Šta je novo?

BLUEBERRY ICE - za 4k din u maxi supermarketima

vragana

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2007
Poruke
31
Poena
304
1 gb za 4000 dinara - ima pristojan displej, pusta video, cita e-books, prosiriv je sa sd mini, ima ugradjenu bateriju i spakovan je u metalno kuciste...

softver izgleda ok - kineski sareno, ali funkcionalno - mada tasteri su malo cudno rasporedjeni pa sam imala problem da izadjem iz pojedinih menija

video pusta bez sjeckanja, boje su zive
unutra je neki trejler za h. pottera sa kineskim subtitlovima

koliko traje baterija i sta ima od pratece opreme, nemam pojma

eto, ako neko kupi nek se javi i opise
ne cini se bolji ni gori od ostalih
 
Poslednja izmena:
dobro, nije bas za dzabe...nego za 3999 dinara

koliko gori moze biti od onih macaka?
 
slicne uredjaje prodaje ct pod imenom crypton...samo su malo jeftiniji :d
 
Btw, RedCat nahvalise svuda po testovima. Nesto sam se bas navrzao zesce da ga kupim...63e mu je cena (2gb verzija).
 
Isto su nahvalili i tomcat, pa ispalo je da nije bas tako.
Ne kazem da je los, solidan je, ali ima dosta mana, a one uglavnom nisu navedene.
 
Al tomcat je zesce ruzan :)
 
e da, 2900 - zeznula sam se lol
ja imam tog Tomcata, nije mi ruzan - naprotiv, strasno mi se svidja ta vrsta plastike (ili gume?) kojom je oblozen, dizajn mu je fino sveden i tasteri su dobri...sto se mana tice - nedopeglan firmware (da to srede vjerojatno bi i problem suma bio sredjen) i nemogucnost promjene/duljina autonomije baterije, eto to su mu mane i nisu bas male, ali ja ga uglavnom koristim za sinhrono citanje knjige/slusanje mjuze (to "sinhrono" mu je plusic) i radi mi posao takav kakav je...

ovaj ICE sam probala - metalno mu je kuciste, ali su tasteri skroz cudni - skripavi, kao da ne reaguju najbolje
firmware mu je na prvu loptu bolji, ali kad stignete do podmenija skapirat cete da je vise manje isti kao kod tomcata

jedino za trajanje baterije nemam pojma

u svakom slucaju cifra je povoljna - ako radi godinu dana kako treba sam je sebe isplatio

PS i Meni je redcat ruzan lol
 
Kupio sam dva komada ICE-a. Oba rade identicno (malo cudno za kinesku robu).
Problemi su nedoradjeni firmware (nelogicne komande za scroll kroz menije i slicno).
Displej je jedva citljive rezolucije, pa je amv ustvari vise sminka, nego sto ima upotrebnu vrednost, plus sto gubi frejmove (kao da radi na 18 - 20 frejmova). Prateci softver na mini CD-u radi dobro i konverzija ide bez problema.
Otvarao sam plejer i unutra je izuzetno mala baterija (procena oko 600 mAh), sto znaci oko
6 - 7 sati muzike sa ugasenim display-om.
Kvalitet zvuka nije tako los. Probao sam ga sa boljim slusalicama i zvuci kao vecina AIWA ili SONY mini (midi) linija. Mala zamerka na jacinu zvuka, ali sa jacim zvukom baterija bi se praznila prebrzo.
Playliste je nemoguce napraviti, malo je konfuzno i ulazenje u foldere (moguce samo u pauza modu) i cuveno dugme M, koje kao da ima tri ili cetiri nivoa tj. duzina trajanja pritiska.
Hoce ponekada da omane i da ne prihvati pritisak.
Sve u svemu, koliko para toliko muzike , mada mislim da se ovde dobija malo vise muzike nego sto je placeno.
By the way, od-google-ajte HYUNDAI NH-228 i to mu je izgleda ista stvar. jedino me zbunjuje sto na kineskim sajtovima pise video MP4(AVI).
 
Sta mislite,da li je moguce staviti neku vecu bateriju?Kada kazem vecu,mislim na vise mAh,ne na velicinu? :)
 
Ima malo prostora oko baterije, ali jedino ako moze da se ubaci neka celija iz mobilnih telefona na 3.6 V, mozda ako se razbije od nekog Samsunga ili slicnog malog mobilnog.
Mada bi se time dobilo samo 10 -15 % veceg kapaciteta.
Uglavnom, dovoljna je ova postojeca za oko 8 albuma, ali ne narodnjackih sa po 8 pesama,vec pravih sa po 12 pesama.
 
Inace taj plejer sada kosta 3500din....
 
misliš risiver?
 
Ne.Mislim na emiter (da možeš da ga slušaš preko tjunera, npr. u autu). Ovu funkciju ima TOMCAT.
 
