Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Znao bi, znao bi, muda u fioku pa da vidis kako sve zna ;)

Ja jesam korisnik na Limundu, i kupio sam dve stvari ali bas kod proverenih osoba bez Neutralne i Negativne ocene, ali jedno ne razumem i 'firmu' Limundo (ako se moze nazvati firmom) po kom oni to pravilniku rade i kako?

Ali recimo korisnik je dobio prvu Negativnu ocenu 29. Dec. '11 - 14:22, koja je kostala Aktuelna ponuda: 8.565 din. Dok je poslednja Negativna ocena bila 21. Feb. '12 - 01:21, koja je kostala samo 10 dinara, pre tih 10 dinara punih 15.000.

Samo ne razumem ljude, hajde da su Ameri pa nekako i da shvatis 'glupi ameri' ali ljudi iz Srbije, koji su prosli "sito i reseto" i da nakon prve negativne ocene od 8.565 (sto i nije mala suma novca za nas/e standarde) i dalje nasednu.

I kako sama 'firma' Limundo nije odreagovala nakon te prve negativne ocene? Ja sam nesto malo citao ona Pravila, ono povrsinski da vidim da li mi odgovaraju za ono sto sam hteo kupiti i bilo je ok. Procitao sam i taj deo gde se od neke odredjene sume novca neki deo ide i Limundu. Limundo na svojim serverima ima sve adrese odakle se logovao jer ako je zakonski sajt i 'firma' Limundo prijavljena drzavi da funkcionise kako funkcionise taj korisnik se moze vrlo brzo pronaci, samo ako je Limundu u koristi. ;)

No cisto sumnjam posle par meseci nist nije preduzeto nece ni onda... I ako je neko upoznat sa ovim slucajem dobro bi doslo vise informacija, da li je pronadjen prevarant ili...

Nisi pratio na casu. Covek je sve aukcije za koje je dobio negativne (prevario ljude) stavio u roku od nedelju dana. Ljudi koji su ga ocenjivali kasnije negativno su se samo malo vise nadali da ima sanse da ipak nisu prevareni. Covek je vrhunski prevarant, imas ovde detaljnije:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?255794-Limundo-veoma-lose-iskustvo-vodite-racuna
 
stize mi danas poruka na mobilni... na CRNOGORSKI broj, koji je ovde u roaming-u.
Your Mobile Number has won £560.000.00 GBP in the Free Lotto Promotion. Send your Full Name; Mobile Number; Date of birth & Sex to e-mail: [email protected]
sa broja +436646600501 (sto je austrijski broj telefona).
prvi put da vidim da su poceli i mobilne da jure... i njih uhvatila kriza:-devil-:
 
prevara na prevaru :)

stiglo mi je ovo:

Attention: This is an open letter to all scam victims.

If you have sent money to fraudsters in Nigeria via Western Union Money Transfer or MoneyGram, forward your (NAME and ADDRESS) to Outlook International Restitution Managers via their email address stated below for verification and compensation free of charge (FOC).

Outlook International Restitution Managers
Email Address: [email protected]

This Message Is From;
Ministry of Foreign Affairs
Federal Republic of Nigeria
Website: http://www.mfa.gov.ng

ako ste bili dovoljn naivni da vas prevare, dajte nam vasu adresu i ime da vidimo sta jos mozemo uciniti za vas :)
 
Poslednja izmena:
Opet neka piramida?
 
Jel to ono za ulaganje na crveno i crno na ruletu?
 
ja sam na neki nebitan mail :) bio je blizu, crveno i zeleno :D
 
ja sam na neki nebitan mail :) bio je blizu, crveno i zeleno :D

Pa znao sam...
Al dobra mu je verovatnoca...:d
Kad covek odslusa u prvi mah pomisli da je moguce, ali kad malo bolje razmislis pocnes da se smejes sam sebi kako si i mogao da pomislis da je moguce.:d
 
stvarno,samo jos olga kepcija ne pise o sigurnosti na internetu.
 
Kod mene u selo stari ljudi imaju običaj da kažu "u tuđe ruke jedino ONA stvar raste" :D
 
Mislim da sam upravo sprečio jednu preveru mene samog pa da opišem. Možda bude od koristi i drugima.

