Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

100funti? ako prica preko VoIP (a verovatno prica) ima da se naprica dok ne potrosi 100 funti :D

pa rece covek da se cuju impulsi u pozadini, a veruj mi druze, ne znaju nigerijanci sta je to voip, a kamoli da ga koriste. Nadju nekog da im sroci par pisama i onda samo kruze sa time, prvih par je uvek gramaticki ispravno i tacno, a mailovi koji posle toga slede su uga-chaka engleski.
 
PS. Paja je pitao sta dalje da radi - Pa, prijavi mail na 419eater, prati slucaj i lepo se nasmej, u medjuvremenu im posalji mail (ne brini za to sto imaju fotokopiju tvog pasosa, nece se cimati do Srbije, a i da dodju samo ce batine popiti ovde :D ), dakle posalji im nazad mail u kome kazes da si skupio pare, ali da ne razumes bas dobro sta sad treba da radis i da li je kasno za transakciju (naravno da nikada nije kasno :D) i ako moze, neka te pozove ponovo da ti objasni, posto imas ostecen vid i slabo vidis pa ti e-mail ne znaci puno jer moras da cimas nekog da ti ga cita i odgovara. I onda bate zavlacis taj razgovor, glumis ludilo i pravis se da neko pored tebe kuca to i uplacuje pare, ali stalno nesto gresi, i drzi ga tako na vezi dok on ne spici jedno 100 funti na fon :p Kad ti dosadi na kraju mu reci da se ne zeza sa Srbima ;)

e aj' 'leba ti uradi sta ti ^ gx-x kaze :D :D :D umrEo sam od smeha :d :d :d
daj malo da se i mi zabavimo
 
Poslednja izmena:
a veruj mi druze, ne znaju nigerijanci sta je to voip, a kamoli da ga koriste.
cini mi se da ovde nisu u pitanju oni vec neki koji koriste slican ali unapredjen fazon (unapredjenje u smislu da zovu)
 
Ma sada ide sledece:
Ala bakj meta gx-x gteroan gatu ideo aer ala bet utr adv iojl...
ili mozda(ako govore Portugalski :d )
Mortos queridos do gx-x ou mortos vivos, melhores

U prevodu Wanted gx-x dead or alive, better dead :D

BTW Ja ne bih imao herca da se zezam sa tim Nigerijcima, i to zezanje sa njima ne preporucujem autoru teme.
 
Poslednja izmena:
Pa sad evo nije camo Paja srecnik

You won $400,000! Yahoo! Mail congratulates you!
Messenger

YAHOO INTERNET LOTTERY

CONGRATULATIONS!

YOU WON $400,000!


Yahoo! Mail gives members random cash prizes. Today, your account is randomly selected as the one of 5 top winners accounts who will get cash prizes from us.We are happy to inform you that you have won a prize money of (Four Hundred Thousand United State Dollars.($400,000) of the year, 2007. Lottery win promotion which is organized by yahoo messenger .com every month.

YAHOO, collects all the mail ID of the people that are online on yahoo messenger, among the millions that subscribe to yahoo messenger we only select five people every month as our winners through electronic balloting System without the winner applying,we are congratulating you for been one of the people selected.All participant were selected through a computer balloting system drawn from Nine hundred thousand E-mail addresses from Canada, Australia, United States, Asia, Europe, Middle East, Africa and Oceania as part of our international promotions program which is conducted annually.

This Lottery was promoted and sponsored by a conglomorate of some multinational companies as part of their social responsibility to the citizens in the commmunities where they have operational base.

Further more your details(e-mail address) falls within our African representative office in Nigeria, as indicated in your play coupon and your prize of $400,000 will be released to you from this regional branch office in Nigeria.

We hope with part of your prize, you will participate in our end of year high stakes for US$2.3 Billion international draw.


Ja sam danas dobio 400000 doloresa. Hoceli neko da kupi dobitak za 10000 eur? Ha?:banana:


A ima i slicica:

slicica.jpg
 
Ljudi, svaki put se žešće iznenadim kad čujem da neko nasjedne na ove gluposti. Bio je neki lik na ovom forumu koji je i uplatio neke pare od par stotina $ na sličnu foru.
Ali najbolji su oni mailovi u kome ti piše neki potomak nekog svrgnutog vladara iz neke afričke države koji ima neke velike pare i treba mu neko ko će mu pomoći da te pare iznese iz države tako što će ih prebaciti na tvoj račun i za tu uslugu dobiješ cca 25%. Stvarno su originalni mora im se priznati, a sad ko nasjedne šta da mu radiš:cigar:
 
Ja sam se negde 97-98 zamalo upecao na "nigerisku" foru .Tome je naj vise doprinela situacija u ovoj zemlji ,iz te perspektive sve mi je delovalo "normalno i logicno" ... sva sreca bar sam se malo raspitao po netu na temu i naravno video da je prevara.
 
cini mi se da ovde nisu u pitanju oni vec neki koji koriste slican ali unapredjen fazon (unapredjenje u smislu da zovu)

veruj mi, jedni te isti su - nigerijanci. Imaju "bracu" u londonu ili tako negde...smesno

pajo, kontaktiraj me na pm da se dogovorimo da mi prosledis se mailove, ja cu se zauzeti u tvoje ime i izradititi ih, nije mi prvi put, recimo da imam nekog udela u 419 eater-u, nije velik, ali oni tamo mnogo polazu u sigurnost, a mene bole uvo za to. Ako me nadju - tim gore po njih ;)
 
Neznam zasto tema nosi naziv "Vrhunska prevara..."
ovo nije od juce, i svi vrlo dobro znaju (mozda ne svi, ali preko 80% korisnika net-a) da je ovo najobicniji spam i navlakusha... lame prevara bi lepse stajalo u title ;)
 
Baš pre neki dan klinci mog komšije surfovali na netu malo i dolaze mi na vrata da mi pokažu odštampani baner kako su oni milioniti posetioci sajta i da su osvojili nagradu. Ja lepo pokušam da im objasnim da je to prevara, ali oni mi ne poveruju, nego odu i telefonom pozovu AMERIKU i posle 15 minuta razgovora sa njima dođu i kažu mi kako sam hteo ja da ih prevarim jer im je žena iz Amerike lepo rekla da su dobili besplatno putovanje od 7 dana sa plaćenim hotelima i avionskom kartom. Da stvar bude lepša, oni onda nazovu oca da dođe sa posla jer se nešto vrlo važno desilo. Ja reko' sad im ne ginu batine kad vidi čovek zbog čega su ga zvali, kad za pola sata eto ti ga komšija na vrata da mi pokaže papir i uveri me da su zaista dobili, JER JE I ON ZVAO AMERIKU i zaključio da su osvojili put i da će ga kontaktirati na mobilni kad mu rezervišu karte.

Tako da, ovo radi...
 
Baš pre neki dan klinci mog komšije surfovali na netu malo i dolaze mi na vrata da mi pokažu odštampani baner kako su oni milioniti posetioci sajta i da su osvojili nagradu. Ja lepo pokušam da im objasnim da je to prevara, ali oni mi ne poveruju, nego odu i telefonom pozovu AMERIKU i posle 15 minuta razgovora sa njima dođu i kažu mi kako sam hteo ja da ih prevarim jer im je žena iz Amerike lepo rekla da su dobili besplatno putovanje od 7 dana sa plaćenim hotelima i avionskom kartom. Da stvar bude lepša, oni onda nazovu oca da dođe sa posla jer se nešto vrlo važno desilo. Ja reko' sad im ne ginu batine kad vidi čovek zbog čega su ga zvali, kad za pola sata eto ti ga komšija na vrata da mi pokaže papir i uveri me da su zaista dobili, JER JE I ON ZVAO AMERIKU i zaključio da su osvojili put i da će ga kontaktirati na mobilni kad mu rezervišu karte.

Tako da, ovo radi...

:laugh:

eeee kad se samo setim lozane .. prvi put internet tamo 95-6-7 kad su bili oni 14400 modemcici i internet na kasicicu pa kad ti dodje nagrada ... ma bruka ! po celom kraju pricas kako si dobio milione $ ... :bottle: pa kad ovako krenu i komsije .. ma bruka ...

sad - odma delete :type: mada stvarno porazavajuce kad pomislim koliko li su stvarno ljudi navukli... ko je stvarno uplatio neke pare ... gore od ovih na tvu sto citaju horoskope i tarot i slicne fore ... :hump: jbga ponuda i traznja - dok ima ljudi koji su na to spremni - to ce ici ... da njima niko ne uplacuje pare 2 godine prestali bi oni sa tim, ovako sigurno to neko i uradi i to u dovoljnoj kolicini ...
 