Ne, nema predajnik, ipak bi bilo previse za taj novac. Izlaz mu je dovoljno jak za prikljucak na line in ulaz na radiju u kolima, ako imas takav. Najcesce je oznacen sa Cd in (3,5 mm uticnica) ili postoje posebni cincevi na zadnjoj strani, medju kablovima. Inace, umesto slusalica pomocu odgovarajuceg kabla (3,5 - 3,5 mm , oba muska) moze se priljuciti na kompjuter, line in ulaz. Ili sa 3,5 na dva cinca na 5.1 ili mini (midi) liniju. itd. Sve ovo pokrece bez pretpojacala.
Cip na ovom plejeru je najverovatnije Rockchip 2606A, ali nigde na internetu ne moze da se nadje firmware ili software za izvlacenje originalnog firmware-a iz plejera.
Mada se modifikacije ne isplate. Nista se en bi dobilo od novih funkcija, vec su ljudi samo radili ulepsavanja u vidu dodvanja novih slicica i sl.
Nisam napomenuo da podrzava jos i OGG muzicke fajlove i sve moguce tipove varijabilnih bitrate-ova.
 
Poslednja izmena:
Cao narode! Ja sam pazario ovaj player pre neki dan i prezadovoljan sam :) Kao sto vec neko gore rece "koliko para toliko muzike-mada se ipak dobije malo visemuzike za ove pare":) Ono sto mene zanima vezano za ovaj player jeste...da li neko zna da li postoji opcija da se automatski ugasi ekran dok svira muzika i da nastavi da svira kad je ugasen? ako postoji kako se to podesava i gde...ja sam trazio i nisam uspeo da pronadjem to a zanima me zbog ustede baterije jelte:) Sto se ostalih karakteristika playera tice, mogu reci da je pleyer odlican za te pare! Toliko od mene. Pozdrav and let the player be with you! ;-)
 
Kako da promenim jezik? Tj. prikazuje mi da imam samo srpski, a trebao bi mi i engleski.
 
Kako da promenim jezik? Tj. prikazuje mi da imam samo srpski, a trebao bi mi i engleski.

I kada prebacis na engleski dobijes isto srpski. Zvao sam Pin u vezi istog problema sa RedCat-oom, ljudi nemaju resenje niti firmware niti bilo sta drugo... Osudjeni smo na srpski!!!
 
imaju firmware - sta mislis otkud meni f. za tomcata? samo budi "odlucan" i sarmantan...i reci da se kajes sto si im ukazao svoje povjerenje, napomeni i da se dobar glas daleko cuje, a los jos dalje...ja sam vec "cavrljala" tako s njima i dobila sto mi je trebalo, odmah slijedeceg dana

nisu losi, ali su tipicno "domacinski" inertni, cak sam im trazila da na sajt okace za download - kazu, skupo im da dodaju "stranicu" (a odjeljak za download koji vec imaju zvrlji prazan
 
Poslednja izmena:
I kada prebacis na engleski dobijes isto srpski. Zvao sam Pin u vezi istog problema sa RedCat-oom, ljudi nemaju resenje niti firmware niti bilo sta drugo... Osudjeni smo na srpski!!!
ja sam kupio ovaj player i radi mi sto se tice jezika super. na koji god da ga prebacim funkcionise.
 
nego jel zna neko kako se podesava da se "ugasi" ekran dok radi player? tj. kako da bude ugasen ekran dok recimo radi radio ili pici mp3 muzika? pozdrav
 
:type:Gasenje ekrana ne bi trebalo da bude problem ukoliko odradis sledece (objasnjavam po srpskom meniju):
Sistem-> Gasenje -> Vreme gasenja (npr. 40 meni odgovara) -> M
onda:
Sistem->Gasenje-> Vreme za stand-by-> O -> M

:wall:Da li neko od prisutnih zna moze li se displej rotirati, jer je koriscenje kineskih dugmica, ovako, nekako, totalno naopako i postoji li nesto kao wallpaper?:wall:
 
:type:Gasenje ekrana ne bi trebalo da bude problem ukoliko odradis sledece (objasnjavam po srpskom meniju):
Sistem-> Gasenje -> Vreme gasenja (npr. 40 meni odgovara) -> M
onda:
Sistem->Gasenje-> Vreme za stand-by-> O -> M

:wall:Da li neko od prisutnih zna moze li se displej rotirati, jer je koriscenje kineskih dugmica, ovako, nekako, totalno naopako i postoji li nesto kao wallpaper?:wall:

carrier, probao sam kao sto si napisao vec, mada sam to i sam video u uputstvu da pise ali ne desavase ama bas nista :-( nije mi jasno koji mu je djavo?!

Da li je i vama ljudi kao i na mom player-u...ne gasi se ekran uopste, svetli sve vreme? jel to ok?

Jel zna neko cemu sluzi ova SRS opcija? nalazi se u podmeniju kad se ode na pustanje muzike, pa medju ostalim opcijama gde su i ekvijalzer, ponavljanje...

:,,:
 
Poslednja izmena:
Dugujem malo izvinjenje vama koji ste na ovaj gore nacin pokusali da ugasite displej na blueberry ice mp4 playeru.
Ispravka glasi:
sistem->LCD podesavanje->crno->5(npr.)
NAPOMENA: ako vrednost ''klizaca'' stavite na 0, default vrednost ce biti ''ne gasi displej nikad''. Sve ostale vrednosti su vremenske, mada ne znam koje jer sekunde definitivno nisu :)
 
tnx carrier! :) funkcionise.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno