinacno u drugi komp neki stari IBM dize se i sa jednom i sa drugom memorijom odvojeno,nisam ih probao na Proliantu 3000 odvejeno sad cu,a da taj prozor izadje prilikom instalacije OS!!!?
Sto je jos veca fora on skenira svih 512 mb znasi oba modula ali....?

Evo probao sam i sa jednim i sa drugim ista poruka:

HARDWARE MALAFUCTION
CALL YOUR HARDWARE VENDOR FOR SUPPORT
NMI: PARTY CHECK/ MEMORY PARTY ERROR
THE SYSTEM HAS HALTED

E sad koliko znam da je memorija riknula ne bih mogao da uopste vidim bios a pogotovo krenem u instalaciju windowsa,hirens boot mi radi znaci softwari sa hirensa se ucitavaju bez problema u nju,cinimi se da neka kompatibilnost ovde pravi problem,a mozda i gresim?
 
Poslednja izmena:
2k3 server,evo novosti opet je proradio,prvo sam vadio jedan procesor u uspeo je da krene u instalaciju,svaki put kad bih ga vratio,izlazila mi je ona poruka,a zatim bi poruka izlazila i kada bih uklonio taj cpu koji sam dodao,onda sam usao u takozvani njegov bios tj meni configuration, i u njemu potvrdio da processor1 i processor dva idu na neku dual mainboard compaq plocu,zatim restart i komp je proradio,vise mi nije jasno nista,u svakom slucaju za sada radi!
 
Nazad
Vrh Dno