Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Evo mi prilike da dobijem 20 milki $ od mog starog druga Evgenija Smirnova. Dobih danas ovaj mail:
Kod:
Dear Sir/Madam.

I am Mr. SMIRNOV EVGENII a Russian businessman, I had the opportunity to travel around the world, helping my government to procure some solid minerals,
 not until the war with the Ukraine government. During my travels times, I made some money from my business which is in banks in different countries. The total
 amount is $50 million in different locations, Due to an embargo placed on some dignitaries including myself, I am restricted from traveling outside Russia and other
 countries, also they freeze funds belonging to Russians.

For this reason, I request you to kindly help and receive the funds in your bank account for both of us to share at 50% for me and 40% for you while 10% will be set
 outside to settle any expenses you are going to make during the process of this transaction.

I look forward to having your honest and sincere response.

Respectfully,
Mr. Smirnov
 
A MyWorld piramidalna sema jel ste imali smaranja i upade u instagram dm? Nekad budu kao lepe devojke koje bi da pricaju sa vama na video pozivu , ima sam prilike da pricam sa jednom pre par godina , trazila je 100 evra da neki paket uzmem?
 
Evo mi prilike da dobijem 20 milki $ od mog starog druga Evgenija Smirnova. Dobih danas ovaj mail:
Kod:
Dear Sir/Madam.

I am Mr. SMIRNOV EVGENII a Russian businessman, I had the opportunity to travel around the world, helping my government to procure some solid minerals,
 not until the war with the Ukraine government. During my travels times, I made some money from my business which is in banks in different countries. The total
 amount is $50 million in different locations, Due to an embargo placed on some dignitaries including myself, I am restricted from traveling outside Russia and other
 countries, also they freeze funds belonging to Russians.

For this reason, I request you to kindly help and receive the funds in your bank account for both of us to share at 50% for me and 40% for you while 10% will be set
 outside to settle any expenses you are going to make during the process of this transaction.

I look forward to having your honest and sincere response.

Respectfully,
Mr. Smirnov
Nigerijski princ se preselio u Moskvu
 
Pa ovo je neverovatno, još su živi i još uvek pokušavaju da me obrlate i pored svega.
1681230234913.png
 
Isto i kod mene, zajednicka konstanta Yahoo, udjoh juce u spam da vidim ima li nesto zanimljivo

1681235938339.png
 
U ovom slučaju neće da se ovajdi ni lep ni uporan ali svejedno ne posustaju.

Inače dok sam bio u USA zvoni mi njihov broj u telefonu, isti pozivni kao i kod mene i ja se javim kad tamo automatska poruka kako je NSA zaplenio moju pošiljku zbog nekih nelegalnih aktivnosti i da ih hitno kontaktiram tako što ću po završetku poruke da pritisnem broj 1...

Verujem da bi neko ko nije upoznat sa skamer metodama, pa još ako očekuje neki paket onako u prvom stadijumu panike mahinalno pritisnuo broj - ja sam ih iskulirao i ostavio ih da se zlopate sa "paketom"...
 
Upravo dobih poziv na mobilnom sa broja +1 855 720 3389, pošto je +1 iz Amerike a tamo nemam nikoga a još manje nekoga ko zna moj broj, u Kanadi možda samo 2-3. Proverim i vidim da je 855 toll free broj. To obično imaju samo firme. Naravno da nisam odgovorio ali me zanima da li bi mene koštalo da sam odgovorio ili je besplatno samo za onog koji pozove taj broj.
 
Poslednja izmena:
@CountMike
Stari vuče a šta misliš na čiji bi račun išlo? Čitajući tvoje prethodne postove dušu si dao za ribolov da ne napišem na koju vrstu, što više ulaziš u komunikaciju podobniji si.
 
Pa kada sam bio tamo jedini toll free su bili 1-800, 1-888 i 1-900 za vladine agencije. Za 1-855 nisam ni čuo do sada, mislio sam da je neki are code. Mada nema nikakvog razloga da me neko zove odande a da se ne dopisujemo na drugi način ili možda na Viber tako da i ne odgovaram na strane pozive kojima neznam kome pripadaju.
 
@CountMike
Ja sam ti napisao kao učenom čoveku, nebitno šta si radio u svom životu, ne bavim se tim stvarima ali imam prijatelje koji su prvi put utrčali na sajt za odrasle pa odma ajde uplata u nekim cinima da ne prijavim ženi, zaboraviš na sve to i voziš dalje. Nisam dž napisao učenom čoveku. Da ne pišem i neki koje sam hranio i izdržavao a svetski ljudovi :)ROFLMAO:) pa pokušavaju da igraju igru
 
Evo i mene na Fejs spopala jedna, stavicu u spojler pa ko bas nema sta da radi nek cita :D