He, he, he... Ja sam juce dobio 710.000,00 dolara od Samsunga!!! Sada cu da kupim Ferarija.:D :D :D
 
Baš pre neki dan klinci mog komšije surfovali na netu malo i dolaze mi na vrata da mi pokažu odštampani baner kako su oni milioniti posetioci sajta i da su osvojili nagradu. Ja lepo pokušam da im objasnim da je to prevara, ali oni mi ne poveruju, nego odu i telefonom pozovu AMERIKU i posle 15 minuta razgovora sa njima dođu i kažu mi kako sam hteo ja da ih prevarim jer im je žena iz Amerike lepo rekla da su dobili besplatno putovanje od 7 dana sa plaćenim hotelima i avionskom kartom. Da stvar bude lepša, oni onda nazovu oca da dođe sa posla jer se nešto vrlo važno desilo. Ja reko' sad im ne ginu batine kad vidi čovek zbog čega su ga zvali, kad za pola sata eto ti ga komšija na vrata da mi pokaže papir i uveri me da su zaista dobili, JER JE I ON ZVAO AMERIKU i zaključio da su osvojili put i da će ga kontaktirati na mobilni kad mu rezervišu karte.

Tako da, ovo radi...

A ja mislio da su samo Amerikanci glupi! Bilo je puno takvih slucajeva gde ljudi dobiju putovanje, placene karte i bas to u nekim africkim zemljama, sve im placeno... Stignu oni, kidnapuju ih i onda milionski otkup porodici. Dosta je ljudi i likvidirano prilikom ovih prevara i kidnapovanja, pretrazite internet i naci cete svasta. Ako se ne varam, opet su bili Nigerijci u pitanju. A sto se tog banera tice, video sam ga nekoliko puta na netu, pa ti zamisli kako milion ljudi mogu da budu unikatni milioniti posetilac sajta. A dobio sam i ja mail pre neku godinu da sam dobio 1 800 000 dolara na lotou sa nekim kombinacijama koje prvi put vidim u zivotu, a i saznao sam da "igram" loto:) Naravno, na netu se raspitam za banku kod koje sam trebao da "podignem" osvojeni novac. Lazna banka! Iz Holandije bese ako se ja ne varam. Lepo ja kontaktiram Interpol, upute me na adresu gde bih mogao da prijavim ovaj slucaj, zvao ove u Holandiji, gde su mi dali neki broj da im posaljem faks sa svojim podacima, sve ja to lepo prosledim holandskoj policiji... Resen slucaj: uhapsena 2 momka i 1 devojka!
Ista fora kao kod svih, ili ti uzmu pare za navodni transfer ili lepo odes kod njih pa te kidnapuju i traze milionski otkup za tebe...
 
@gx-x : Hvala ti na savetu ali ne smem ja da ih zavlacim tako, mislim da bi pogresio nesto sto posto, spetljao bi se.. Inace proveri pm!

@gojko : Eto klasican primer da sistem funkcionise, dovoljno je samo da ljudi malo slabije poznaju racunare,vristao sam od smeha:d
 
@gx-x : Hvala ti na savetu ali ne smem ja da ih zavlacim tako, mislim da bi pogresio nesto sto posto, spetljao bi se.. Inace proveri pm!


Pa ne bih ih ti zavlacio... koliko sam ja razumeo... nego neko sa tog sajta... Ja sam uvek brisao takve mail-ove, prvo zbog toga sto moras nesto valjda da ulozis da bi dobio,mislim, to je princip nagradnih igara, a drugo bas ce meni neki kralj, ili tako neko da da novac... i jos toliki... odmah po sadrzini mail-a kada se realno sagleda moze se prepoznati da li je prevara ili ne...
 
Pa da je ovo vrhunska prevara i nije :D

Mozda bi trebalo da se zabrines sto si nekome dao sken pasosa, jes da to u Srbiji i nije toliko bitno, ali bar ovde u USA je "identety theft" cesto pominjan pojam...

http://en.wikipedia.org/wiki/Identity_theft
 
Poslednja izmena:
Jos jedan primer odlicno smisljene fore (princip je stari: piramidalni) implementirano preko neta:

