Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Na prevare nasedaju uglavnom ljudi koji su biti gramzivi, ima pametnih i glupih, obrazovanih i neobrazovanih, ali svi su gramzivi.

Ne bih se složio. Poslednji primer pre dva meseca. Moja ćerkica 17 godina i njen ujak. Ujak ima duple knjige, a moja ćerkica preraslu garderobu. Ona to prodaje i skuplja za putovanja. Do tada ovo nisam ni znao. U svakom slučaju postavi ona neki odevni predmet na krpice sajt. Tu je upeca prevarant (možda Hrvat) kao on će da kupi, samo da mu da račun, bla bla bla, neka priča. Navuče se dete, kao neće da prođe račun, pa da li je dobro izdiktirala, neka slika, moje dete neće, pa joj pošalje link da popuni sama, a on će "da pusti". Tu je bio kraj. Njen ujak kao dobar dan, prihvati verifikaciju preko mobilnog, a oni naprave Apple Pay karticu. Ta kartica odlazi za Ukrajnu i tu počinje da se kupuje gorivo i neke gluposti. Na sreću, moja supruga me je pozvala odmah, i ja sam uspeo da blokiram u Intesi kartice. Šteta je napravljena nekgde oko 8.000,00 dinara. Napisao sam zahvtev Intisi za povraćaj sredstava. *Svaki račun je osiguran. Tada sam im i objasnio neke stvari. Dete je razumelo, ali njen ujka kaže da "mora da se ugasi račun" samo je to sigurno ? Još jednom za nove članove:

- plaćanje i uplata na tekući račun, se vrši tako što se pošalje ili izdiktira tekući račun.

* Nema popunjavanje linkva, slikanje, natezanje. Ako čoveku nije jasno kako da uplati na račun, blokirati ga.

- Pay pal, ako ti plaća, ti mu pošalješ račun na njegov mail ili mobilni. Ako ti plaćaš zatražiš njegov mail ili mobilni i pošalješ nalog za uplatu. Ako nisi suguran, pitaj na forumu.

Oko ovog nema izmišljanja tople vode. To su univerzalne stvari i svuda se rai isto.

Naka me neko dopuni i za druge vidove plaćanja, ili naka ispravi ovo što sam napisao.
 
PayPal prodaja je isto rizican posao zbog 180 dana za dispute/refundiranje.

Nikad ne znas kad ce kupac da potegne dispute jer dosta prevaranata namerno ceka zato sto dosta ljudi ne proverava mejlove non stop.

Btw pre par dana je gospodjina sestra pala na foru da ce Mr. Beast da joj uplati 500$.

Izasla joj negde reklama ili sta vec da Mr. Beast poklanja kes, ona otvorila to i naravno traze sve zive podatke o racunu i kartici.

Epilog - ona ukucala, ode neki sitan kes, blokirano na vreme.
 
Da dopunimo malo :)

Добар дан драги пријатељу, зашто стално одбијаш да пратиш упутства моје секретарице да добијеш своју банкомат картицу?

Молимо покушајте да добијете своју банкомат картицу да се одморим.

Послао сам вам ово писмо пре неколико месеци, али ме је јуче назвала моја секретарица, госпођа Маријам Мохамед и рекла да још нисте добили своју банкомат картицу, па сам одлучио да је поново пошаљем.

Драго ми је да вас обавештавам о мом успеху у пребацивању тих средстава на швајцарски рачун у сарадњи са новим партнером из Парагваја.

Тренутно сам у Парагвају због инвестиционих пројеката са сопственим делом новца. У међувремену, нисам заборавио ваше досадашње напоре и покушаје да ми помогнете у овој трансакцији иако нам у то време није успело.

Одлучио сам да вам надокнадим ваш труд. Управљајте новцем. То је знак моје захвалности вама. Желим да вам надокнадим укупну суму од 800.000 долара. И положио сам новац у банку на ваше име.

Стога слободно контактирајте моју секретарицу госпођу Мариам Мохаммед и упутите је где да вам пошаље ВИСА КАРТИЦУ на банкомату.

Име: госпођа Мариам Мохаммед.

Е-пошта: ([email protected])

ВхатсАпп: +22893682757

Адреса: Ломе Того

Адреса канцеларије: Булевар Ломе Того

Обавестите ме чим примите новац. Тренутно сам веома заузет овде због инвестиционих пројеката које ја и нови партнер имамо при руци.

Искрено Ваш.

господин Олег Александар
 
Koji je rok za prijavu kad vas neko zavrne.
Kupio sam nesta sa kupujem prodajem i nisam dobio predmet,prodavac odlaze i vreme prolazi.
Izgleda da ceka da prodje rok za prijavu ako ga ima.
 
Tebe je najverovatnije fizicko lice zavrnulo, nema tu nikakvih rokova.
 
Vizicko lice.
Pa da ne prodje mesec dana pa da ne zele da prihvate prijavu jer je prosao rok.
Mozda je smesno ali stvarno nemam iskustvo sa sudovimaa i zakonom.
 
@Miki_ nema potrebe da dupliraš pitanje. već si pitao u odgovarajućoj temi
 
Koji je rok za prijavu kad vas neko zavrne.
Kupio sam nesta sa kupujem prodajem i nisam dobio predmet,prodavac odlaze i vreme prolazi.
Izgleda da ceka da prodje rok za prijavu ako ga ima.
Na koji način si prevaren, šta se tačno dogodilo?
 
