Šta je novo?

USB tester

Joy

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
327
Poena
320
Interesuje me da li neko ima semu kako da se napravi USB tester, tester treba da sluzi za proveru ispravnosti USB porta (i naravno da li je ispravno povezan).
 
Za pinove napajanja, tj. proveru polariteta je veoma jednostavno, ali za rx i tx nemam ideju trenutno.
Mada, mozes da proveris polaritet, pa ako je ok, onda zabodes flash, i ako nije povezano kao treba nece nista da mu se desi...
 
Ja koristim onaj flash sto se delio uz Kent cigarete, ionako za drugo ne može da služi.
 
Ja neki stari samsung.

Kad smo vec kod teme, desila mi se danas u servisu jedna mnogo cudna stvar. Posto neka Codegene kucista imaju, kako da kazem, metalne listice sa unutrasnje strane prednje maske, koja valjda sluze da prihvate lim pozadi, kako se ne bi klatila ili sta vec, ti limcici su vrlo tanki, jedan se iskrivio. I ni manje ni vise, iskrivio se tako da je pao na Vcc na maloj stampanoj ploci koja je pretstavljala neki USB front panel naa kucistu, i tako je cela prednja maska bila pod naponom :D. I kada neko krene da prikljuci nesto, spoji metalnu masku sa "oklopom" USB prikljucka, i eto vatrometa :d . Vlasnik se izbezumio kada je video da mu sikljaju varnice iz flasha :D .
 
Poslednja izmena:
Za pinove napajanja, tj. proveru polariteta je veoma jednostavno, ali za rx i tx nemam ideju trenutno.
Mada, mozes da proveris polaritet, pa ako je ok, onda zabodes flash, i ako nije povezano kao treba nece nista da mu se desi...

Mozes li da mi kazes sta je sve potrebno od komponeni da se napravi provera polariteta, i neku semu kako se to povezuje?
 
Mozes li da mi kazes sta je sve potrebno od komponeni da se napravi provera polariteta, i neku semu kako se to povezuje?

Evo ti najjednostavniji tester za polaritet. Ako je dobar, LED svetli, ako nije ne svetli :D
 

Prilozi

  • tester.JPG
    tester.JPG
    7 KB · Pregleda: 341
USB portove je moguce proveriti i USB tastaturom.
 
To mislis dok nema os-a, inace nema smisla?
 
Ne treba os, ubodes usb tastaturu, stisnes DEL i ako udjes u bios USB port radi.
 
pomaze li ovo sta sam ja napravio usb kablic sa le diodom zalemljenom, pa ako sija polaritet je ok :)
 
Postojanje napona na USB portu je potreban ali ne i dovoljan uslov da USB radi.
Ista takva svetleca dioda postoji na USB tastaturi, "numlock". Investiranjem par evra u tastaturu zaobilazite mucno lemljenje, kabliranje, kupovinu konektora, le-dioda...
A rezervna tastatura uvek dobro dodje.
mislite o tome.
 
Bravo, ne bih se toga nikad setio,... mada ovo sto imam je zgodno za poneti ako se ide negde,... i o tome treba misliti :)
Jeste, nije dovoljan samo napon, ali dovoljno da neki uredjaj na USB ne rikne a za podatke ce se lako naci resenje :D
 
Fino je resenje koje je dao Cika Pera, ali ovo:
Evo ti najjednostavniji tester za polaritet. Ako je dobar, LED svetli, ako nije ne svetli :D
plus ovo:
Za pinove napajanja, tj. proveru polariteta je veoma jednostavno, ali za rx i tx nemam ideju trenutno.
Mada, mozes da proveris polaritet, pa ako je ok, onda zabodes flash, i ako nije povezano kao treba nece nista da mu se desi...
i dobijes dvodelni USB tester koji mozes da stavis u dzep.

Prvo proveris polaritet onim testerom ciju sam semu nacrtao i ako je dobar ubodes flash... i vidis da li radi...
 
Sve je davno receno, samo nema ko da cita.

Imam ja najjednostavnije resenje za vas, da se ne mucite. Malo, kompaktno, i 100% funkcionalno.

Uzmite jedan fles koji je ispravan, znaci svakodnevni. Otvorite, presecete jedan od naponskih vodova odmah iza dzeka i zalemite jednu diodu. Ako radi radi sve, ako ne onda ne. Jel' da? :D
 
Nazad
Vrh Dno