ortak mi ponudi da zaradim za par meseci dobru kintu tako sto cu druge ljude da animiram i uvlacim u "posao". odmah sam znao da je u pitanju prevara (i taj ortak je zrtva: svoje pohlepe) al sto da ne cujem pricu.. i tako on meni lepo objasnjavao jedno sat ipo - dva koliko je to mocna organizacija, pa da je osnivac Microsofta takodje jedan od pokretaca ove organizacije, kako on planira da zaradi za laptop za par meseci...
Fora je u tome da je potrebno ubediti dovoljan broj prijatelja koji ne misle previse svojom glavom da uplate na odredjen (centralizovan) racun 120+ dolara, za tu kintu dobiju 3 akcije u toj Gold ili nesto slicno banci, zaboravio sam vec.. 3 akcije je minimum, moze se uzeti vise: 7, 15, za proporcionalno veci kesh, uz popust na kolichinu ;)
novi ljudi koji udju u "posao" se kace na te cvorove (akcije) sa svojim akcijama... pa kada se
postigne neki minimalni broj cvorova, koji moraju biti izbalansirani (binarno stablo) - onda se na sopstveni racun dobija neka kinta.. sve transakcije se obavljaju preko interneta, pa sam
se nadovezao na temu iz tog razloga.. na svom nalogu na netu se moze taj novac koji se zaradi moze pretvoriti u zlatu, platinu ili ostale plemenite metale... Ovaj koji je ovo organizovao je imao i dobrog psihologa porad sebe..
Urbana legenda kaze da lik koji je to doneo u Srbiju ima ogromnu kintu od ljudi koji su uclanjeni preko njega..
moje pitanje je: kolika ovca neko treba da bude pa da nasedne na ovako nesto?
ili jos bolje: Koliko neko treba da bude bezobziran i pohlepan pa da udje u ovakav "posao"?
 
:D mail od jutros, as follows:

"THE DESK OF THE DIRECTOR PROMOTIONS,
INTERNATIONAL PROMOTIONS/PRIZE AWARD DEPARTMENT,
THE NATIONAL LOTTERY.
MORTIMER HOUSE, MORTIMER STREET,
LONDON, W1T3JH
UNITED KINGDOM.
NOTIFICATION (UKON 2007)
Ref No: UK/9420X2/68
Batch Number: Batch: 074/05/ZY369
Lucky Balls: 03,08,20,22,34,40 Bonus Ball 38
09 July 2007.

ATTENTION: WINNER

You have been Selected in the UKON 2007 Lottery Program. Our lottery program selection has finally been performed today which was held at the Marina office. UK Promotion is a joint Euro/America private lottery registered and organized in accordance with the World Lottery Regulation
act.

We the National Lottery organizing committee are pleased to officially notify you of the status of your email application.

An official notification of winning is hereby issued to you as your email promotion ticket randomly drew for the Lucky Numbers: 03,08,20,22,34,40 Bonus Number 38 Ball ,which selected your email as the 2ND winner of our lottery program you have consequently won the lottery program in the first batch.

Suffice to say here, We have officially approved a sum payout of £ 2,462,462(TWO MILLION,FOUR HUNDRED AND SIXTY-TWO THOUSAND,FOUR HUNDRED AND SIXTY-TWO POUNDS)to you as the lottery winner.
This amount is from total prize cash of £4,924,924,00 randomly distributed among Two (2)international winners selected by our Lottery Random System Selection(LRSS).

You are hereby required to contact your CLAIMS OFFICER with below details for your winning funds.

Warren Kent
CLAIMS OFFICER
Email: [email protected]
Tel: +44 701 113 2469
+44 702 401 8234
+44 702 409 3624
+44 703 183 7882
VERIFICATION AND FUNDS RELEASE DETAILS
FULL NAMES AGE SEX ADDRESS COUNTRY MARITAL STATUS OCCUPATION PHONE NUMBER FAX NUMBER LUCKY NUMBER REF NUMBER
Congratulations from all our staff for being part of UK
2007 LOTTERY PROGRAM.
Sincerely,
VIVIAN KELLY (Mrs)
ONLINE CO-ORDINATOR
NB: Please ensure that you call my fiduciary agent now!"

Da se javim? :d
 
Meni redovno stiže na @gmail adresu poruka, navodno, od PayPal, gde u reply treba da istresem sve svoje podatke iz ko zna kojih razloga. Sigurno da ima naivčina koji bi i poverovali, iako 'mouse over' preko linka lepo napiše da je adresa neka potpuno besmislena i nema nikakve veze sa PayPal domenom.

Odlično je što pokretač threada nije potrošio više od 200 dinara, pošto je u pitanju bila jedna jeftina škola za sve nas. Od mene ima pivo, čisto da ćaletu prosledim tuđe loše iskustvo, jer je počeo da hakeriše i troši pare preko neta.
 
Mislim da je pokretac teme zasluzio dozivotni ban jer je ispao vuna :D :D :d
 
Pa sto, majke ti, ne rece coveku - Nigerijcu, sta li je, da ti tih 550 skine sa onih 250000, bas da vidis sta bi onda!
 
Nazad
Vrh Dno