Šta je novo?

Zvucnici za zvucne efekte

drapin

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
26.07.2001
Poruke
3,228
Poena
710
Iako thread-ova o zvucnicima ima na tone, evo da postavim jedan koji na stvar gleda pod malo drugacijim uglom...

Dakle kao matorom "hi-fi-isti" ne pada mi na pamet da baziram svoje slusanje muzike na kompjuterskim zvucnicima. Medjutim svi/vecina komentara i saveta o istim se odnosi na to kako sviraju muziku, sto mi nije primarno.

Interesuje me kakva su iskustva fellow members-a u pogledu sposobnosti pojedinih modela zvucnika da reprodukuju efekte u igrama i efekte+glasove na TV-u i DVD reprodukciji ponekog filma.

Posto igram uglavnom samo voznje i letenja, narocito me zanima ako je neko imao prilike da poredi zvukove motora na raznim zvucnicima ! Znaci samo koliko se kvalitetno cuje jedan dobar VROOOM-VROOOM :D , da pritom ne ode u distorzije, da bude dovoljno dubok a da bas pritom ne ode u klipovanje itd itd.

Uglavnom sam suzio izbor na Altec koji mi se estetski najvise dopada, Logitech i, zahvaljujuci komentarima na forumu, na Creative, u koje jos uvek nikako nemam poverenja jer su im sateliti nekako suvise majusni...

Takodje nemam pojma da li ima iole smisla za takvu namenu uzimati 4.1 ili 5.1, pogotovo sto zbog rasporeda na stolu i oko njega nemam sanse da zvucnike rasporedim pravilno...ako je neko npr. igrao neku voznju sa ukljucenim i lepo podesenim EAX-om, njegov komentar bi bio vrlo dobrodosao.

Interesuje me samo da li je iole bolje, pitanje isplativosti me ne interesuje previse - nasledje iz hi-fi-ja radi svoje...tamo sam navikao da za malu razliku u zvuku placam ogromne pare, tako da mi je u ovoj oblasti razlika u ceni izmedju nekog 2.1 i 5.1 smesna !
 
Stvarno ne vidim nikakav problem da hifi setup posluzi i za gledanje filmova i igranje igara osim ako ti raspored u sobi ne dozvoljava. Ako na nekim zvucnicima muzika zvuci dobro, onda im VROOOM ne predstavlja ama bas nikakav problem.

Za Creative nisi u pravu, oni imaju trenutno najkvalitetniju multimedijalnu ponudu, serija Megaworks, modeli 210D koji su 2.1 i 550D koji su 5.1. Imaju odlican subwoofer (za pojmove multimedije naravno) osmicu, a sateliti su 3.5 inca. Zapravo njih prave Cambridge Soundworks, a Creative lepi svoj logo. Model 550D nema dd dekoder pa moras imati bar Live 5.1 a bio bi pozeljan Audigy2.

Ako ukljucimo i cenu u odlucivanje onda su Logitech Z-560 ili Altec 641 odlican izbor u nekoj visoj srednjoj klasi. Oba modela su preporuka i za ljubitelje niskih frekvencija.

Od 2.1 sistema sam cuo nekog Creative-a, ne znam tacno koji model, nije lose zvucao i Samsung SMS 5100 koji je preporuka za Best Buy. Naravno ne treba zaobici Altec Lansing koji pravi izuzetne zvucnike ali ih na nasem trzistu nesto slabo ima.

Sto se pozicioniranja tice, sateliti bi trebalo da budu sto blize nivoa usiju kada sedis, a zadnji bi trebalo da se nalaze na stalcima (veliki problem zbog rasporeda u sobi, bar kod mene:( )
 
drapin je napisao(la):
Uglavnom sam suzio izbor na Altec koji mi se estetski najvise dopada, Logitech i, zahvaljujuci komentarima na forumu, na Creative, u koje jos uvek nikako nemam poverenja jer su im sateliti nekako suvise majusni...

Za satelite je praktično nebitna zapremina kutije, izvadi visokotonac iz hi-fi kutije i videćeš da se bez problema može upakovati u Creative ili (neke) Altec kutije. Bas (woofer) je naravno druga priča...
 
Nazad
Vrh Dno