Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Da li Vas zovu nekada na mobilni telefon sa broja iz Kalifornije ? Mene zvali već drugi, treći put, broj je: +1 424-341-4569

Pretpostavljam čekaju da se javim pa da mi naprave račun?
Tim Apple zove i nudi posao.
Probao da objasnim takvim ljudima da je fejk i sve... Ne vredi, "ali ja bih da probam".

Bukvalno sledeće je bilo gtfo (nisam im rekao naravno, jer sam ja ipak pre svega gospodin ;) ) i napustio razgovor.
Nisam čuo taj nivo gluposti, ali približno.
 
Evo ti skorašnji primer... Zamaskirao sam informacije ko, šta i gde naravno.

biber.jpg
 
Think About It GIF by Identity

Nekad se ne isplati nuditi pomoć ljudima.
 
Nemam pojma, ako je samo phishing, ništa ako ne uneseš podatke. Ako ima i nakačen malware ko zna.
 
Takođe dobio od pouzdane/poznate osobe.
Na moju opasku da je to spam, ništa mi nije odgovorio
Pretpostavljam da znam zašto, ne zna šta je to spam!
 

Prilozi

  • Screenshot_20230307-161121.png
    Screenshot_20230307-161121.png
    463.3 KB · Pregleda: 241
Probao ja link sa prethodne strane u VM-u, na kraju došlo do toga da treba da se registrujem, kada sam probao, otvorio je sldeću prevaru (amazon i neki telefon kao nagrada). Možda je sa telefona drugačije, pošto traži da se deli na viberu, wa ili messengeru
 
Te gluposti sto mi salju na viber pojedini prijatelji, tipa dobio sam u maxiju 4.000 dinara ili ne znam ni ja kakave akcije treba da se preduzmu samo obrisem i zaboravim.

Moja prijateljica je toliko naivna da ona veruje u svakakve gluposti i spremna je cak i pare da da samo da pokusa a kada joj covek kaze da je to prevara i ne znam ni ja sta ona kaze e bas si negativan, zato sledeci put kada je naisla na neku semu tipa das ne znam ni ja koliko para dobijes koliko para su je osisali za par hiljada evra i sada nece da prica samnom kao sto ja njoj nisam reko da je to prevara.

Zakljucio sam da kada ljudima kazes nesto ne valja kada precutis opet ispadnes kriv i kako god da okrenes bices kriv.
 
Dobio sam ovo od "pouzdane osobe", ja naravno preskočio i javio pouzdanoj osobi da je fake, ali raširilo se po familiji.

Šta zaista bude kada se ovo popuni do kraja?
Mahom je za telefone i prijave na premium servise tzv. "registracija i prijava za nagradnu igru".
 
Moj pokojni brat umalo na padbe ba beku telefonsku prevaru, tražili mu broj kartice i računa u banci kao da uplate neku nagrafu. Srećom kartica bila kod mene pa nisam dao.
 
Probao da objasnim takvim ljudima da je fejk i sve... Ne vredi, "ali ja bih da probam".
jao kako si pokvaren, hoćeš da ih ubediš da ne igraju nagradu igru, da bi ti imao veće šanse, ali su te ipak provalili, ti ćeš njih.....

Da li Vas zovu nekada na mobilni telefon sa broja iz Kalifornije ? Mene zvali već drugi, treći put, broj je: +1 424-341-4569
Jbt tebe hoće USA, mene samo hoće ovi iz trećeg sveta.
Obzirom da telefon i ne stigne da zvoni, već se samo pojavi propušten poziv, mislim da je prevara u tome da ih pozoveš, da vidiš šta je hteo, tj da ti objasni kako prevara radi :D
Screenshot_1166.pngScreenshot_1165.pngScreenshot_1164.png
Blago vama vi dobijate neke pare i traze vam pare ja jedino dobijem socne psovke svaki put sa nove adrese [email protected]
Kad smo već kod prevaranta sa tih regiona, dobijem stalno pristup nekom googledrive-u, ne mogu da nađem primer, sve sam ih obrisao i blokirao.
Koliko sam video po sadržaju maila, mislim da su neka office dokumenta, moguće da ima neki sočan macro u pozadini kad se pokrene....
 
Najčešće što sam dobijao je "Nasleđujete od nekog dalekog rođaka...", mada me ne uzbuđuje previše jer isto često dobijam kad izvučem iz "Iznenađenja" u Monopolu.
I to je to otprilike. Nikakve ucene video snimcima nisam imao jer sam dobro zaštićen - kamere su mi najgoreg kvaliteta a igram se u mraku.:whistle:
 
Zanimljiva tema, iako je inicijalni post dosta mator.

To me podseti na skorašnje iskustvo ujaka jednog od mojih najboljih ortaka. stariji čovek, ali "moderan", u toku je sa modernim zbivanjima, radi za računarom dugo i ima neko osnovno pa možda i malo naprednije iskustvo sa internetom i svim što on donosi.

Long Story Short, naleteo je na neki oglas/mail, ne mogu tačno da se setim detalja, uglavnom klasika, mailovi, pozivi, uplati ovoliko, dobijaš za X dana ovoliko, ali sve je to postepeno i jako smisleno i pametno odrađeno (naravno, ako od starta ne znaš da te vuk za nos tj novčanik). I tako je jadni ujak ozujao od prijatelja do prijatelja, spizdio ušteđevinu i zagovnao se sa nekim keš kreditima za tipa par nedelja pukao oko 30k eura. Žena mu prsla, rasulo u familiji, ode sve za šta je ceo život radio i još se zadužio pa nema ni penzije ko zna koliok...

