Šta je novo?

Blueberry Tomcat MP4 player

Molio bih objasnjenje kako se ubacuje novi fw na ovaj plejer
 
Molim za ORIGINALNI firmware za TOMCAT!

Molim neku dobru dušu da mi na [email protected] pošalje originalni firmware za Blueberry Tomcat. Hvala unapred!

A sada moja iskustva sa istim:

a) Originalne slušalice su loše - nema visokih tonova, nema basova, zvuk je prigušen.

b) Neke bolje slušalice će dati daleko bolji zvuk, a nažalost i daleko izraženiji šum. Nekim čudom, sa određenim primercima dobrih slušalica se šum ne čuje tako jako, a sa nekim drugim se čuje? Iste slušalice proverene na Creative Zen playeru sve rade bez šuma. Dakle, nešto je tu čudno kod Tomcata.

c) Originalni softver od PIN softa je katastrofa. Nema mogućnosti pravljenja playlista, nego se kroz 1GB (ili 2GB) pesama mora skrolovati besomučnim pritiskanjem na tastere gore/dole. Ekran je veliki i umesto da u jednom redu piše kompletno ime pesme, pola tog reda je upotrebljeno za naslov "File:" a u drugoj polovini se skroluje (presporo!) naslov pesme na oko desetak karaktera, tako da vam za čitanje celog naslova pesme treba od 10 do 30 sekundi, što užasno nervira.

d) FM predajnik (iskreno, jedini razlog što sam ovo kupio) radi dobro ako ga primate u kući, na nekom HiFi muzičkom uređaju, međutim u automobilu ga je skoro nemoguće podesiti da radi bez šuma i brujanja, pogotovo u gradu gde su frekvencije gusto napakovane. Jednom rečju, neupotrebljivo.

e) Sajt ruskog "proizvođača" RoverMedia ima ovaj player pod nazivom Aria Q7, pa se odatle može preuzeti malo bolja verzija softvera koja ima mogućnost pravljenja JEDNE playliste, dodavanjem jednog po jednog foldera. Međutim, da biste napravili i zatim pustili playlistu treba pritisnuti jedno desetak tipki. Nema mogućnosti puštanja svih fajlova iz određenog foldera, nego se mora obrisati prethodna playlista i napraviti nova.

f) Player je zapravo od kineske firme i zove se MORESTAR, evo linka: http://www.szimp3.com/product_show.asp?id=130

g) Evo linka na i ruski firmware koji podržava jednu playlistu:
http://ftp.roverbook.com/RoverMedia/Aria_Q7/Firmware_Q7_v2610.ZIP

h) Firmware se može očitati tako što se:
- pripremi USB kabel i utakne u kompjuter, ali ne i u plejer!
- plejer ugasi i upali dok se istovremeno drži tipka "M" -> desno gore
- pritisne se tipka, recimo "-" a na ekranu će se pojaviti "usb disk"
- tada u roku od 3 sekunde treba priključiti USB kabel!
- na računaru će se pojaviti dva diska, jedan od 16Mb koji sadrži firmware i drugi sa pesmama
- tada jednostavno treba iskopirati stari firmware na kompjuter, a na njegovo mesto staviti novi firmware (prost Copy fajlova)
- isključiti plejer iz kompjutera (pojaviće se tekst "Software Loading" ali se ništa neće desiti
- ugasiti plejer na dugme sa zadnje strane i ponovo ga upaliti. Tada će se ponovo pojaviti "Software loading" i učitaće se novi softver. Eto.


Još jednom, molim neku dobru dušu da mi ja [email protected] pošalje ORIGINALNI PIN softov firmver za ovaj plejer. Hvala!
 
stavila sam ovaj fw al ne mogu da skontam kako se pravi playlista?
 
a

Jel moze neko da mi da link za ceski fw?
I ako moze link sa programom za konverziju filmova, posto sam izgubio originalni disk...
 
