Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

na linkedinu, cv-u, netu.. zivotu.. nebitno, to je taj isti survival instinkt
 
Poslednja izmena:
na linkedinu, cv-u, netu.. zivotu.. nebitno, to je taj isti survival instinkt
Само до 10так% људи, по мом мишљењу, има изграђено критичко позитивно мишљење о себи, које у себи садржи и све мане као и врлине. Ресто имам такав утисак никада није ни упознало себе па не може ни друге.
Па онда пишу оно што мисле да јесу, или се "самоусликавају" до изнемоглости ;) .


Хвала на лепој и корисној теми.
 
Poslednja izmena:
Gde je granica izmedju lazi i licne promocije? Kako nazvati prezentaciju firme gde su u About Us delu svi na slikama skockani u odelima sve slikano profi a opis uz svakog zaposlenog je neka hiperbola ala govori Stiv Dzobsa o Epl proizvodima, najbolji, najuspesniji, fantasticni, ovakvi, onakvi a radim u firmi svaki dan i nista od toga tako ne izgleda u stvarnosti. Ni oblacenje, ni ponasanje, pa i taj uspeh je vrlo upitan ali eto gura se iz dana u dan uz razna dovijanja i lukavosti.

Ja zapravo ne znam nijedan startup koji nema bas ovako skrojenu prezentaciju zaposlenih a od ovih koje znam licno nista od toga nije uistinski nego klasicno prozapadno pro... ovaj marketing.

Ne smeta to meni jer je to kao neki standard kao i taj linkedin nalog koji svi mi imamo ali mi smeta kada me nazovi poslovna mreza truje mejlovima vise puta na dan koji su apsolutno beskorisni. Dodaj jos par takvih i treba mi opasno dobar i precizan spam filter da izbaci takve mejlove a zadrze neke korisne koje stignu sa istog domena. Ili da kao psihic idem i rucno brisem smece koje mi salju.

Uostalom prevare se bas sluze velikim i poznatim imenima samo promene domen a naivni i neiskusni to ne gledaju pa se upecaju, misle neko im bitan poslao da mu uplate pare.

Zlatno pravilo interneta je da nikada ne prihvatas poklon koji si dobio a ga nisi prethodno trazio ili zasluzio (sopstvenim radom, a ne sto neko tripuje da je nesto zasluzio u zivotu). Niko nece bas tebi da udeli ili ucini bez ikakvog razloga. Sa takvim nepoverljivim pristupom se uspesno zaobilazi najveci broj prevara, osim onih najsofisticiranijih a i tada valja biti oprezan i sve proveriti iz vise izvora i uvek se sluziti zdravim razumom, naravno ukoliko covek poseduje isti.
 
Mailovi sa Linkedin-a su razlog zašto sam ugasio nalog posle 24h. Prosto u tom trenutku nije bilo načina da se reguliše količina smeća koje šalju.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
^taj na KP bi morao znati srpski, verovatno, pa je to prevara sirih razmera?
@okmijun, cek, na PPu se vidi da si poslao novac njemu, eBay to moze da vidi, i opet te eBay smara? Dobio si u eBay Inboxu poruku od eBaya??

A sto se zapada tice, mozda u Nemackoj. U UK ce sumnjati 20x vise nego ja, u Americi zavisi koja drzava.

Na sve načine sam pokušavao da utvrdim da li su pisma lažna, nije bilo sile da provalim da je lažno.
Moguće da oni tamo imaju neki opšti stav da će Amera prevariti nekui Rus, Ukrajinac, Srbin....pa nas optužuju i kad jesmo i kad nismo krivi.
Uglavnom, čak i sa ove tačke gledišta, sve je bilo 100% uverljivo i pravo, kao da je imao svog čoveka u ebayu, što uopšte nije isključeno. Ma koliko to delovalo neverovatno, a na to upućuju i sledeće 2 prevare, od koje sam jedne i ja bio žrtva!!!! Opet ja...

