Šta je novo?

SONY nw-a805/806... utisci

The_Grunf

Čuven
Učlanjen(a)
09.01.2004
Poruke
519
Poena
620
Nabavio sam nw-a805 sa 2 GB, crni i da iznesem par utisaka.

Player je mali dimenzijama, od crne mat plastike, jako dobrog kvaliteta. Ima 2" display
jako dobrog kvaliteta rezolucije 320x240. Slusalice koje se dobijaju sa plejerom su
za par klasa ispred onih koje apple nudi sa svojim plejerima, model je MRD-EX082 a
koje su recimo oem verzija MRD-EX085

Ono najvaznije, sviranje obavlja besprekorno, zvuk je utegnut, bas je na slusalicama
izrazajan ali nije krut. Prava milina slusati. Baterija traje nekih 30-tak sati (li-ion)
i zaboravite zaista kada ste je punili.

Posto je ovo video player treba reci da pusta i filmove u 30fps Mpeg4 i neki sonijev
format. Konvertovao sam par epizoda seinfeld-a i prebacio na player (320x240@30fps)
i zauzimaju po 80-tak mb. Izgledaju odlicno.

Meni je slican SE telefonima, jednostavan i jako brz, nema nikakvih zastajkivanja.

evo linka sa slusalicama i playerom u tamno ljubicastoj boji!
http://www.deremate.com.ar/accdb/viewitem.asp?idi=16340078

Na kraju kada se sve sumira evo nekih znacajnijih crtica:

+dimenzije i izgled
+video mogucnosti
+bundled slusalice i zvuk
+player software
+trajanje baterije

- malo problematicni sonic stage za prebacivanje muzike na telefon, inace prilozeni image converter 3 je kod mene radio besprekorno. Na t2300 mu treba oko 20 min da konvertuje
film od sat i po.

Sve u svemu najveca konkurencija ipod miniju, malo je skuplji ali se dobija video mogucnost
+ slusalice koje same po sebi kostaju nekih 30-tak ili vise evrica.

pozdrav!!!
 
Poslednja izmena:
Evo, uslikano i okaceno, pa neka neko kaze da sony nema smek za
dizajn. Po meni je jako dobro sto je sav od mat plastike pa ne ostavlja otiske... i da, nisam naveo jednu manu koja meni realno ne smeta ali moze nekome da smeta - nema FM radio!
 

Prilozi

  • DSC00373.jpg
    DSC00373.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 244
Evo mali update,

na lenovo laptop sa t2300 proc. i winxp sp2 sonicstage 4.3 se instalirao bez problema. Kada sam pokusao isto na desktop-u (dva razlicita, kod kuce i na poslu) dobijao sam poruku o prekisu instalacije. Kada je na jednom racunaru instalacija konacno i prosla pri prikljucivanju plejera i paljenju sonicstage-a javljao se neki error :(... elem, nisam jedini sa tim problemom pa sam pronasao i rjesenje koje radi 100% na oba racunara, izgleda da je Sony malo zabrljao.

evo linka
http://www.atraclife.com/forums/index.php?showtopic=3860

nakon primjene navedenih operacija sada sve radi savrseno i sonicstage nije odjednom toliko los kao sto sam mislio !
poz.
 
Hvala sto si podelio sa nama utiske, plejer zaista izgleda odlicno. Zanima me kolika je izlazna snaga plejera (u mW) i koliko prostora na integrisanoj memoriji zauzima prateci softver? Unapred hvala.
 
Maximum Power Output (16 ohms/mW) 5+5mW

Inace, max vol je 30 na plejeru, ja licno nisam slusao iznad 20 (sem za probu) jer same slusalice imaju odlicnu izolaciju. U kuci obicno drzim izmedju 10 i 14 (zavisno od raspolozenja) a vani mrvicu vise.

Sto se softvera tice zauzima nekih 60 mb tako da to odmah odbijes. Dobra stvar je sto nema vise one bezveze konverzije u sonijev format.
pozdrav
 
Puno si nam pomogao u izboru plejera, podelivsi svoje utiske na forumu. Uzivaj u muzici. Jos jednom hvala.
 
na ivici sam da ga kupim (dvoumim se izmedju njega i Sanse, ali ovaj ima bolji displej...), jedino sto me zanima je da li cita txt fajlove ? (Sansa cita, a ja volim da citam dok sam u prevozu i slusam mjuzu)
 
Poslednja izmena:
Ne cita, ali pusta divx u 30 fps :) Mozes da aploudujes Bolji Zivot pa gledas dok se vozis :D:D:D Sto se samog ekrana tice on je fenomenalan, kao recimo kod se k800 ili nokia 6233.
 
hvala, steta - vidim da je plejer odlican (narocito ekran lol), ali meni bas bas treba ebooks opcija
idem po sansu lol
 
Kolko kosta ovo cudo?
 
oko 160 evra za verziju od 2 GB pa na gore... malo skupo ali :(

p.s. ja ga dobih dosta jeftinije :)
 
citat
p.s. ja ga dobih dosta jeftinije
Pa za koliko jeftinije ako nije tajna.Vidim da je u tehnomaniji cena 9499 dinara ali ga trenutno nemaju na lageru.
Pozdrav.
 
Oko 120 evrica, ali ima jedno 2 mjeseca. Ova cijena u tehnomaniji je super ako je sa pdv-om. Ako nije onda je dobra :) Za te pare ne moze bolje.
 
Oko 120 evrica, ali ima jedno 2 mjeseca. Ova cijena u tehnomaniji je super ako je sa pdv-om. Ako nije onda je dobra :) Za te pare ne moze bolje.
Da sa pdv-om samo trenutno nemaju na stanju ali kazu da u principu moze da se naruci.
 
Baš mi se sviđa ovaj plejer, pokušavam da nađem negde 808 varijantu ali slaba vajda. Eltim ima NW-A1000 ili 3000 ali taj nema tako dobar ekran ali s druge strane ima hdd. Negde sam činimise video onaj od 20Gb za nekih 16k din. Ja bi ipak 8Gb 808 model, poslao sam mail tehnomanijacima ali ništa ne odgovaraju, krajnje neprofesionalno.
 
Super vam je ovaj Sony, nego, jel se posebno plaća rootkit koji instalira Sonic Stage ili je to uračunato u cenu?
 
Rootkit?
Nego, upravo videh na sonijevom sajtu da su izbacili nove modele koji izgleda (ako sam dobro shvatio) ne zahtevaju više upotrebu problematičnog Sonic Stage-a !!!
Evo linka: Novi 818 (sa 8Gb)
 
Bash pre par dana zagledao ovaj Walkman mali, moram priznati da sam se zaljubio :)
Na zhalost, nashao sam samo 2GB, kolika je cena za taj model od 8GB u Srbiji?
 
Pishe ti, moja lokacija :)
 
E krastavac, a ja se taman ponadao:)
 
Poslednja izmena:
takodje od jula imam ovaj player (2gb). u PINK varijanti :) jer sam ga kupio dan pred povratak iz Ciriha, a za sve ostale boje je trebalo da se ceka po par dana.

Player je trenutno po meni best-buy u svojoj klasi. Cak prvi put da vidim da firmware update radi nesto korisno. Ispravlja malecno krcanje koje se povremeno javljalo pre tog update-a.

Ekran je odlichan. Tada sam se dvoumio izmedju sanse i sony-a, i pored toga sto je ekran na sony-ju prilicno bolji od sansi-nog, sansin player mi je tada (drzao sam ih istovremeno u ruci) bio nekako mekane gradje, tj. nije mi ulivala poverenje. sa druge strane, sony je i tanji i lepshi (bio bi da nije PINK). Prikaz video je odlichan, slika takodje, slusalice su ok, baterija takodje.
 
btw jel moguce flash-nuti firmware od nwz-a na nw?
jel se igrao neko sa time?
 
da li neko zna da li u srbiji ima a-818 ili bilo koji iz te nove generacije koja moze da koristi windows media player,ja sam nasao samo A-805 i nista vise,bas sramota,ako je neko pronasao,please neka javi
 
Nazad
Vrh Dno