Prodajem nešto (štence) preko kupujemprodajem i javlja mi se neko sa molbom da se javim na adresu [email protected].
Javim se i on galantno ponudi da kupi celo leglo po ceni koja mi je zadnja. Da mu dostavim PayPal detalje, da plaća sve troškove prevoza štenaca, takse, konverzije itd ...
Pristanem, dam cenu, pošaljem detalje za transakciju.

Večeras zvoni Viber, neko mi priča na engleskom brzo i sa arapsjum naglaskom, ne mogu da povežem, spusrim slušalicu, ali je on uporan. Kažem da mi je engleski slabiji, da ne mogu da ga razumem i da pređemo na poruke.

Pristane i počne da mi piše da su pare blokirane, da jedino ja mogu da ih odblokiram, da mi je uplatio šta je dogovoreno itd...

Pogledeam u sanduče, kad tamo ima stvarno nekoliko poruka.

Od njega, od navodno PP i neke unije trgovaca:

1. On moli da što pre odblokiram hitno pare koje čekaju moj odgovor na poruku od PP.
2. Neki navodni agent sigurnosti PP traži da samo slanjem odgovora na poruku potbrdim da očekujem pare iz Gruzije i da opravdam transakciju.
3. United Shipping Agency, traži da joj javim da je sve između mene i kupca u redu, a oni će doćo do mene da pokupe to što trebaju kako bi i ja i kupac bili zadovoljni.

Sad pada u oči nekoliko stvari:
- uplaćeno za trećinu više para,
- PP servis se javlja sa stvarne adrese: [email protected]
- kupac vapi da što pre odblokiram pare, jer su to moje pare.

U početku ne primećujem da je pogrešna adresa sa PP i da fale tačke i da treba u stvari da piše intl.paypal.com, ali mi bude sumljiva ova unija sa adresom [email protected], baš deluje poslovno.

Pošaljem odgovor, i kreće prepiska preko Vibera.
On bravo, sad je OK, samo sledi moje korake, poslao sam ti više jer tako traže, u Gruziji je to mnogo para i sada trebaš da uplatiš 260€ preko WU na sledeću adresu i čim to obaviš oslobodiće se lova na PP nalogu itd ...

Počnem da ih zajebavam da nema WU u blizini, u sejundu dobijam adresu poslovnice u susednoj ulici u mom gradu,
kad kažem da su im velike provizije odma mi se nudi da uplatim sa neke svoje kartice, i tako jedno pola sata ubeđivanja.

Kad mi dosadi i kažem da su provaljeni, da mi ne pada na pamet više da gubim vreme nastavljaju u istom stilu .. baš uporan prevarant/prevaranti...

Malo iz prepiske:

- As per the e-mail paypal sent to you, you have to pay €260 out of your own pocket through western union to the shipping address given to you by paypal.... After you send the money €260 through western union a receipt will be given to you at the western union office. So you will scan the western union receipt and send paypal. Once you do that then PayPal verify the western union detail and confirm everything valid then they will release your total amount of €1,010 into your account including the western union charges charges. I hope you understand now.

do you know this address it very close toyou

- I understand BUT I do not have anything for now, just the obligation to pay ...

- once you make the payment and get back to paypal with the western union details needed for verification and once it been verify your account will be credited immediately without no delay
wait I need you to understand the money is still on hold
all you have to do to get the money in yor account if you to go to a western uion store close to you and make the payment of the shipping agent fee and get back to paypal with the details needed for verification

- Who guarantees, WU?

- you are safe you need to check your email for the guarantee
paypal is is a safe oreganization you have nothing to be worried about

- over Gmail, do not fuck me ...
Better luck next time!
Good bye

- and once it been verify and you get the total money in your account

- I will like to explain everything to you in details, according to the email confirmation you received from PayPal,the payment as already been made and money as been deducted from my PayPal account and it is now confirmed and approved in your pending balance but cannot reflect in your Account presently because the money is placed on hold due to the extra €260 added to the payment for security reasons.All you need to do now to get the money released to your PayPal account is to proceed with the €260 payment Via western union to the shipping company's address and send the confirmation to PayPal by replying the email confirmation you received for the verification and activation of the full funds of €1,010 to your PayPal account.I want you to be aware that this transaction cannot be cancelled or reversed as it is still on hold.Kindly let me know when the payment will be made and reply to paypal with the payment confirmation, or the receipt of the payment you made in western union, so that paypal can immediately release your full fund for you without no delay. i hope you understand now?