1. VRHUNSKA PREVARA SA WU
Radite na brodu, ili gde već, u nekoj ste čuki, matorima ili burazu, šaljete crkavicu od 1500US$.
Službenik te daleke zemlje, greškom upiše Slovenija, umesto Srbija. Vi to i ne primetite, pare nikad ne stignu, ako ste otišli iz tog mesta, nema sile da povratite novac, jer je sve po zakonu.
Ako i primetite, moguće da će vas ubedjivati da je to sve u redu, da kod njih tako mora, itd....kao da je neko vrlo dobro obavestio te crnce (ovo nije uvreda da se razumemo! već boja koža) da postoji i neka Slovenija pored neke Srbije, i da su bile UN sankcije, kada smi mi svi pisali SLO umesto SERB.

2. VRHUNSKA PREVARA SA IBAN/SWIFT uplatama i dalekim zemljama
Radili ste nešto za nekog u Dubaiu, Thailandu, itd....uglavnom iz dalekih zemalja stižu ovakve prevare. I stigne vam obaveštenje od posredničke firme da je novac uplaćen.
Sve kodovi, ludila, itd....AKO ne proveravate stanje, i ako niste baš sitničar za pare, a ko ovde od nas pa nije?, može vam se desiti da novac nikad i ne vidite.
Obično je objašnjenje nešto o tome ko prima EUR ko USD, ko ovo ko ono...a para nema!
Ako je okrugla suma, i primate više uplata i ne gledate sve po redu, pare i ne dodju, tj oni I NE UPLATE, već čekaju da vi POMJAUČETE i da onda na jedvite jade dobijete svoje pare...

3. KLONITE SE VK RUSKE MREŽE
Za ovo nemam priču posebnu, posle kontakta sa jednim Rusom, oko posla, a lik je priznat i poznat u 3D svetu!!!, istog dana mi je hakovan VK nalog, koji sam imao pre toga, da nikad ništa nije bio problem. Ili samo slučajnost?

4. RENDER FARME, 3D sajtovi.....RUDARSKI VIRUSI
Pojavile su se render farme, koje nude vrlo povoljne GHz/h cene, i naravno potrebno da instalirate njihovu app, sve profi, ovo ono....nekad je u toj app rudarski virus.
Takodje i mnogi poznati CG sajtovi imaju rudarske viruse, pratite T grafike i CPUa, pa ćete videti. CPUa jer sve što je džabe je slatko....a neki imaju kućne mreže sa po 8 CPUa recimo....dovoljno...

Ima još....u sledećim nastavcima, stej tjund!

PS - Nisam ja prevarant ja sam samo obična žrtva, da neko ne posumnja! xaxaxaxxaxa...a možda i jesam?! ta-na-na-na--nan-an-nana-naaa........
 
Poslednja izmena:
Uglavnom sve prevare se zasnivaju na pohlepi žrtava. Ako nešto zvuči previše dobro da bi bilo istinito onda sigurno i nije istinito.
 
^da se vratim na eBay, cisto da znamo - jesu pisma stizala u eBay inbox, ili samo na mail?
eBay poruke uvek stizu u eBay Inbox u nalogu.
 
u ebay inbox...sve uvezano...
 
Desilo se par puta da sam zaboravio da uplatim ebay prodavcu, nikad nisam dobio mail da uplatim vec pitanje da li je i sta je problem i predlozi kako ih resiti.
Gledas oglase koji imaju ebay zastitu kupaca i paypal kao placanje i nema prevare, Svako ko trazi uplate para na racun i sl, moguca je prevara.
 
Svi oglasi na eBayu moraju imati eBay zastitu :)
Placanje Paypalom je vec obavezno, tj. obavezno samo takve oglase i samo placanje PayPalom prihvatiti.
 
^^ ...i isporuka sa tracking-om. U principu, ako nema tracking-a, kupac uvek može jednostavno da kaže da robu nije dobio. I ćao. Prodavac mora da vrati pare. :(
 
Još uvek se valjam od ove poruke:
"Zdravo,

Hvala vam na odgovoru. Imovina je samo mali cilj da vas kontaktira,
ali ću ga kupiti po sopstvenoj cijeni. Cijenit ću, ako ćete zadržati
imovinu najmanje 3 dana i uklonite oglas na sajtu. Žao mi je što vas u
ovom trenutku ne mogu nazvati ili primati pozive na osnovu prirode
sigurnosti ovde u mojoj zemlji u Siriji, ali ću vam odrediti vrijeme i
pozvati vas na osiguranu liniju ako se pojavi potreba. Moj glavni
prioritet da vas kontaktiram jeste da predložite bogatstvo koje
zahtijeva hitno i hitno izvršenje. Ja ću vam pružiti sve potrebne
podatke o meni kada se uspostavlja povjerenje između nas. Molimo vas
da pažljivo pročitate i vratite se meni, ali imate obavezu da odbijete
ako niste zainteresovani.