Zdravo. Koristim online prevoditelja za neometanu komunikaciju među nama. Tražim nekoga s ovim prezimenom 'Ivanović'. Kad sam vidio tvoj profil, odlučio sam te dodati i pisati ti i vidjeti kako najbolje možemo pomoći jedni drugima. Ja sam gospođa Narawit Taengon, bankovni službenik ovdje u Virginiji, Sjedinjene Države, u Nova Global Bank (Sjedinjene Države). Vjerujem da je Božja želja da sada naiđem na tebe. Imam poslovnu raspravu koju želim podijeliti s vama, a koja će vas zanimati jer je povezana s vašim prezimenom/nacionalnošću. Jedan pokojni g. Allen 'Ivanović, državljanin vaše zemlje koji je bio u poslu sa zlatom ovdje u Sjedinjenim Državama, imao je oročeni depozit u mojoj banci 2015., procijenjen na 7.500.000 dolara (sedam milijuna petsto tisuća američkih dolara). Nažalost, g. Allen je umro od COVID-19 24. lipnja 2020. u Tajlandu tijekom poslovnog putovanja. Uprava moje banke još ne zna za njegovu smrt. Znam za to jer sam bio njegov računovođa, a također i moja zemlja porijekla. Prilikom otvaranja bankovnog računa nije spomenuo daljnjeg srodnika/nasljednika i korisnika, nije bio oženjen i nije upisan nijedan rođak. Prošli tjedan moja uprava banke održala je sastanak za vježbu provjere banke kako bi se uočili neaktivni i napušteni depozitni računi. Znam da će se to dogoditi i zato sam tražio način da riješim situaciju, jer ako direktori moje banke otkriju njegovu smrt. Banka će preusmjeriti sredstva svojim glavnim direktorima na dijeljenje. Tako da ne želim da se to dogodi. Zato sam se obradovala kad sam vidjela tvoj profil. Sada tražim vašu suradnju da vas predstavim kao najbližeg rođaka/nasljednika računa budući da imate isto prezime i isto državljanstvo kao on, a sjedište moje banke će vam uz moju pomoć dati sredstva. Nema uključenog rizika. Izvršit će se prema legitimnom dogovoru koji će vas zaštititi od bilo kakvog kršenja zakona. Trebali bismo zatražiti novac, a ne dopustiti direktorima banke da ga preusmjere i dijele među sobom. Nisam pohlepna osoba, pa predlažem da podijelimo sredstva, 50/50% za vas i mene. Javite mi svoje mišljenje o ovome i molim vas da ovu informaciju tretirate kao povjerljivu. Dat ću vam više pojedinosti kada primim vaš hitan odgovor putem moje adrese e-pošte u nastavku. [email protected] Obzir Gospođa Narawittaengon Taengon Adresa e-pošte: [email protected]

Scenario kao za neki niskobudzetni film iz osamdesetih.
 
Evo mi prilike da dobijem 20 milki $ od mog starog druga Evgenija Smirnova. Dobih danas ovaj mail:
Kod:
Dear Sir/Madam.

I am Mr. SMIRNOV EVGENII a Russian businessman, I had the opportunity to travel around the world, helping my government to procure some solid minerals,
 not until the war with the Ukraine government. During my travels times, I made some money from my business which is in banks in different countries. The total
 amount is $50 million in different locations, Due to an embargo placed on some dignitaries including myself, I am restricted from traveling outside Russia and other
 countries, also they freeze funds belonging to Russians.

For this reason, I request you to kindly help and receive the funds in your bank account for both of us to share at 50% for me and 40% for you while 10% will be set
 outside to settle any expenses you are going to make during the process of this transaction.

I look forward to having your honest and sincere response.

Respectfully,
Mr. Smirnov

To je i moj prijatelj. Kako je svet mali :D
 
Ne znam samo zašto i dalje probavaju tako glupe prevare kad nijedna normalna osoba neće na to da nasedne
 
Na ove i ovakve fore i fazone mogu da padne samo kombinacija neukih i gramzivih ljudi koji bi hleba preko motike odnosno da dođu do velike sume novca uz (ni)malo truda.

Dok nije sramota biti neuk jer ima dosta ljudi koji su informatički nepismeni, ona ljudska crta gramzivosti kada pedu odmah zine široko za zaradom a svaka opreznost i logika nestanu u sekundi mi govori da mi takvih ljudi nikad neće biti žao kada nahebu!
 
Ima brdo naivnih i gramzivih. Slika i prilika države u kojoj svi zajedno živimo je zbog jako velikog broja takvih ljudi. Čim funkcionalno obučiš, opismeniš narod, odmah imaš manje kladionica, prevara, sitnog kriminala i slično. Strategija svake vlasti ovde je, nažalost, sasvim suprotno.
 
toga, naravno, nema u drugim državama...
 
Da, bas sam to hteo da dodam.

Znam lika koji je na "dobre poklone za malo para" navukao brdo ljudi legalno (ne čitaju mala slova koja i nisu toliko mala) i tako se obogatio. Naravno, sve putem neta i to u mnogo razvijenijim državama od naše.
 
Ali je gest za divljenje u današnjem vremenu gde se prioritet stavlja na zadovoljenje materijalnih potreba.:cool:
 
IMG_0851.png

Je l ovo nova? Drugar dobio sinoc, ja jutros, nisam ulazio u link


Edit: uso sam na link, jeste prevara al nek se cuvaju roditeljiIMG_0852.png
 
šta je vizuelni kriptogram? 🤯 znam na šta se odnosi (trocifreni broj pozadi), al' mi sam pojam nije jasan
 
Nazad
Vrh Dno