- [email protected] not PP adress !

- that is our paypal

- missing points in some positions

- how

- true adrss is [email protected]

- yes that is the paypal

- I do not believe. Let me send a notice to another email, they have it, and nobody knows it except for them!

- okay

- Ciao!

- what
so what
??


Preopširan sam ali mislim da će nekome koristiti u budućnosti.
 
Cim neko pomene Western Union, odmah je prevara u pitanju. To uopste nema potrebe razmisljati!
 
Ja ne kapiram kako neko nasedne da uplati bilo šta nekom strancu od koga treba da naplati novac?



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Svasta covek da procita..prevara jasno sa velikim P..nije tesko bilo provaliti..engleski sa arapskim akcentom nema dalje [emoji16][emoji16][emoji16]

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
@alfa, bakara, janka123

Jedna je svest čoveku kada čita TUDJE iskustvo uz kaficu i jućub, a drugo kad si lično u tome, u brzini i "najbolji od nas pogreše!" Bez šale...a sad su im prevare sve bolje i bolje.
Drugo, ova prevara i nije namenjena nama, koji u sve sumnjamo, i niušta ne verujemo više, već zapadnjacima, kod kojih je sve po PSu.

@ZORMANIC
Hvala za podeljeno iskustvo, nešto slično sam imao ja sa nekom kupovinom na ebayu. Otprilike je bilo ovako
1. kupac ne šalje robu, ja uplatio pare
2. Ja povlačim pare, onda on naprasno šalje robu
3. Ja mu vraćam pare, on vrišti pare nisu stigle!
4. Ja proveravam kod banke, pp, sve u redu....
5. mene smaraju sa nekih UK brojeva i to onaj lepi azijatsko engleski naglasak iz kol centara, kao ovo ono, mi smo tu da rešimo, samo vi njemu pustite pare još jednom, to je nešto ovo ono biće sve u redu
6. meni ne pada na pamet da još jednom bacam 200€
7. grafička stiže, sve u redu, on i dalje smara i to toliko ubedljivo i bezobrazno da čovek zaista pomisli da nešto nije u redu, al ja para nemam, imam ono što sam i platio, crva nije ni bilo!
8. i to tako je trajalo jedno 2-3 meseca telefonom, i još 4-5 meseci mailom pa čak i posle godinu dana je znao da se oglasi.
9. NAJBITNIJE: Posle svega je meni e-bay nalog nepovratno uništen, a za sve vreme sam dobijao i zvanična e-bay pisma da mu izadjem u susret i pošaljem ponovo pare.

Da, možda ne toliko bitno, al ceo mamac se sastojao u tome da je grafa u to vreme bila, 2013-e, oko 50% jeftinija, al što bi ja brinuo o tome, ako je e-bay iznad svega toga? I kao nešto jemči? Već je tad bila jednu generaciju starija i u bulk dell kartonu, pa je imalo i logike.
Msm da mu se još sećam i imena, neki David Senegal, nešto tako...uglavnom, sve je bilo vrlo vrlo ubedljivo, telefonski pozivi, e-bay pisma, postupak pokrenut, više njih, opšti haos, verujem da bi neki zapadnjak uplatio dodatnih 200€ samo da se reši napasti...ima svašta...
 
Poslednja izmena:
Ma cim vidis "sandrascott" u inboxu kupujem/prodajem, jasno ti je da treba ignorisati.
 
  • Like
Reagovanja: M J
^taj na KP bi morao znati srpski, verovatno, pa je to prevara sirih razmera?
@okmijun, cek, na PPu se vidi da si poslao novac njemu, eBay to moze da vidi, i opet te eBay smara? Dobio si u eBay Inboxu poruku od eBaya??