Ja sam sirijski industrijalac ovde u Siriji Damask. Moja porodica je
pod pretnjom predsednika Bašara al Asada za našu odlučnu Podršku
demokratskoj vladi u Siriji. Zbog aktuelnog ratnog protesta u zemlji,
mnoge porodice vode svoje drago življenje dok vojnici ubijaju civile,
žene i decu. Hoću da vas obavestim da imam u posedu zbirku (petnaest
miliona petsto hiljada dolara) 15.500.000 dolara. Ovo je novac koji
sam sačuvao za ceo svoj život kao industrijalac i čuo sam ga u kući
zato što stavljanje novca u banku može biti veliki rizik u zemlji kao
što je naša u ovom ratnom periodu. Naša zemlja je danas u velikom
haosu i želim da se preseliš sa svojom porodicom i sve što imam u
sebi. Zato tražim povjerenog partnera koji će mi pomoći da se preselim
na sigurno mjesto kao što je vaša zemlja. Možete li mi pomoći u ovoj
operaciji? Imaćete pravo na 10% od ukupne sume od 15.500.000 dolara
dok će 90% biti moje. Verujem da je ovo pravi dogovor. Piši me odmah
za više detalja.

Hvala,
Abdul"

A dobio sam je kao odgovor na moje pitanje zašto me kontaktira povodom oglasa za stan.
 
Dogovori se sa covekom *mjau**mjau**mjau*....onaj princ iz Nigerije je tako umro i nikom nije uspeo da prepise bogatstvo.:(


Hehe mjau mjau maju.[emoji3]
 
Ahah, nakaradni google translate i zloupotreba aktuelne političke situacije
Ne mogu da se izbroje mejlovi slične sadržine koji su mi stizali (i mnooogima verovatno). Afrikanci, Azijati, Rusi, južnoamerikanci...bla bla
Uskoro možemo očekivati poplavu sa sirijskom tematikom, osim ako naši meil provajderi nisu malo poboljšali svoje spam filtere
 
Od kako koristim Google Mail, previse malo imam iskustva sa novim prevarama, mozda je bolje da pregledam SPAM folder i upoznam se malo :)
 
Meni na google nikad, nijednom.Al zato na druge jeste.
 
Na ptt-u redovno, gmail tu i tamo, a livemail katastrofa.
 
Jesi ti njemu odgovorio da podrzavas Asada, da si Rusofil i da su Asadovi ljudi na putu ka njemu da ga uhapse i streljaju?
Ja bih mu odgovorio u tom fazonu :d

Tapatalk
 
J'sil' lud?!? A onda NSA pročita tvoju poruku, i stavi te na onu listu?!? :p
 
Баш индустријалца брига, нити је он у Сирији нити се плаши војске нити има паре. ;)

А шта, НСА чита наше мејлове? ;)
 
Pa love fraze, kontekst i reci sigurno...sve sto bi moglo zaliciti na sifru, naredbu, plan l, akciju...onih koje smatraju sumnjivim.
 
Jesi ti njemu odgovorio da podrzavas Asada, da si Rusofil i da su Asadovi ljudi na putu ka njemu da ga uhapse i streljaju?
Ja bih mu odgovorio u tom fazonu :d

Tapatalk

I meni je ovo prvo palo na pamet. Verovatno zbog preterano crnog humora :D.
 
:D
0eb4224013fe95d2cb6c8853494786dd.jpg


Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Ne ne...
Ovo je postoji već prilično duže vremena, nego obrati pažnju kaunter na njegovoj slici :D
 
Da nisi napisao ne bih ni primetio, procitah samo ''naslov'' i prvu recenicu :)
 
Ја сам ово добијао када сам нешто тражио, после за пробу опет одем на тај линк и опет "добијем" нешто од овога. Једино што се ја не палим на то, g00gle није адреса којој верујем а и лош превод је био довољан. Мада их је вероватно безброј урадило ово и чека награду. ;)
 
Nazad
Vrh Dno