Video sam tamo prepisku a video i ovaj komentar moderatora. Nemam šta da dodam. Sve je tamo rečeno.
 
Ovo je genijalno. Medalja za kreativnost 😁
 
Primih i ja ovu poruku, i mnogo kolega na poslu, posto se pretezno bave prodajom i nabavkom, neki su poomislili da stvarno treba da plate nesto, pa su trazili firmi da plati...Dobro je pa nije veliki iznos, verovatno da se vise ljudi upeca
 
ta prevara je jos najbolje smisljena od svih, jer peca lakoverne ljude na sitne iznose da im proslede broj kartice.

Sreca nasa sto je srpski jezik zbog gramatike tezak za prevodjenje preko internet prevodilaca pa se prevara lako prepoznaje.
 
I što se nekako po defaultu nakače na ćirilicu
 
Sekretarica se zove MariJam, Mariam, u mailu Marian...

E moj Oleže, mora bolje to...

To je namjerno urađeno da se ne gubi vrijeme na one kojima je to sumnjivo, već na samo one koji "prođu" na toj selekciji.
 
Lepo odradjeno +33 prefiks odakle je poslata poruka, malo translate pa odgovor pitanje a zašto ne bi na francuskom :ROFLMAO:
Kulturno je bakara napisao za lakoverne, za 100-200 din dobijam ko zna koliku vrednost a teško da neko i ima bilo šta poručeno preko DHL. Kad ode kinta sa računa svi posle pokušavaju da se čupaju kao očekivao sam pošiljku iz inostranstva, istina pola Srbije očekuje poštanske pošiljke iz inostranstva ali uglavnom sa free ili par $ shiping. Zakon kaže kako se vrši plaćanje.
 
Nije naš vrhunska prevara jer sam ih brzo "pročitao" ali.
Na Facebook-u. Pre par nedelja primih kao zahev za "Friend" od jednog starog prijatelja a danas i još jednog iz Kanade. Kažem prijatelja jer smo dobri prijatelji još od 1978 godine tamo. Misleći da su možda nekako izgubili pravi FB account (dešava se to) ja sam potvrdio.
E sad u petak mi stiže poruka kao od prvog a s danas i od drugog da su kao dobili neke grdne pare od kanadske vlade, prvi za 30 000 dolara a drugi nije rekao koliko. Naveli si nekog agenta koji kao treba to da sredi. Iako sam sumnjičav rešio sam da se javim tom "agentu" Ona kao pogleda neki spisak, uzme sat-dva da pogleda neki spisak iz kanadske vlade i reče da mogu da dobijem 150 000 dolara nekog grant-a. Pazi sada, na FB mi nije pravo ime nego nadimak iz Kanade, nema šanse da me tako oficijelno vode tamo.
Elem, javila se opet ta agentkinja i dala mi neki formular da popunim. Popunim ga ja naravno sa fejk podatcima i dobijem obaveštenje da sam "approwed" za taj grant i samo treba da im uplatim 3000 dolara, Ja kažem da imam samo 2000 a ona da će i to biti dovoljno. omo daj-šta-daš samo uplati. Nisamih još odkačio sasvim neka se malo pomuče. U međuvfemenu sam prijavi te fejk naloge na FB i upozorio te prijatelje da su možda ne hakovani ali sigurno duplirani. Eh da, dok ih držim anudici tražio samda mi sa tih fejk naloga odgovore na po par pitanja koje samo pravi prijatelji mogu da znaju, Oni se kao uvredili ali ne odgovaraju na pitanja i nastavljaju da me ubeđuju da prihvatim njihove uslove i uplatim pare. Kada sam proveravao te naloge tačno se vidi koji je fejk a koji je pravi. Recimo koje imaju FB prijatelje a koji imaju prave a to su im uglavnom rođaci ili baš stari prijatelji iz pravog života.
 
Evo poudio sam im da mi pošalju samo 5000 dolara a da zadrže ostalih 145 000 ali izgleda da su im ukinuli te fejk naloge. Šteta, voleo bih da se još malo poigram sa gluponjma.
 
Ja sam imao situaciju da mi preko bukinga stoze poruka od hotela za potvrdu rezervacije, sa linkom. Link je naravno scam, ali super odradjen. Prijavim Bukingu... nije ih briga. Dopisivao se sa scamerima dok mi nije dosadilo.

Ocigledno uhakuju profil hotela, koji je tw imao hiljadu ocena. Kad smo dosli u hotel, kazem to na recepciji... kazu stalno nam se desava?!? Hotel inace sasvim pristojan.
 
@Markosmi
Zanima me da li si na Yettel mreži, pošto u mom okruženju oni koji su dobili isti SMS su na Yettel mreži (063)?
 
Da, na Yettelu sam. Bio neki data leak izgleda 😂
 
Mene neki dan zvali iz Kalifornije na prepaid broj mobilnog telefona.
Naravno nisam se javio, pošto nemam nikog poznatog tamo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230406_093047_com.android.contacts.jpg
    Screenshot_20230406_093047_com.android.contacts.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 37
Nazad
Vrh Dno