A baš ću sad da mu napišem poruku da ga pitam šta je bilo sa tim do kraja...
 
Zlo i naopako, kao Kangaroo treasure do skoro. Kako ti mučenici sada žive...
 
Ako zvuci previse dobro da bi bilo istinito...

Evo jedne prepiske od ranije, ne pisu vise kao nekada, ali obozavao sam da im okrenem pricu na mlekaru Glozane... ima jos ali da ne spamujem. Inace lik je kacio fotke Ferarija, aviona i slicnih gluposti non stop, nije odmah krenuo u napad vec je cekao da vidim njegove objave pa je tek kroz neki dan poceo da pise, iskusan prevarant.

1678321987620.png
1678322028815.png
 
Jao, ja se redovno prijavljujem na giveaway za slušalice. Nedavno mi javi da sam dobio i da ih kontaktiram na telegram.
Naivno, uzmem kontaktiram i dam podatke za slanje, bilo mi sumnjivo, ali realno, te podatke ima pola aliexpresa. E onda smo stigli do toga da mi traže pare za slanje, pa sam ga blokirao :)
 
Kada je bila ona prevara sa tronitetima za par stotina dinara, drugar uplatio :D
 
Na prevare nasedaju uglavnom ljudi koji su biti gramzivi, ima pametnih i glupih, obrazovanih i neobrazovanih, ali svi su gramzivi.
Zasiti ili ne ,

Iz licnog iskustva , a i iz mnostva drugih ,ko god i kakav god da si ,ako se okomis na nesto(zato te i citirah) ili jos gore oni okome na tebe..bices zrtva "prevare" u 99% slucajeva ko god da si
 
Jednostavno treba razmišljati logično, ako je nešto previše dobro da bi bilo istinito onda verovatno 99.9% i nije. Ako je preko telefona indijski naglasak ćao zdravo. Ako treba da se plati ćao zdravo. Ko nasedne je jednostavno glup
 
Kada je bila ona prevara sa tronitetima za par stotina dinara, drugar uplatio :D
Moja ona ista prijateljica je kada je bilo sa tim trotinetima htela da uplati za 10 komada, kao cerki, sinu, njoj i ostalo da preproda. Ali nije uspela jer nije znala kako da uplati pare inace bi i tu izvisila.

Neverovatno je koliko ima naivnih i glupih a da ne govorim gramzivih ljudi.
 
Sve se slazemo ali da neko veruje da ce da kupi trotinet od 500 evra za 5000 dinara ili tako nesto je valda bila cena i da mu to ne bude cudno mi je smesno.
 
Jednostavno treba razmišljati logično...
pa tu i jeste problem, jer je njima bilo logično da "to" tako radi, šta god da je u pitanju. Koliko puta sam gledao neke smešne klipove, nije mi pitanje zašto su to uradili već "šta su mislili da će da se desi?", jer očito su uradili nešto, što su mislili da će da ima drugi ishod, jer prosto je njima tako bilo logično, dok sa druge strane meni je logično to što im se desilo (da li to bila prevara, ili su pali sa stola, stolice.... sve jedno)
 
Poslednja izmena:
Zasiti ili ne ,

Iz licnog iskustva , a i iz mnostva drugih ,ko god i kakav god da si ,ako se okomis na nesto(zato te i citirah) ili jos gore oni okome na tebe..bices zrtva "prevare" u 99% slucajeva ko god da si
Ovde ne komentarišemo prevare od strane ultra profesionalaca, od kojih se neke razrađuju godinama.
Razgovaramo o prevarama kod kojih se “peca” neko ko bi da nešto kupi i ućari (a neki i da zarade).
Što napisa kolega, ako je nešto 99,9% toliko dobro i nema tako dobro nigde, to je i 99,9% čista prevara.
Ali kod nekih je ta želja da prođu bolje nego drugi toliko jaka, da zamagli razum.
 
Naslov teme je "Vrhunska prevara i ..." tako da se diskutuju i te ultra.

Meni više dosadiše mejlovi koji spominju snimanje na delu, objave na netu ... sa tim što mi to stiže na prastari ptt akaunt, koji inače čitam sa takođe prastarog kompa koji ni nema kameru niti ostale gadžete :D
Odakle li se vuče i gde imaju zabeleženo tu adresu, baš me zanima. Ili je problem do samog ptt servera (pre će biti).

kad smo već kod ptt-a, skoro mi je došla reklama za nekog Miloš Baković Jadžić-a (neka politička stranka). Rado bih im uputio par mejlova, samo da se dokopam validne adrese.
 
Poslednja izmena:
Samo ovde i na još jednom Forumu (gde sam na funkciji)
 
Ovde ne komentarišemo prevare od strane ultra profesionalaca, od kojih se neke razrađuju godinama.
Razgovaramo o prevarama kod kojih se “peca” neko ko bi da nešto kupi i ućari (a neki i da zarade).
Što napisa kolega, ako je nešto 99,9% toliko dobro i nema tako dobro nigde, to je i 99,9% čista prevara.
Ali kod nekih je ta želja da prođu bolje nego drugi toliko jaka, da zamagli razum.
Pa upravo se na to i odnosilo..kad bi znao kako i na koji nacin u trenutku mogu da te navacare...Hvala Bogu pa vecinski deo populacije ovde nema dodira sa time , i sto od svega dobijes par porukica za nagradu,popust,poziv iz Nigerije i ostale stvari...

Ja sam imao u dva navrata situacije sa Litvancima , a bas sam bio u fazonu ,da da ,sve znam kao i nema sanse da mene neko zezne...🙂
 
Nazad
Vrh Dno