Poslednja izmena:
uf ne znam ni ja gde mi je taj cd.. negde sam ga zaturila. ako ga nadjem okacicu ti program.
 
a

Hvala puno ali zamoliću te da požuriš malo ako možeš, pošto sutra idem na more, pa mi je hića... Hvala unapred!!!
 
srecan ti put! ako se ne budes igrao, gledao filmove i citao ebooks, baterija ce ti potrajati prilicno dugo. displej sisa bateriju do yaya, nemoj da se zeznes ko neki, pa da ti se isprazni pola sata nakon polaska... :smoke:
 
Ajd da i ja malo podelim svoje misljenje ovde...
Pre jedno 2 meseca sam pazario 2 tomketa, sebi i sestri. Moj aparat radi ko podmazan, sluske koje sam dobio uz njega sam odma lepo zapakovao u kutiju i otisao da kupim neke koje ne suste i ne zvuce ko kajgana, i sasvim sam zadovoljan zvukom (cak mi je bolji i od nekog iPod-a koji sam slusao ranije - flejmeri ovo je licni stav). Baterija nemam pojma koliko traje na mom, jer mi se jos nijednom nije ispraznio, a punio sam ga ukupno 5 puta (dok sam ubacivao muziku), uz svakodnevno slusanje od 15min - 3 sata, ali bez puno drndanja tj sa uglavnom ugasenim displejem, i sa volume na 3-4 kockice (oko 30% valjda). Sve u svemu, osim nekih debilana (ume neki spotic da prsne na pola ako se jako brzo smenjuju scene (?), Pustanje foldera je misaona imenica...) plejer je mama za te pare...

Ali sve zavisi kanda od toga kako vam uleti, sestrin plejer je riknuo posle mesec dana, baterija mu je trajala znatno krace (oko 3h), kabl/punjac otisao posle 3 nedelje. Dobila je drugi i sada taj radi bez problema...

A,da,USB kabl koji stigne uz njega je totalna krepina,cesto nece da prepozna plejer kada se nabode u PC, i ume cesto da izazove kvarove (tako mi reko covek u servisu) posto ni sam uredjaj nije bogzna koliko izdrzljiv...Sad koristim neki svoj stari kabel i sve shljaka ko poruceno...

E,da, ima jos nesto sto iritira, preko plejera snimanje ide katastrofa sporo (~200Kb), tako da je bolje (brze) prebacivati stvari na SD nekim citacem...
 
Prodje godina dana odkako kupih ovo cudo od playera.Dobro me sluzi ne mogu da gresim dusu ali nikako mi nije jasno da se proizvodjac nije setio da za ovih godinu dana napravi f-ware koji ce konacno omoguciti pravljenje foldera.Tako ti ja vrtim sterlicu gore dole kao manijak ali sta cu,ne baca mi se lova za drugi kada me ovaj solidno sluzi.Sta vi kazete na ovo
 
Poslednja izmena:
mene isto super sluzi, al to za drndanje strelice gore-dole.. :wc:

stvarno bi mogli da izbace novi fw. inace sam zadovoljna.
 
ostecen ekran

ostetio sam LCD ekran na mp4 uredjaju koji i dalje radi ali ekran je otisao u out, pa me interesuje da li se nekom to desilo i da li ste uspeli da ga zamenite...
takodje ako je nekom mp4 pokvaren a hoce da mi proda ekran neka mi se javi na
[email protected]
hvala

pozdrav
 
Ja sam kupio Tom Cat II 8 GB i za sada mi sve radi bez problema.Platio sam ga novog u radnji 6500 dinara. Recimo muziku moze da pusta i po 8 sati na nekoj srednjoj jacini ili oko 6 sati kada je do daske. Film moze da se odgleda ceo i jos pola sata gledanja klipova.Ali ako samo gledam klipove oda je to 1 sat. Medjutim ja na poslu slusam muziku sve vreme tako da mi se istrosi baterija kada dodjem kuci pa me to nervira. Imam i malo pojacalo sa zvucnicima kad idem na pecanje pa ga kacim na to. Nabavio sam bateriju od lap topa i prepakovao je da umesto 10 .8 ima 3.7 volti ali ne znam kako se Tom Cat otvara da bih je povezao direktno. Tako bi po proracunu on mogao da radi i nekoliko dana po 16 sati dnevno. Znam i da pogresno otvaranje ovakvih uredjaja prouzrokuje lom displeja .Zato molim nekoga ko je otvarao ovaj uredjaj da me cimne na [email protected] kako bi mi objasnio kako se to radi. Unapred zahvalan.
 
Nazad
Vrh Dno