Šta je novo?

Blueberry Tomcat MP4 player

ixtis

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2005
Poruke
647
Poena
330
Da li neko moze da mi kaze kako se u ovaj player ubacuju playliste??:wall: Pise u upustvu da ih podrzava ali ja nikako ne mogu da skontam na koji nacin da to izvedem!?:mad: Probao sam nesto da Winampom i WMP9 napravim playliste, i da ih ubacim u player ali ih on ne prepoznaje kao takve. Ajde ako neko zna nek pomaze, jer je ovo malo glupavo da mi izlistava sve pesme odjednom, pa onda muka i nevolja dok nadjem ono sto mi treba. Moze i neki savet za slicne playere pa da isprobam i te varijante.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam uspeo, plasim se da su slagali kad su rekli za playlistu.
Ono sto sam ja uradio je da sam napravio foldere A,B,C,D..... i TIM redom ih snimao, jer sta stavis zadnje to ide na kraju na listu, prvo folderi pa unutar njih.
Ovako sam obezbedio da uvek prvo idu na A, pa B.
Bez toga mi je samo dodavao pesme na listu, pa kada vise puta dodajes ne mozes naci sta ti treba.
Posle samo dodas u folder pesmu ili napravis jos i podfolder za grupu i mnogo je lakse naci.
Isto tako mozes napraviti foldere rock, pop, balade... sta god hoces pa ce ti tim redom izlistati pesme...
Nije to resenje, ali je po meni lakse nego da nema nikakvog reda.
Reci mi da li i kod tebe ima mali sum koji se konstantno cuje, jer sam procitao da se dosta njih na to zali.
I da li si uspeo da stavis pozadinu koju hoces, ja stavim sliku, ali cim ugasim i upalim opet se vrati ona osnovna.
Pozdrav
 
...Ono sto sam ja uradio je da sam napravio foldere A,B,C,D..... i TIM redom ih snimao...
Ha, ha, i ja sam nešto ovako uradio kod mene. Što se tiče šuma ja ga čujem recimo kad ne svira, ili u pauzi između pesama, i kad je jačina zvuka manja od 2-3. Ali kad stavim jačinu na pet, šest ja više ne čujem nikakve šumove. Što se tiče pozadine meni se ne dešava tako nešto. Onu sliku koju izaberem kao wallpapers ona je izabrana i nakon ponovnog paljenja.
Šteta za playliste inače bi ovo bio baš, baš dobar mp4 player:guitar:
 
Da, to je to za sum, znaci da je kod svih tako.
Jedino ne znam sta je sa slikom, mada to je i manje bitna stvar ako sve ostalo radi ok.
Nadam se da ce izaci firmware i da ce biti sredjena playlista. Ostaje pitanje odakle da ga nabavimo kad nemaju sajt :)
Inace, probao sam i filmove da pustim, i moze bez problema da se gleda.
U virtualdub-u odradim sve, smanjim rez, birate i na 130-170mb smanjim, nalepim titl i stvarno nije losa opcija za neko putovanje npr.
 
Uspeo sam sliku da stavim, ali prvo sam morao na play da ugasim, a posle sam mogao i na prekidac. Ali kad sam odmah na prekidac, nisam uspevao.
 
Da, to je to za sum, znaci da je kod svih tako.
Jedino ne znam sta je sa slikom, mada to je i manje bitna stvar ako sve ostalo radi ok.
Nadam se da ce izaci firmware i da ce biti sredjena playlista. Ostaje pitanje odakle da ga nabavimo kad nemaju sajt :)
Inace, probao sam i filmove da pustim, i moze bez problema da se gleda.
U virtualdub-u odradim sve, smanjim rez, birate i na 130-170mb smanjim, nalepim titl i stvarno nije losa opcija za neko putovanje npr.

Koje si opcije koristio kod VirtualDub-a? Nesto sam probao ali player nije hteo to da pusti...
Narocito me zanima koju si rezoluciju koristio i parametre Codec-a?