A sto se zapada tice, mozda u Nemackoj. U UK ce sumnjati 20x vise nego ja, u Americi zavisi koja drzava.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pre par meseci pojavi mi se na Linkedinu oglas za posao,neka gradjevinska firma trazi inzinjere za posao u Srbiji,i ja se prijavim. 10ak dana nakon toga mi stize mail da sam usao u uzi krug kandidata i da treba da odem na razgovor za posao u njihovo sediste u USA. Eliora Constructions se inace zove firma. U mailu navedeno okvirno sta se ocekuje od mene,zaduzenja,obim posla,radno vreme,neka deonica puta se gradi itd..prilicno detaljno..Plata ogromna za nase uslove, 80-140k $ godisnje,cini mi se. Naravno odmah mi je bilo sumnjivo,ali ipak,ajde reko da se jos informisem..opet kao mozda i nije prevara,pise placeni troskovi puta i smestaja za odlazak na razgovor u USA. Po netu tu i tamo, tek poneka informacija o toj firmi,kao jeste putarska firma,imaju dobar sajt..ali mi sve to nekako tanko.. plus kontam bilo koja ozbiljnija firma bi organizovala razgovor preko Skajpa bar prvo. A i jeftinije im je da posalju dva coveka nego nas par da idemo tamo..i tako posaljem ja njima mail da ocu da dodjem. :D Stize mi mail sa kontakt podacima turisticke agencije sa kojom oni saradjuju,kao javite se njima pa ce oni organizovati vas dolazak i sve sto treba. Ne budem lenj,kontaktiram i njih i tek onda skontam sta je fora. Pitaju oni odakle sam,posalju mi sta mi je potrebno od dokumenata itd., I onda mi posalju da uplatim 1500 i nesto $ na taj i taj racun na ime troskova puta i smestaja a sve ce mi biti refundirano kad dodjem. Inace, agencija se zove isto kao i neka velika tur. agencija u UK,samo cini mi se ima prefiks neki jos. I ja im onda javim da nije problem,docicu ja sam u svojoj reziji,da mi samo potvrde datum i vreme. Naravno,vise ni traga ni glasa od njih. :D
 
Sad kad sam ga pogledao ponovo.. :D nesto mi je ostalo u secanju da je bio bolji. A opet,u odnosu na sajtove nasih gradj preduzeca,tu je to,ako nije i bolji. U svakom slucaju,uklapa se u pricu,fasada deluje dobro,dok ne zagrebes malo. Mene je inace povuklo i to sto je oglas bio na Linkedinu,pa kao to je poslovna mreza ovo ono.. a posle kontam,pa i tamo moze oglas da uplati ko hoce,kao da oni to proveravaju. Zivo me zanima koliko ljudi upecaju na ovo..
Nego,ja hteo da prijavim ovo nekom,ali nisam znao gde a posle sam i zaboravio..ako neko zna gde bi moglo da se prijavi neka javi.
 
@tomap, ima opcija "report job" za oglas i "report abuse" za firme/profile
 
Sad kad sam ga pogledao ponovo.. :D nesto mi je ostalo u secanju da je bio bolji. A opet,u odnosu na sajtove nasih gradj preduzeca,tu je to,ako nije i bolji. U svakom slucaju,uklapa se u pricu,fasada deluje dobro,dok ne zagrebes malo. Mene je inace povuklo i to sto je oglas bio na Linkedinu,pa kao to je poslovna mreza ovo ono.. a posle kontam,pa i tamo moze oglas da uplati ko hoce,kao da oni to proveravaju. Zivo me zanima koliko ljudi upecaju na ovo..
Nego,ja hteo da prijavim ovo nekom,ali nisam znao gde a posle sam i zaboravio..ako neko zna gde bi moglo da se prijavi neka javi.

Linkedin je znacajan u toj meri sto ga je ceo poslovni svet prihvatio kao standard ali sama mreza kao mreza je dno dna, pogotovo od kako je preuzeo Microsoft. Pa pogledaj samo kako spamuju mejl sanduce. Iskren da budem, nikoga ko toliko spamuje i smara korisnike ne uvrstavam medju ozbiljne bio to Linkedin, Facebook, Google, Microsoft, Apple. To je jednostavno bad taste sto bi rekli Ameri i Englezi. Jedini ozbiljni su ovi sto ih svi smatraju neozbiljnim, free and open source community na celu sa Linusom i RMSom jer te oni ne spamuju i ne tretiraju kao idijota kao sto rade sve globalne korporacije.

Bio bih presrecan da sutra svi prestanemo koristiti taj Linkedin jer apsolutno nisam srecan sto zbog posla tamo moram imati nalog.
 
Na Linkedin-u svi lažu.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno