Šta je novo?

Koji paket i kod koga, puca glava, help!!

R_U_S

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2004
Poruke
764
Poena
320
Izludeh načisto

Pomagajte ko može! Šta uzeti, telenor ili telekom, i koju tarifu? Čitam ove silne postove po forumu, gledao sam sajtove dotičnih derikoža – monopolista, i muka mi je više. Ne mogu da verujem da je u Srbiji i dalje razgovor preko mobilnog, a naročito GPRS jedno 3 puta skuplji nego u Sibiru, a o Moskvi da ne pričamo.
Dok sam bio u Sibiru bio sam na Megafonu, i plaćao sam 5.8 din minut razgovora bez obzira koji broj zovem (fiksni gradski, ili drugih mobilnih operatera, a ima ih još 4 u toj zabiti gde sam bio). Naravno, postoje i druge tarife gde je jeftiniji minut u okviru mreže, ali kome to još u životu treba. E da, a GPRS je bio 8.15 din/MB – nešto kao tarifni dodatak. Ove cene su sa PeDerVe-om naravno. Da dodam da sam na mob mesečno davao oko 2000 dinara. Inače u Sankt Peterburgu je Tele 2 (Švedska kompanija) napravio haos, tipa 2.3 dinara za minut na bilo kog operatera.
Trenutno sam na 064, tarifa mi je bila toki, pa sam je sada promenio u tipi, posle čitanja tredova po forumu. E kako god okreneš, ispada da je 1 minut minimum 10 dindži, a o GPRS da ne pričamo.
Znači, šta uzeti, recimo da trošim do 2000 din mesečno. Zovem i telekom i telenor brojeve, u bilo koje doba dana, i da je GPRS najpovoljniji? Nije bitno, da je postpaid ili prepaid (mada kontam da je postpaid uvek bio povoljniji, ali neki tvrde da nije tako).
Molim za kratke odgovore bazirane na ličnom iskustvu, da se ovaj thread ne pretvori u flame pa da padne katanac za 2 dana.
Pozdrav, Marko.
PS
Za SMS me baš zabole uvo :p
 
za 2000 mesečno postpaid obavezno...mts ima prednost jer ne naplaćuje start poziva dok imaš besplatne minute - razgovor od 12 sekundi te košta 12 sekundi, dok bi na pripejdu to bilo lupam 6 dinara, znači bel200 plus rezerva za pozive van mreže
 
i telenor ne naplacuje dok imas besplatne minute... Problem je sto ih novi paketi nemaju, ali to je druga prica. MTS je bolji i po ponudi telefona (jeftiniji su) iako ih ima manje.
PS. Vise se isplati uzeti npr bel100 + tarifne dodatke (kupis ove ekstra minute dosta jeftinije)...
pps. Ne zovu se tarifni dodaci, uvek zaboravim kako im je ime kod mts-a, znate na sta mislim...
 
Telekom ima jos jednu prednost, a to je da sa 3 'omiljena broja" koja po isteku besplatnih minuta zoves u pola cene, dok je kod Telenora tako, da se bez obzira na besplatne minute , ta 3 broja od samog starta naplacuju 50 % tj. ta 3 prijavljena broja ne ucestvuju u placenim minutama. (ovo ipak proveri do pre par meseci je sigurno bilo tako). O kvalitetu veza, dostupnosti i jacini signala , iskustva su razlicita ali se cini da je tu Telenor u prednosti.Takodje mislim da BEL 200 (1100) din ili pogotovo paket bel 400( 1800 din) obezbedjuju ugodno koriscenje elefona.
 
kod telenora je bolje samo to sto nije unapred definisano koliko minuta imas ka kojoj mrezi, a sve ostalo je na strani telekoma. Ja imam bel 200 i prezadovoljan sam. Postpaid je zakon.
 
Nazad
Vrh Dno