Pozdrav
 
Ovako, imam instaliran ffdshow, to prvo.
Koristio sam xvid (mada mislim da sam i divx probao), birate 200-250.
Rezolucija 320x240 (video/filters/resize).
Titlove sam prvo u wordu sredio da nema č,ć... ne znam zasto nece da ih prikazuje.
Samo stavi replace č sa c.
I dodas filter subtitler (na netu ga lako mozes naci).
Audio sam smanjio na najbolji mpeg (7).
Dobio sam film od nekih 180-250 mb, solidna je slika, i moze bez problema da se gleda s obzirom da je ekran dosta veliki.
A mene ono sustanje opasno nervira.
Valjda ce biti neki firmware koji ce to srediti, ali nemaju ni sajt pa ne verujem nesto.
Bilo kako, da mene neko sada pita, rekao bih NE KUPUJ!.
Cuo sam zvuk na obicnom cat modelu, nema nikakvog sustanja, tako da ne znam zasto su ovde zeznuli.
Pozdrav
 
Ovako, imam instaliran ffdshow, to prvo.
Koristio sam xvid (mada mislim da sam i divx probao), birate 200-250.
Rezolucija 320x240 (video/filters/resize).
Titlove sam prvo u wordu sredio da nema č,ć... ne znam zasto nece da ih prikazuje.
.
.
.

Hvala na odgovoru. Probao sam i to radi...
Izgleda da sam imao neku staru verziju ffdshow-a koja je pravila probleme. Kada sam instalirao novu verziju sve radi.

Pozdrav
 
Nema na cemu :)
A ti javi ako saznas slucajno gde se moze firmware novi nabaviti ako se pojavi.
Pozdrav
 
na sajtu ruske firme rovermedia imate firmware za ovaj plejer - kod njih se zove Q7 aria,

taj firmware nema srpski, ali mi se cini da ebooks radi bolje, ali nisam dovoljno dugo koristila blueberry varijantu da bih donijela objektivan sud, to je jedina razlika

www.rovermedia.ru

http://ftp.roverbook.com/RoverMedia/ ovo je njihov ftp za download


cini se da je ovaj plejer i izradjen za njih pa su nasi povukli neku kolicinu

meni su iz pina poslali firmware, molila sam ih i da ga pocnu narezivati uz prateci cd, ako im je vec "skupo" da ga "okace" za download sa svog sajta...mozda sam imala srece, ali bili su vrlo ljubazni i odmah mi sve poslali (zvala sam telefonom njihov servis pa, mislim, prodaju...)
ako nekom treba bas ta blueberry varijanta (u slucaju da se zaglupi plejer) bacite mi pm, poslacu vam mejlom - nije veliko

eh da, to "sustanje" sam nekako uspjela da ugasim - nisam sto posto sigurna,ali mislim da moras kod radija odabrati opciju da se ugasi ili tako nesto ili ima veze sa onim transmiterom...pogledajte ima u uputstvu, znam da se moze ugasiti...ja ionako uglavnom citam pa me bas briga

wallpapere moras promijeniti u settings (onaj smijesni kotacic ili sta vec)...
filmove pusta stvarno dobro i bez sjeckanja, ali nikako da provalim "pauzu" vec blesava sprava pusta stalno iz pocetka...lol

meni licno vise smeta sto mi gviri sd kartica, da sam to odmah skontala vjerojatno bih ipak uzela sansu ili takems cinewalker ili transcend...i brine me sto baterija nije izmjenjiva - ako rikne "zdravo, dovidjenja"
 
Poslednja izmena:
evo ja probala da upalim audio recorder i snimim nesto, ugasim i izadjem - nema vise suma...

opet pustim mjuzu, shum iz back, odemu recorder - pustim snimak od maloprije, ugasim - nema shuma...znaci, sta god da je softverski je, cini mi se
 
Poslednja izmena:
Na forumu ruskog sajta sto si dala pise da se planira novi firmware koji ce ispraviti nedostatak playliste.
Bilo bi lepo ako je stvarno tako.
 
nadam se da vam radi ovaj linak - evo ja bas mijenjam slicice s kojima se podize plejer...
 
Poslednja izmena:
ostaje da vidimo - mnogi se i tamo zale na iste stvari kao i mi, koliko znam o njima (iz situacija sa modovanjem motorola) - mozda stvarno izbace novu verziju
 
hvala za savet za wallpaper - poludela sam dok nisam ukapirala.
ne muchi me shum,vec...jel i vama ovoliko sporo prebacuje sa kompa muziku?!
dodjavola...
 
nema pomoci ' deklarisan je kao dvojka, ali je mnooogooo sporiji
 
Ah da, mozes li mi jos reci, sta ovaj firmware popravlja na player-u!?
 
ne "popravlja" nista (ok mozda mu ebooks malo bolje sljaka), a ako ti player dobro radi mojne diras - to je vise za nedajboze ako se "zaglupi pa nece radi" lol

postupak "nadogradnje" imas detaljno objasnjen u manualu koji si dobio s plejerom, ali dobro:

udjes u "flash mod" (nazovimo ga tako...) i nadjes particiju sa OS-om (preko racunara) pa lijepo izgazis jedan drugim i to ti je to...
 
Hvala ti Vragana!
A moze li neko da mi objasni kako da u onom VirtualDub-u nalepim subtitle na film!?
 
Kao i većini, i meni smeta stalni šum i nemogućnost pravljenja lista. Al' 'ajde, nije loše kad stavljaš u A, B, C, ... foldere. Ali, ljudi, da li bi neko mogao da mi objasni zasto, kad pustim pesmu, kod nekih fajlova lepo piše naslov, izvođač i, eventualno, album (special), a u Winamp-u kad odem u View file info..., ili u Media Player-u u Advance Tag Editor ili jednostavno u Properties fajla (desni klik) i uporedim fajl koji se lepo učitava i neki koji ne - sve je potpuno isto! Svašta sam menjao i nekad ispravim, ali ne mogu da nađem pravilo za sve fajlove! Znam da ovo i nije preterano značajno, ali meni stvarno smeta, jer sam perfekcionista ;), pa bih bio zahvalan kad bi mi neko ponudio pouzdano rešenje! A za ove važnije propuste, izgleda da ćemo morati da sačekamo da se neko seti da napravi funkcionalni firmware i "okači" na nekom sajtu! :( Pozz!
 
Za titl, ja prvo nisam uspeo da ga nateram da pusti č i ć. (ne mislim na tomcat, nego virtualdub, on nece kad se nalepe titlovi da ih pusti, ostale hoce).
Dakle , prvo u wordu zamenim č i ć sa obicnim c.
Onda u subtitle workshopu taj srt ili sub prebacis u ssa format (substation alpha).
Takav titl snimis i onda ides u virtualdub.
Namestis audio/video kompresiju (ja stavim 200 kb/s xvid i audio mpeg 5 KB/s , a rez. 320x240), pa
odes na video/filters/add/subtitler (koji prvo nadjes na netu, samo izguglaj i lako ces naci).
Izaberes titl.
Sacekas da odradi program posao i dobio si film sa nalepljenim titlom.
Film na kraju ispadne oko 200 mb, naravno manje/vise u zavisnosti od duzine.


A za opis pesme, stvarno ne znam, nisam se ni trudio to da namestam.
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da je "Blueberry" vrlo aktivna "firma" pa izbacuje playere na trziste ko Milka cokolade, interesuje me da li je neko mogao da uporedi TomCat sa ovim RedCat i da li je kvalitetniji zvuk na RedCatu? I kakve su "realne" sanse da izadji neki novi firmware koji ce ispraviti ovaj bug sa shumom? Ja sam prvo mislio da je mozda do FM transmitera jer mi je to bilo vrlo logicno,pa sam se cak nosio mislju da ga otvorim i da ga hardverski uklonim,ali je neko ovamo izbacio onu foru kada se on "privremeno" makne tako da su sve prilike da je problem softverske vrste...I da li je neko pokusavao da otvori i da vidi kako izgleda baterija i da li mozda postoji neki njen ekvivalent samo veceg kapaciteta?
 
Mozda je subjektivno, ali problem sa shumom je resen kada sam promenio slusalice...probah danas neke Philips, a trenutno koristim neke sto su dosle uz Iriver player i sum je nestao tj. skoro je neprimetan, bas moram da se skoncentrisem da bih ga cuo WTF ?!?....Mozda ima neke veze sa omazom tj. otporom slusalica ???
 
Da, moguce je drasticno smanjiti sum nekim slusalicama.
Ja sam kupio Koss p7 i ostalo je sve isto , sum se cuo jako.
A onda sam probao slusalice od devojke, neke maxell i mnogo se manje culo.
Onda sam kupio neke kineske na pijaci za 100 din, i isto se skoro ne cuje.
Pa koss koristim po gradu i sl, a kineske kada treba da bude tiho.
Tako da sigurno ima veze sa otporom ili necim slicnim.
Bilo bi dobro kad bi neko rekao tacno kakav treba da bude da bi se manje culo ko se u to dobro razume, ili da napisete tacan model kvalitetnijih slusalica kod kojih je bolje.
Na opisu kineskih stoji isto potpuno kao i koss, ali taj kineski opis nema veze sa stvarnoscu.
Ovo je za Koss! I tu ima suma.
Zvučnik - Frequency response : 40Hz-20KHz
Zvučnik - Input impedance : 32 ohms
 
Što jeftinije sluške, to manje šuma? Čini mi se da je to zato što kod kineskih ne čuješ ni pola ostalih stvari, a kamoli još i šum..
 
Nazad
Vrh Dno